چنتا سوال در مورد لینوکس

einollahia

Well-Known Member
سلام

راستش بدلایلی تصمیم گرفتم که ادامه فعالیت هامو به جای ویندوز با لینوکس ادامه بدم. بهمین دلیل fedora coe 5 رو خریدم و نصب کردم حالا مشکلاتم با لینوکس اینه که:

1. فایل های .exe رو چه جوری نصب کنم
2. کارت شبکه رو چه جوری معرفی کنم
3. چه جوری به اینترنت وصل بشم(معرفی user name و password و شماره تلفن)

لطفا توضیح مفیدی بدید چون من هیچی از لینوکس نمی دونم

در ضمن لینوکس graphical رو من نصب کردم و در نهایت می خوام با لینوکس maya , zbrush , photoshop و اینترنت را کار کنم نه چیز دیگه ای.

D.c0d.r

Member
سلام

راستش بدلایلی تصمیم گرفتم که ادامه فعالیت هامو به جای ویندوز با لینوکس ادامه بدم. بهمین دلیل fedora coe 5 رو خریدم و نصب کردم حالا مشکلاتم با لینوکس اینه که:

1. فایل های .exe رو چه جوری نصب کنم

لطفا توضیح مفیدی بدید چون من هیچی از لینوکس نمی دونم

در ضمن لینوکس graphical رو من نصب کردم و در نهایت می خوام با لینوکس maya , zbrush , photoshop و اینترنت را کار کنم نه چیز دیگه ای.

عزیزم خدمت شما عرض کنم که اولآ به نظز من اگه یه سیستم عامل قدرتمند بخوای از دبیان استفاده ...
2- در لینوکس ما فیل به نام .exe نداریم و لینوکس ÷سوند های مخصوص خودشو داره ........
در این موردم شما بهتره اگه اولین بارته میخوای با لینوکس آشنا شی برو تو سایت http://technotux.org برو تو قسمت مقالاتش در باره ی همه چی توضیح داده .... یا میتونی کتاب آقای آلن باقومیان بخونی
به هر حال موفق باشی یا علی...:oops: :oops:

oxygenws

Active Member
۱- نمی شه! فایل اگزه مال ویندوزه!!
۲- احتمالا می شناسش.... مارک و مدلش چیه؟
۳- مودم اکسترنال بخر...

فوتوشاپ رو نداریم. زیبراش رو نمی دونم ولی مایا رو داریم.

D.c0d.r

Member
دوست عزیز یه ÷یش نهاد بهت میکنم .....
ببین لینوکس برای اینکه یه سیستم رو میزی باهاش کار کنی عالی هست ...
لینوکس برای بنامه نویس ها و هکر ها بیشتر کاربرد داره ....
اگه شما گرافیست هستید بهتره با همون ویندوز کار کنی ....
البته این ها نظر شخصی من هست میل خودته .....:cry: :oops:

einollahia

Well-Known Member
۱- نمی شه! فایل اگزه مال ویندوزه!!
۲- احتمالا می شناسش.... مارک و مدلش چیه؟
۳- مودم اکسترنال بخر...

فوتوشاپ رو نداریم. زیبراش رو نمی دونم ولی مایا رو داریم.

مدلش dlink هست استفاده کلیش هم فقط نصب مایا هست چون در سیستم عامل های غیر windows حتما کارت شبکه می خواد که اجرا بشه ولی در windows میشه کارت شبکه مجازی معرفی کرد.

مودمم اکسترنال هست

آیا باید برم مایا مخصوص لینتوکس تهیه کنم؟

einollahia

Well-Known Member
دوست عزیز یه ÷یش نهاد بهت میکنم .....
ببین لینوکس برای اینکه یه سیستم رو میزی باهاش کار کنی عالی هست ...
لینوکس برای بنامه نویس ها و هکر ها بیشتر کاربرد داره ....
اگه شما گرافیست هستید بهتره با همون ویندوز کار کنی ....
البته این ها نظر شخصی من هست میل خودته .....:cry: :oops:

به این دلیل می خوام برم سراغ لینوکس که ویندوز مشکلات فراوانی از جمله هنک کردن برام ایجاد می کنه.
جدیدا که کلا پارتیشن بندی رو درست کردم سر مایا یک بار بیشتر هنک نکرده ولی قبلا هر ساعت مجبور بودم چند بار در ساعت مایا رو از اول اجرا کنم. ولی خوب این وضعیت دائم نمیمونه و ویندوز دوباره قاطی می کنه.

دیگه نمی تونم هر روز کامپیوتر رو فرمت کنم از اول به این کار ها ادامه بدم.

خوب قدرت لینوکس و اینکه برپایه ی Unix هست خیلی کمتر از ویندوز هنک می کنه و در ضمن سرعت بیشتری هم داره گفتم شاید کمکم کنه.

einollahia

Well-Known Member
حالا راهی برای اجرا فایل های .exe تو لینوکس نیست.

آخه دیروز از یکی پرسیدم گفت میشه با Convertor فایل های .exe رو به فایل های اجرایی لینوکس تبدیل کرد.

zfarhad2003

Member
نه دوست من نمیشه تبدیل کرد ولی میشه با Wine اون رو با کمی صبر و حوصله در لینوکس اجرا کرد.

D.c0d.r

Member
از این پیشنهاد ها به دشمنت هم نده...
بهتره یک مکنتاش تهیه کنی...

ببین عزیزم من با لینوکس خیلی کار کردم ...... هنوز زوده درباره ی ویندوز اینجوری بد بگی
عزیزم من یه بارگفتم بازم می گم لینوکس به درد هکرا و برنامه نویسا میخوره چون وقتی برنامه های سنگین بخوان کامپایل کنی ویندوز هنگ میکونه , وگرنه برایه ی اینکه یه سیستم برای گرافیستا باشه فوق العاده هست هنوز برای شما زوده که بگیدویندوز سیستم عامل بدیه ..........
هر کسی میگه بده لطف کنه 3 4 تا ایراد اساسی برام بگه و بگه چرا اینجوریه اگه تونست منو راضی کنه منم قبول میکنم :cry:

oxygenws

Active Member
۱- مودم اکسترنال با لینوکس مشکلی نداره... راحت باش.
۲- مایا برای لینوکس هست... اگر نبود مجبوری دانلود کنی!
۳- در مورد exe هم جواب دوستمون در پست آخر صفحه قبل درست بود.

ARTA_ADOBE CO

Active Member
D.c0d.r جان پیش ما بیا !

از این جمله خوشم نیمد » برای شما زوده که بگیدویندوز سیستم عامل بدیه ..........

این من نمیگم همه آدم و عالم میگن هر کی سیستم عامل های UNIX based رو یک بار لمس کرده باشه میگه !

این جمله : وگرنه برایه ی اینکه یه سیستم برای گرافیستا باشه فوق العاده هست

ببینم تو فکر کردی گرافیست ها فقط تو فتوشاپن ؟ شما video Editing انجام بده با XP میفهمی که هر 3 ساعت باید یه restart بزنی و گرنه پروژه چند میلیونیت پر !
یه چیز دیگه » یک گرافیست رایانه ای هیچ علاقه ای به نصب هر 2 ماه یه بار win نداره چون کلی برنامه و فونت و... داره!

راستی compile کردن بیشتر به سرعت CPU ربط داره تا...

دوست من ما نیازی به راضی کردن شما نداریم ! این نیاز خودته...

AMIR-ASHERI

Member
D.c0d.r جان پیش ما بیا !

این من نمیگم همه آدم و عالم میگن هر کی سیستم عامل های UNIX based رو یک بار لمس کرده باشه میگه !

ببینم تو فکر کردی گرافیست ها فقط تو فتوشاپن ؟ شما video Editing انجام بده با XP میفهمی که هر 3 ساعت باید یه restart بزنی و گرنه پروژه چند میلیونیت پر !
یه چیز دیگه » یک گرافیست رایانه ای هیچ علاقه ای به نصب هر 2 ماه یه بار win نداره چون کلی برنامه و فونت و... داره!

تایید میشه!
ارتا جان درست می فرماین!
در ضمن یه انیمیشن که اسمش یادم نیست توسط تحت لینوکس ساخته شده!
آقا در زمینه شبکه ویندوز قدرتمندتره یا لینوکس!امنیت به کنار ولی از نظر امکانات کودومشون بهتره(از هرکی پرسیدم جواب درست نگرفتم)
در هر صورت ویندوز رو با لینوکس عوض نمی کنم ولی با MAC عوض می کنم :D

D.c0d.r

Member
,جالبه ......:D :D :D
من فقط میتونم بهتون بخندم همین :lol:

تایید میشه!
ارتا جان درست می فرماین!
در ضمن یه انیمیشن که اسمش یادم نیست توسط تحت لینوکس ساخته شده!

اولآ بهتره خودت یه نظر بدب نه که نظر دیگران تآیید کنی ....
بعدشم این انمیشن نیست فیلم اسمشم ارباب حلقه هاست بعدشم با لینوکس نیست و با فری بی اس دی هست ...

قا در زمینه شبکه ویندوز قدرتمندتره یا لینوکس!امنیت به کنار ولی از نظر امکانات کودومشون بهتره(از هرکی پرسیدم جواب درست نگرفتم)
در هر صورت ویندوز رو با لینوکس عوض نمی کنم ولی با MAC عوض می کنم

واجب شد برات یه پی دی اف بزارم تا بفهمی لینکس چه غولی هست و MAC و ویندوز جولوش هیچی نیست ....
عزیزم لینوکس من به شما توصیه نکردم چون حداقل یه 1 2 سال طول میکشه باهاش مثل ویندوز بتونی کار کنی البته اگه بخوای با کنسولش خوب کار کنی نه با محیط گرافیکی ...

D.c0d.r جان پیش ما بیا !

عزیزم شما یه کوچولو مطالعه رو بیشتر کن بعد بیا پست خودتو بخون خندت میگیره ارز حرف خودت :lol:
در ضمن همون موقع که به einollahia سیستم عامل MAC پیشنهاد کردی فهمیدم که ........ بیخیال :lol:
ایشاااله موفق باشید

einollahia

Well-Known Member
میشه به من توضیح بدید که چه جوری میشه exe را اجرا کرد (اگه میشه یکم دقیق تر توضیح بدید)
اگه اینو یادم بدید میرم و دوباره لینوکس را میریزم

در ضمن تجربه کارهای گرافیکی و سه بعدی من تقریبا 6 یا 7 سالی هست که همش با ویندوز بوده. و می تونم بعد هر 3 ساعت reset کنم ولی هر 5 دقیقه رو نه. البته جدیدا چون هاردم خالیه دیگه این مشکل رو ندارم ولی یه مدت دیگه...

در ضمن برای کارهای بزرگ و پر حجم گرافیکی مخصوصا کارهای 3d چیزی مشخصه windows اصلا مناسب نیست
یه دلیش همین که زود هنک می کنه
منم راستش از 12 سالگی کارهای سه بعدی را شروع کردم و بعد 7 سال سطح کارم یکمی حرفه ای شده و حجم کارهام هم زیاده و لینوکس رو برای این انتخاب کردم که هنک کردن تو کارش نیست

oxygenws

Active Member
آقا در زمینه شبکه ویندوز قدرتمندتره یا لینوکس!امنیت به کنار ولی از نظر امکانات کودومشون بهتره(از هرکی پرسیدم جواب درست نگرفتم)
قطعا لینوکس :)
البته باز هم بهتره دقیقا زمینه کاری ای که می خوای توش حرکت کنی رو بگی...
فکر کنم برای کاری که بخوای، فری بی اس دی بهترین گزینه باشه. یه جورایی بهترین شبکه رو فری بی اس دی داره.

اولآ بهتره خودت یه نظر بدب نه که نظر دیگران تآیید کنی ....
بعدشم این انمیشن نیست فیلم اسمشم ارباب حلقه هاست بعدشم با لینوکس نیست و با فری بی اس دی هست ...
دوست عزیز، ایشون می تونه نظر بقیه رو تایید یا رد کنه. لطفا به کار خودتون برسید.
دوم اینکه منظور ایشون احتمالا کارتونی است که با 3d blender ساخته اند بوده. (جدا شما از کجا فهمیدید منظور ایشون ارباب حلقه ها بوده که اینطوری می کوبی؟؟؟)

در هر صورت ویندوز رو با لینوکس عوض نمی کنم ولی با MAC عوض می کنم
من هم با D.c0d.r موافقم... تا زمانی که نمی دونی و نفهمیدی لینوکس چیه. فکر نکنم بتونی در مورد لینوکس اینطوری نظر بدی :)

من فقط میتونم بهتون بخندم همین
عزیزم شما یه کوچولو مطالعه رو بیشتر کن بعد بیا پست خودتو بخون خندت میگیره ارز حرف خودت
من هم از شما خنده ام می گیره. که اگر چیزی می دونی یا نمی دونی، تا این حد خودخواه و مغروری.

در ضمن همون موقع که به einollahia سیستم عامل MAC پیشنهاد کردی فهمیدم که ........ بیخیال
دوست عزیز، مطمئن باش در صورت تکرار این رفتارت، درخواست حذف دسترسی ات به مدتی محدود رو صادر می کنم.
بقیه دوستان هم لطف کنند بهتر برخورد کنند.

میشه به من توضیح بدید که چه جوری میشه exe را اجرا کرد (اگه میشه یکم دقیق تر توضیح بدید)
دقیقا برای اجرای چه اگزه هایی می خوای؟؟ فکر کنم بیخیال این یکی بشی بهتر باشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا