پیشنهاد بدهید: کارت گرافیک تا 500 هزار تومان

mehdinasiri

پارس لند گروپ
با سلام خدمت دوستان
اخوی بنده یک کارت گرافیک GTX 460 به قیمت 280 تومان خرید که در پریمیر تا 4 لایه FULL HD من REAL TIME تونستم بدون رندر preview بگیرم. البته cpu core i5 و 4 گیگ رم هم چاشنی کار بود. اما این سرعت و توانایی در after effect هیچ فرقی با کارت 9600 GTX فعلی من نداشت!
سوالم این هست آیا کارت گرافیکی تا مرز 500 هزار توامن وجود دارد که بشود کمی در افتر realtime تر بود یا حتما باید سراغ سری quadro بالای 1.5 میلیون رفت؟

با تشکر از اساتید.

ya abbas

Member
سلام
شما از چه نسخه ای استفاده می کنی؟ cs4 یا cs5
فکر کنم cs5 از real time بیشتری پشتیبانی کنه.

Mj

Well-Known Member
دوسته من سرعت در رندر و Real time بودن در preview تقریبا به کارت گرافیک ربط نداره یا اگر هم داشته باشه بسیار کمه
کارت گرافیک های فوق العاده ی تو بازار موجود هست که کارت گرافیک برادر شما در مقابلش هیچ باشه اما در واقع این بحث برمیگرده به قدرت CPU و قدرت پردازش GPU کارت گرافیک شما.
هیچ وقت سعی نکن کارت گرافیک 9600GTX رو با 460 GTX مقایسه کنی چون GPU به کار رفته در این دو کارت زمین تا آسمون با هم فرق دارن
و کیفیتی که GTX 460 وجود داره اصلا قابل مقایسه با 9600 GTX نیست
اگه میخوای هزینه کنی Ram و CPU رو ارتقا بده چون اصل کار همون جاست
ولی اگه میخوای بدونی بهترین کارت گرافیک بازار چیه باید منتظر کارت گرافیک Geforce 580 GTX Nvidia CUDA بشی که قدرت افسانه ای در memory bus داره و همینطور GPU بسیار فوق العاده ی داره
ولی من بازم میگم سرعت در کارهای گرافیکی 3 تا اولویت داره
اول CPU
دوم Ram
و آخر از همه VGA
شما یه CPU core i7 775 9Mb cash بخر اون وقت که میتونی از real time هم real time تر preview بگیری...!
درضمن اگه این بحث رو تو بخش سخت افزار مطرح میکردی نتیجه بهتری میگرفتی
موفق باشی

آخرین ویرایش:

mahdi_185

New Member
اگه میخوای 500 هزینه کنی برو کارت تدوین blackmagic یا matrox بگیر تا 99 لایه رو میتوی ریل تایم داشته باشی البته بلک مجیک با افتر سازگارتره

جدیدترین ارسال ها

بالا