چیدن چند عکس برای چاپ

Tayebeh65

New Member
سلام ممنون میشم کمک کنید
ما تو کار تابلو مخمل هستیم الان می خوام طرح های مورد نظرتون رو چاپ کنم.چاپخونه گفته باید خودتون طراحی کنید عکس ها رو بچینید و فایلش رو بفرستید
حالا من با فتوشاپ کار می کنم ولی تا الان کار برای چاپ آماده نکردم. متراژ پارچه چهل متره که باید تمام کارها روش چاپ بشه
ممنون میشم نحوه چیدن عکس ها و اینکه چطور فایل رو بفرستم که از کیفیتش پائین نیاد رو بهم بگید
منتظر هستم لطفا زودتر پاسخ بدین

the_king

مدیرکل انجمن
سلام ممنون میشم کمک کنید
ما تو کار تابلو مخمل هستیم الان می خوام طرح های مورد نظرتون رو چاپ کنم.چاپخونه گفته باید خودتون طراحی کنید عکس ها رو بچینید و فایلش رو بفرستید
حالا من با فتوشاپ کار می کنم ولی تا الان کار برای چاپ آماده نکردم. متراژ پارچه چهل متره که باید تمام کارها روش چاپ بشه
ممنون میشم نحوه چیدن عکس ها و اینکه چطور فایل رو بفرستم که از کیفیتش پائین نیاد رو بهم بگید
منتظر هستم لطفا زودتر پاسخ بدین
مود رنگ رو بهتره CMYK انتخاب کنید، نه RGB. البته اگه تصویر عکاسی رو داخلش قرار بدید ذاتا عکس با مود RGB بوده که حالا به CMYK تبدیل شده اما به هر حال موقع چاپ CMYK استفاده میشه.
موقع ساختن Document در فتوشاپ dpi رو زیادی بالا انتخاب نکنید، چون حافظه RAM و فضای دیسک زیادی لازم داره و ممکنه موقع ویرایش یا ذخیره سازی به مشکل بربخورید.
هر چقدر ابعاد چاپی بزرگتر باشه، بصورت معمول از فاصله دور تری نمایش داده میشه و در نتیجه dpi پایینتر کفایت می کنه، مثلا برای کارت ویزیت که از فاصله نزدیک به چشم قرار میگیره 600dpi عالی است،
اما برای بنر 4 متری 600dpi خیلی زیاده و 72dpi کفایت می کنه.
انتخاب dpi به کیفیت اجزاء داخلش هم بستگی داره، اگر طرح و تصاویر با کیفیت پایینی رو داخل Document قرار بدهید dpi بالا برای Document بی فایده است.
اگر تصویری رو در Document قرار دادید و بصورت عادی خیلی کوچک شد، به این دلیل ئه که dpi و کیفیت تصویر پایینتر از Document بوده و بزرگتر کردنش هم کمکی به بهبود کیفیت نمیکنه.
مثلا اگر تصویر اصلی تون با کیفیت 100dpi باشه، ساختن Document با کیفیت 300dpi مزیتی نسبت به 100dpi نداره و فقط بیخودی فضا هدر دادید، کیفیت خروجی از 100dpi بیشتر نمیشه چون عکس در حد 100dpi کیفیت داره، نه بیشتر.
موقع ذخیره کردن فایل برای چاپخانه فرمت رو JPEG انتخاب نکنید، TIFF انتخاب کنید که برای چاپخونه فرمت مرسوم ای است.

اندازه فایل و رزولوشن برای طراحی بنر

جدیدترین ارسال ها

بالا