پورسانت پروژه های طراحی و توسعه وب

من میخوام بدونم که پورسانت پروژه های مبتنی بر وب (طراحی و توسعه وب) چه میزان هست و به چه شکل محاسبه میشه.
یعنی اینکه اگر شخص یا شرکتی پروژه ای را برای یک طراح و برنامه نویس وب فراهم بکند (به عنوان بازاریاب) پورسانت شخص یا شرکت را معمولا به چه شیوه ای و به چه مقداری محاسبه میکنند (عرف بازار چی هست؟)

aseman-c

Banned
من خودم شخصا اگه کسی واسم کار بیاره 50 درصد بهش میدم.بقیرو نمیدونم.

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
پورسانت به نیازمندی طرف مقابل به شما و میزان چک و چونه شما بستگی داره، من 10 در صد هم دادم

منطقا وقتی مبلغ پروژه بیشتر میشه باید پورسانت را بیشتر کرد یا وقتی که کم میشه؟

مثلا اگر برای یک پروژه 200000 تومانی 20 درصد پورسانت بدیم، برای یک پروژه 1 میلیونی باید بیشتر از 20 درصد پورسانت بدیم یا کمتر؟!

webmizban.com

Active Member
سلام بستگی به خودتون داره
ما برای پروژه 1 تا 10 تومان 10 تا 15 درصد میدیم
برای پروژه های 10 تومان به بالا 3 تا 10%

c4t3r

New Member
من تخصص خاصی تو این زمینه ندارم

ولی اگه از 10 تا 20 در صد بیشتر بشه دیگه صرف نمیکه

BENgraph

Member
پورسانت

پورسانت به نیازمندی طرف مقابل به شما و میزان چک و چونه شما بستگی داره، من 10 در صد هم دادم

ترویج شارلاتانیسم :mad: !!!!!!!!
چه افتخار هم میکنن جوونای بدبخت رو میچاین :-? ... مگه برای شما فرقی میکنه کی پروژه اورده براتون ؟!!
متاسفم برای اون کسایی که با امثال شما کار میکنن .................................. (فقط برای همین صحبت شما پست زدم )

برای پروژه های 10 تومان به بالا 3 تا 10%
من باشم میدم کار رو یه شرکت ثالث انجام بده با نصف مبلغ (دست و پا میشکنن :green: ) بقیشم میزنم به بدن

یعنی با زیاد شدن مبلغ پروژه، باید درصد پورسانت کمتری را پرداخت کنیم؟
خودت بازاریاب باشی حاضری برای پروژه ده تومنی سه درصد بگیری ؟؟؟
بازاریاب حرفه ای از صد تا کاسب کاربلد تره دوست من ، بازاریاب غیرحرفه ای هم که عمرا پروژه یه تومنی برات بیاره چه رسه به ده تومنی !!!!
من تخصص خاصی تو این زمینه ندارم
ماشالله همه هم کارشناس !!!

.............................................

تعیین پورسانت هم بسته به
مخارج پروژه
اعتبار پروژه
عرف بازار شهر
اعتبار شما

تعیین میشود .

آخرین ویرایش:
تعیین پورسانت هم بسته به
مخارج پروژه
اعتبار پروژه
عرف بازار شهر
اعتبار شما

تعیین میشود .

در مورد مخارج پروژه، اعتبار پروژه و اعتبار طراح نمیشه بحث کرد؛ چون متغیر هستند. اما در مورد عرف بازار میشه توضیح بدید و مثال بزنید؟!

BENgraph

Member
در مورد مخارج پروژه، اعتبار پروژه و اعتبار طراح نمیشه بحث کرد؛ چون متغیر هستند. اما در مورد عرف بازار میشه توضیح بدید و مثال بزنید؟!
به جان خودم الان 48 ساعته نخوابیدم یه ریز پشت این سیستم به ف...ک رفتم :cry:

و اما عرف بازار ... خب عرف بازار هم متغیره ...

دو جور عرف بازار داریم :green: ... اولی به قیمتی میگن که شرکتهای قانونی (یعنی مجوز دار) به بازاریاب پرداخت میکنن (که یه میانگین داره ... یه شرکت دره پیت خب پورسانت بیشتری میده تا یه شرکت بزرگ و تخصصی ... که اونم بر میگرده به مخارج پروژه و هزینه های شرکت های تخصصی که بالاتره) ... این میانگین باز بستگی به نرخ شرکتها هم داره ، یه وقت شرکت حساب میکنه میبینه اگه 5 درصد بیشتر به بازاریاب بده مدیر شب باید تو کوچه بخوابه :lol: ،

و عرف دومی هم به مبالغی که اشخاص حقیقی بدون مجوز رسمی به بازاریاب میدن (البته باید خیلی کارهاتون قوی باشه تا بتونید بازاریاب جرفه ای رو متقاعد کنید در کنار بقیه کاراش روزی مثلا یه دو جا هم واسه شما سر بزنه ) .... که در اینصورت پورسانت بازاریاب بین 50 تا صد درصد بیشتر از عرف قبلی درمیاد ....

حالا باز این عرفهایی که عرض کردم خدمتتون به اون سه مولفه اول هم یه جورائی مرتبط هست ، یعنی هر کدوم از اون سه تا هم توی تعیین عرف یه درصدی رو به خودشون اختصاص میدن ...

.........................................................................

اصولا کار کردن با بازاریاب جماعت نیازمند آموزش و راهنمائی از افراد خبره است ، و خیلی سخته کنار اومدن با بازاریابهای حرفه ای .. شرکتها هم بازاریابهای متخصصشون رو بمرور جمع میکنن و بعد مثلا دو سه سال یه تیم قوی 5-6 نفری درست میکنن که عنوانشون میشه مدیربازاریابی (اصولا همه عنوانا و طرز اعتاشون تو کشور ما با همه دنیا فرق میکنه :-? ) و این مدیران خود سرپرست یه تیم 3-4 نفری میشن و یه بخشی از نیاز بازاریابی کار رو پوشش میدن ، همینطور که میبینید این روش کاملا هدفمند و برنامه ریزی شده است و استفاده از اون رو برای اشخاص توصیه نمیکنم (البته بازاریابی هم سراغ ندارم به راحتی حاضر باشه واسه شخص حقیقی کار کنه )

پس میبینید که بازاریابی یه روشه که باید با برنامه ریزی بلند مدت شروع بشه و هدفمند باشه ، در اونصورت میتونید به جذب بازاریاب حرفه ای اقدام کنید (که خودش باز یه انجمن جدا می خواد )

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآه هههههههههههههه مردیم :neutral:
اقدس مرا می خواند (اسم حوریمه !!)

آخرین ویرایش:
به جان خودم الان 48 ساعته نخوابیدم یه ریز پشت این سیستم به ف...ک رفتم :cry:

و اما عرف بازار ... خب عرف بازار هم متغیره ...

دو جور عرف بازار داریم :green: ... اولی به قیمتی میگن که شرکتهای قانونی (یعنی مجوز دار) به بازاریاب پرداخت میکنن (که یه میانگین داره ... یه شرکت دره پیت خب پورسانت بیشتری میده تا یه شرکت بزرگ و تخصصی ... که اونم بر میگرده به مخارج پروژه و هزینه های شرکت های تخصصی که بالاتره) ... این میانگین باز بستگی به نرخ شرکتها هم داره ، یه وقت شرکت حساب میکنه میبینه اگه 5 درصد بیشتر به بازاریاب بده مدیر شب باید تو کوچه بخوابه :lol: ،

و عرف دومی هم به مبالغی که اشخاص حقیقی بدون مجوز رسمی به بازاریاب میدن (البته باید خیلی کارهاتون قوی باشه تا بتونید بازاریاب جرفه ای رو متقاعد کنید در کنار بقیه کاراش روزی مثلا یه دو جا هم واسه شما سر بزنه ) .... که در اینصورت پورسانت بازاریاب بین 50 تا صد درصد بیشتر از عرف قبلی درمیاد ....

حالا باز این عرفهایی که عرض کردم خدمتتون به اون سه مولفه اول هم یه جورائی مرتبط هست ، یعنی هر کدوم از اون سه تا هم توی تعیین عرف یه درصدی رو به خودشون اختصاص میدن ...

.........................................................................

اصولا کار کردن با بازاریاب جماعت نیازمند آموزش و راهنمائی از افراد خبره است ، و خیلی سخته کنار اومدن با بازاریابهای حرفه ای .. شرکتها هم بازاریابهای متخصصشون رو بمرور جمع میکنن و بعد مثلا دو سه سال یه تیم قوی 5-6 نفری درست میکنن که عنوانشون میشه مدیربازاریابی (اصولا همه عنوانا و طرز اعتاشون تو کشور ما با همه دنیا فرق میکنه :-? ) و این مدیران خود سرپرست یه تیم 3-4 نفری میشن و یه بخشی از نیاز بازاریابی کار رو پوشش میدن ، همینطور که میبینید این روش کاملا هدفمند و برنامه ریزی شده است و استفاده از اون رو برای اشخاص توصیه نمیکنم (البته بازاریابی هم سراغ ندارم به راحتی حاضر باشه واسه شخص حقیقی کار کنه )

پس میبینید که بازاریابی یه روشه که باید با برنامه ریزی بلند مدت شروع بشه و هدفمند باشه ، در اونصورت میتونید به جذب بازاریاب حرفه ای اقدام کنید (که خودش باز یه انجمن جدا می خواد )

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآه هههههههههههههه مردیم :neutral:
اقدس مرا می خواند (اسم حوریمه !!)

از پاسختون متشکرم.

خب حالا اگر شرکت های مختلف پروژه بگیرند و برای اجرا به شما بدهند، چند در صد از مبلغ پروژه به اونها تعلق میگیره (البته با توجه به عرف بازار).

باید توجه داشت که در این روش دیگه تیم بازاریابی و بازاریاب حرفه ای نمی خواد بصورت مستقیم با ما کار بکنه و مسایلی که در رابطه با شخص حقیقی و ما به عنوان مجری مطرح فرمودید وجود نخواهد داشت.

پس سوال را بطور کلی میشه اینطور مطرح کرد.

س: وقتی شرکتی به ما پیشنهاد انجام پروژه می دهد به چه شیوه ای و با چه درصدی پروژه را باید براش انجام بدهیم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا