چندتا سوال ساده

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
نه واسه هر روز نه یه تابع راندوم میذاری که یه شماره مشخص میکنه و این شماره رو به عنوان اسم فایل میدی دو خط بیشتر لازم نداره

داداش من من امتحان کردم با این پلاگین نه ولی با پلاگین خود Multi media biulder بعد از دانلود اگه فایل وجود داشته باشه همون قبلیو لود میکنه و دیگه فایل جدید رو نمیاره ولی من راه حل بهتری دارم برای اینکه هر دفه که برنامت اجرا میشه اگه فایل قبلی تغییر نکرده بود دیگه فایل رو دوباره دانلود نکنه و اگه کرده بود فایل قبلی رو پاک کنه و جدید رو دانلود کنه دو تا فایل رو اینترنت بزار یکی فایل اصلیت و اون یکی رو یه فایلی که فقط از آپدیت شدن خبر بده که تغییر کرده یا نه و درون فایل دومی بنویس 0 و هر دفه که فایل اولی رو تغییر میدی یدونه به صفرت اضافه کن و 0 رو بکن 1 و یا مثلاً 54 رو بکن 55 و تو برنامت بنویس که اون عدد رو بده تو رجیستری ویندوز تا بمونه تا برنامه هر دفه که باز میشه فایل دوم رو از روی سیستم پاک کنه و دوباره دانلود کنه و اگه 55 شده بود 56 بفهمه که فایل اول تغییر کرده و پاکش کنه و دوباره دانلودش کنه ولی چطوری پاکش کنه؟
==========================================================================
برای پاک کردن فایل به نظر من ساده ترین کار استفاده از داس هست و اگه اینو نمیدونین که فایل bat فایلیه که دستورای داس رو توش مینویسن و بعد مثل اگزه اجراش میکتن حالا بدونین که اینطوریه
خوب حالا می نیاز داریم به اینکه چی بنویسیم تو داس خوب از اولش که شروع کنیم شما باید اول از طریق داس وارد پوشه ای که فایل سیو شده بشی پس باید بنویسی 'command$='cd x:\xxx\xxx\xxxکه ایکس میتونه اسم درایو و پوشه هات باشه اینو در نظر داشته باش که فقط پوشه اینطوری ننویسی x:\xxx\xxx\xxx\xxx.EXE فایل رو انتخاب نکن پوشه رو انتخاب کن و بین cd و x:\xxx\xxx\xxx هم یک فاصله بزار خوب حالا ما command$ رو برابر دستور داسی کردیم که داس رو به پوشه فایلمون هدایت میکنه و حالا باید دستور دیلت رو بنویسیم ولی قبلش یه چیزی میمونه ما باید یه خط بریم پایین این کار رو چطوری بکنیم خوب خیلی سادست اگه ما بنویسیم
'mytext$='xxxxxx'+chr(13)+chr(10)+'yyyyyyy یعنی بین 'xxxxxxx' و 'yyyyyyy' یک فاصله گزاشتیم حالا نوبت دستور دیلت میرسه شما باید اینطوری بنویسید del myfile.EXE و بین del و myfile.EXE هم یک فاصله بزاریم و همینطور برای دیلت کردن خود فایل bat هم از همین دستور del استفاده کنید پس نتیجه میگیریم باید شما بنویسی :
("runscript("downloadfileone
^اسکریپتی که فایل دوم رو در مسیر <SRCdir> دانلود میکنه رو اجرا میکنی (این اسکریپت رو باید طوری تنظیم کنی که Fileone.txt رو به صورت Load Text بیاره روی updatenow)
("Loadvariable("Updatecheck","update
^در اینجا چک میکنی که شماره قبلی که داخل رجیستری ذخیره شده چی بوده
if (update=0) then
^اگر واریابل سیو شده در رجیستری ما برابر 0 بود یعنی که دفه اولی هست که این فایل رو دانلود میکنیم
ScriptTimer("downloadfiletwo","1")
upavalable=1
update=updatenow
("savevariable("Updatecheck","update
^پس اون رو داخل رجیستری میزاریم تا دفه بعدی بتونیم متوجه حضور اون بشیم
end
^ پایان میدیم به شرطمون
if (updatenow<update&upavalable=0) then
اگر عدد قبلیی که در رجیستری سیو بود هیچ عملی انجام نمیدیم و چک میکنیم که آیا این دو با هم فرق دارن یا نه پس مینویسیم:
else
update=updatenow
("savevariable("Updatecheck","update
^اگر با هم فرق داشتن شماره آپدیت جدید رو میدیم به رجیستری تا دفه بعد هم بتونیم اون رو چک کنیم و همینطور هم فایل اول رو دانلود میکنیم تا کنار فایل اصلیمون بمونه و همینطور هم قبل از همه اینها باید اون رو دیلت کنیم تا جا برای فایل جدید باشه
پس از طریق داس همونطور که در قبل گفتم استفاده میکنیم:
enterkey$=chr(13)+chr(10)
کلید اینتر رو تعریف میکنیم
savedirec$=<SrcDir>+'deletedirectory.bat'
جایی که باید فایل سیو بشه رو هم تعین میکنیم
deletecommand$='cd '+enterkey$+'del '+Filetwo.txt+enterkey$+'del '+'deletedirectory.bat'
^فرمانی که میخوایم به داس بدیم رو اینجا داخل واریابلی به اسم deletecommand$ میزاریم
xxxxxxxxx=strtofile(savedirec$,deletecommand$,TRUE,FALSE)
^فایلی که باید فایل دانلود شده رو دیلت کنه رو در کنار فایل اصلی و اجراییمون میزاریم هر دو فایل دانلود شده هم در همین مکان قرار داره
حالا اون رو اجرا میکنیم ولی به صورت hide یا همون مخفی
Run("savedirec$","HIDE")
حالا فایل ما پاک شده و باید فایل جدید رو دانلود کنیم که این قسمت رو خود شما باید داخل یک اسکریپتی بزارید و همه چیز هایی که میخواهین در موقع قبل و بعد دانلود انجام بشه هم همینطور
ScriptTimer("downloadfiletwo","1")
end
و خاتمه میدیم به اسکریپتمون اگر شما خواستید که بعد از دانلود فایل لود بشه دستور لود تکست رو داخل اسکریپت downloadfiletwo بنویسید اگه سوالی بود در خدمتیم

xxxaslam0007

New Member
سلام آقا پيمان
چطور ميتوان اندازه يك دكمه در مالتي مديا بيلدر را بزرگ كرد در داخل خود برنامه منظورم bitmap button هستش .من هر كاري كردم نتونستم فقط كادر بزرگ ميشه اما خو دكمه بزرگ نميشه بيزحمت اگر مشكلي نيست مرا راهنمايي كنيد. البت با يك مثال /خيلي ممنون

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام آقا پيمان
چطور ميتوان اندازه يك دكمه در مالتي مديا بيلدر را بزرگ كرد در داخل خود برنامه منظورم bitmap button هستش .من هر كاري كردم نتونستم فقط كادر بزرگ ميشه اما خو دكمه بزرگ نميشه بيزحمت اگر مشكلي نيست مرا راهنمايي كنيد. البت با يك مثال /خيلي ممنون

تو mmb چنين امكاني وجود نداره. بايد قبل از ايجاد دكمه اول اندازه هاي اون رو تو فتوشاپ يا نرم افزارهاي گرافيكي ديگه تعيين كنيد و تو mmb اون رو وارد كنيد.

البته ببخشيد به جاي آقا پيمان جواب دادما. چون ايشون الان آنلاين نبودن بنده جسارت كردم.
:green:

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام آقا پيمان
در این مورد دوست خویمون لطف کردن و جواب دادن :wink:
من در یه مورد دیگه یه نکته لازم دونستم بازم بگم :
اولا عضویتتون رو تبریک میگم و خوشحالم که شما هم به جمع ما اومدید امیدوارم بتونیم روزهای خوبی رو کنار هم داشته باشیم و بتونیم توان انجمن رو بالاتر ببریم
دوما : لطفا قوانین رو بخونید و سوالات خودتون رو توی تاپیک های جداگانه مطرح کنید

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا