پرده سبز

javad.hitman

New Member
دوباره سلام
من می خواستم بدونم آیا با دوربین هندیکم می شه یه کلیپ که پرده سبز بکگراند کار باشه گرفت وبعد با keylight به خوبی از بین برد منظور از پرده سبز اینه که پارچه سبز بگیرم و رو دیوار بزارم و یه کلیپ درست کنم

رادیو دیوار
radio divar
بزرگترین رسانه هیپ هاپ ایرانی
the biggset iranian hip hop media

alishadmani

Well-Known Member
بله میشه ولی تنظیمات دقیقتری باید روش اعمال بشه........
پرده سبز باید طبق این رنگی که پیوست کینم در بیاد که خیلی توپ بشه...
میتونی روی عکس یک بار امتحان کنی...

پیوست ها

• image_gallery_12_large_6.jpg
    image_gallery_12_large_6.jpg
    41.8 کیلوبایت · بازدیدها: 103

Maxoya

Active Member
سلام

تنها دوربین و پرده مد نظر نیست
باید نورپردازی خوب باشه تا سایه ها از بین برن
جنس پرده هم مهمه !
در مورد دوربین هم اگه بتونی canon 7d تهیه کنی کارت خیلی حرفه ای میشه
فکر کنم اجارش برای یک روز 15هزار تومان باشه

موفق باشی

Maxoya

Active Member
ممنوم از همه
من دوربینم چرته می خوام یکی جدید بگیرم لطفا کمکم کنید با کیفیت با حال قیمتش مهم نی

اگه قیمتش مهم نیست Red One کار شما رو راه میندازه :D یا دوربین hdc 1500 sony که قیمت مناسبی داره ، چیزی حدود 95 میلیون تومان :green:
اما جدا از شوخی به نظر من همون Canon 7D خیلی مناسبه هم از لحاظ کیفیت هم از لحاظ قیمت
حالا شما اگه بگی تو چه قیمت هایی می خوای بیشتر می تونم کمکت کنم

موفق باشی

dj_fred

Member
بچه ها حالا که صحبت کروماکی شد چند تا سوال:green:
1 - ترکیب رنگی که باید استفاده شه چیه ؟؟
2 - اصولا رنگ بهتره یا پرده ؟؟
3 - حرفه ای ترین نرم افزار که بشه باهاش خوب و واقعی در آورد کروماکی رو چیه ؟؟
آیا با همین After effects و با پلاگین keylight واقعا میشه سطح حرفه ای کار کرد ؟؟
4 - کلا چه فاکتور هایی رو باید در نظر گرفت تا واقعی تر به نظر برسه کار ؟؟؟

dj_fred

Member
دوستای گل من یه حرکت هایی با key light رو این تصویری که alishadmani لطف کردن گذاشتن زدم خوشحال میشم ایراداتم رو بگین :wink:

پیوست ها

• image_gallery_12_large_6 2.jpg
    image_gallery_12_large_6 2.jpg
    26.4 کیلوبایت · بازدیدها: 92

Maxoya

Active Member
1- بهترین ترکیب رنگ بندی اینا هست :

BCA%20Green%20Screen.jpg

BCA%20Green%20Screen%20%281%29.jpg

2- نه رنگ بهتره نه پرده جفتش مهمه !
ببینید اصولا در پرده از رنگی استفاده میشه که اون رنگ توی کاراکتر یا شی که جلوی پرده هست نباشه
مثلا تو اولین سری پرده ها از پرده های قرمز و ارغوانی هم استفاده شده بود ولی با بعضی تحقیقات و آنالیز لنز اکثر دوربین ها به این نتیجه رسیدند که آبی و سبز از همه بیشتر جواب میده
جنس پارچه هم خیلی مهمه و حتما باید ضخیم باشه ، اگه پرزدار بود بهتره ...

3- حرفه ای ترین نرم افزار ها After effects, Avid و Premier هست که after effect توصیه میشه و حرفه ای ترین پلاگین ها هم Keylight و primatte هست که باز هم Keylight توصیه میشه (چون option های زیادی داره)

4- نورپردازی فاکتور مهمیه ولی فاکتور مهم تر تجربه هست

موفق باشید

Maxoya

Active Member
دوستای گل من یه حرکت هایی با key light رو این تصویری که alishadmani لطف کردن گذاشتن زدم خوشحال میشم ایراداتم رو بگین :wink:

تو این تصویر که من ایرادی نمی بینم رنگ بندی هم خیلی خوب از آب در اومده اما اشکالات این چیزا توی فیلم بیشتر معلوم میشه

موفق باشید

FDK

Member
سلام
متاسفانه خیلی از ماها فکر می کنیم کروماکی با یک کلیک ساده و چند تا بالا پائین کردن پارامترها حل میشه ولی دار واقع این جوری نیست. من یه یه بار یه کنفرانس تو شبکه آموزش دیدم که مسئول جلوه های بصری سریال یوسف پیامبر(ع) داشت توضیح می داد که برای کروماکی کلی وقت لازم هست و اینکه چند لایه باید این کارو انجام داد مثلا لباس ، مو ، صورت و هر قسمت دیگه ای باید جداگانه انجام بشه بعدش همیشه شما با یه تصویر شارپ روشن سروکار نداری تو خیلی از فیلم ها امکان داره هنر پیشه بخاد از روی یه پل معلق رد بشه تو یه سالن برگ در ضمن نورپردازی هم به خاطر فضای ترسناکش سایه روشن و حتی تاریکه اون موقع اصلا به این صورت نمیشه کار انجام داد یه تیم می شینن جدا جدا ، لایه ای کارو انجام میدن یعنی موها رو ماسک میکنن از کی فریم استفاده میکنن یعنی پارامترها ممکنه هر یک فریم عوض بشه به خاطر همینه که اکثر کروماکی ها در ایران خوب انجام نمیشه البته غیر از دو نمونه در سریال ها که یکی همین یوسف پیامبر (ع) بود به سرپرستی دکتر امیر رضا معتمدی و بعد نردبام آسمان به سرپرستی (البته تنها کار کرده با یک دستیار ) هدیش بیگدلی شاملو (که کارش از هر نظر عالیه یعنی کار 10 نفرو حداقل انجام داده بود ) و اکثر پیام های بازرگانی چون هم آدماش حرفه ای هستن هم زمانش کوتاهه .
البته اینا رو تو یه تاپیک دیگه قبلا گفته بودم ، شرمنده:-<
http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?p=906467#post906467

dj_fred

Member
سلام
متاسفانه خیلی از ماها فکر می کنیم کروماکی با یک کلیک ساده و چند تا بالا پائین کردن پارامترها حل میشه ولی دار واقع این جوری نیست. من یه یه بار یه کنفرانس تو شبکه آموزش دیدم که مسئول جلوه های بصری سریال یوسف پیامبر(ع) داشت توضیح می داد که برای کروماکی کلی وقت لازم هست و اینکه چند لایه باید این کارو انجام داد مثلا لباس ، مو ، صورت و هر قسمت دیگه ای باید جداگانه انجام بشه بعدش همیشه شما با یه تصویر شارپ روشن سروکار نداری تو خیلی از فیلم ها امکان داره هنر پیشه بخاد از روی یه پل معلق رد بشه تو یه سالن برگ در ضمن نورپردازی هم به خاطر فضای ترسناکش سایه روشن و حتی تاریکه اون موقع اصلا به این صورت نمیشه کار انجام داد یه تیم می شینن جدا جدا ، لایه ای کارو انجام میدن یعنی موها رو ماسک میکنن از کی فریم استفاده میکنن یعنی پارامترها ممکنه هر یک فریم عوض بشه به خاطر همینه که اکثر کروماکی ها در ایران خوب انجام نمیشه البته غیر از دو نمونه در سریال ها که یکی همین یوسف پیامبر (ع) بود به سرپرستی دکتر امیر رضا معتمدی و بعد نردبام آسمان به سرپرستی (البته تنها کار کرده با یک دستیار ) هدیش بیگدلی شاملو (که کارش از هر نظر عالیه یعنی کار 10 نفرو حداقل انجام داده بود ) و اکثر پیام های بازرگانی چون هم آدماش حرفه ای هستن هم زمانش کوتاهه .
البته اینا رو تو یه تاپیک دیگه قبلا گفته بودم ، شرمنده:-<
http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?p=906467#post906467

مرسی از پاسخ خوبت
اما خوب مسئله ای که مهمه اینه که شما ببینی تو چه سطح کیفی داری کار میکنی
مثلا الان تو عرصه موزیک ویدئو گروه بروبکس (اگر بشناسی ) میتونم بگم تقریبا بدون نقص دارن کار میکنن
من میخواستم بدونم اگر بخوام تو اون سطح کار کنم میتونم یا نیاز به علم یا امکانات خاصی هست ؟؟:wink:

Maxoya

Active Member
مرسی از پاسخ خوبت
اما خوب مسئله ای که مهمه اینه که شما ببینی تو چه سطح کیفی داری کار میکنی
مثلا الان تو عرصه موزیک ویدئو گروه بروبکس (اگر بشناسی ) میتونم بگم تقریبا بدون نقص دارن کار میکنن
من میخواستم بدونم اگر بخوام تو اون سطح کار کنم میتونم یا نیاز به علم یا امکانات خاصی هست ؟؟:wink:
اتفاقا اونا تو سطح خیلی پایینی کار می کنن !!!!
هیچ چیز خاصی تو موزیک ویدئوهاشون دیده نمیشه
حالا اگه بگی برادران بوشهری یه چیزی
شما می تونی خیلی بهتر از اونا باشی

alishadmani

Well-Known Member
این اخرین کلیپ از برادران بوشهری که من دیدم خیلی خوشم اومد...
موزیک ویدئو Tataloo .2AFM . Tomeh - Vaghti Ke Baroon Migire رو دانلود کردم خیلی جالب روش کار کردند...

javad.hitman

New Member
رفقا می تونین چنتا کلیپ که پرده سبز داره و یه نفر داره داره کاری رو انجام می ده مثلا مجری که داره برنامه تهیه میکنه می خوام ببینم می تونم انجام بدم ممنون
راديو ديوار

radio divar
بزرگترين رسانه هيپ هاپ ايراني

javad.hitman

New Member
رفقا می تونین چنتا کلیپ که پرده سبز داره و یه نفر داره داره کاری رو انجام می ده مثلا مجری که داره برنامه تهیه میکنه بزارین می خوام ببینم می تونم انجام بدم ممنون
راديو ديوار

radio divar
بزرگترين رسانه هيپ هاپ ايراني

dj_fred

Member
اتفاقا اونا تو سطح خیلی پایینی کار می کنن !!!!
هیچ چیز خاصی تو موزیک ویدئوهاشون دیده نمیشه
حالا اگه بگی برادران بوشهری یه چیزی
شما می تونی خیلی بهتر از اونا باشی
منظور من از بروبکس به خاطر این کار اخیرشون هست (یالا یالا ) که انصافا خیلی کروماکی به کار نشسته و کیفیتش میتونم بگم در حد کلیپهای خارجی هسش
از لطفت هم ممنون
با داشتن دوستانی مثل شما و استفاده از تجربیات شما قطعا همین طور هم خواهد شد

این اخرین کلیپ از برادران بوشهری که من دیدم خیلی خوشم اومد...
موزیک ویدئو tataloo .2afm . Tomeh - vaghti ke baroon migire رو دانلود کردم خیلی جالب روش کار کردند...

براداران بوشهری انصافا کارشون خیلی شیکه و جنس تصویر و سوژه هاشون هم خیلی خوب هست این کار هم که شما میگی من خیلی پسندیدم

alishadmani

Well-Known Member
خب شما حوصله دانلود نداری چطور برات بفرستیم؟ ( این همون حرفیه که خودت زدی درسته؟)

جدیدترین ارسال ها

بالا