چگونه سيستم سايت رو php ميكنند( مثل مجيد آنلاين)

soheil_v

Member
مثلا در سايت مجيد آنلاين لينك ها به اين صورت : http://www.majidonline.com/page.php?page=content است كه در همه page.php يكي است و value ها و اين متغييرها و فيلدهاي مخفي براي ايميل به چه درد مي خورد . مطمئن هستم اين سوال خيلي از شما عزيزان است .
در سايت مجيد آنلاين مقاله ها و .. از چه طريقي به روز ميشوند

اگه جواب بدين 1 ماه اينترنت شبانه دارم بهتون ميدم ( گرچه كه خيلي كمه ولي ببخشيد )

آخرین ویرایش:

Ocarina

Member
البته تا اونجا که من میدونم سیست مجید آنلاین vBultian است که با php نوشته شده که یه سیستم پولی است
حالا منظور سوالت این بوده یا نه..؟
البته در این مورد که متد get که استفاده میشه من خودم هم سوال دارم که چرا از متد post استفاده نکردن؟
فرق این دوتا چی هست؟

datum

Member
سلام
با قرار دادن متد get مقادیر فیلد های فرم از طریق query string به صورت جفتهای نام / مقدار عبور داده میشه که هر جفت با یک & از هم جدا میشن بنابراین اگه بخواهید اطلاعات را به اسکریپت پردازش کننده فرم , بدون استفاده از فرم انتقال بدید میتونید با querystring به اسکریپت پردازش کننده فرم حقه بزنید که فکر کنه مقادیر رو از یک فرم دریافت میکنه
نمیدونم تونستم بهتون کمک کنم یا نه اطلاعاتم در همین سطحه
موفق باشید عیدتون مبارک

Ocarina

Member
ممنون از لطفت
منظورت اینکه ما میتونیم فرم نداشته باشیم اما مقادیر رو از طریق آدرس به صفحه بفرستیم
اونوقت برای گرفتن این مقادیر با php باید چیکار کنیم؟ مثلاً برای متد post از []post_$ استفاده میشه...

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
بخش مقالات برنامه نويسي شده توسط خودمون هستش و فقط بخش انجمنها از سيستم VB‌استفاده شده

موفق باشيد

مجيد

sama_sally

Member
ببینید مثلا صفحه index.php :
PHP:
<?php
if($_GET[debug] == "yes"){
echo"Hello, World!";
}
else{
echo'<a href="index.php?debug=yes">Click Here!</a>';
}
?>

الان شما این آدرسو باز کنید:
site.com/index.php?debug=yes
عبارت Hello, World رو میبینید...

در کل با عبارات شرطی میشه این کارو کرد، با if elseif else ، با switch و ...

Ocarina

Member
ممنون کمک بزرگی کردین چندو وقتی میخ شده بودم که چزا؟...
درضمن به این آقا سهیل هم کمک کنید تاپیک مال ایشون هست

soheil_v

Member
در ضمن اگه كسي كمك كنه طرز نصب انجمن vbulletin و همچنين برنامه و فارسي ساز اون رو هم بهش ميدم .

آقا مجيد ما با هم دوست بوديم

كمك كن

soheil_v

Member
آقا مجيد اين سايت رو چه جوري به php تبديل كردي من هم مي خواهم سايتم را به اين صورت تبديل كنم

لطفآ كمك كنيد

soheil_v

Member
در ضمن از همه شما عزيزاني كه سعي داريد كه به من كمك كنيد شكر ميكنم

soheil_v

Member
يعني اينكه مثل سايت مجيدآنلاين بتوانيم اخبار و مقالات را آپلود كنيم

knox

Member
سهيل جان كار يه روز و دو روزه نيست عزيزم.
من براي نوشتن سيستم include سايت خودم 2 روز جون كردم و در آخر جوابم رو تو مانوئل انگليسي سايت php.net پيدا كردم.
در ضمن، خود سايت مجيد آن-لاين با يك cms يا همون content management system كه به طور حتم شاهكار خود مجيدجان هست،نوشته شده.
اينو هم بگم كه سيستم فروم vBulletin هست.در واقع vBulletin جز فروم به هيچ درد ديگه اي نميخوره.
سوالي داشتي در خدمتيم

sama_sally

Member
knox جان
در مورد vBulletin اشتباهی کردی! به جز فروم به خیلی دردهای دیگه میخوره که بیشتر میتونی کاربرد هاشو توی سایت های روسی ببینی.

هر برنامه نویسی مثل مجید یا من روش خاص خودشو برای نوشتن سیستم دلخواهش داره که امکان داره بیشتر مردم از کدایی که یه برنامه نویس مینویسه سر در نیارن.

راستی: vBulletin شاه فروم هاست

sunrise

Member
در مورد vBulletin اشتباهی کردی! به جز فروم به خیلی دردهای دیگه میخوره که بیشتر میتونی کاربرد هاشو توی سایت های روسی ببینی.
من هم با نظر سالار موافقم، VB فقط براي انجمن نيست ميشه ازش پرتال هم ساخت، مي تونيد نمونشو در خود سايت http://www.vbulletin.com مشاهده نماييد.

sunrise

Member
سهيل جان همونطور كه knox عزيز هم گفت اين كار يكي يا دو روز نيست، بلكه ممكنه هفته ها وقت ببره. منظور شما از اينكه چطوري ميشه سايت رو PHP كرد در واقع بايد سؤالتون رو اينطوري مطرح مي كرديد كه چطوري ميشه يه سايت پويا با PHP درست كرد، كه جواب شما به اين صورت خواهد بود:
در سايت مجيد آنلاين و يا اكثر سايت هاي ديگر مانند سايت خودم شما متوجه مي شويد كه صفحات بصورت http://siteurl/index.php?valuename=valuedata لينك داده شده اند و دليل اين امر اين است كه بخش هاي مختلف سايت بصورت پيج پيج يا به عبارتي بصورت Section توسط برنامه نويس سايت اعمال شده است. كه يكي از مزيت هاي اين امر سهولت استفاده از قالب كلي در سايت مي باشد. (منظور قرار گيري بلوكها، هدر، فوتر و ... سايت مي باشد) يك روش ديگر نيز استفاده از حالت Template هست كه در اكثر برنامه هاي ساخت انجمن از اين روش استفاده ميشه، مثه PHPBB. در حالتي كه در ابتدا به آن اشاره كردم برنامه نويس از حالت global يا get براي تعيين بخش استفاده مي كند، كه معمولاً از switch براي تعيين لينك بخش استفاده مي نمايند.
به اين مثال توجه فرماييد:
PHP:
<?php
global $mode;
switch ($mode){
  case 'downloads':
    include ("downloads.php");
  break;
  case 'contents':
    include ("contents.php");
  break;
  default:
    include ("main.php");
  break;
}
?>
همچنين مي توانيد مثال فوق را بصورت زير استفاده نماييد اما در شرايطي كه نام فايل include شده همنام section يا همان page گرفته شده باشد.
PHP:
<?php
global $mode;
include ("$mode.php");
if (empty($mode)){include ("main.php");}
?>
و اما توضيح اين كد:
در خط بعد از فرمان شروع كد از global براي بدست آوردن حالت انتخاب شده استفاده شده است و $mode در واقع همان valuename يا نام مقدار مي باشد، كه در صورتي كه در لينك mode تعيين نشده باشد حالت پيش فرض يعني همان index نمايش داده خواهد شد.
در خطي كه از فرمان switch استفاده شده در واقع ما فايلي كه بايد نمايش داده شود را بصورت case تعيين كرده ايم كه همچنين اين كار را مي توان بوسيله if و else هم انجام داد ولي روش ساده تر و بهتر استفاده از switch مي باشد.
در خطي كه از كد default استفاده شده در واقع ما تعيين مي كنيم در صورتي كه mode بكار نرفته باشد صفحه اصلي يا همان پيش فرض (main.php) نمايش داده شود.
در كد مثال دو نيز روال همين طور است با اين تفاوت كه اسم mode بكار رفته و فايل مربوطه قاعدتاً يكي مي باشد.
و اما در مورد اينكه پس از include محتوا در كجا نمايش داده مي شوند بسته به نوع برنامه و قالبي است كه شما براي سايتتان مي سازيد.
اگر بازم راهنمايي بيشتر خواستيد بنده در خدمتم.
با تشكر، حامدسافت (www.hamedsoft.com)

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا