غیره پایان نامه کارشناسی برهانی - Building Toy - دیزاین اسباب بازی سازه ای

سلام

پایان نامه کارشناسی بنده
رشته طراحی صنعتی - 1384

Building Toy
دیزاین اسباب بازی سازه ای
برای نوجوانان

:rose:

یاد اون قدیما کردم. 6 سال پیش ... پروژه ای که تولید نشد اما تجربه نسبتا کاملی بود.
مطالب کاملا تاریخی هست ! و بدون اصلاح جدید.

برای سه بعدیش از راینو و مکس و سالیدورکس استفاده کردم

این پوستر رو ببینید یه سرنخهایی بهتون میده. توضیح و مثال و روند و غیره هم پیوست شده.
دوست دارم اول ببینید بعد به مناسبت توضیح بدم.

پروژه نهایی یا همون پایان نامه عملی که بخش نظری هم داره.این درس مهمترین و آخرین درس دوره کارشناسی این رشته هست.

مراحل ابتدایی رو نگذاشتم چون خیلی زیاد میشد.
کار از طرح سوال شروع شده و طراحی تا کانسپت های تایید شده به همون علت حجم بالا و کیفیت غربال نشده حذف شده.
ارائه به صورت نرمافزاری و اسلاید های متنوعی هست که نرمافزار نمایشی و مدل های ساده و قابل browse سه بعدی رو باز به علت حجم بالا و وضوح مطالب اضافه نکردم.

پیوست ها شامل تصاویر اسلایدها همراه با کتابچه کامل پایان نامه شامل روند تحقیق و آنالیزها و نقشه های نهایی و بخش اصلی اتوران رو پیوست میکنم.
هدف از این پروژه یک مدلسازیسه بعدی نیست بلکه بیشتر دیزاین اسباب بازی به عنوان کالایی آموزشی تفریحی و فرهنگی است.

نمرم 19.25 شد. برای کار پروتوتایپ فیزیکی هم نساختم و به خاطر نمایش سه بعدی و پیچیدگی مدلینگ واقعی تخفیف گرفتم. کاستی هایی داره و خیلی هم زمان برده.

مطالب پیوست ها رو مختصرا اشاره میکنم:

part A
کتابچه pdf کامل شامل تقریبا همه چیز البته با تاکید روی متن.
اسلاید های تصویری در پارت های بعدیش هستن.
و اتوران ساده ای که معرفی ابتدایی و نصب برنامه های جانبی بود که فقط قالبش رو پیوست کردم.

part B
از اینجا به بعد اسلایدها شروع میشن که ترنزیشن و زمانبندی داشتن اما به حالت اسلاید شو میتونید مشابه همون رو ببینید. 95 درصد اسلایدها تمام تصویری و قدم به قدم هستند و تعدادشون بیش از 300 مورد هست.
این رو اگه خواستین ببینین. عنوان پروژه و بررسی نمونه های موجود از لحاظ تنوع و تحلیل

part C
بخش بزرگی از اطلاعات شامل روند طراحی و سرنخ ها و معرفی و توضیح قطعات و نوع کار ...

part D
بخش آخر شامل بررسی عینی حالات و نکات مختلف کاربردی و مثالها و آینده نگری بحث ...

+ چند تا از همین اسلایدها که به مناسبت تو پست 9 گذاشتم برای نمونه (اون کادرهای سمت راست پوستر هم جزو اسلاید ها هستن...)

+ دو تا پیوست پست 12 : مربوط به مراحل میانی کار ...

.....
امیدوارم از دیدنش خوشحال بشید.

یا علی

پیوست ها

• BIG ROBOT_ poster - borhani59.jpg
    BIG ROBOT_ poster - borhani59.jpg
    944.7 کیلوبایت · بازدیدها: 66
  • BUILDing Toy - Borhani 1384 - part A [01].rar
    3 مگایابت · بازدیدها: 70
  • BUILDing Toy - Borhani 1384 - part B [02-04].rar
    2.9 مگایابت · بازدیدها: 55
  • BUILDing Toy - Borhani 1384 - part C [05-10].rar
    3.1 مگایابت · بازدیدها: 47
  • BUILDing Toy - Borhani 1384 - part D [11-20].rar
    4.3 مگایابت · بازدیدها: 40
آخرین ویرایش:

.:BehzAd:.

Active Member
وای برهانی جان چه چیز قشنگی زدی مرسی مرسی

امید وارم که همیشه موفق باشی دوست عزیزم

اینم بگم با داداش منم هم دانشگاهی بودی البته اون برق خونده و ورودی 83 بود

الان باقیشو دانلود کردم و دیدم خیلی ایده نو آورانه ای هست واقعا عالی هست و اون 19.25 هم که گرفتی حلالت.

آقا فرخ کجایی اینو بفرستی تاپ گالری

یا علی

آخرین ویرایش:

sharin

Member
سلام همشاگردي ...

واو ... :shock:
اين كار رو بايد از چه ديدي ديد ؟ :دي
مشخصه كه خيلي حساب شده روش كار كردي و زمان خيلي زيادي ازت گرفته ...

اما واقعا كار عظيميه ، موضوع پروژه ات خيلي جالب بوده و خيلي خوشم اومد ...
دستت درست ...

موفق تر از قبل باشي.
يا علي.

::reza::

کاربر VIP
سلامبرهانیجونم
چطوری داداش؟ چه پروژه باهالی بوده. خوش به حال بچه ها. :green:
راستی این قطعات کلا آهنربا هستند؟ یا نه مثلا با قطعات دیگه با جنس غیر آهنربایی هم مچ میشند؟ اگه میتونستی قطعات دیگری با فرمهای مختلف بهش اضافه کنی جالبتر هم میشد.
در کل برای من جالب بود.
موفق باشی :rose:

hamed.f

Well-Known Member
سلام استاد:rose:
فوق العاده است،تا کسی اين فايلها رو که ضميمه کردی ،نبينه.نميتونه بزرگيه اين کار رو درک کنه،خيلی جامع هستش.من که از ديدنش خيلی لذت بردم.:)اين جزو اسباب بازيهای معروف به lego هستش؟

moslancer2

Member
سلام بر استاد:rose::rose:
ما قبلا ابراز احساسات نمودیم اما نمیشه به این سادگی گذشت...:rose:
درباره اون هم که میگی پیچیده هست اتفاقا خیلی حال میده... اگر تولید میشد من حتما مشتری بودم چون خواهرزادم عاشق این نوع پازل ها و ساختن ها هست...
انشاالل.. یه زمانی به خط تولید کارت نگاه کنم برادر :rose:
فدات سید یا حق :rose:

من که بسی لذت بردم مهندس ...
همدانشگاهی بودیم و خبر نداشتیم ...
یه مقدار قسمت وسط بدنش حجیمتر میشد بهتر بود ...البته اونجوریم امکان چرخش کمرش محدود میشد ...

سلامفرشید جان. :rose:
به به جالبه ها شما هم سهندی بودی؟ البته میدونی که اون رشته بعد رفت دانشگاه هنر ولی ما تا آخر بین اون دو تا دانشگاه رابطه برقرار میکردیم:green: درباره حجیم تر شدن و فرم های کلی هر چی بگی میتونه دقیقا درست باشه. توی چیدمان با rhino و بر حسب دسترسی زاویه ای که داشتم و احتیاط برای ایستایی کل کار و همینطور نمایش حالات مختلف اتصال به این نتیجه رسیده بودم. این اولین روبات بزرگم بود. حسن این کار در تکرار و تمرین و ساختن و ساختن بود. ساختن سازه ای که خود ما بار دیگه بتونیم بسازیمش و بهترش کنیم. و یه نکته هم این که تو دست خیلی بهتر از کامپیوتر میشه روش کار کرد. خودم دوست داشتم یکیشو داشته باشم:lol: ممنون از اولین دشت:)

وای برهانی جان چه چیز قشنگی زدی مرسی مرسی

امید وارم که همیشه موفق باشی دوست عزیزم

اینم بگم با داداش منم هم دانشگاهی بودی البته اون برق خونده و ورودی 83 بود

الان باقیشو دانلود کردم و دیدم خیلی ایده نو آورانه ای هست واقعا عالی هست و اون 19.25 هم که گرفتی حلالت.

آقا فرخ کجایی اینو بفرستی تاپ گالری

یا علی

سلامبهزاد جان:rose:
خیلی ممنون از لطفت. برادران برقی هم دوست انرژی بخش ما بودند اما یکمی فسیل تر از برادر شما بودیم توفیق نشد عرض ادب کنیم :green:بله خیلی نکته ها که توضیح کار هست توی تصاویر اسلاید هست.

سلام همشاگردي ...

واو ... :shock:
اين كار رو بايد از چه ديدي ديد ؟ :دي
مشخصه كه خيلي حساب شده روش كار كردي و زمان خيلي زيادي ازت گرفته ...

اما واقعا كار عظيميه ، موضوع پروژه ات خيلي جالب بوده و خيلي خوشم اومد ...
دستت درست ...

موفق تر از قبل باشي.
يا علي.

سلامهمشاگردی
یک کلام بگم از دید همشاگردی باید دید. مخلصیم برادر:rose:
یا علی

سلامبرهانیجونم
چطوری داداش؟ چه پروژه باهالی بوده. خوش به حال بچه ها. :green:
راستی این قطعات کلا آهنربا هستند؟ یا نه مثلا با قطعات دیگه با جنس غیر آهنربایی هم مچ میشند؟ اگه میتونستی قطعات دیگری با فرمهای مختلف بهش اضافه کنی جالبتر هم میشد.
در کل برای من جالب بود.

سلامرضا جون. ممنون از لطفت. اصلا آهنربا نیستن. ناسلامتی دیزاین نوآورانه کردم:green: دو سری قطعه داریم: مفصلی که استخوانی هستن و صلب و سخت و ماهیچه ای که فرم ساز هستند و گوشتی و شبیه پی وی سی و به قول آشنا جنس دمپایی. روش اتصال هم گوی و کاسه ای هست. با یه فشار اولیه کره انتهایی مفصل به داخل حفره ماهیچه میره که جنسش نیمه منعطف هست. این دو متریال کنار هم میتونن هم اصطکاک برای حفظ زاویه داشته باشن و هم آزادی برای بازی و حرکت زاویه ای:)
در مورد قطعات دیگه و فرمهای متنوع و پیچیده هم بحث کردم و نکته اینجاست که این الفبای یک سازه هست و کارهایی که باهاش انجام شده کلمه سازی و جمله سازی کلاس اولش هست. مثل lego که از چند بلوک ساده شروع شد میشه با گسترش همین قاعده موجود بسیار گسترششش داد. ممنون:rose:

سلام استاد:rose:
فوق العاده است،تا کسی اين فايلها رو که ضميمه کردی ،نبينه.نميتونه بزرگيه اين کار رو درک کنه،خيلی جامع هستش.من که از ديدنش خيلی لذت بردم.:)اين جزو اسباب بازيهای معروف به lego هستش؟

سلامحامد:rose:
اما هر کی تو رو بخونه احساسات پاکت رو میبینه. لطف عالی مزید:green:
بله جزو همون خونواده محسوب میشه. البته اون خیلی خیلی پیشرفته شده در طول زمان و با هدایت درست ...

سلام بر استاد:rose::rose:
ما قبلا ابراز احساسات نمودیم اما نمیشه به این سادگی گذشت...:rose:
درباره اون هم که میگی پیچیده هست اتفاقا خیلی حال میده... اگر تولید میشد من حتما مشتری بودم چون خواهرزادم عاشق این نوع پازل ها و ساختن ها هست...
انشاالل.. یه زمانی به خط تولید کارت نگاه کنم برادر :rose:
فدات سید یا حق :rose:
سلامصطفی. گلفروش ممنونم:rose:
بله پیچیدگی تو تحقیقلت خواسته نوجوان بود. البته باید بهتر از اینا رو ظاهرش پرداخت بشه که تو نمونه ها بهش اشاره کردم. دیزاین پوسته خودش مبحث داره و گسترش و ...
خلاصه مخلصیم:)

سلام استاد برهانی بسیار زیبا و عظیم معلومه خیلی زحمت کشیده بودی براش و خوب نمره خوبی هم گرفتی
سلامجیک سعید جان :rose:
شاگرد بودیم و هستیم. بله حجم کار زیاده ولی بازم چند برابر جا داره :green:ممنون از توجهت استاد

-------
ممنون از همگی
چند تا نمونه اسلاید که اشاراتی به بحثم داشت ...
دو تای راستی همون بحث گوی و کاسه ای توام با نرم و سخت بودن متریال
سه تای راستی هم اشاره به قاعده و نظم تشکیل و قطعات مرکب و قابلیت ها
یا علی

پیوست ها

• 208.jpg
    208.jpg
    26.2 کیلوبایت · بازدیدها: 19
  • 197.jpg
    197.jpg
    46.2 کیلوبایت · بازدیدها: 26
  • 111.png
    111.png
    122.2 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • 331.jpg
    331.jpg
    38.5 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • 311.jpg
    311.jpg
    43.2 کیلوبایت · بازدیدها: 14

mayapower

Well-Known Member
سلام

آقا واقعا لذت بردم
کار جالبی بود به نظرم خدا قوت
الان در چه حالید؟!

کار وزندگی میزونه؟
موفق باشین
یا علی

پیشنهاد تاپ گالری

آخرین ویرایش:
ببخشید از تاخیر. خوش آمدین:rose:

خسته نباشی سید جان
واقعا کارت عالیه
خیلی خیلی عالی

خیلی ممنون شوان جان - شما همه همیشه مشوقی عالی هستی دوست گلم

سلام

آقا واقعا لذت بردم
کار جالبی بود به نظرم خدا قوت
الان در چه حالید؟!

کار وزندگی میزونه؟
موفق باشین
یا علی

پیشنهاد تاپ گالری

سلام برادر. خوشحالم که تایید فرمودین.
ما بوسیدیم و به همین اسباب بازی و انیمیشن و گرافیکش چسبیدیم استاد.
خیلی از احوالپرسی یه همداستان خوشحال شدم.
سربلند و عزیز باشی در پناه حق
یا علی

...

خب ممنون دوباره که به old gallery من اومدین اساتید :green::rose:
خواستم ارائه تقریبا کامل باشه.
دو تا پیوست که گفتم شاید بد نباشه. یکی از وسطای کار تو rhino برای تست مجازی چیدمان که اصولی تر میشد با autodesk inventor کار میشد. و اون زمان توفیق نشد کامل یاد بگیرم. یکی هم پرزانته یکی از مراحل میانی که در واقع نهایی پروژه ارتباط با صنعتم بود و ادامش شد پروژه پایانی. نقلی تره و همین رو با دید توسعه بعد کار کردم. شاید ظاهر جالب تری داشته باشه ولی محدودیت بیشتری ...
دیگه عرضی ندارم. متشکر

یا علی

پیوست ها

• = pre - proj =.jpg
    = pre - proj =.jpg
    474 کیلوبایت · بازدیدها: 18
  • proj wip 2.jpg
    proj wip 2.jpg
    132.6 کیلوبایت · بازدیدها: 13

abbasi_0912

Active Member
سلام سید جان
امیدوارم که اوضاع احوالت رو به راه باشه
شرمنده لینک داده بودی، همون موقع دیدم اما فرصت نکردم کامنت بدم

اما در مورد کار، واقعا جالب و زیبا بود، معلوم بود جدا از بحث 3 بعدی زمان زیادی برای طراحی برده چون معمولا این گونه کارها حاصل یک تفکر عمیق، طولانی و با تکرار و تداوم زیاد هست تا به جایی برسه که چشم هر بیننده ای رو در نگاه اول به خودش جذب کنه و در ضمیر ناخودآگاهش دوست داشته باشه یک بار امکان این رو داشته باشه که به کمک این قطعات بتونه خلاقیت و هنر خدادادی خودش رو مورد آزمایش قرار بده و تجربه جدیدی رو کسب کنه

خودم شخصا دوست دارم یک بار این حس و تجربه رو داشته باشم

کار رو دوست دارم همچنین خودت رو، دوست گلم

موفق باشی

:rose::rose:
سلام استاد جون
آقا عباسی خوش اومدین و صفا آوردین . پس دوبار تشریففرماییتون خوشامد باشه. نظر لطفشما همکههمیشه به راهه بازم تشکر.
من هم دوست داشتم باهاش آزمایش کنم. خب به علت پیچیدگی مکانیزمش حتی اجازه گرفتم و پروتوتایپش رو هم نزدم! یه جورایی از اون ایده ها بود که توی ساخت مشکلاتش رو میومد و هنوز از لحاظ ظاهری به رقابت نرسیده بود.

مسئول کانون هم آدم خوبی بود ولی گفت من با بودجه محدودم اگه بتونم یه ایده خوب خارجی رو کپی کنم نتیجش تو ذهن بچه ها بیشتره که دیدم راست میگه. خلاصه آقا ممنون از تشریف.
یا علی

جدیدترین ارسال ها

بالا