پسوند تصاویر در چاپ سیاه سفید

a_sharareh_a

New Member
با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیزم

ممکن است راهنمایی بفرمایید برای اینکه تصاویر سیاه و سفید کتابم کیفیت خوبی در چاپ داشته باشند از چه پسوندی برای آنها باید استفاده کنم. کار من در Word انجام می شود

با تشکر

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیزم

ممکن است راهنمایی بفرمایید برای اینکه تصاویر سیاه و سفید کتابم کیفیت خوبی در چاپ داشته باشند از چه پسوندی برای آنها باید استفاده کنم. کار من در Word انجام می شود

با تشکر

تصاویر BMP کیفیت شان مثل نمونه اولیه می ماند اما فایل های BMP بدلیل عدم فشرده سازی زیادی حجیم اند، اگر حجم فایل برایتان مهم نیست مناسب است.
تصاویر JPEG موقع فشرده سازی نویز دار می شوند و اگر به فکر حفظ کیفیت نمونه اصلی هستید انتخاب مناسبی نیست.
تصاویر GIF برای نمونه های سیاه و سفید مناسب است اما اغلب نرم افزار ها موقع ذخیره سازی تصاویر GIF با انتخاب جدول رنگ نامناسب دون دون اش می کنند.
تصاویر PNG هم کیفیت نمونه اصلی را حفظ می کنند و هم فشرده سازی خوبی دارند.

اگر تصویر اولیه را با ابعاد بزرگی طراحی یا اسکن کرده اید فایل آنرا دستکاری نکنید و با ابعاد کوچکتر ذخیره نکنید، بگذارید ابعاد اش همانطور بزرگ بماند.
صرفا ابعاد تصویر را در محیط Microsoft Word کاهش دهید، اینطوری کیفیت تصویر موقع چاپ همانند نمونه اولیه باقی می ماند. اگر ابعاد فایل اصلی را
کاهش دهید ممکن است در هنگام نمایش روی صفحه نمایشگر تغییر محسوسی مشاهده نشود، اما موقع چاپ که dpi به مراتب بالاتر از صفحه نمایشگر است
کیفیت افت می کند.

a_sharareh_a

New Member
ممنون دوست عزیز
با توجه به اینکه عکس هایی که گرفته می شود (مثلا با برنامه Snagit از ویندوز) رنگی است. من تو فتوشاپ باید چه کاری روی عکس انجام بدم ؟ آیا همون ابتدا باید Color Mode را تغییر بدم؟ روی چه مدی قرار بدم؟

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون دوست عزیز
با توجه به اینکه عکس هایی که گرفته می شود (مثلا با برنامه Snagit از ویندوز) رنگی است. من تو فتوشاپ باید چه کاری روی عکس انجام بدم ؟ آیا همون ابتدا باید Color Mode را تغییر بدم؟ روی چه مدی قرار بدم؟

می توانید Color Mode را تغییر ندهید و صرفا با ترکیب کلیدی Ctrl + Shift + U تصویر رنگی رو سیاه و سفید کنید
یا Color Mode رو به Grayscale تغییر دهید، اگر Color Mode را به Grayscale تغییر دهید معمولا حجم فایل کمتر میشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا