چند سوال در مورد mac osx

triton

کاربر فعال
با سلام
من مدت زیادی هست که از ویندوز خسته شدم(بدلیل نقص های فراوانش و نصب های زیاد اون)می خواهم یه سیستم عامل توپ داشته باشم ...انتخابم مک هست ولی نمی دونم انتخابش کنم یا نه ...اگه کسی به سوالاتم جواب بده کارم راه می یفته:
1-مک چقدر از فارسی حمایت می کنه(اصلا می کنه)؟
2-بر سر نرم افزارها چی میاد؟فکر کنم باید از exe بی خیال بشم؟ایا همین طوره؟اگه اینطوره پس فایلهای نصب به چه صورتی میشند؟
3-از نرم افزارهای ماکروساف و پسوند های اون پشتیبانی میکنه؟
3-فایل های دیگه و نرمافزار های اونها چی میشند؟(مثلا فایلهای 7z و rar و نرم افزارهاشون 7zip و winrar )
حالا فرض کنید خواستم مک نصب کنم کدوم نسخه را انتخاب کنم که هم بهترین و جدید ترین باشد و هم سریع باشد و سیستم را مشغول نکنه؟
مشخصات سیستم من:
ram:1GB
cpu:3.2intel celeron
Graphic: 256 Gforce
main:GIGA
Hard:80 maxtor ide
البته cpu شرایط لازم و کافی را داره.

خلاصه می خواهم ببینم که مک با ویندوز چه تفاوت هایی داره البته از نظر کار کردن با اون و چه نسخه ای برای من مناسب هست؟

jalad

New Member
سیستم عامل مک بر پایه bsd filesystem هست و ویندوز خودش ،

تو مکه ما دیگه چیزی به اسم exe نداریم که بخوای پشتی بانی کنی ، و پسوند فایل هاش app هست ،

1 - مک از زبون فارسی شروع کرده به حمایت ، چندین سایت ایرانی هم هست برای کمک

2 - دقیقا

3 - منظورت از نرم افزار های مکروسافت اگه افیس منظورته ، که ما تو مک یک نسخه از افیس برای مک داریم که ... بهترشم پیدا می تونی بکنی

4 - برنامه های زیپ اینا یه برنامه ای معروف داره . و اون پسونده ها تو همه ای سیستم عامل ها ساپورت می شند.

خلاصه اینکه مکروسافت به مقدار زیادی از مک دزدی کرده ، حتی ساخت اینترنت کانکشن ها ،

خوبی مک اینه که خراب نمی شه دست هرکی بی افته بر خلاف ویندوز

triton

کاربر فعال
دوست عزیز خوب توضیح دادید ولی سوال آخرم بی جواب موند...چه نسخه ای برای من مناسبه با توجه به اون سخت افزارها؟
در ضمن منظورم از نرم افزارهای ماکروسافت virsual studio هم بود...آیا اون را هم باید بی خیالش بشوم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا