چاپ هر table در یک صفحه

mahyar - r

Member
من یه برنامه با php نوشتم که یکسری table که تعدادشون معلوم نیست تو یه صفحه پشت سر هم میاره و من می خوام این table ها هر کدوم در یه صفحه چاپ بشه چون در حالت عادی نصف یه table تو یه صفحه و نصف دیگش میره تو صفحه بعد

amir_s

Active Member
من هم به یه همچین چیزی احتیاج دارم ! با CSS یا JavaScript نمیشه !؟

Ali_ix

Well-Known Member
با CSS و با هدف قرار دادن مدیای Print و دستورات صفحه بندی میشه !

توضیحات بیشتر اینجا : http://www.w3.org/TR/css-print/

فقط اشکال در اینجاست که این خصوصیات باید توسط مروگر پشتیبانی بشه ! یعنی به احتمال 70 درصد توی IE به مشکل خواهید خورد :D

مطمئن ترین راه سمت سرور هست.

amir_s

Active Member
Ali_ix گفت:
با CSS و با هدف قرار دادن مدیای Print و دستورات صفحه بندی میشه !

توضیحات بیشتر اینجا : http://www.w3.org/TR/css-print/

فقط اشکال در اینجاست که این خصوصیات باید توسط مروگر پشتیبانی بشه ! یعنی به احتمال 70 درصد توی IE به مشکل خواهید خورد :D

مطمئن ترین راه سمت سرور هست.
ممنون ... ولی منبع خیلی کلی بود ...
یه مقاله هم در همین زمینه توی وبلاگ خودت بود ... اونرو خوندم .. خیلی کمک کرد ولی کاری که می خواستم بکنم رو پیدا نکردم !
فقط اشکال در اینجاست که این خصوصیات باید توسط مروگر پشتیبانی بشه ! یعنی به احتمال 70 درصد توی IE به مشکل خواهید خورد
ماکروسافت هم با این Browser دادنش !

... سمت سرور چه طوری !؟

Ali_ix

Well-Known Member
سمت سرورش به خودتون بستگی داره ..
اگر اطلاعات زیاده انو به تعدا مشخصی تیکه تیکه کنید ..
مثلا برای خروجی دادن با استفاده از یک حلقه ساده میتونید هر X ردیف از جدول رو هر بار بدید بیرون یا ....

انجام این کار با Css کمی مشکله .. ولی شدنیه !

یک جمله به سبک ژولورن : بدون شک روزی خواهد رسید که شما میتونید محیط تمام رابط های کاربری رو از طریق چیزی شبیه Css در لایه نمایش (در واقع نسل بعدی Css) کنترل کنید ..

مثل فکر کنید قالب ویندوزتون یا شکل منوی موبایلتون یا .. رو بتونید خودتون با Css به شکل دلخواه در بیارید ! جالبه نه ؟!

حالا همین تصور رو برای شکل و رنگ و چیدمان اتاقتونم بکنید :d

amir_s

Active Member
من هم الان تقریبا همین کار رو کردم ... هر سه تا Table رو که خروجی دادم به مقدار مشخصی <br> و <p> میزنم تا صفحه ها درست در بیان .. ولی خوب خیلی راه حل بی خودیه !

یک جمله به سبک ژولورن : بدون شک روزی خواهد رسید که شما میتونید محیط تمام رابط های کاربری رو از طریق چیزی شبیه Css در لایه نمایش (در واقع نسل بعدی Css) کنترل کنید ..
به امید آن روز ...

Ali_ix

Well-Known Member
با یکمی ریزه کاری و ترکیب جاوا میشه به یک شکل به صورت اتوماتیک و بدون کثیف کاری برای کاربر پرینت گرفت..
یعنی وقتی دستور پرینت میده ما تیبلها رو صفحه بندی کنیم و هر بار یکی از تیبلها رو به کلاینت بفرستیم و با کد جاوا دستور پرینتشو بدیم (میشه اصلا) و صفحه به تعداد n تیبلی که داریم reload بشه !

آخره راه حل :D

amir_s

Active Member
خیلی شیر تو شیر میشه !
آخه ببین .. برنامه ای که من نوشتم در هر بار پرینت گرفتن حدود 100 صفحه رو پرینت میکنه ...
100 بار باید صفحه reload بشه !!! مخصوصا اینکه با IE باید این کار رو بکنن ! :D

Ali_ix

Well-Known Member
:d اول و آخر همه مشکلات و مصائب طراحان و توسعه دهندگان میرسه به عمو بیلی ! :d

amir_s

Active Member
Ali_ix گفت:
:d اول و آخر همه مشکلات و مصائب طراحان و توسعه دهندگان میرسه به عمو بیلی ! :d
:D

بالاخره چی کار کنیم !؟
شما که استاد CSS هستی یه راه حل تر و تمیز CSS ی ارائه کن ما بریم دنبال کارمون !

mahyar - r

Member
یه مشکل دیگه هم که من دارم اینه که اندازه table هام رو هم نمی دونم یعنی نمی تونم از <br> و <p> استفاده کنم :(

Ali_ix

Well-Known Member
امیر : استاد خودتی :d

مهیار : این که مشکل ینیست .. با یک ساختار شرطی ساده تعداد سطرهای تیبلس که میخواید چاپ بشه رو حساب کنید و اگر از مثلا 15 سطر بیشتر بود تیکش کنید توی تیبل های مجزا!

یه چیزی هم که اصلا یادم نبود اینه که اگر تیبلها مجزا باشه و هر کدوم به اندازه یا کمتر از یک صفحه باشه سایر تیبلها به طور خودکار از صفحه بعدی شروع میشه.

تنها در صورتی تیبل ناقص توی صفحه میفته که از اندازه صفحه بیشتر باشه. (خیلی نکته جدیدی بود یا میدونستید ؟)

amir_s

Active Member
یعنی واقعلا نمیشه تیبل ها رو بین دو تا تگ خاص قرار داد تا در صحف (!) جدا گانه چاپ بشن !؟

یه سوال کوچیک دیگه : نمیشه FF رو هم مثل IE به صورت FullScreen باز کرد ... در run بنویسید : IEXPLORE.EXE -k

amir mehdi

New Member
نحوه ساختن فرم تماس با ما در سایت (ممنون میشم)

سلام میشه بهم بگین چه طوری میتونم یه فرم تماس با ما برای سایت بسازم ممنون
در ضمن اینم وب لاگ منه که دیدم بازدیدش بالاست و تصمیم گرفتم سایت بزنم حالا به کمک شما احتیهج دارم مرسی
gentleman.gif

amir mehdi

New Member
بازم سلام اگر بخوام یه گالری عکس تو سایتم درست کنم یه فرم خوب میخوام که عکس ها رو توش بذارم ممنون میشم بهم بدین
tulips.gif
bye.gif

Ali_ix

Well-Known Member
amir mehdi شما لطف کن قبل از هر کاری قوانین انجمن رو مطالعه بکن.

اولا که شما نباید توی تاپیکی دیگه ای درخواست جدید و بی ربط به تاپیک مطرح کنید.
دوما هم برای تاکید رو همون اولی :D

در ضمن به مجید آنلاین خوش آمدید

Ali_ix

Well-Known Member
amir mehdi گفت:
پس این سوالم رو باید کجا مطرح کنم
اولی شاید به برنامه نویسی Server Side مرتبط باشه ! حداقل HTML که نیست !

برای گالری هم باید توی انجمن مدیریت محتوا سوال کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا