چوب و هنر...

mortezaon

Member
سلام خسته نباشی
چند تا نکته
از لحاظ مدلینگ خوبه
ولی از دید من که تو این کارم
برای بازار کار بدرد نمی خوره و همین الان هم تاریخ مصرفش تموم شده
بهتره تو طراحییت تجدید نظر کنی
اگه با چوب ساخته شده به نظر من می تونست خیلی بهتر باشه
اینجا بچه ها از دید 3d نظر دادن ولی من از دید یه مهندس
امیدوارم موفق باشی

abbasi_0912

Active Member
درود
زحمت کشیدی...:rose::rose::rose:کار اصلی رو ببینی تمام اینا درونش رعایت شده...:paint:منکه لذت بردم...(از خودمون تعریف کنیم...:))من فقط نفهمیدم اون کتیبه بالای گاز چه ایرادی داره؟؟؟
کار باید یه نقطه اوجی داشته باشه که اصولا" تو آشپزخونه همین جاست حالا یا با اختلاف سصح یا با یک مکعب حکاکی شده یا با ستون...تازه این ایده هم تقریبا قدیمیست در کار چوب...میشه منو روشن کنی...؟؟؟

علی علی

به قول خودت حامد جان درود

اون کتیبه از نظر من فاجعه هست (کاری به طراحی ندارم کلا با این سبک کاری مخالفم)
سنتوری ( سنتوری "معماری" ) یا همون کتیبه شما اصلا با فرهنگ ایرانی همخوانی نداره
از لحاظ مذهبی نماد تثلیث هست ؛ که از این بگذریم
از لحاظ معماری نماد معماری یونان و رم هست، برای اون سمت مناسب تر هست؛ باز هم اگر قبول کنیم که توی ایران موردی نداره و میشه کار کرده اما نه به این صورت (اگر همین سبک کاری اون ور آب کار بشه باهاش 100% موافقم و ازش لذت میبرم)
همیشه برام یادآور نماهای رومی بوده که طرف کلی هزینه میکنه که یک ستون توی نمای خونه کار میکنه
فکر میکنه شاهکار کرده، اگر این چند تا المان رومی رو از نما برداریم هیچ چیزی برای گفتن نداره

حداقل اگر از نماد های معماری ایران استفاده کنه خیلی بهتر؛ اما بازم با این مخالفم ولی از قبلی بهتره

این سبک کاری رو میشه گفت پست مدرن، اما در عین حال با همین سبک هم خیلی فاصله داره
توی این سبک میشه از نماد های معماری گذشته با رویکرد مدرن

مثلا، برج آزادی تهران، کلیه خطوط یاد اور معماری اسلامی ایران هست، اما در رویکردی جدید و فرمی که با معماری این مرز و بوم همخوانی داره
یا تئاتر شهر، برج میلاد و .............
اگر میتونیم از نمادهای معماری گذشته مانند ساختمان هایی که ذکر کردم اثر معماری درستی خلق کنیم
من موافق این کار و اثر هستم
والا اگر قرار به چسبوندن چند تا المان باشه که بچه ها از ما بهتر میتونند این کار رو انجام بدهند و خلاقیتشون توی این زمینه از ما بیشتره

به نظر من توی زمینه طراحی داخلی
مینیمالیسم ( ساده‌گرایی ) و ( وقتی که کم زیاد است | مینیمالیسم و معماری )
و سبک های طراحی نزدیک به این سبک خیلی بهتر جواب میدن

توی نگاه آکادمیک و جهانی نسبت به این نوع سبک با دید بدی نگاه میشه و متاسفانه حرف های خوشایندی در مورد این سبک نمیزنند

ببخشید زیاده گویی کردیم، فقط میخواستم همون یک جمله مخالفم رو نوشته باشم ولی چون خودت گفتی؛ خدمتت عرض کردم

