چند روش برای انتخاب نام رستوران و یا شاید هم هرچیز دیگه ایی !!!

content12445.jpg
به شخصه همیشه حساسیت خیلی زیادی روی انتخاب نام برای هرچیزی داشتم ! از چندتا سایتی که داشتم گرفته تا لقب برای بازی های آنلاینی که ثبت نام میکنم و مغازه ایی که زدم و .......... ، یک چیز خیلی جالبی که امروز به چشمم خورد نام رستوران های مطرح و بزرگ جهانه که یجورایی برخی از اونها به یک سمبل و نماد جهانی تبدیل شدند و حتی خیلی ها اسم برخی غذاهارو از روی اسم برند اون رستوران معروف میشناسن! تو این مطلب میخام یه چندتا روش خوب برای انتخاب نام رستوران رو معرفی کنم و خیلی خوشحال میشم دوستان دیگه هم نظراتشونو درمورد این مطلب و موضوع این مطلب بگن.

1- انتخاب نام رستوران برحسب محلی که رستوران در آنجا قرار دارد
هر شهر یکسری محل های معروف و شناخته شده دارد ک تقریبا هم برای کل مردم اون شهر آشنا هست و حتی برای مردم اون کشور هم شاید نام آشنا باشد و این خیلی عالیه که یک رستوران از اسم اون محل برای سریعتر دیده شدن و همچنین بهتر به خاطر ماندن استفاده کنه ! یک مثال بخام براتون بزنم یک رستوران واقع در اتاق دیگ بخار (بویلر روم) قدیمی یک کارخانه کفش قدیمی انگلستان وجود دارد. به دلیل این پیوند تاریخی، رستوران به شیوه‌ی ماهرانه‌ای «رستوران بویلر روم (اتاق دیگ بخار)» نام‌گذاری شده است

2- انتخاب نام از روی یک نماد ، سمبل و یا سبک!
دیواربزرگ شمارا یاد چه چیزی میندازد ؟ و یا تخت جمشید ؟ سی و سه پل چی ؟ رستوران های چینی از این نام ها زیاد استفاده میکنند و در نام رستوران هایشان از سمبل ها و نماد های کشورشون استفاده میکنند و طبیعتا اگر یک رستوران در یک کشور اروپایی ببینید که مثلا نام آن رستوران دیوار بزرگ است این تصور برای شما بوجود میاد که در این رستوران غذای چینی وجود دارد و به خوبی آنرا به خاطر میسپارید!

3- اسم های عجیب، بازی با کلمات!
اسم های خلاقانه ، اسم های حتی بی معنا و مفهوم میتواند به خوبی در خاطر افراد بماند! سعی کنید همیشه خلاقیت به خرج بدید از نام هایی که دیگران استفاده میکنند استفاده نکنید و تراوشات ذهنتان را کنار هم بگذارید و یک اسم حتی عجیب خلق کنید! به عنوان مثال رستوران پاول دین بگ لیدی ( ساک زنانه ) این نام هیچ ارتباطی با یک رستوران نداره اما شرط میبندم همین الان این نام برای شما تا مدت زیادی موندگار خواهد بود ، این نام را یک خانم و پسرانش که به حرفه‌ی کیسه‌های تحویل ناهار برای کسب‌وکارهای محلی اشتغال داشتند انتخاب کردند


در این مطلب ما به نامگذاری یک رستوران اشاره کردیم ولی با خواندن این مطلب میتوان همین هارا برای هر نوع کسب و کاری و یا هرچیز دیگری بکار برد! کافیه کمی خلاق باشید و به اطراف خود دقت کنید و کمی با کلمات بازی کنید ، نظر شما چیه ؟ چه روش های دیگه ایی برای نامگذاری میشناسید ؟
 

جدیدترین ارسال ها

بالا