چندتا سوال ساده

MVGM_Soft

Active Member
سلام دوستان

چندتا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید

1. می خوام تو MMB کاری کنم که یک سری از تنظیمات برنامه از یک فایل تکست لود بشه
مثلا از یک فایل تکست بخونه که کدوم صفحه رو باز کنه برای شروع

2. چطور میشه کاری کرد که یک صفحه با ابعاد 400*400 باشه و صفحه بعدیش 800*600

3. داخله برنامه یه متن رو از داخل یک فایل تکست لود نه و نمایش بده (این متن فارسی نیست و اگه بشه فونت و اندازه هم براش تعریف کرد چه بهتر)

4. همونطور که می دونید mmb از هسته ie برای نمایش صفحات وب استفاده می کنه چطور میشه کاری کرد که از هسته مرورگر فایرفاکس استفاده کنه یا خودش به صورت مستقل یه مورورگر باشه (یه مرورگر ساده فقط برای نمایش صفحه هم کافیه)

دوستان شرمنده که تعداد سوالام زیاده

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
1. می خوام تو MMB کاری کنم که یک سری از تنظیمات برنامه از یک فایل تکست لود بشه
مثلا از یک فایل تکست بخونه که کدوم صفحه رو باز کنه برای شروع
از دستور loadfromfile استفاده کن
2. چطور میشه کاری کرد که یک صفحه با ابعاد 400*400 باشه و صفحه بعدیش 800*600
از دستور Syscommand("ResizeWindow",ابعاد) استفاده کنید
3. داخله برنامه یه متن رو از داخل یک فایل تکست لود نه و نمایش بده (این متن فارسی نیست و اگه بشه فونت و اندازه هم براش تعریف کرد چه بهتر)
از دستور شماره یک استفاده کن و با دستور loadtext و دستور فونت پیکر متن رو توی پاراگراف تنظیم کن
4. همونطور که می دونید mmb از هسته ie برای نمایش صفحات وب استفاده می کنه چطور میشه کاری کرد که از هسته مرورگر فایرفاکس استفاده کنه یا خودش به صورت مستقل یه مورورگر باشه (یه مرورگر ساده فقط برای نمایش صفحه هم کافیه)
این کار در حال حاضر امکان پذیر نیست البته تا جایی که من خبر دارم

MVGM_Soft

Active Member
ممنون از پاسخ هاتون

از دستور loadfromfile استفاده کن
داخل فایل تکست باید چه دستوری رو بنویسم که به یک صفحه ای که تایین می کنم بره؟

از دستور شماره یک استفاده کن و با دستور loadtext و دستور فونت پیکر متن رو توی پاراگراف تنظیم کن

منظورتون رو متوجه نشدم

MVGM_Soft

Active Member
الان من در صفحه دوم برنامه این کد رو گذاشتم:
RunScript("1")

و داخل اسریپت 1

LoadText("","C:\Users\MVGM\Desktop\1.txt")

و داخل فایل 1.txt

SysCommand("ResizeWindow","500,600")

ولی متاسفانه عمل نمی کنه
یعنی کدی که داخل فایل تکست نوشتم باید یکم تغییر کنه که نمی دونم چه تغییری باید بکنه

peyman136

داخل فایل مینویسید Page("اسم صفحه")
بعد از فراخوانی با کد بالا اون رو توی یه متغر میذارین و اسم متغیر رو توی کد زیر وارد میکنید :
RunScriptCode("اسم متغیر","")
2- خیلی سادست شما متن مورد نظر رو با دستور بالا توی یه پاراگراف لود میکنید و با دستور SetObjectParam("","") برای شی پاراگراف خصوصیات و ... مشخص میکنید نمونه های همراه برنامه ببینید موضوع دستتون میاد

peyman136

شمانمونه زیر رو ببین این نمونه دوستور رو از فایل 1.txt میخونه و دستورش رو اجرا میکنه

پیوست ها

• media1.rar
    481 بایت · بازدیدها: 18

MVGM_Soft

Active Member
من دقیقا منظور شما رو متوجه نشدم
الان من داخل فایل تکست باید این کد رو بنویسم؟:
کد:
page("page 2")
SysCommand("ResizeWindow","500,600")
بعد تو کد صفحه بکه تعریف می کنم script 1 لود بشه با کد:
کد:
RunScriptCode("1","؟؟؟")
جای ؟؟؟ چی باید بزارم؟

در داخل اسکریپت 1 باید بنویسم:

LoadText("asd$","C:\Users\MVGM\Desktop\1.txt")

درسته؟

MVGM_Soft

Active Member
آقا پیمان خیلی ممنون مثالتون خیلی به من کمک کردش
یه سوال دیگه که داشتم اینه که آدرس فایل تکست رو میشه به صورت url از یه سایت دادش؟؟؟؟

و سوال دیگم که یه بار پرسید اینه که یک متن که داخل یک فایل تکست هستش با دستور loadtext چه جوری میشه در داخل یک صفحه نمایشش داد؟؟؟

peyman136

این یکی مثال رو ببین این مثال تمام موارد موجود توی فایل بالا رو توی یه شی پاراگراف نشون میده
اما در مورد استفاده از آدرس url دربارش مطمئن نیستم چون تا حالا امتحان نکردم اما فکر میکنم جواب بده شما امتحان کن نتیجه رو بگو

پیوست ها

• media1.rar
    540 بایت · بازدیدها: 14

peyman136

مرسی آقا پیمان
الان مشکل اینه که از url جواب نمیده
جای آدرس فایل این آدرس رو دادم:
http://mvgm.net/1.txt
ولی جواب نمیده
سلام بعد از اینکه شما این سوال رو مطرح کردید من این کار رو امتحان کردم
شما برای انجام اینکار باید اول فایل مورد نظر رو به یه آدرس مشخص دانلود کنید و بعد کارهای بالا رو انجام بدید برای دانلود هم میتونید از پلاگین MMB MISC تابع Download استفاده کنید

پلاگین توی تاپیک پلاگین ها هستش همون صفحه اول لیستی که من نوشتم رو نگاه کنید پیدا میکنید

موفق باشید

MVGM_Soft

Active Member
ممنون از راهنماییتون
پلاگین رو دانلود کردم
کار هم می کنه
ولی برای آدرس باید یه آدرس مشخص داد مثلا:
c:\dl
چطور میشه آدرس رو به پوشه temp خود ویندوز که در هر سیستم فرق داره داد و از اونجافراخوانیش کرد؟؟؟

MVGM_Soft

Active Member
ببخشید من اینقدر سوال می کنم

من الان تعریف کردم تو برنامه که یک فایل مشخس رو از یک لینک دانلود کنه و در یک مسیر ذخیره کنه
و بعد درون یک ادیت باکس نمایشش بده
تا اینجاش درسته کار می کنه
ولی وقتی که متن داخل فایل متنی رو تغییر می دم در برنامه فایل قبلی (قبل از ویرایش فایل متنی) رو دانلود و نمایش می ده

برای این مشکل چه کاری میشه انجام داد؟

peyman136

شما پروژتون رو بذارید تا من نگاه کنم و جوابتونرو بگم برای سوال بالاتر هم : باید آدرس <temp> رو به برنامه بدید

MVGM_Soft

Active Member
الان بهم ریخته هستش (دارم تست می کنم که بعد رو پروژه اصلی این کار رو انجام بدم)
الان به درستی فایل دانلود میشه
در پوشه مورد نظر ذخیره میشه
و نمایش داده میشه
ولی وقتی متن فایل تکست رو تغییر میدم
فایل تکست قبل از ویرایش دانلود و نمایش داده میشه

پیوست ها

• 123.rar
    637.3 کیلوبایت · بازدیدها: 35

peyman136

مطمئن نیستم اما فکر میکنم مشکل از فایل شماست چون کد نویسی مشکلی نداره شما محتوی کدوم فایل رو بروز میکنید فایل روی سایت؟
پیشنهاد میکنم قبل از دانلود به برنامه دستور بدید تا فایل قبلی رو پاک کنه و بعد فایل رو دانلود کنه دستور پاک کردن فایل هم توی پلاگین هستش تابع DirDelete میتونه فایل رو پاک کنه با این کار فایل جدید جایگزین میشه و بدون مشکل کار میکنه

MVGM_Soft

Active Member
خوب الان من تست کردم
یه چیزی تو مایه های همون مشکل کوکی هستش که وقتی کوکی ذخیره بشه صفحه قدیمی نمایش داده میشه
بله وقتی من متن فایل روی سایت رو بروز می کنم در برنامه متن قدیمی نمایش داده میشه
ولی وقتی نام فایل تو سایت تغییر پیدا می کنه درست میشه و مشکلی پیش نمی یاد
واقعا موندم رو این:shock:

MVGM_Soft

Active Member
الان شما کلا اگه مسیر اجرای فایل تکست از روی کامپیوتر رو حذف کنید باز هم فایل لود میشه

peyman136

راستش تا حالا با این موضوع برخورد نکردم که یه فایل رو پاک کنی اما محتویاتش دوباره لود بشه پیشنهاد میکنم از آدرس دهی تصادفی استفاده کنید منظور اینکه اسم فایل رو شماره بذارید و با تابع راندوم این اسم رو تعیین کنید شاید درست بشه

MVGM_Soft

Active Member
خوب من جطور باید چنین چیزی رو تعریف کنم؟
این نیاز به این داره که یه تقویم در برنامه کار گذاشته بشه و برای هر روزش یه سری نام فایل انتخاب بشه
چنین چیز ی ممکنه؟

جدیدترین ارسال ها

بالا