پخش كننده مدياپلير در mbb

S4DEGH

Well-Known Member
سلام

شايد سوالم پيش پا افتاده باشه اما !

چطوري ميشه برنامه پلير ويندوز توي مالتي مديا اجرا كرد !
يعني يك صفحه درست كنيم كه در آن يك كادر باشه كه توش برنامه مديا پلير ويندوز اجرا ميشه براي پخش فيلم !

ممنون !

gharoobi

Member
اقا شما باید مدیا پلیر رو تو فرنت پیج درست کنید و بیارید بعد از توی مولتی مدیا بیلدر صفحه اپ تی ام ال رو فرا خوان کنید

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
نه بابا چرا راه دور بريم عزيز!

--------------------------------------------
اگه منظورت اينه ؟‌

خوب از منوي Object > Create گزينه‌ي
binding.jpg
و اونو ايجاد كن.
بعد برو تو Properties اون و تنظيمت زير رو بده :

اگه هر برنامه‌ِ ديگه به جز اينو خواستي توي MMB اجرا كني توي قسمت EXE To Bind آدرسشو بده.

اميدوارم تونسته باشم كمكت كنم

تا بعد...!

S4DEGH

Well-Known Member
دستت درد نكنه سامان جان !

اما من ميخوام ثابت بمونه و فقط تو همون كادر در همون اندازه لود بشه !
بعد اينكه ميخوام 4 تا فيلم براش تعريف كنم !
مثلا : يك صفحه اي باشه كه در سمت راست نام 4 فيلم و در سمت چپ پخش كننده مدياپلير . كه روي هر فيلمي بزني پخش كنه !

Saman

سلام
شما لازم نيست از مديا پلاير استفاده كني براي اينكار ، خود MMB همچين قبليتي داره.
اين مثال رو ببين » لينك دانلود با حجم 19 كيلوبايت

براي تنظيمات اين پروژه از منوي Page گزينه‌ي Page Propeties رو انتخاب كن بعد در فريم Script اون دفترچه هرو كليك كن.
X = سايز طول كل ويديو‌ها كه معمولا 352 هستش.
Y = سايز عرض كل ويديوها كه معمولا 288 هستش.
masir1$ = آدرس فايل ويديوي اول كه حتما بايد اين آدرس درون كوتيشن باشه ('')
masir2$ = آدرس فايل ويديوي دوم كه حتما بايد اين آدرس درون كوتيشن باشه ('')
masir3$ = آدرس فايل ويديوي سوم كه حتما بايد اين آدرس درون كوتيشن باشه ('')
masir4$ = آدرس فايل ويديوي چهارم كه حتما بايد اين آدرس درون كوتيشن باشه ('')

بعد كه اين تغييرات رو انجام دادي دو تا صفحه رو OK برن و تمام. اگه مشكلي بود در خدمتم.

تا بعد ...

آخرین ویرایش:

Saman

اين مثال با MMB 497 هستش ، بجز اين نسخه با نسخه‌هاي پايين تر باز نميشه.

آخرین ویرایش:

S4DEGH

Well-Known Member
دستت درد نكنه !
شانس منو !‌ ورژن ماله من 6 !‌مال شما 7 !!! :D

ميگم وارد ميكنم اين ارور رو ميده :
Syntax error
masir1$ = ('D:/Hedye ParSa.mpg')

Saman

سلام
اينطوري بده

کد:
masir1$ = 'D:/Hedye ParSa.mpg'

Saman

در ضمن نسخه‌ي 7 توي بازار هست ميتوني تهيه كني !

يه چيزه ديگه براي آموزش مسير دهي توي سي دي از اين فايل استفاده كن ( انگليسيت كه خوبه ؟؟! )

کد:
C:\Program Files\Multimedia Builder497\Showme\relative.mbd

Saman

اگه وقت كردم مثال و با سنخه 496 واست ميزارم

تا بعد ...

S4DEGH

Well-Known Member
خيلي خوبه ! :D
مسير دهي ؟!
C:\Program Files\Multimedia Builder497\Showme\relative.mbd
من دقيق متوجه نشدم !

Saman

برو توي پوشه‌ي كه MMB رو نصب كردي ، توي پوشه‌ي Showme و بعدشم فايل relative.mbd رو باز كن.

آموزش مسيردهي به انگليسي هستش.

MEHDICO-CO

Member
فکر کنم به جوابت رسیده باشی ...
به هر حال میخوام بگم چه جوری میشه یه فیلم رو توی یک پنجره ی جدید (بیرون از پنجره ی برنامه) نمایش داد.
یه
blind objecy
میسازی بعد مسیر اونو به اینصورت میدی :
<System>\mplay32.exe
بعد جلوش یه فاصله میزاری و مسیر فایل رو بهش میدی (اگه هم خواستی میتونی از متغیر رشته ای استقاده کنی) مثل زیر :
d:\windows\clock.avi

nasim965

New Member
سلام دوستان عزيز ، مشكل من دقيقاٌ همون چيزي هست كه تو اين صفحه مطرح شده . مي خواهم 10 عنوان فيلم تو يك صفحه داشته باشم و رو هر كدوم كه كليك مي كنم همان فيلم در video پخش بشه ، كاري رو كه آقا سامان گفته انجام دادم ولي وقتي رو عنوان فيلم كليك مي كنم open video باز مي شود و من بايد مسير فيلم را بدهم . در ضمن در مسيري دهي كه در script مي نويسم از <srcdir> سير دهي مي كنم و مشكلي توي اون ندارم . من مي خوام كه open video باز نشه و فقط فيلمم اجرا بشه . ممنون مي شوم كه جوابمو بدين

nasim965

New Member
سلام دوستان ،
هیچکس نمی خواد جواب سوال منو بده . خیلی لازم دارم !

silvercover

کاربر متخصص
این مثال رو ببینید. برای دیدنش به MMB نسخه 4.9.7 نیاز دارین. مثال رو باز کنین و برین توی دکمه های Video 1 و Video 2 و مسیر فایل رو بهش بدین که من خودم جاش رو مشخص کردم. اگه ویدئو هاتون بدین ترتیب اجرا نشه ، پس توی مسیر دهی مشکل دارین.

پیوست ها

• video.zip
    2.1 کیلوبایت · بازدیدها: 34

nasim965

New Member
سلام
ممنون از پاسخ شما آقای silvercover عزیز . من دقیقاٌ عین همین کاری که شما گفته بودین قبلاٌ انجام دادم و با برنامه شما هم امتحان کردم بازم مشکلم همونه روی text1 و text2که کلیک می کنم open video باز می شه که باید مسیر دهی کنم تا ویدئو ها اجرا بشوند .این d:\project\video\2.mpeg مسیر فایل ویدئوم هست و
("VideoLoad("Video","<SrcDir>\video\2.mpeg هم متن script . ولی وقتی که مسیر را به صورت
("VideoLoad("Video","D:\project\video\2.mpeg می دهم درست میشه . لطفاً راهنماییم کنید .

silvercover

کاربر متخصص
معنی <SrcDir> یعنی مسیر جاری و کنونی. حالا این مسیر چگونه بدست میاد؟

این مسیر از جایی که فایل برنامه ما داره اجرا میشه حساب میشه. مثلا اگه ما برنامه رو Compile کنیم و توی درایو D قرار بدیم مسیری که <SrcDir> بر میگردونه میشه :D و به همین ترتیب. حالا شما موقع تست برنامتون از توی خود MMB مسیر جاری میشه پوشه نصب برنامه و اگه Compile کنین میشه مثل بالا. برای اینکه برنامه درست کار کنه اون رو کنار پوشه video کامپایل کنین و همون مسیر <SrcDir>\video\2.mpeg رو هم وارد کنین.

جدیدترین ارسال ها

بالا