در هر صورت اگر چیزی نوشتم که رنجیده خاطر شدی به حساب این که قصد توهین داشتم نگاه نکن
به حساب دغدغه یک شخص از سبک پست مدرن بزار

موفق باشی :rose:

Hamed

Active Member
سلام خسته نباشی
چند تا نکته
از لحاظ مدلینگ خوبه
ولی از دید من که تو این کارم
برای بازار کار بدرد نمی خوره و همین الان هم تاریخ مصرفش تموم شده
بهتره تو طراحییت تجدید نظر کنی
اگه با چوب ساخته شده به نظر من می تونست خیلی بهتر باشه
اینجا بچه ها از دید 3d نظر دادن ولی من از دید یه مهندس
امیدوارم موفق باشی

درود

من یک دنیا ازت بابت نظرت ممنونم...ونظرت برام محترمه...:rose::rose::rose:
تو تاپیکای قدیمیم توضیحات کامل و جامعی دادم...شرمندم واقعا دیگه نمیخوام حرفای تکراری بزنم...

چوب عام نیست به خدا...چوب خاصه و مشتریشم خاصه...

بازم منت گذاشتی مهندس جان...دوست خیلی جدید...:rose::rose::rose:

علی علی

Hamed

Active Member
به قول خودت حامد جان درود

اون کتیبه از نظر من فاجعه هست (کاری به طراحی ندارم کلا با این سبک کاری مخالفم)
سنتوری ( سنتوری "معماری" ) یا همون کتیبه شما اصلا با فرهنگ ایرانی همخوانی نداره
از لحاظ مذهبی نماد تثلیث هست ؛ که از این بگذریم
از لحاظ معماری نماد معماری یونان و رم هست، برای اون سمت مناسب تر هست؛ باز هم اگر قبول کنیم که توی ایران موردی نداره و میشه کار کرده اما نه به این صورت (اگر همین سبک کاری اون ور آب کار بشه باهاش 100% موافقم و ازش لذت میبرم)
همیشه برام یادآور نماهای رومی بوده که طرف کلی هزینه میکنه که یک ستون توی نمای خونه کار میکنه
فکر میکنه شاهکار کرده، اگر این چند تا المان رومی رو از نما برداریم هیچ چیزی برای گفتن نداره

حداقل اگر از نماد های معماری ایران استفاده کنه خیلی بهتر؛ اما بازم با این مخالفم ولی از قبلی بهتره

این سبک کاری رو میشه گفت پست مدرن، اما در عین حال با همین سبک هم خیلی فاصله داره
توی این سبک میشه از نماد های معماری گذشته با رویکرد مدرن

مثلا، برج آزادی تهران، کلیه خطوط یاد اور معماری اسلامی ایران هست، اما در رویکردی جدید و فرمی که با معماری این مرز و بوم همخوانی داره
یا تئاتر شهر، برج میلاد و .............
اگر میتونیم از نمادهای معماری گذشته مانند ساختمان هایی که ذکر کردم اثر معماری درستی خلق کنیم
من موافق این کار و اثر هستم
والا اگر قرار به چسبوندن چند تا المان باشه که بچه ها از ما بهتر میتونند این کار رو انجام بدهند و خلاقیتشون توی این زمینه از ما بیشتره

به نظر من توی زمینه طراحی داخلی
مینیمالیسم ( ساده‌گرایی ) و ( وقتی که کم زیاد است | مینیمالیسم و معماری )
و سبک های طراحی نزدیک به این سبک خیلی بهتر جواب میدن

توی نگاه آکادمیک و جهانی نسبت به این نوع سبک با دید بدی نگاه میشه و متاسفانه حرف های خوشایندی در مورد این سبک نمیزنند

ببخشید زیاده گویی کردیم، فقط میخواستم همون یک جمله مخالفم رو نوشته باشم ولی چون خودت گفتی؛ خدمتت عرض کردم

در هر صورت اگر چیزی نوشتم که رنجیده خاطر شدی به حساب این که قصد توهین داشتم نگاه نکن
به حساب دغدغه یک شخص از سبک پست مدرن بزار

درود جیگرم...
بخدا اگر ناراحت بشم...:rose::rose::rose:ولی اما دارم
عباسی جان من مهارتم فقط تو دکوراسیون داخلی...اینی که شما فرمایش میکنی زیر مجموعه ای از کار معماریه...درسته دکوراسیون داخلی هم زیر مجموعه معماری داخلی اما توی دکوراسیون داخلی متاسفانه بیشتر توی کشور ما یعنی هر چیزی که قشنگتر...من تحصیلات آکادمیکم در این زمینه خیلی دیر شروع شد من پایه ریزیم تو کار دکور بیشتر تجربی بود و بس اما اگر دقت کنی 90 درصد کاری من مینامالن برگرد به عقب و کارای من رو تو گالری چک کن...سبک شناسی خیلی خوبه اما بشتری که بشه مهارش کرد...توی طراحی دکور داخلی وسواس داشتن یعنی محدودیت که این توی کار معنا نداره...در کل حرفت درسته...اگر رشته تحصیلیم آکادمیک بود حتما بحث مفصلی باهات داشتم ولی قبول خیلی ها هستند...بماند...

بازم میگم منت گذاشتی...:rose::rose::rose:

علی علی

abbasi_0912

Active Member
توی دکوراسیون داخلی متاسفانه بیشتر توی کشور ما یعنی هر چیزی که قشنگتر...

وقتی این رو میگی من تا ته ماجرا رو میخونم، میدونم چه خبره و فقط به دکوراسیون داخلی محدود نمیشه
توی طراحی نما و ... نیز همچین قضیه ای هست
برای طرف نما طراحی کردم؛ بالکون ها رو یکی درمیون کنسول شده بود با حجم ها یکم کار کردم
اخرش ختم شده به یک نمای صاف با چند تا ستون رومی
اگر ستون های تحت جمشید رو کپی میکرد میذاشت اینقدر ناراحت نمیشدم

اخرش از ما پرسیدن خوب شده، بعد از 10 دفعه طراحی گفتم خوب شده سر خودم رو درد نیاوردم
هر وقت ببینتم هم بازم میگم بهترین نما هست، کاری نمیشه کرد

در مورد تحصیلات اکادمیک بدون که تصیلات بعضی ها واقعا ...
همین طرف ما که نما رو آخر مثل نمای رومی تغییرش داد، تحصیلات معماری داشت :shock:
اینم از تحصیل کرده معماری :mad:

راستی حامد جان اگر یک وقتی از انقلاب رد میشدی برو یک کتاب به نام
طراحی اشپزخانه - نوشته: شارلوت بادن پاول - ترجمه: محمدرضا شاهی - انتشارات: یزدا
رو نگاهی بنداز شاید اطلاعاتش بدردت بخوره
چون بیشتر تو کار طراحی اشپزخانه هستی گفتم
البته اطلاعات خودت بیشتر از اینهاست

shin shin

Member
درود بر حامد عزیز
از نظر مدلینگ که خوب کار شما اشکالی نداره از نظر نوع کار که کلاسک هست کاملا سلیقه ای هست از مد هم نیفناده به نظر من دوستان کم لطفی می کنن منتها اصولا تو طاحی کابینت به وسایل منزل ارتباط داره اگر شما وسایل منزلت مدرن باشه قاعدتا از کابینت مدرن استفاده می کنی کلا خوب شده فقط آقا زودتر رندر بگیر ببینیم چه کردی

Hamed

Active Member
درود
زحمت کشیدی...
به خدا رندر زیاد گرفتم و نهایشم در اومد ولی به دلم نشتسته چون میخوام بی نقص باشه...چشم تو یکی دو روز آینده چشم...

علی علی

جدیدترین ارسال ها

بالا