پروژه بزرگ ميرمهنا

www_3d_boy3

Well-Known Member
مدتي است كه به يمن خوش اقبالي فرصت حضور و همكاري با شركت اسپرس طراح . سازنده بازي ميرمهنا را پيدا كرده ام .
moz-screenshot.png
1.jpg

بازي ميرمهنا يك بازي ايراني اول شخص است كه از بسياري از جهات به مراتب بهتر از ديگر رقباي خود در سبك شوتر اول شخص ظاهر شده است .از آنجايي كه من پيش از اين هرگز با دنياي ساخت و طراحي بازيهاي كامپيوتري همكاري نداشتم همكاري با اين تيم برايم بسيار لذت بخش و همواره شگفت اور بوده است.

چرا كه هميشه در كارهاي ما دنياي رندر شده و از پيش طراحي شده براي تماشاچي نمايش داده مي شود اما در دنياي بازي همه چيز رئال تايم و با رندر لحظه اي نمايش داده ميشود .
مدير پروژه آقاي رضايي تمام تلاشش را مبني بر هرچه بهتر كردن بازي براي مخاطب ايراني را هميشه اصل اول كار مي داند و همينطور ديگر اعضاي تيم نيز براي اين بازي و پروژه ملي كم نمي گذارند .
56.jpg

البته من مدت كمي است كه با اين شركت همكاري ميكنم و تنها بخاطر كنجكاوي به بخش طراحي و موتور بازي سر مي زنم .
كار تقريبا تمام شده و تنها برنامه نويسان شركت در صدد رفع باگهاي بازي هستن.
يكي از برنامه نويسان حرفه اي شركت آقاي اقاجاني كه هر وقت مياد كلي باگ و حل مي كنه و يه حال مشتي به بازي ميده .
شركت حتي براي بهتر شدن گرافيك بازي داره از يه برنامه نويس آلماني هم استفاده ميكنه.
44.jpg
.
كار من هم واسه شركت طراحي جلوه هاي ويژه (بيشتر انفجاري) كامپوزيت هستش .البته من بواسطه تخصصم براي بخش دمو كار مي كنم .
چيزي كه من توي اين بازي باهاش حال ميكنم گرافيك خوب و اينه كه توي بازي ياراي باهوشي داري.
حركت آهسته هم ميشه بعضي جاها كه كلي باحاله .
يه چيز ديگه هم كه موقع بازي كردن اين بازي حال ميده انفجار بشكهاي باروت.
بعضي موقع ها كه فرصت بازي اين بازي پيدا ميكنم هي باروتا رو منفجر ميكنم تا كلي آدم دورو برش قلع قمع شن.
ميرمهنا جزو كارهايي كه واقعا واسم تجربه جالبي بود.
كارهاي آقاي شجاعي هم در بخش هنر و به عنوان كارگردان بخش هنري ديدنيه .
اينجا رفيق فابريكم مجتبي كه كارش طراحي مراحل بازي هستش ....نمي دونيد اين مجتبي بنده خدا به اندازه همه بازيهاي بزرگ مثل COD و GOW ايده داره اما خب همه رو نميشه اجرا كرد اما همونا هم كه اجرا ميشه كلي لول بازيو رو بهتر كرده.
چرا هميشه دنياي ما از پيش طراحي شده اس اما دنياي بازيهاي رايانه اي رئال تايم.؟
اي كاش جلو هاي ويژه هم رئال تايم ميشد ......:cry:

61.jpg

اينم سايت رسمي بازي .

اگه كسي خواست چندتا عكسم از محيط كارم ميزارم واستون ....اينجا كلي آدم حرفه اي هست كه باهاشوووون عكس انداختم.:rose:

آخرین ویرایش:

maysam.m

Well-Known Member
اتفاقا دیشب مدیر پروژه میرمهنا در کانال 4 مهمان بود و مطالبی درباره این بازی گفت و در آن برنامه صحنه هایی از بازی را نشان داد

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
جالب بود ممنون

میگم کاش میتونستی یه دموی کوچیک که توش انفجار داره برامون بزاری

راستی اونجا کار میکنی؟
ماهی چند میگیری؟
بیمه هم میکنن؟

موفق باشی

www_3d_boy3

Well-Known Member
امروز با آقای رضایی صحبت کردم یه دمو که ساختیم آخریا بزارم روی سایت حجمش کردم 5 مگابایت .... ولی گفت اول باید بزاریم روی سایت اصلی بعد اینجا بزاریم ....چاره ای نیست نمیشه بزارم اینجا فعلا اما بمحض اینکه رفت اونجا واسه دان اینجا میزارم لینکشو.
نه من اونجا ثابت کار نمی کنم فقط واسه ساخت دمو منو آوردن که براشون جلو های ویژه رو درست کنم و همینطور کامپوزیتو های دمو رو.
اینم یه نما از کارم ...می بخشید فعلا اجازه ندارم فیلما رو بزارم.
این انفجار برخورد توپ با زمین کاملا شنی است.
dl0a0w9jk93vw1jx9fqj.jpg

آخرین ویرایش:

www_3d_boy3

Well-Known Member
این متعلق به دمو بازی هستش .
یه چیزی دیروز توی شرکت فهمیدم و واقعا چیز عجیبی بود .... من داستان زندگی میرمهنا رو در واقعیت نمی دونستم . جالب براتون خلاصه ایش بگم .
میرمهنا یه مبارز بود توی بوشهر که وقتی انگلیسی ها به وسیله کمپانی هند شرقی به ایران حمله کردن گروهی تشکلیل داد و به مبارزه علیه اونها پرداخت اما می دونید در آخر چه بلایی سر اوردن.
انگلیسیا اونو در حالی که حسابی زخمی شده بود گرفتن و دادن به یه( امیری ) (اسمش آقای شجاعی گفت یادم رفت )بعد اونم حسابی شکنجش کرد و بعد در حالی که هنوز زنده بود انداختنش جلوی سگهای گرسنه ....اونا هم زنده زنده خوردنش !!!!!!!!!:shock:
می تونید تصور کنید که یه ادم می تونه چه بلایی سر یه آدم دیگه بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:
در تاریخ چه اتفاقایی افتاده خبر نداریممممم...
البته فکر نکنید آخر بازی میرمهنا هم اینطوری تمام میشههههههه.. به هر حال این یه بازی.

آخرین ویرایش:

ali_tavanaie

Well-Known Member
این متعلق به دمو بازی هستش .
یه چیزی دیروز توی شرکت فهمیدم و واقعا چیز عجیبی بود .... من داستان زندگی میرمهنا رو در واقعیت نمی دونستم . جالب براتون خلاصه ایش بگم .
میرمهنا یه مبارز بود توی بوشهر که وقتی انگلیسی ها به وسیله کمپانی هند شرقی به ایران حمله کردن گروهی تشکلیل داد و به مبارزه علیه اونها پرداخت اما می دونید در آخر چه بلایی سر اوردن.
انگلیسیا اونو در حالی که حسابی زخمی شده بود گرفتن و دادن به یه( امیری ) (اسمش آقای شجاعی گفت یادم رفت )بعد اونم حسابی شکنجش کرد و بعد در حالی که هنوز زنده بود انداختنش جلوی سگهای گرسنه ....اونا هم زنده زنده خوردنش !!!!!!!!!:shock:
می تونید تصور کنید که یه ادم می تونه چه بلایی سر یه آدم دیگه بیاره؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry:
در تاریخ چه اتفاقایی افتاده خبر نداریممممم...
البته فکر نکنید آخر بازی میرمهنا هم اینطوری تمام میشههههههه.. به هر حال این یه بازی.
زندگینامه لطفعلی خان زند رو بخون ، هزار درجه از این بدتره ، آغا محمد خان قاجار پست فطرت یک کاری می کنه باهاش هزار بار بدتر از جلوی سگ انداختن.

:Mohsen:

کاربر باتجربه
سلام
خوشحالم که توی یک بازی بزرگ فعالیت میکنی

کاش اطلاعات بیشتری واسمون میزاشتی

از چه موتور بازی استفاده میکنید؟ دمو های بازی هم با گرافیک خود بازی هست یا از پیش رندر شدست؟

منم خودم در حال حاضر در حال کار روی یه پروژه ملی هستم، خوشحال میشم بتونیم با هم تبادل اطلاعات کنیم

آخرین ویرایش:
سلام
خوشحالم که توی یک بازی بزرگ فعالیت میکنی

کاش اطلاعات بیشتری واسمون میزاشتی

از چه موتور بازی استفاده میکنید؟ دمو های بازی هم با گرافیک خود بازی هست یا از پیش رندر شدست؟

منم خودم در حال حاضر در حال کار روی یه پروژه ملی هستم، خوشحال میشم بتونیم با هم تبادل اطلاعات کنیم
محسن برادر بازی call of juarez رو بازی کردی دقیقا همونه اما به سبک ایرانی دمویی که من دیدم باید بگم شاهکار هست درسته کپی برداریه ولی گرافیک بازی و گیم پلی عالی البته اینطوری که در دمو معلومه
سازنده هم شرکت “اسپریس پویانما” هست و در آخر قول میدم این یکی بازی خوبی از آب در میاد:oops:

www_3d_boy3

Well-Known Member
من بالا توضیح دادم موتور بازی چیه .و کلی هم اطلاعت دادم که کی چیکارس داریم چکار می کنی.:rose:
آره بازی خیلی شبیه call of juarez هستش .گرافیک بازی هم خوبه چون واقعا روی مدلینگهای بازی کار شده و تیم مدلینگ سنگ تمام گذاشته .
در بازی دو نوع دمو هست یکی رندر شده اس و یه مقداری هم سینماتیک که توی متورو خود بازی اتفاق می افته .
تقریبا بیشتر دموهای توی بازیش شبیح COD 4 هستش چون با هر سینماتیک معمولا یه اتفاقی می افته ...مثلا یکی میاد می زنه توی صورتت یکدفعه بعد جنگ در می گیره بعد یکی از رفیقات از محلکه نجاتت می ده که کلی باحال از اب در اومده که اونم بخاطر انیمیشنهای کپچر شده بوسیله ادم هستش ....
Mohsen: شما روی چه پروژه ای کار می کنی؟

کاربر باتجربه
محسن برادر بازی call of juarez رو بازی کردی دقیقا همونه اما به سبک ایرانی دمویی که من دیدم باید بگم شاهکار هست درسته کپی برداریه ولی گرافیک بازی و گیم پلی عالی البته اینطوری که در دمو معلومه
سازنده هم شرکت “اسپریس پویانما” هست و در آخر قول میدم این یکی بازی خوبی از آب در میاد:oops:
سلام

آره دیدم

بازی خلاقانه ای بود، پس این هم باید بازی خوبی بشه

کاربر باتجربه
من بالا توضیح دادم موتور بازی چیه .و کلی هم اطلاعت دادم که کی چیکارس داریم چکار می کنی.:rose:
آره بازی خیلی شبیه call of juarez هستش .گرافیک بازی هم خوبه چون واقعا روی مدلینگهای بازی کار شده و تیم مدلینگ سنگ تمام گذاشته .
در بازی دو نوع دمو هست یکی رندر شده اس و یه مقداری هم سینماتیک که توی متورو خود بازی اتفاق می افته .
تقریبا بیشتر دموهای توی بازیش شبیح cod 4 هستش چون با هر سینماتیک معمولا یه اتفاقی می افته ...مثلا یکی میاد می زنه توی صورتت یکدفعه بعد جنگ در می گیره بعد یکی از رفیقات از محلکه نجاتت می ده که کلی باحال از اب در اومده که اونم بخاطر انیمیشنهای کپچر شده بوسیله ادم هستش ....
mohsen: شما روی چه پروژه ای کار می کنی؟

اگه اشتباه نکنم پروژه ما تنها پروژه ملی شهرستانی امساله

اسم بازی آدم نماهاست، شاید شنیده باشی

راستی انجین بازی چیه؟

www_3d_boy3

Well-Known Member
.نمی دونم آقای رضایی کی گذاشتش رو سایت ولی اینو من واسه دوقدم مانده به صبح درست کردم که اینجا گفتن تبلیغاتیه پخش نشد.

ایول بازی باحالیه من با اقای رضايي قبلا صحبت کرده بودم اما مکس کار می کردن.:cry: حیف کاراشون خیلی خوبه

www_3d_boy3

Well-Known Member
اره تیم بازیسازی فقط مکس کار میکنه یعنی همه مها چه در بخش دمو چه در بخش بازی با مکس کار می کنیم .

www_3d_boy3

Well-Known Member
دوستان ...<br />
می بخشید می خوام اینجا جواب یکسری آدمهایی که جداد با اونها برخورد داشتم و انتقاداتی کردن رو جواب بدم :<br />
از اون زمانی که من توی کار تیزر بودم تا الان که دارم در شرکت اسپریس کار می کنم و به بازی سازی کشورم با افتخار خدمت می کنم افرادی بودن که با مثالهایی از فراسوی مرزها ،کارهای ما را به سخره گرفته اند و با گفتن &quot; کارتان به هیچ وجه خوب نیست &quot; امیدمان را به آینده کمتر کرده و با سینه ای سپر کرده راهشان کج می کنند و می روند.<br />
<br />
امروز کسی از این افراد چنین دیالوگی را به من گفت .<br />
من لبخندی زدم و بجای بحث با وی حرفش را تایید کردم .<br />
اما دوستان یکبار از خودمان بپرسیم : <br />
اگر کاری که یک شرکت با کلی پرسنل حرفه ایی می کند و نتیجه این می شود بد است و یا به عقیده شما خوب نیست آیا اگر تمام این نیروی انسانی ،و تجهیزات بدست شما برسد شما gow ،cod 4 ... را تولید می کنید ...یعنی فقط به شما مجال داده نشده است ؟<br />
یعنی چیزهایی که شما می دانید همه آن عوامل در شرکت نمی دانند ؟یعنی فقط شما می دانید یک دموی خوب چیست ؟یک بازی خوب چگونه است ؟یک یمپلی خوب چطور می شود؟یعنی 100 نفر نیروی انسانی یک شرکت نمی دانند یک بازی خارجی چقدر بهتر است؟<br />
<br />
همیشه وقتی برای یک کار نظر می دهید اول از خودتان سوال کنید آیا من می توان بهترش را بسازم؟<br />
اگر فکر می کنید می توانید و بهتر از همه هستید شرکت اسپریس بشدت به دنبال افراد خلاق ،لول دیزاینر های خلاق تر ،هستند . <br />
و جناب آقای رضایی تاکید دارن ما حتی اگر کسی فقط ایده داشت ، و ایدهایش خلاقانه بود شرکت با حقوق ثابت و با آغوش باز آنان را می پذیرد.

من در اینجا میخواهم از بچهای مجید آنلاین تشکر کنم که همیشه ساده ترین سوالها و معمولی ترین کارهای مرا با نگاهی صبورانه ،عمیق ، و همیشه با صمیمتی مثال زدنی جواب می دادن .
ای کاش همه مثل شما مجید انلاینی ها بودن.

آخرین ویرایش:

armanbm

کاربر VIP
البته من با حرف شما موافقم و واقا هستند کسانی که فوق تخصص سنگ اندازی جلوی پای دیگران هستند.
اما ببینین ما ایرانیا خلاقیت تو خونمون هست و اگه یه بازی بسازیم که از نظر گرافیک کمتر از بازی های کمپانی های معروف باشه خوب میگیم تگنولوژی نداشتیم اما اگه یه بازی بسازیم که خلاقیت و جذابیت پایینی داشته باشه خوب باید تامل کنیم که شاید راه رو اشتباه اومدیم

البته منظور من با پروژه ی میر مهنا نیست چون اصلا این بازی رو نکردم. حرفم کلی هست.
در مورد خلاقیت هستند بچه ها باید جذبشون کرد.

البته ببخشید انقدر صریح گفتم.!!!!

جدیدترین ارسال ها

بالا