پروژه بزرگ ميرمهنا

شروع موضوع توسط www_3d_boy3 ‏1 آگوست 2010 در انجمن ساخت و طراحی بازی

1. www_3d_boy3

www_3d_boy3 Well-Known Member

امتیاز دستاورد:
    93
    دوست من ممنون حرفتون كاملا قبوله اما كو فرد خلاق؟ .. شركت اسپريس دنبال لول ديزاينر خلاق مي گرده ،و اگهي استخدامش هم توي cgjob هست مي توني بري اونجا و توي مشاغل آگهي ببيني و اگه دوست داشتي اسمتو ثبت نام كني ،بعد از اينجا بهت زنگ مي زنن مياي مصاحبه و اگه خلاق باشي استخدامي .
    كار لول ديزاينر اينكه كه ،روند داستانو مي نويسه ،و معمولا بايد طراح خوبي باشه تا ايدهاي جذابشو پياده كنه .
    اما الان 1 ماه اين آگهي شركت روي cg اما هيچ كسي تابحال واسه اين كار مراجعه نكردي!

اين چيزيه كه ميخوام بگم و دقيقا حرف آقاي رضايي هم هست:
    آقا شما آدم خلاق و ايده پرداز پيدا كن ما استخدام مي كنيم .

نوشته شده توسط www_3d_boy3 در ‏22 آگوست 2010
  2. www_3d_boy3

امتیاز دستاورد:
    93
    و دوست من فراموش نكن ما اينجا 2 نفر داريم كه يكيشون فقط استخدامه واسه اينكه ايده بده .
    البته نشده من يه بازي كرده باشم طرف بازي نكرده باشه !تقريبا هر بازي مياد تا فرداش تمامش مي كنه .
    اين آدم يكي از ايده پردازان شركت كه من واقعا ايده هاشو دوست دارم اما بازم مثل خارجيها نميشه هر كاريش كنيم .
    مي دوني هميشه يه چيزي مي لنگه ، كه البته بخش اعظمش مي دوني كجاست ؟نبود دانش فني در برنامه نويسي ، كه خدايي نكرده فكر نكنيد كار آسونيه ، من وقتي اسكريپاي فقط تفنگا رو مي بينم سرم گيج مي ره ،چه برسه چيزهاي مثل سايه و نور كه شركت برنامه نويس آلماني داره واسه اينكار

آخرین ویرایش: ‏22 آگوست 2010
    نوشته شده توسط www_3d_boy3 در ‏22 آگوست 2010
  3. 1seda

1seda Member

امتیاز دستاورد:
    16
    سلام
    نماز و روزهاتون قبول

من چند روز پیش یک آگهی از شرکت دیدم که توش گفته بود آموزش رایگان ساخت باز ی من زنگ زدم و یکم صحبت کردیم و گفتم که انیمیشن کارم و با بعضی نرم افزارهای ساختبازی مثل 3dgame studio و fspcreator کار کردم از من خواستن برم شرکتشون بعد کسی یادش نبود کی به من گفته بود بیام .:snap:

بعد یه فرم دادند وبعد که فرم و پر کردم سی دی نمونه کار و دیدند یکی از دوستان اومد کارامو دید و رفتیم تو اطاقی با مسئول کار صحبت کردیم .
    د رکل گفتند کارام خوبه اما فعلا انیماتور نمیخواهند وکسی میخواهند که به udk وارد باشه و تا حالا کسی رو پیدا نکردند منم .
    گفتم که کار نکردم .
    و یک سری سئوال در موردبازی ها و.. پرسیدند بعد در مورد این آگهی پرسیدم گفتند دنبال نفر وارد به نرمافزار هستند و آگهی هم مربوط به کسی هست که udk را بلده و اونها حرفه ای ترش رو یادش میدهند .
    بعد کلا در ورد یک سری مسائل صحبت کردیم و جمع گرمی بودند .و بعد من جدا شدم و خداحافظی کردم واومدم . شرکتشون سمت پل چوبی بود .
    بعد هم بازی در حال کارهای نهایی بود و ظاهرن یک ماه دیگه یک دوره آموزشی میزارند و udk و یک سری اصول انیمشن و بازی را یاد میدهند و از بینشون 2-3 نفر استخدام میکنند . اما شهریش یکم بالاست یعن یخیلی برای اینکه برا ی50 ساعت آموزش 1200000 میلیون تومان پول میگیرند .
    من کل میخواستم برم سراغ quest 3d ام االان یک سری آموزش udk گیر اوردم میخوام کار کنم ببینم کدوم بهتره با اون کار کنم . udk موتور بازی رایگانه و چند وقتی هست اومده اما quest هم خیلی وقته هست و بازی های خوبی باهاش ساختند البته شما باید بدونید چی میخواهید بسازید و چه سبکی مورد نظرتون هست و داستانتون چیه .
    من دارم طرح یک کا رانیمشن چند دقیقه ای جالب و خنده دار برا یجشنواره های بین المللی را طراحی میکنم که خیلی وقت گیر خواهد بود و سر داستانش و جذابیت وخیلی چیزها که در اصول انیمشن باید رعایت بشه دارم کار میکنم. اما میخوام باز یکار را به صورت فنتزی و کمدی بسازم . ببینیم خدا چی میخواد .
    اما من کلا در مورد باز یمیر مهنا و تیمش نمیتونم اظهار نظری کنم چون زیاد اونجا نبودم و باهاشون کار نکردم اما درکل نیروی جوان و خوش آتیه ای میزدند . (نترسید من تعریف نمیکنم که برم اونجا من خودم کار زیاد دارم چون نوشته بود آموزش رایگان ساخت بازی تعجب کردم و زنگ زدم یه رزومه از خودم گفتم گفتند بیا گفتند شاید وافعا اموزش رایگان میدهند .)

و درکل من با ساخت کاراکتر تو گیم های ایرانی و خارج ییه مشکل دارم چرا از 2000متری معلومه این کاراکتر گیم ایرانی هست هنوز شرکت ها نتونستند این مشکل رو حل کنند با اینکه خیلی ها رو ساخت بازی ها تو ایران زحمت میکشند اما شاید هزینه بالا و وقت کم از مشکلاتی باشه که نمیزاره به شخصیت ها و کاراکتر ها اون جوری که باید بها بدهند .

موفق باشید

نوشته شده توسط 1seda در ‏3 سپتامبر 2010
  4. www_3d_boy3

امتیاز دستاورد:
    93
    خب دوست من اول 2 چیزو بهت بگم که من خودم وقتی فهمیدم شاخ در آوردم .
    پوسترای میرمهنا رو می دونی کی میزنه ؟
    همونی که پارسال کارش توی سایت cgart اول شد همونی که یه مرده افتاده روی سر یکی دیگه داره پارش میکنه و یه مدل کاراکتر هم داریم که ابرایهم دیباست و پارسال نفر سوم شده منم کاراکترها رو که می دیدم می گفتم چرا اینجورین بعد کارهای قبلی آدمهای طراح می دیم می گفتم چه غولین چرا اینجا پس اینجوریه که می رسیم به بهخش ناشناخته و عقب افتاده همه بازیهای ایرانی....بازم میگم بخش اعظم مشکلات در زمینه دانش برنامه نویسی که انصافا فوق العاده سخته حتی نمی تونید تصور کنید برای انفجار یه بشکه باروت چقدر برنامه بالا پایین میشه .
    بله شما برای سمت udk خیلی بهتره چون همه شرکتا رفتن یان سمت الته اگه cdk نیاد چون اگه اون بیاد شرکت ما هر جای پروژه جدیدش باشه میر روی اون .

نوشته شده توسط www_3d_boy3 در ‏3 سپتامبر 2010
    LonelyCharlie و 1seda از این پست تشکر کرده اند.
  5. LonelyCharlie

LonelyCharlie Member

امتیاز دستاورد:
    16
    من بازی شما رو پارسال تو نمایشگاه رسانه های دیجیتال دیدم !
    واقعاً خوب کار کردید ، امیدوارم همیشه موفق باشید.
    فقط اگه یک تاریخ انتشار بدین ممنون میشم ;)

نوشته شده توسط LonelyCharlie در ‏6 سپتامبر 2010
    www_3d_boy3 از این پست تشکر کرده است.
  6. soheyl.najmi

soheyl.najmi New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    نوشته شده توسط soheyl.najmi در ‏6 سپتامبر 2010
  7. www_3d_boy3

امتیاز دستاورد:
    93
    بازی تا یک ماه دیگه به بازار میاد

نوشته شده توسط www_3d_boy3 در ‏6 سپتامبر 2010
  8. tabrizit

tabrizit New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    تو ویکی پدیا نوشته این میرمهنا یه شورشی و دزد دریایی بوده که کریم خان زند حالشو گرفته !

نوشته شده توسط tabrizit در ‏7 سپتامبر 2010
  9. www_3d_boy3

امتیاز دستاورد:
    93
    پس تاریخی که خوندیم خیل بام فرق داشته ... شورشی در مقابل کی؟

نوشته شده توسط www_3d_boy3 در ‏8 سپتامبر 2010
  10. tabrizit

tabrizit New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    در زمان کریم‌خان چند آشوب کوچک از جمله طغیان میرمهنا دزددریایی معروف خلیج فارس و شورش حسینقلی خان جهانسوز رخ داد اما در کل در زمان او مردم ایران روی آرامش دیدند.

کد (Text):
    http://fa.wikipedia.org/wiki/کریم‌خان_زند

نوشته شده توسط tabrizit در ‏8 سپتامبر 2010
  11. www_3d_boy3

امتیاز دستاورد:
    93
    اولا من خیلی بعید می دونم که چیزی که انجا نوشته درست باشه چون ویکی می تونه نوشته هرکسی باشه و و شکرت هم نیمده تو اینترنت دنبال یکی بگرده بعد بازیشو بسازه ، یادت باشه ساخت یه باز درباره یه شخصیت تاریخی تو ایران کار ساده ای نیست ، یه قدم کج بری وزارت ارشاد می آد خرت می گیره ، بنظرت اونا اجازه می دن شرکت درباره یه دزد دریایی بازی بسازه بعد هم قهرمان جلوه اش بده ؟
    دوست من کمی بیشتر تامل کنید ، بازی میرمهنا از دل یک جمع دور همی ساخته نشده بلکه ماهای زیادی صرف نوشان داستان و تحقیق درباره یه کاراکتر میشه ، اینو از اونجا می م که تقریبا تمراحل اولیه بازی جدید شرکت اسپریس هستم و می بینم چجوری دارن در این ماها فقط روی داستان این کاراکتر جدید که زمانش خیلی عقب تر نیست بحث و برسی تحقیق می کنن .

نوشته شده توسط www_3d_boy3 در ‏8 سپتامبر 2010
    tabrizit از این پست تشکر کرده است.
  12. armanbm

armanbm کاربر VIP

امتیاز دستاورد:
    16
    لطفا با منبع معتبر سخن بگویید....

نوشته شده توسط armanbm در ‏9 سپتامبر 2010
  13. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    تذکر

موضوع این انجمن صرفاً ساخت و طراحی بازیه، بحث در مورد مسائل تاریخی جاش اینجا نیست.

نوشته شده توسط the_king در ‏9 سپتامبر 2010
    tabrizit و www_3d_boy3 از این پست تشکر کرده اند.
  14. www_3d_boy3

امتیاز دستاورد:
    93
    سات بازی هست شما می تنید همین مسائلی که مطرح کردین واسه اونا بفرستین و تذکر بدین من صرفا طرح جلو های ویژه هستم

نوشته شده توسط www_3d_boy3 در ‏9 سپتامبر 2010
    tabrizit از این پست تشکر کرده است.
  15. Silver PC

Silver PC Well-Known Member

امتیاز دستاورد:
    113
    این شماره مجله خانواده سبز در مورد این بازی اطلاعاتی نوشته بود ... !

بازی ایرانی «« میرمهنا »»

بازی رایانه ای میرمهنا توسط شرکت اسپریس پویانما و با همکاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای مراحل پایانی ساخت خود را پشت سر میکذارند . این بازی در سبک fps ساخته شده است و درباره زندگی یک مبارز ایرانی به نام میرمهنا است که در دوره پادشاهی زندیه در جنوب ایران به مبارزه با استعمارگران می پردازد .
    گفتنی است ، استفاده از موشن کپچر برای ساخت انیمیشن ها به جذابیت آن افزوده است !

....

نوشته شده توسط Silver PC در ‏19 سپتامبر 2010
  16. www_3d_boy3

امتیاز دستاورد:
    93
    می بخشید من همه اینا رو صفحه اول گفتما مممماااااا:rose:

نوشته شده توسط www_3d_boy3 در ‏19 سپتامبر 2010
  17. Silver PC

Silver PC Well-Known Member

امتیاز دستاورد:
    113
    بله ! در کل منظورم این بود که مجله خانواده سبز دربارش مطلب نوشته ! اینم گفته بودید ؟!

نوشته شده توسط Silver PC در ‏19 سپتامبر 2010
  18. 3dsmax_davood

3dsmax_davood Member

امتیاز دستاورد:
    16
    مجله خانواده!!!!!!:lol::green:ناراحت نشی برادر شوخی میکنم:wink:

نوشته شده توسط 3dsmax_davood در ‏20 سپتامبر 2010
  19. roughdominator

roughdominator New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    دوستانی که مایل به دونستن تاریخ انتشار این بازی هستن.پروژه ی ساخت میرمهنا تقریبا به پایان رسیده اما به بعضی دلایل این بازی زودتر از ماه مهر به بازار نمی اید.

نوشته شده توسط roughdominator در ‏22 سپتامبر 2010
    www_3d_boy3 از این پست تشکر کرده است.
  20. www_3d_boy3

امتیاز دستاورد:
    93
    اینم گزارش مراسم رونمایی از میرمهنا ،

http://www.parset.com/News/ShowNews.aspx?Code=334795

و اینکه از اونجایی که لوح زرین داره کارو پخش می کنه قراره در قسمت 51 سریال قهوه تلخ تریلیر میرمهنا هم قرار داده بشه که فکر کنم همون انیمیشن کاملس .

نوشته شده توسط www_3d_boy3 در ‏3 مارس 2011
    roughdominator، Farrokh و 3dsmax_davood از این ارسال تشکر کرده اند.

به اشتراک بگذارید