پول موبايل زياد اومده كسي هست كاري كنه كمتر بشه !

iRWEBDES

Active Member
پول موبايل زياد اومده كسي هست كاري كنه كمتر بشه ! :roll:
ميدونيد چيه؟
يه بار يه نفر به من گفت اگه پول موبايلت بيشتر از 100000 هزار تومان اومد 30000 تومان بده من من برات رديف ميكنم ديگه ام پول نميخواد
يعني با 30000 تومن رديف بشه ره پي كارش
حالا كسي از اين كارا ميتونه براي من بكنه
راستش خيلي وقت پيش اين موضوع رو نميدونم كي بهم گفته بود ...
هر چي فكر ميكنم يادم نمياد ...
كمك كنيد كه مايه تيله تعطيله ... :roll:

مهرداد كوهي

kami_mz

Well-Known Member
فهميدي به مام بگو كه دارم بدبخت مي شم. 110000 تومن از كجام بيارم بدم؟

Pooriya_Online

Active Member
به به آقا با اينكه سنم از همتون كمتره ولي واسه من اومده 147321تومن. اگه قهميدي به منم خبر بده.

من بدم برق و گاز و آب رو مجانيش كنم :lol:

iRWEBDES

Active Member
چرا مال همه اين دوره زياد اومده؟
مال يكي از دوستان من 350800 تومن اومده!

مهرداد كوهي

MrMohi

Active Member
شماها مگه با موبایلتون چیکار میکنید؟؟؟ بابا من که 24 ساعته دارم با موبایلم صحبت میکنم و تازه سرویس ویژه هم دارم قبض این ماه اومده 38.252 تومن . ( که البته اونم با شهریه دانشگاه و بند و بساط دهنم سرویس شد تا جور کردم ) . بابا مایه دارا یه ذره کمتر با موبایلاتون صحبت کنید یه وقت میزنید آنتن مخابراتو میسوزونیدا !!! حالا از من گفتن بود

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
خوشبحال خودم كه موبايلمو واگذار كردم با پولش شركت زدم :wink:

مجيد

anti-life

Active Member
قبلا ها ميگفتن با اين كد ميشه يكم از پولش كم كرد حالا ببينيد درست هست يا نه ....والا من دقيق نميدونما.....باز نيايد بگيد انتي لايف گقته........

اين كد روي موبايل .. نوكيا ... *3370* .. اين كد رو ميگفتن وارد كه بكني بعد دستگاه يه بار خاموش روشن ميشه .... از اون به بعد يه كم كيفيت صدا ميياد پايين ولي پولش كمتر ميشه ......يعني ديرتر پول ميندازه.........

ميگم من اينور هستم و از سيستم ايران هيچي نميدونم ...... ولي حالا يه امتحان بكنيد .... از هيچي بهتره كه.....

BeHnAm_akb

Active Member
خدارو شكر هنوز از پول موبايل من خبري نيست

اين كدهايي كه مي گيد سرويس هاي رايگان بعضي از گوشي هاست مثلا تو سامسونگ 55 هستش كه فقط حدود 3 دقيقه ربراي هر دفعه تماس رايگان ميده
اما مطمنم يه راهي هست

shahrokh_xp

Active Member
راستي من يه راه دارم كه پول موبايل كم بياد!!!

خوب باباجان يه همچين يه زره كمتر صحبت كنيد.چه خبرتونه!

anti-life

Active Member
كدي كه من گفتم فقط براي نوكيا هست نه براي گوشي هاي ديگه .......... وي اون كدي كه شما ميگيد براي سرويس هاي آلمان كار ساز هست نه تو ايران...

تازه اين كدي هم كه من گفتم معلوم نيست كار كنه يا نه بايد امتحان كنيد..........

ولي بچه ها اگه من جاتون بودم سعي ميكردم از SGM-620 كه قديميترين مدل هست استفاده كنم .....اخه يه راه بلدم كه بدون سيم كارت ميشه حرف زد و كسي نفهمه كه اين ارنباط از كجا هست .....ولي تو اين گوشيهاي جديد نميشه..........

راهش هم اين بود كه بايد گوشي رو ميزدي به شارژ بعد هم رو سيم كارت يه چسب نواري ميكشيدي و ميذاشتي تو گوشي و در باطري رو هم ميذاشتي ولي چوري كه يه زري از چسب بيرون باشه......بعد اون همين جور كه گوشي به شارژ هست در باطري رو يكم باز كنيد چوري كه بتونيد سيم كارت رو از طريق چسب بكشيد بيرون ولي بايد گوشي خاموش نشه ....بعد هم وقتي سريع اين كار رو انجام بديد ميبينيد كه گوشي بدون سيم كارت ميشه باهاش زندگ زد ...ولي چه فايده كه تو اين گوشي هاي جديد نميشه.....

srnouri

Member
سلام
باز هم با اجازه بزرگترا ...
راستش من تمام مطالب شما عزيزانو خوندم و بهتر ديدم كه من هم بر اساس اطلاعات و تجربياتي كه دارم مطالبي رو بگم . (آخه من الان پنج ساله كه بصورت حرفه اي در ضمينه تعمييرات نرم افزاري و سخت افزاري گوشي هاي موبايل فعاليت ميكنم اما رشته تحصيلي من تو دانشگاه كامپيوتر بوده)
بايد به اطلاع شما عزيزان برسونم كه شركت مخابرات ايران هزينه مكالمات تلفن همراه رو بر حسب مدت زمان مكالمه (مثل بيشتر جاهاي دنيا) محاسبه ميكنه (حالا كاري نداريم كه اين زمان چطوري و بر اساس چه پارامترهايي محاسبه ميشه) و اين محاسبه بعهده خود شركت و بر اساس برقراري ارتباط موفق يك مشترك شناخته شده انجام ميگيره و به هيچ وجه محاسبه اين زمان به عهده گوشي موبايل نميباشد .اينو گفتم تا بگم كه كد معروفي كه مدتها اين ملت رو با استفاده از اون سركار گذاشته بودند و خيلي ها پولهاي زيادي درآوردند كارايي نداشته و نخواهد داشت (#746025625#*) چون اون كد فقط تايمر سيم كارت رو بصورت موقت خاموش ميكرد ولي شبكه ايران به اون كاري نداشت و محاسبه خودشو انجام ميداد.
در مورد كدهاي ديگه اي كه متاسفانه اين روزها خيلي صحبتشو ميكنن بايد مطالب ديگه اي رو ذكر كنم و اون اينكه وقتي در گوشي هاي نوكيا كد #3370* رو وارد ميكنيد همانطور كه دوست عزيزمون anti-life فرمودند با استفاده از انجام تغييراتي در ناحيه EEPROM گوشي كيفيت صدا و مكالمه رو كمي بالاتر برده و در كنار اون مصرف باطري هم به مقدار زيادي افزايش پيدا ميكنه و براي اعمال اين تغييرات بايد گوشي يكبار خاموش و روشن بشه كه اينكار رو خود گوشي بطور اتوماتيك انجام ميده (مثل كامپيوتر كه بايد بعد از نصب بعضي از برنامه ها ري استارت بشه)
اما يه كد ديگه اي هم سر زبونا افتاده كه اين يكي ديگه خيلي خنده دارتره و اون كد pw+1234567890+1#*
در اين مورد هم بايد بگم كه در گوشي هاي نوكيا چهار گونه Lock وجود داره كه با زدن اين كدها بترتيب ميتونيد موقعيت (Lock - Unlock) گوشي رو ملاحظه كنيد. ضرري نداره امتحانش كنيد و با پيغام Sim was not restricted! مواجه خواهيد شد كه دوستاني كه انگليسي شون خوبه ميتونند بگن كه يعني سيم كارت محدود نشده (sp lock نيست) اما اين كد براي ما تعميركارا يه استفاده ديگه داره كه اون هم مربوط ميشه به اون ده رقم كه به مستر كد نوكيا معروفه و ما ميتونيم با استفاده ار شماره سريال دستگاه (IMEI) و كد شبكه اي كه دستگاه روي اون شبكه قفل شده اين مستر كد رو توليد كنيم و به جاي اين ده رقم قرار بديم و قفل دستگاه رو باز كنيم . خسته شديد ....خوب من تا حد امكان كوتاه ميكنم اما بازم نميشه كه بعضي چيزا رو نگفت....
خوب اين كد هارو كه صحبتشونو كرديم مختص گوشي هاي نوكيا بودند و در بعضي از گوشي هاي ديگه هم روشها و كدهاي ديگه اي هم گقته شده كه اصلا حساب مكالمه شما رو كم يا صفر نميكنه ....
اين از جهت فني اما خودمونيم اگه يكي از اين كدها كار ميكرد ديگه ارزش گوشي نوكيا 70000 تومان نميشد و بايد 700000 تومان بابتش پول ميداديد و شركت مخابرات هم خيلي زود ورشكسته ميشد.
اگه نظري داريد بگيد كه خيلي خوشحال ميشم بشنوم و اينو هم بگم كه من نميخواه كه خيلي مسله رو باز كنم و فقط ميخواستم بگم كه مثل سايرين منهم معتقدم كه تنها راه كاهش هزينه مكالماتتون همون كم صحبت كردن با موبايل و استفاده از سرويسهاي خوبي مثل SMS است البته ما ها از اين سرويس هم مثل خيلي از چيزاي ديگه بدرستي استفاده نميكنيم و .....
به هر حال از حوصله شما عزيزان ممنونم.

oxygenws

Active Member
بسیار عالی بود srnouri جان....
می شه یک کم زیاد از این کد های عجیب غریب و مخفی برامون بگی..... مخصوصا تو nokia و اید کاربرد اون کدها.
مثل کدهایی که سریال موبایل رو در میاره... اینکه این سریال درسته یا نه، یعنی روش فهمیدنش چیه و .....
ممنون می شم توضیح بدی... این اطلاعات رو هم فقط برای خودم می خوام :)
مرسی، امید

iRWEBDES

Active Member
شما ميگي از SMS استفاده كن ...
آخه فقط پول SMS من 37776 تومان اومده...
خيليه ها ...
ميدونيد من سر چي گيرم؟
آخه از شانس من سيم كارتم گم شده و حالا براي اينكه يه دونه ديگه بگيرم بايد كل بدهي رو بدم ...

مهرداد كوهي

anti-life

Active Member
در مورد كدهاي نوكيا بگم كه چي هست.. *#0000#

اين براي كد شماره سريال هست و به درد ايران نميخوره ....اين كد براي مثلا كشوري مثل تركيه خوبه ....ّخه اونجا بعضي از گوشيها رو باز ميكنن و داخل رو عوض ميكنن.....و با اين كدي كه تو display و پشت باطري هست ميتونيد ببينيد كه گوشي باز شده يا نه......يعني اين دو كد بايد با هم بخوره.......
و من اين كد ها رو موقعي كه تركيه بودم ياد گرفتم و نميدونم كدومش ايران كار ميكنه.........

حالا بگزريم كه ميخواستيم بگيم اقا نميشه كاري كرد كه پول كم بيافته ...همين و خلاص ....

srnouri

Member
anti-life گفت:
در مورد كدهاي نوكيا بگم كه چي هست.. *#0000#

اين براي كد شماره سريال هست و به درد ايران نميخوره ....اين كد براي مثلا كشوري مثل تركيه خوبه ....ّخه اونجا بعضي از گوشيها رو باز ميكنن و داخل رو عوض ميكنن.....و با اين كدي كه تو display و پشت باطري هست ميتونيد ببينيد كه گوشي باز شده يا نه......يعني اين دو كد بايد با هم بخوره.......
و من اين كد ها رو موقعي كه تركيه بودم ياد گرفتم و نميدونم كدومش ايران كار ميكنه.........

حالا بگزريم كه ميخواستيم بگيم اقا نميشه كاري كرد كه پول كم بيافته ...همين و خلاص ....

سلام
anti-life جان از لطف شما ممنونم :oops: .در مورد كدهاي مربوط به نوكيا و يا ساير گوشي ها بايد بگم به كشور و يا شبكه خاصي بستگي نداره و چند كد ديگه رو كه براي آگاهي user استفاده ميشه براتون مينويسم:

#06#* اين كد در تمامي گوشي هاي GSM شماره سريال(IMEI) دستگاه رو نشون ميده .البته لازم به ذكره كه اين همون شماره سريالي كه در هنگام روشن كردن دستگاه و يا شماره گيري به شبكه ارسال و رجيستر ميشه.در بيشتر گوشي ها ميشه با استفاده از نرم افزارهاي خاصي اين شماره سريال رو عوض كرد.

#92702689#* اين كد مختص گوشي هاي نوكيا بوده و اطلاعاتي نظير شماره سريال دستگاه و تاريخ توليد گوشي و تاريخ خريد و تاريخ تعمير و.... به كاربر ميده .البته بايد بگم كه براي خروج از اين حالت بايد گوشي رو خاموش و روشن كنيد .

#0000#* اين كد براي نمايش ورژن نرم افزار گوشي و تاريخ توليد نرم افزار و همچنين مدل دستگاه استفاده ميشه .

#4720* اين كد دقيقا عكس كد #3370* عمل ميكنه و كيفيت مكالمه رو كاهش ميده و مصرف باطري رو هم كمتر ميكنه .البته اين كد در بعضي از مدلهاي نوكيا كار نميكنه.

خوب فعلا تا مطالب بعدي خداحافظ

جدیدترین ارسال ها

بالا