چگونه رتبه الکسا سایت خود را بهبود دهیم؟آموزش افزایش رتبه الکسا

webmac

Member
387.jpg

رتبه الکسا چیست؟ چگونه رتبه الکسا سایت خود را بهبود دهیم ؟مهمترین نکات اساسی در بهبود رتبه الکسا و اینکه آیا بهبود رتبه الکسا بر رنک گوگل تاثیر دارد یا خیر

سایت الکسا در سال 1996 به هدف معرفی و دسترسی بهتر کاربران به صفحات اینترنتی با توجه به عملکرد خود آن‌ها شروع بکار کرد. ظاهرا اساس کار الکسا بر اساس تولبار که به کاربران ارائه میدهد و باید نصب شود می باشد با این وجود هیچگاه الکسا تمام رموز جمع آوری اطلاعات خود را در اختیار کاربران قرار نمی دهد.


در حال حاضر میلیون ها نفر از کاربران اینترنت تولبار الکسا را بر روی مرورگرهای خود نصب دارند و با کمک همین تولبارهای نصب شده, سایت الکسا یکی از بزرگترین دیتابیس های جهان را در اختیار دارد. این روزها رتبه الکسا یک معیار برای انتخاب میزان محبوبیت یک سایت محسوب میشود یعنی هرچه رتبه الکسا پایینتر باشد یعنی از دیدگاه کاربران آن سایت پربازدیدتر و محبوبتر می باشد.
یکی دیگر از خدمات الکسا مرتب سازی سایت‌های جهان بر اساس محبوبیت است، همچنین الکسا سایت‌ها را براساس کشور و زمینه کاری آن‌ها رتبه بندی کرده و این اطلاعات را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.


الکسا بر چه اساسی سایتها را رتبه بندی میکند از چه مکانیزمی برای رتبه بندی استفاده می نماید؟ نکات زیر براساس اطلاعات ارائه شده توسط سایت الکسا می باشد:


1. رتبه سایت در الکسا براساس میزان بازدید صفحات و تعداد بازدیدکنندگان در 3 ماه گذشته و براساس اطلاعات تولبار الکسای کاربران و منابع اطلاعاتی گوناگون تعیین می‌شود.
2. در مرحله اول الکسا تعداد بازدیدکنندگان و میزان بازدید صفحات برای تمام سایت‌ها در یک روز را محاسبه می‌کند و رتبه سایت شما در این میان براساس این دو فاکتور اصلی محاسبه می‌شوند.
3. هر چقدر کاربران بیشتری از این تولبار استفاده کنند، عملکرد الکسا دقیق تر و بهتر خواهد شد.
4. سایت الکسا بدون اطلاعات بدست آمده از تولبار کاربران وجود نخواهد داشت، هر کاربری که از این تولبار استفاده می‌کند علاوه بر استفاده از امکانات آن به الکسا نیز کمک خواهد کرد. در واقع هر کاربر با استفاده از تولبار الکسا اطلاعات مفیدی مانند اینکه چه استفاده‌ای از اینترنت دارد و چه سایت‌هایی مناسبند و چه سایت‌هایی نیستند در اختیار این سایت قرار می‌دهد. این اطلاعات برای محاسبه تعداد لینک ورودی سایت‌ها و رتبه جهانی الکسا بکار می‌روند.wdA7Eezf9E.jpgپس مهمترین نکته در مورد سایت الکسا و نحوه رتبه بندی سایتها این است که:
سایت الکسا غالبا براساس تولبار نصب شده کاربران میتواند سایتها را رتبه بندی نماید یعنی هرچه تعداد بیشتر ار کاربران این تولبار را بر روی مرورگر خود نصب نمایند نتایج ارائه شده دقیقتر می باشد.


نتیجه اینکه :
همانطور که در بالا خواندیم سایت الکسا بخش عظیمی از اطلاعات خود برای تعیین رتبه الکسا را از طریق تولبار کاربران بدست می‌آورد، پس برای کسب بهترین رنک الکسا شما نه تنها به بازدید بیشتری نیاز دارید بلکه شما به بازدیدکنندگانی نیاز دارید که تولبار الکسا را نیز نصب کرده‌اند.
این دقیقا یکی از مشکلات و شاید ایرادات اصلی سایت الکسا باشد به عنوان مثال یکی از مشتریان وب مک اعتقاد دارد که با وجود افزایش میزان بازدیدکنندگان سایتش اما رتبه الکسا بهتر نشده است. بررسی ما نشان داد دلیلی اصلی آن بوده است چون سایت این مشتری بیشتر در زمینه سرگرمی و جوک و اس ام اس بوده است و کاربران آن غالبا نوجوانان و خانم های خانه دار هستند که این گروهها کاربران حرفه ای نیستند که بخواهند تولبار الکسا را نصب نمایند در نتیجه این وب سایت با وجود داشتن بازدید کننده زیاد، رتبه خوبی ندارد.!!!
حال با وجود اینکه رتبه الکسا تا این حد ضعف دارد چرا بهبود آن برای مالکین وب سایت ها مهم می باشد؟


در زیر نکاتی که به ما یادآوری میکند که چرا باید به رتبه الکسا اهمیت دهیم را برای شما بیان خواهیم کرد :


1. بهبود رنک گوگل سایت : هیچ مدرکی برای تاثیر رتبه الکسا بر تعیین پیج رنک گوگل وجود ندارد و عملا این دو سایت بصورت مستقل فعالیت می‌کنند ولی بیشتر فعالیت‌هایی که برای بهبود رتبه الکسا سایت خود باید انجام دهید مستقیما بر پیج رنک گوگل شما تاثیرگذارند و معیار مناسبی برای شما خواهند بود.


2. تبلیغات بیشتری بفروشید : یکی از منابع درامد سایتها گرفتن بنر و تبلیغ از سایت های دیگر و قرار دادن در سایت خودشان می باشد.اما سوال؟ برچه اساسی دیگران حاضر خواهند شد در سایت ما تبلیغ نمایند. یکی از معیارها که دیگران حاضر خواهند شد در سایت ما تبلیغ کنند رتبه الکسا سایت ما خواهد بود. برای مثال در گرفتن تبلیغات اینترنتی برای یک سایت، دارا بودن رتبه ای زیر ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ الکسا بسیار اهمیت داشته و موجب افزایش هزینه‌ی تبلیغات می‌شود.


3. میزان کیفیت سایت : بهتر بودن رتبه الکسا از دید کاربران نشان دهنده به روز و مفید بودن مطالب سایت شما خواهد بود. از آنجایی‌که سایت الکسا مستقیما مفید بودن محتوای صفحات شما را اندازه گیری نمی‌کند، به روز بودن و مفید بودن آن‌ها می‌تواند رتبه بهتری برای شما به همراه داشته باشد، زیرا بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت شما خواهد کشید. از طرف دیگر همین بازدیدکنندگان رتبه الکسا شما را برای تعیین میزان اعتبار سایت و مطالب شما در نظر می‌گیرند.
اکنون سوال اساسی دیگری مطرح می باشد چگونه رتبه الکسا خود را بهبود ببخشیم؟


آموزش بهبود رتبه الکسا:

اگر شما هم مانند بعضی مشتریان وب مک بازدیدکنندگان زیادی دارید ولی از رتبه الکسا خود راضی نیستید چه کاری می‌توانید انجام دهید؟
• تولبار الکسا را بر روی مرورگر خود و همکاران‌تان نصب کنید.
• مطالب مفیدتر و طولانی تری در سایت خود داشته باشید.
• تبلیغات خود را با دقت بیشتری انجام دهید.
• به سایت الکسا بروید و هویت خود را بعنوان صاحب سایت تایید کنید.
• اطلاعات سایت خود را در الکسا تکمیل کنید.
• از مشتریان خود درخواست کنید تا به الکسا بروند و در مورد شما نظر دهند.
• بازدیدکنندگان خود را تشویق به نصب تولبار الکسا کنید.
• تولبار الکسا خود را در این سایت بسازید و امکاناتی متناسب با نیاز مشریان خود در آن قرار دهید.
در زیر نمونه تولبار الکسا را برای یک سایت مشاهده نمایید.


تهیه شده توسط گروه وب مک
 

جدیدترین ارسال ها

بالا