چند سوال مهم و اساسی درباره مدیریت سرورهای لینوکس

sanbad

Member
دوستانی که سرور دارند لطفا راهنمایی کنند:

1) آپدیت سیستم عامل و نرم افزارها: روی pc با انتخاب چند گزینه یا اصلا به صورت پیش فرض سیستم عامل ویندوز و آنتی ویروس و فایروال به صورت خودکار خود را آپدیت می کنند. آیا در وب سرور ،سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهای امنیتی آن هم به این صورت مثل ویندوز روی پی سی خودکار آپدیت شده و باگهای امنیتی آن رفع میشود؟

2) برای بعضی ها سی پنل هاستینگ پیچیده است و نمی توانند تنظیمات دیتابیس و ایمیل و پارک دومین و ساب دومین و ... را انجام دهند در حالی که از نظر بعضی دیگر خود سی پنل توضیحات لازم را داده و با اندک آشنایی درباره اینرتنت می توان مدیریت هاستینگ را به عهده گرفت. حال درباره سرور لینوکس به چه صورت است؟ مدیریت سرور شامل صفحات فرمی است که با تیک زدن و انتخاب منوها و نهایتا سابمیت فرم مثل سی پنل سرور را تنظیم و مدیریت و باگ گیری می کنند یا مثل سیستم عامل داس یک کنسول باز می شود و باید دستوراتی را مثل سیستم عامل داس تایپ کنیم؟

pasargadteam

Active Member
دوستانی که سرور دارند لطفا راهنمایی کنند:

1) آپدیت سیستم عامل و نرم افزارها: روی pc با انتخاب چند گزینه یا اصلا به صورت پیش فرض سیستم عامل ویندوز و آنتی ویروس و فایروال به صورت خودکار خود را آپدیت می کنند. آیا در وب سرور ،سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهای امنیتی آن هم به این صورت مثل ویندوز روی پی سی خودکار آپدیت شده و باگهای امنیتی آن رفع میشود؟

2) برای بعضی ها سی پنل هاستینگ پیچیده است و نمی توانند تنظیمات دیتابیس و ایمیل و پارک دومین و ساب دومین و ... را انجام دهند در حالی که از نظر بعضی دیگر خود سی پنل توضیحات لازم را داده و با اندک آشنایی درباره اینرتنت می توان مدیریت هاستینگ را به عهده گرفت. حال درباره سرور لینوکس به چه صورت است؟ مدیریت سرور شامل صفحات فرمی است که با تیک زدن و انتخاب منوها و نهایتا سابمیت فرم مثل سی پنل سرور را تنظیم و مدیریت و باگ گیری می کنند یا مثل سیستم عامل داس یک کنسول باز می شود و باید دستوراتی را مثل سیستم عامل داس تایپ کنیم؟

با درود

جواب سوالات به ترتیب:

1- سیستم عامل رو باید به صورت دستی و با دستورات در SSH به روز کنید. در مورد فایروال من از CSF استفاده میکنم و گزینه را تنظیم کردم که خودش اتوماتیک به روز کنه. درمورد کنترل پانل اگر CPanel باشد باز باید دستی بزنید و به روز کنه. و بقیه چیزا.

2- در نهایت این شما هستید که کنترل پانل رو انتخاب و بایستی اینقدر پشتیبانی داشته باشید که مطالب آموزشی رو به زبان مشتری در اختیارش بزارید ( که باید 99درصد فارسی زبان باشند طبیعتاً).
من برای کاربران خودم این کار رو کردم. و کسی الان با کنترل پانل CPanel مشکل نداره.

اگر نیازی به کمک داشتید با من تماس بگیرید.

ارادتمند شما شرکت خدمات پاسارگاد

جدیدترین ارسال ها

بالا