پرینتر لیزری رنگی یا جوهر افشان ؟

graph.app

New Member
سلام.
می خواستم ببینم یه پرینتر مناسب برای پرینت گرفتن عکس چیه ؟؟ لیزری بهتره یا جوهر افشان؟
قیمتش مهم نیست فقط کیفیت خیلی خیلی خوبی داشته باشه. چون برای چاپ عکس و پرینت کارهای گرافیکی می خوام ...
لیزری یا جوهر افشان مناسبه ؟ از نظر هزینه و شارژ چی ؟
لطفا راهنمایی کنین و چند مدل هم پیشنهاد کنین.
ممنون

izone

Active Member
درود

چشم براه پاسخ اینجا نباش :) من هم همین پرسش را خیلی زمانه که دارم ولی کسی پاسخی نداد. ولی خودم دست بکار شدم و پرسجو کردم. چاپگر لیزری برای کیفیت خوب بسیار گران است و کیفیت آن به جوهر افشان نمیرسه. جوهر افشان هم ارزانتره و هم کیفیت چاپی خیلی خوبی داره. نتیجه برای من شد یک دستگاه HP Photosmart C6285 که با اسکنر هستش. البته یک اسکنر خوب دارم ولی دیدم اینجوری دیگه فضای کمتری هم میبره و بهاش بدون اسکنر زیاد پایینتر نیست. بهای شارژش در ایران را نمیدونم ولی دوستان میگفتند خیلی کمه نزدیک به 6000 تومان هربار برای هر رنگ. این که من دارم 6 جوهر داره که به صرفه تر است. ازش هم خیلی راضی هستم بویژه اینکه اگر کاغذ چاپی خود اچ پی را داشته باشید واقعا کیفیت خیلی عالی داره.

امیدوارم کمکی کرده باشم.

crycafe

Active Member
من شما رو درک میکنم کاملا :)
اگه واسه کارای گرافیکی میخوای مصلمن لیزری ولی پولشو داری؟چون گرونه
البته یه لیزری هایی اومده جدیدا اندازه A4 میزنه ولی من پرسیدم (راستش خودمم درست نفهمیدم :) ) میگن تکنولوژیش هنوز تو ایران نیومده و اینا
و اگه برای عکس میخوای جوهر افشان
دیگه باید ببینی کدومش به کارت میاد
مثلا من لیزری به کارم میومد ولی خوب چون گرون بود نتونستم بخرم (دیگه حداقل 1-2 میلیون تومن)
الان به ناچار قصد خرید جوهر افشان رو دارم از این 6 رنگ ها که جدید اومده
یه چیز دیگه که کیفیت هیچکدوم قابل مقایسه نیست
چون به کارت بستگی داره
لیزری واسه تصاویر گرافیکی و جوهرافشان واسه عکس
حالا اگه اطلاعاتم بدردت خورد یه دعایی هم بکن خیر ببینی :wink:

graph.app

New Member
گفته بودم قیمت مهم نیست ولی می دونم از 1-2 تومن کمتر می شه :shock: مثلا 500
من هم برای چاپ عکس می خوام هم کارای گرافیکی
شارژ جوهرافشان تقریبا هر چند وقت یک باره ؟؟
کارتریجش چنده ؟ به صرفه هست؟

crycafe

Active Member
اون قیمتی که گفتی حدود 500 واسه هموناست که گفتم تازه اومده و تکنولوژیش هنوز تو ایران نیومده!

برای کارای گرافیکی شاید بتونی از جوهر افشان استفاده کنی ولی برای عکس فقط جوهر افشان
چون لیزری عکسا رو خراب میکنه
حالا میخوای بهتر متوجه بشی یه بار امتحان کن
یه عکسو هم با لیزری پرینت بزن هم با جوهر افشان

شارژ جوهر افشان ارزونه
هر کاتتریج بستگی به مدل بین 4-7 تومن
که البته بنا به تجارب فراوان دوستان اگه فابریک بخری بهتره (حدود 15-20تومن)
چون شارژ زیاد جالب در نمیاد و اینا ( اینقده از من سوالای تخصصی نپرسین خوب بعضی کلمه هاشو بلت نیستم )

فاصله زمانی شارژش هم بستگی به مقدار مصرفت داره
که واسه هر پرینتری موقع خرید تو مشخصاتش نوشته که متوسط چند برگ رو میزنه

graph.app

New Member
ممنون
من پرسیدم گفتم 6 رنگش (شارژ) 45 هزار تومن . واسه همین دیدم اصلا به صرفه نیست چون من زیاد می خو ام پرینت بگیرم ...
مدلی کسی می تونه پیشنهاد کنه ؟

crycafe

Active Member
پس همون لیزری به کارت میاد
البته اگه تصاویر گرافیکی باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا