چگونگي ساخت ديتا بيس(جون من جواب بدين)

hamedfardin

Member
سلام..
ار اونجائي كه اكثر اسكريپتها وابسته به ديتا بيس هستن..و خيلي از كاربران اطلاع زيادي از كار با ديتا بيس ندارن...ممنون ميشم اگه يه آموزش ساده و كامل را ايجاد كنين تا ديگران هم از اين به بعد با واژه ديتابيس بيگانه نباشن...چگونه ميشه ديتا بيس رو روي سرور ايجاد كرد..و چگونه ميشه روي آن پسوورد گذاشت...چگونه از اون استفاده ميكنيم...و چگونه اون رو تغيير ميديم...خواهش ميكنم...كمك كنيد!

elecit

Member
آقا شما چقدر اطلاعات داري ؟؟؟؟؟؟ در مورد ديتا بيس ؟ بگو تا ما هم بهتر بتونيم توضيح بديم .

hamedfardin

Member
من هيچي...فقط مي دونم بايد ديتا بيس نصب بشخ تا يه سري اطلاعات ما اونجا ذخيره بشه...مثل پسوورد كاربران..و اطلاعات مربوط به اونا...ديگه طريقه نسبش روي سرور و طرز استفاده ازش رو نمي دوونم...لطفا راهنمائي كنين...چون مطمئنا خيليها نميدونن...بازم ممنون

Salman_MP

Member
دیتا بیس یعنی "پایگاه داده" ;) . هر چیزی که اطلاعاتمون رو توش بتونیم ذخیره کنیم پایگاه داده هست. مثل یه فایل متنی ساده. اما یه عده اومدن یه برنامه هایی نوشتن که از اطلاعات ذخیره شده خیلی بهتر و سریعتر و با قابلیتهای بیشتر استفاده کنیم. مثل MySQL و MSSQL و این جور چیزا.
حالا اینکه چه جوری رو سرور نصب میشن: مثل هر برنامه ی دیگه ای به راحتی ! (دیتا بیس نصب نمیشه ... اون DBMS یعنی برنامه ی مدیریت دیتا بیس هاست که نصب میشه (همون MySQL و ...) )
اینکه چه جوری دیتابیس جدید میشه روشون ایجاد کرد: همه ی اونا یه قسمتی مخصوص مدیریت دیتابیس ها دارن که به محض نصب کردنشون میتونی ازشون استفاده کنی و با ابزارهایی که دارن کارای مختلف کنی.
بعضیا مثل MSSQL خوشگل موشگلش کردن (Enterprise Management) بعضیا هم مثل MySQL متنی دستور میگیرن و جواب میدن.

hamedfardin

Member
سلمان عزيز ممنون از راهنمائيت...من اگه بخوام فروم خودم رو به روي سرور ببرم..احتياج به ديتا بيس دارم..يعني مراحل كار چجوريه...تو ميگي بايد mssql رو روي سايتم نصب كنم...بعد ديتا بيس فروم رو بسازم...لطفا توضيح بيشتري بده تا بتونم فروم خودم رو نصب كنم..و اگه كتاب خوبي در اين زمينه سراع داري راهنمائي كنم...كه خيلي واجبه..ممنون

overcrash

Active Member
همیشه راه بهتری هم هست!
اگه فقط فروم میخوای نصب کنی دونستن این موارد الزامی نیست
ولی خیلی خوبه یادبگیری به شرط اینکه تا آخرش واستی!!!

برای ساخت دیتابیس با php هم از تابع mysql_create_db() استفاده کنین البته از SQL استفاده کردن بهتره یعنی CREATE DATABASE dbname

hamedfardin

Member
عزيز فعلا من يه استفاده كننده هستم..ممنون از راهنمائيت...ولي من php هم نمي دونم...فقط اگه ميشه اولا در اين مورد خاص راهنمائي كنين..كه براي حل مشكل phpbb چه بايد بكنم..و چجوري ديتا بيس مربوطه رو نصب كنم..و ديگه اينكه...چجوري بايد از اول شروع كنم...و كار با ديتا بيسها رو ياد بگيرم...آيا كتابي هست براي خوندن...ebook چي سراغ دارين...ممنون ميشم راهنمائي كنين...

Salman_MP

Member
اولاً خواهش میکنم.
بعدشم من خودم تا حالا غیر از ASPNuke چیز دیگه ای راه ننداختم. نمیدونم PHPBB چه الزاماتی داره ولی برای راه انداختن یه DBMS کافیه سی دیش رو بذاری و نصبش کنی !!! اگه از لینوکس استفاده میکنی (که بعید میدونم) خیلی راحت میری توی Yast و از قسمت مدیریت نرم افزارها MySQL رو انتخاب میکنی و نصب میشه (سه سوت) !
اگه تو ویندوزی (که سعی کن ترکش کنی) سی دی MS-SQL رو میذاری و بعد از نصبش میری توی این آدرس:
Start \ All Programs \ Microsoft SQL server \ Enterprise Manager
بعدش یه لیستی از سرورهای موجود و دیتا بیسهای ایجاد شده روی اونها رو میتونی ببینی .روی یکی از سرورها (اینجا Local) کلیک راست میکنی و New \ Database رو انتخاب می کنی.
تا اینجاش رو برو بعد اگه باز مشکلی بود بیا.

جدیدترین ارسال ها

بالا