پارک ساب دامین روی یک هاست مجزا

jowshany

Member
سلام
من یه هاست کم حجم دارم که سایتم روشه و یه هاست unlimited دارم که فایلهام روشه و دو دامین مجزا براش گرفتم و به صورت زیره :
دامینی که سایت اصلی و هاست کم حجم داره : 98ia.com
دامینی که هاست نامحدود داره و فایل ها روشونه : 98ia.ir
با این کار من کلی رانک از دست میدم ، یعنی 98ia.ir بازدید کننده داره و این سودی برای 98ia.com نداره .
آیا راهی وجود داره که لینک دانلود فایل هام که روی 98ia.ir هست به صورت زیر بشه :
dl.98ia.com
یعنی dl.98ia.com رو روی یه هاست دیگه غیر از اونی که 98ia.com روشه پارک کنم و فایل ها رو مستقیم دانود کنه .
مثلا :
کد:
http://98ia.ir/ebook/Roman/Bamdad%20Khomar/Bamdad%20Khomar%20-%20Part%201%28wWw.98iA.Com%29.zip
به این تبدیل بشه :
کد:
http://dl.98ia.com/ebook/Roman/Bamdad%20Khomar/Bamdad%20Khomar%20-%20Part%201%28wWw.98iA.Com%29.zip
در ضمن کنترل پنلم cPanel هست .
با تشکر

آخرین ویرایش:

jowshany

Member
سلام
دوستان عزیز توی وب هاستینگ تاک جواب دادند و برای کسانی که با این مشکل رو برو میشوند نقل قول میکنم مطلب رو :
شاید بعضی از اوقات برای شما هم پیش آمده باشد که نیاز داشته باشید تا SubDomain خود را در سرور دیگری میزبانی (Host) کنید و به اصطلاح از جای دیگری Host تهیه کنید.
برای این کار به این صورت باید عمل کنید :

به طور مثال شما می‌خواهید Sub.yourdomain.com را در سرور دیگری به غیر از سروری که yourdomain.com آن‌جاست Host کنید.
همان طور که میدانید SubDomain قسمتی از Domain اصلی است.
برای این کار باید A Record بسازید.
برای این کار باید وارد DNS Managment کنترل‌پنل دامین خود شوید و A Record بسازید و در مثال بالا باید Sub.yourdomain.com و IP سروری که میخواهید SubDomain در آن Host شود را وارد کنید.
به طور واضح‌تر مثلا yoursite.com در سروری با IP:123.456.789.999 هست و سروری که میخواهید در آن SubDomain خود را Host کنید با IP:65.48.96.35 هست شما در قسمت A Record باید IP:65.48.96.35 را وارد کنید.
منبع : webhostingtalk.ir

Mozafary

Member
روش دوستمون درست هست،تنها نکته اینه اگر شما دسترسی فقط به Cpanel دارید باید به پشتیبان هاست درخواست بدید که A Record را ایجاد کنه واستون

jowshany

Member
سلام
توی کنترل پنل سایت Name.com تونستم A Record ایجاد کنم اما توی onlinenic.com نتونستم درست کنم .
یعنی الان باید به پشتیبان هاست بگم که یه a رکورد به نام X برای دامینم بساز و آی پیش رو هم Y قرار بده؟
با تشکر

mirzayi

Member
بله هاستتون باید برای دامنه اول شما روی سابدامنه dl یه a record تعریف کنه با IP هاست دوم شما. البته توی هاست دوم هم باید یه اکانت ایجاد بشه برای سابدامین. ضمنا توی هاست اول شما نباید اون ساب دامنه وجود داشته باشد. اگه وجود داره پاکش کنین.
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا