پاسخ به سوالات مبتدی 3D Max

m_h8807

New Member
سلام دوستان خسته نباشید
من میخوام زیر آبجکنم یه plane قرار بدم که سایه و رفلکت آبجت روی plane بیوفته اما خود plane توی رندر دیده نشه؟؟ یعنی وقتی خروچی png میگیرم به حالت ترنسپرنت باشه

ممنون میشم راهنمایی کنید که چه متریالی به plane بدم؟؟؟

donya rn

New Member
سلام
من به مشکلی برخوردم واس همین ویندوزمو عوض کردم الان که دوباره تردی مکس رو نصب کردم و مقیاس اندازه هام هم روی سانتی متره وقتی میخوام عملی رو انجام بدم اندازه های کوچیک رو قبول نمیکنه مثلا وقتی extrud میکنم اندازه زیر 0.1 رو قبول نمیکنه و اعمال نمیشه وقتی هم با اون علامت های فلش عدد رو کم یا زیاد میکنم اعداد بزرگی رو اعمال میکنه که مناسب نقشم نیس .

meysam arch

Active Member
0.1 با مقیاس سانتی متر یعنی 1 میلیمتر ... شما اندازه زیر 0.1 لازم دارید ؟ نیم میلی متر ؟!!!

mortezan

Active Member
اخه مشکل همینه اون 0.1 یک سانتی متر میشه با اینکه مقیاس سانتی متره

سلام
احتمال نود و نه درصد علامت ممیزتون هم تبدیل شده به / درسته؟
برای حل این مشکل اول بگید ویندوزتون چیه؟ درضمن در هر ویندوزی هم که باشه این مشکل رو باید از قسمت region حل کنید
attachment.php

پیوست ها

• Untitled-1.png
    Untitled-1.png
    47.9 کیلوبایت · بازدیدها: 95

L.O.T

Active Member
سلام خسته نباشید

من بعد از کلی وقت به خاطر استفاده از وی ری 3 مجبور شدم از 2012 بیام بیرون و مکس 2014 انتخاب کردم
حالا توی تست ها و در حین کار باهاش ، کارهایی مانند save و سرچ کردن bitmap و merge کردن و کارهای ساده باعت میشه هنگ کنه و یک دقیقه تا دو دقیقه مجبورم صبر کنم

دیگه جرات سیو کردن ندارم

به نظرتون مشکل از منه یا سیستم ؟
مکس 2014
وی ری 3.4.1

i7 950 3.07
16gb ram
gtx 650
ممنون

n-20

New Member
دوستان میشه چند تا تمرین ساده تری دی مکس به من بدین ؟تو نت سرچ کردم همش میوه و لیوان و جام بود
تازه 5جلسست که کلاس میرم میخام کمی تمرین کنم :green:

رستمیانی

New Member
می خوام یه دایره رو روی مکعب اکسترود کنم

حالا نمیدونم چجوری دایره رو در بیارم؟؟:?:

meysam arch

Active Member
می خوام یه دایره رو روی مکعب اکسترود کنم

حالا نمیدونم چجوری دایره رو در بیارم؟؟:?:
یعنی با خط یه دایره روی یک ضلع مکعب بکشی و اکسترود کنی که استوانه داشته باشی روی یه ضلع مکعب ؟
اینجور سوالات رو یه عکس کوچیک از دسکتاپ بزاری بهتره. که اون دایره جزیئ از سگمنت های مکعب هست یا یه دایره ی جدا ست .
که ببینیم تبدیل به edit poly باید بکنی و face extrude کنی یا extrude !!!

سلام ببخشید اندازه گیری دقیق رو تو تیری دی مکس چطور میش انجام داد؟برای طراحی قالب و منبت مبل میخاستم ممنون میشم اگه جوابمو بدی

meysam arch

Active Member
سلام ببخشید اندازه گیری دقیق رو تو تیری دی مکس چطور میش انجام داد؟برای طراحی قالب و منبت مبل میخاستم ممنون میشم اگه جوابمو بدی
ضمن امید به ظهور استاتید عزیز که دلتنگشونیم ... شما سرچ کن یکم.
قالب و منبت کاری رو نمیدونم بشه یا نه o_O ولی از تب helper فکر کنم بود متر داره.
اندازه گزاری و اندازه گیری در مکس؟؟

meysam arch

Active Member
عزیزان بالاخره راه حل پاک شدن و ذخیره نشدن آبجکت های forest پیدا شده ؟؟ ؟؟:(:sad:
ورژن مکس فعلی من 2014 هست .

persian_sky

New Member
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه مشکل در بازیسازی دارم اونم اینه که وقتی مدل سه بعدی ماشین رو وارد محیط گیم انجین می کنم ، چرخ های ماشین حول محور خودشون گردش نمی کنند و یا گاهی تایرها چرخش های نود درجه ای پیدا می کنند . و حدس می زنم در تری دی مکس ، زاویه های لاستیک ها و تایرها به درستی وارد نشده و لازمه که ری ست بشه ... اگه ممکنه دوستان کمک کنید و بگید از چه قسمتی باید زاویه ی چرخ ها رو در محیط تری دی مکس 2016 تنظیم کنم . با سپاس فراوان

persian_sky

New Member
تلگرام این انجمن ها رو بیچاره کرده دو هفته س یه سوال پرسیدم هیچکی جواب نمیده

ما هم رفتیم بای

aramsalimi118

New Member
درود
یه مشکل جالب برام پیش اومده! وقتی از vray fur استفاده میکنم و رندر میگیرم تمام آبجکتهای داخل صحنه حتی آبجکت خود fur به مرکز صفحه انتقال پیدا میکنن یعنی مختصاتشون- x,y -صفر میشه. البته تو تصویر رندر! کسی برخورد کرده؟

Mjt1985

New Member
سلام‌ . میخواستم بدونم چرا تو حالت editable poly تری دی مکس وقتی cutرو فعال میکنم هیچ خطی کشیده نمی
شه و عملا cut بیشتر وقتا کار نمیکنه گاهی وقتا هم دیگه ابجکت مورد نظر هم بعد از عمل cut انتخاب نمیشه. مشکل از ترم افزاری که نصب کردم یا چیزه دیگس؟

Aref Khani

New Member
باسلام..
من vray رو نصب کردم و بعد از ایکه اومدم تو پنجره vray با این خطا مواجه شدم
(200-) could not obtain a license

جدیدترین ارسال ها

بالا