پر کردن فضای خالی یک جسم

مشکی

Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام،
وقتی که یک جسم مانند مکعب می سازیم و بعد یک وجهش رو پاک می کنیم این جسم تو خالی نشون داده میشه.
راهی هست که جسم تو پر باشه؟

HòóK

Member
اگه تو متريال 2Sided رو هم انتخاب کني٬ تو رندر دو طرفه کار مي کنه.

مشکی

Member
متشکرم
مودیفایر shell و normal .
Shell همه ی face ها رو extrude میکن
normal فقط جهت face رو تغییر میده
وقتی که از شل استفاده کردم یک جسم داخلی تشکیل شد. وقتی که یکی از وجوه جسم خارجی رو حذف کردم دیدم بین جسم داخلی و جسم خارجی باز هم خالی است! در حالی که می خوام تو پر باشه!

Ronalix

Member
سلام به شما دوست عزیز

کل آبجکتت رو انتخاب کن بعد اونو ببر تو Edit Poly از منوی Celection در همونEdit Poly گزینه Polygon رو انتخاب کن بعدش با Ctrl+A همه شکلت رو انتخاب کن . از منوی Edit Polygons گزینه Flip رو انتخاب داخل شکلت پر میشه !

مشکی

Member
متأسفانه مشکل بنده حل نشد. وقتی که Flip رو زدم وجه ها پشت و رو شدن!

Ronalix

Member
وقتی ما یک جسم مثل مکعب داشته باشیم این دقیقاً یک جسم تو پوره و وقتی یکی از وجه های اون رو پاک کنیم خوب مشخصه توی اون خالی میشه !
نکنه منظور شما اینه که وقتی یکی از وجه های اونو پاک کردیم فقط اندازه همون وجه از مکعب کم بشه ؟؟
منظورتون رو دقیق بگید .

مشکی

Member
ببینید من می خوام دو کار رو انجام بدم. اول اینکه من باید یک مکعب داشته باشم که داخلش تا مرز مشخصی تو پر باشه. مثلا اگه اندازه مکعب 20 سانتی متره داخلش تا 10 سانتی متر توپر باشه.
کار دومم برای اجسام پیچیده هست که دقیقا می خوام فقط به اندازه یک وجه ازش کم بشه که برای بعضی از کارام لازم میشه.

Ronalix

Member
آها حالا فهمیدم !

شما برای این کار باید از ابزار Bevel و Extrude استفاده کنید که در کنار همان گزینه Flip هستند ! به این صورت که یک از وجه های Box رو انتخاب میکنی بعد روی Bevel میزنی ( البته روی پنجره کوچیک کناریش ) و در قسمت پاینش ( Outline Amount) یک عدد منفی میدی که قطر ساخته میشه بعد روی پنچره کوچیک کنار Extrudeمیزنی و با دادن عدد منفی همون صفحه رو میبری عقب . من اینو انجام دادم برات پایین میزارم ببینی :

[url=http://img.majidonline.com/show/216751/02.jpg]
[/URL]

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا