بی بی کد پارلمان شهر ( طرح 4 دانشگاه )

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.وقت شما بخیر.
این کار مال طرح 4 رشته مهندسی معماری هست.
کانسبتم رو راستش اسم سبک ها رو خیلی بلد نیستم.می ترسم بگم حمله بشه که فلسفه این سبک اینه و اینطور نیست و از این حرفها..
اسم سبک aref3d هست.
ایده اولیش هم خیلی وقت توی ذهنم هست.از طرح دستکهام گرفته تا طرح پنجره ها.حتی توی طرح 2 هم این قضیه رو تا حدی رعایت کرده بودم.
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=161493
توی مسابقه دانشگاه آزاد هم که اول شده بودم رقیب هام مثل هویج منو فروختن از حسادت گفتن با لپ تاپ و فتوشاپ تقلب کردم.اما اگه چشم های کورشون رو باز میکردن می دیدن که رندر پست شده با رندر اولی هیچ فرقی نداشت.
خیلی حال میده اینقدر رک میگم از حسادت فروختن منو.
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=169282
برای سایت پلانش خیلی زحمت کشیدم. چون در حقیقت کد ارتقاعی رو طوری حل کردم که بدون اینکه یا 400 تا پله مواجه بشه از کد ارتفاعی صفر به حدود 4 متر میرسه.
در مورد خود طرح یه توضیحاتی بدم.
موضوع طرح : طراحی پارلمان شهر برای شهرستان ساری.
تعریفی که میتونم از پارلمان شهر داشته باشم اینه که
مکانی هست که خونه شهر هست.یعنی همه چی درباره شهر اون جاست.از تاریخچه شهر گرفته تا جلسات رئیس های شهر.
فضاها به چند دسته تقسیم شدن
1- فضای برای اعضای شورای شهر ( 7 اتاق چون شهر ساری 7 تا شورای شهر داره )
2- فضای سه قوه ( قضائیه مقننه مجریه )
3- فضای برای نماینده استانداری شهرداری و ... )
4- فضای گالری کتابخونه اتاق کنفراس با خبرنگارها و سالن همایش.
5- فضای لنداسکیپ فعال و پویا منطبق با طرح. چون اینطور نیست که هرکی کار اداری داره بره اونجا.یه فضای سبز تفریحی هم هست.نه تاب و سرسره.منظورم یه چیزی که نماد شهر بشه.واسه همین اینقدر فرمال کار کردم.
تو طراحی پلان هاش سعی کردم فضا پویا باشه.یا یه در نیست برای ورود و خروج
هرکسی بخواد می تونه از ورودی هم کف وارد بشه که از گالری و تاریخچه شهر عبور میکنه.
گالری رو توی لابی قرار دادم.این رو از موزه هنر معاصر (اگه اشتباه نکنم) ایده گرفتم.
از هر طبقه یه طبقه دیگه میرن صرفا یه راه پله نیست.یعنی هر فضای پله فقط برای ارتباط 1 طبقه کاربرد داره.
تا جای ممکن فضاهای داخلی باز و با شیشه کار شده.مثلا ایده من باز بودن شفاف بودن.مثلا رشوه و این چیزا کسی خواست بده همه ببینن:lol:
از فرشید هاشمی نهایت تقدیر رو دارم.چون طرح اولیه کانسبت من اولین بار 2 سال پیش از پایان نامش ایده گرفته بودم. یه بوس آبدار :rose:
کار به لحاظ مکسی هم قوی نیست.حق بدین. از سه بعدی کد تا رندر و فتوشاپ نصف روز هم نشد.شب تحویل پروژه تا صبح تحویل پای سیستم بودم.
نویز داره.اوربرایت داره.برش ها توی مکس رندر گرفتم.کلی کرش حجمی داره.
کار مکس قوی نیست.اما معماری رو مد نظر قرار دادم گذاشتم اینجا.
میخوام این حرکت رو باب کنم.یعنی چی که بچه ها اثز معماری میزارن اینجا به نویز و این چیزها گیر میدن:mad:عملا فاز معماری در حال درجا زدن هست.چون بچه هایی مثل سعید پاکزاد یا حسین عباسی از ترس اینکه کل تایپیکش 2 تا بازدید کننده نداشته باشه و به نویز و سفید سیاهی گیر بدن کارشون رو نذارن.
به نظرم به این فاز باید اهمیت داده بشه.
بچه ها فرخ تابنده مدیر محترم گالری برای طرح 4 دانشگاهش یه فرودگاهی طراحی کرد بخدا اغراق نکنم اگه تو مسابقات معماری شرکت میکرد مقام میاورد.اما چون رندر معمولی بود اینجا نذاشت. منت گذاشت منو لایق دونست با یاهو مسنجر کار قشنگشو بهم نشون داد.وقتی از مبانی طراحیش گفته بود من کف و گاز قاطی کردم.
اینم از خود کار.
attachment.php

پیوست ها

• Final Sheet_resize.jpg
    Final Sheet_resize.jpg
    578.9 کیلوبایت · بازدیدها: 189

behrang2

Member
توی مسابقه دانشگاه آزاد هم که اول شده بودم رقیب هام مثل هویج منو فروختن از حسادت گفتن با لپ تاپ و فتوشاپ تقلب کردم.اما اگه چشم های کورشون رو باز میکردن می دیدن که رندر پست شده با رندر اولی هیچ فرقی نداشت.
خیلی حال میده اینقدر رک میگم از حسادت فروختن منو.
آقا اینا چیه:د من کم سن و سالم:د الان افسرده شدم این جمله رو خوندم:د
افکارم توی تری دی بود اما الان مشوش شد:د

martin eco

Well-Known Member
سلام خدمت عارف جان...
در مورد عرایضت باید بگم که کارای معماری در همه جای دنیا در حالت کانسپت ارائه میشه نه با رندرهای آنچنانی و متریال و غیره...کاری که از حدی بیشتر به رندر بها بده از نظر من داره خودشو پشت پرزانت و رندرش مخفی میکنه..
در مورد کار شما به نظر من وجه فرمال کار برای یه کاربری اداری بسیار خوبه و نوعیت مانومنتال خودشو داره..فضاهای مثبت و منفی..شفافیت فضا..هارمونی نما..فضای عمومی....فرم اون ستونها رو دوس داشتم..
و اما نکته مهممی که تو کارت دیده نمیشه تاثیر سایت بر شکل گیری احجامه..این ساختمون رو هرجای دیگه ای هم میشه گذاشت چون با زمینی که درش هست به لحاظ فرمی ارتباط برقرار نمیکنه..البته این سبکی که الان در دنیا داره کار میشه..سبک بین الملل..ولی از نظر من هویت بخش مهم یک بناس..حتی اگر در حالت مینیمم و کانتکسواره باشه
موفق باشی

AREF

سلام.بهرنگ و مارتین ممنونم از هر 2 تون.
یه تشکر ویژه از مارتین.معلوم هست ارزش قائل شدی مارو قابل دونستی و طرح رو بادقت بررسی کردی.
دقیق زدی وسط خال.
اول کار حجمم تموم شد بعد سایت پلان طراحی کردم! خوب لو رفتم. استاد مایی:rose:

martin eco

Well-Known Member
سلام.بهرنگ و مارتین ممنونم از هر 2 تون.
یه تشکر ویژه از مارتین.معلوم هست ارزش قائل شدی مارو قابل دونستی و طرح رو بادقت بررسی کردی.
دقیق زدی وسط خال.
اول کار حجمم تموم شد بعد سایت پلان طراحی کردم! خوب لو رفتم. استاد مایی:rose:
خواهش میکنم عارف جان...این حرکتی که کردی باعث شد ماهم ترغیب بشیم به زودی کارای قدیمی مونو بزاریم که دوستان ببینن و نقد کنن..:)
بازم میگم کار معماری باید از دید معماری نقد بشه و نه از دید تکنیک رندر...

آخرین ویرایش:

.:BehzAd:.

Active Member
زیبا این هم قشنگ شده فقط یک دوتا رندر شب کم داره و کاش با فتو شاپ و تمثالهم یه افکتی چیزی به رندر ها میدادی و یه پرزانته گرافیکی میکردی

و مثل همیشه هم خودت و هم کاراتو دوس دارم.

آخرین ویرایش:
مرسی از حمید رضا مارو به تفکر در مورد نظرشون واداشتند جا داره تشکر کنم از عارف به خاطر حجم پردازی عالی به به
منم همین حسو داشتم که خود بنا در برابر سایت کمی غیر متعارف و باعث معمولی نشون دادن بنا بشه
معماری سفید خیلی خوب تونسته بهش زیبایی دوچندان ببخشه ستون ها فوق العاده عالیست
ماهیتی متنوع داده
فرم اداری نما رو خوب مشخص کردی که هم حمید رضا گفتش و به قولش مانومنتال شدنش و تاثیر ذهنیش
:rose:

sallarmelli

Active Member

آقا اینا چیه:د من کم سن و سالم:د الان افسرده شدم این جمله رو خوندم:د
افکارم توی تری دی بود اما الان مشوش شد:د

بیرون از محیط دانشگاه حتی توی خود دانشگاه هم کلی گرگ هست باید خودت رو برای مواجه همیشه باید آماده کنی
آدم باید منصفانه قضاوت کنه و بین خودش و خداش و وجدانش رو سفید باشه چه کسی که طراحی می کنه چه کسی که پیروز می شه و چه کسی که شکست می خوره
ذات هنر چیز خوبیه ولی در قضاوت که انصاف نداشته باشی بی عدالتی می شه ریاضی نیست که دو دوتا بشه 4 تا و همه جای جهان قابل تعمیم باشه ولی هنر وخصوصا معماری هزار تا عامل توش دخیل هست از سابقه گرفته تا قیافه و دوستان و لابی هایی که انجام می شه هزار یک کوفت زهر مار دیگه :mad: رو باید بچسبی بهش تا پیروز بشی و
من دوست دارم به خدا تکیه کنم این جمله رو یک مرد روستایی گفت در پیروزیش تو یه جایی درست یادم نیست چی بود ولی این بود: " ما کسی رو نداشتیم دوست ما خدا بود.":cry:

آخرین ویرایش:

max vray

کاربر VIP
سلام عارف جان.
میخوام این طرح معماریت روش دقت زیادی بکنم:green:
1.حجم خوب شده و حجم پویاست.
2.استفاده از سازه ها خوب شده.
و حالا یک نقد تند و تیز:green:
1.سالن امفی تاتر
1.در خروجی ازترازی نداره
2.در ورودی مخصوص مهمانان ویژه نداره
3.فاصله ردیف جولو از سن خیی زیاده
2.ورودی
1.خوب تعریف نشده و حس دعوتش کم هستش
3.سرویس طبقات
سرویس ها روی هم نیستن تو طبقات روی هم یاشه بهتر هستش.
4.لندسکیپ هدفمند نیست
5. نما هنوز جای کار داره
6.این بنای زیبایی هستش اما از کجا معلوم المانی برای شهر ساری قرار باشه؟
شیت بندی و پرزانت
1.شیت بندی و پرزانته عالی شده
2.برش سه بعدی عالیه اگه تونستی اموزشش بده.
3.نمایی که زدی خیلی خوب چجوری زدی؟
4.موفق باشی دوست جون:rose:

abbasi_0912

Active Member
عارف جان حرکت خوبی رو شروع کردی؛ توی این یک روز نمیدونم چه اتفاقی افتاده که همه کار معماری گذاشتن نمیدونم کدومش رو باز کنم نگاه کنم

ولی فکر کنم یک جای کار ایراد داره؛ نمیدونم توی منطقه شما مگر بیشتر ساختمان ها روی کرسی چینی با سوراخ هایی انتهای اون که میشه گفت راه گربه رو هست وجود نداره، بیشتر به خاطر شرایط اقلیمی میگم
ای کاش کل ساختمان کلا روی ارتفاع ساخته میشد یا حداقل اون قسمت هایی که روی زمین هست یک کرسی چینی مناسب برای ایجاد کوران هوا زیر ساختمان داشته باشه

(Hamid)

Well-Known Member
قشنگ شده عارف جان. ماشالا مثه بولدوزر کار آپ میکنی:)

دوستان محبت کنن تصاویر رو فقط پیوست کنن و رو صفحه شیر نکنن ممنون میشم.
صفحات با تاخیر زیاد باز میشه. متشکرم

AREF

وقتی فرختنت چه اتفاقی افتاد؟
سکه تمام بهار آزادی منو دادن به نفر دوم.نفر دوم شد اول؛ سوم شد دوم و ...

ای کاش کل ساختمان کلا روی ارتفاع ساخته میشد یا حداقل اون قسمت هایی که روی زمین هست یک کرسی چینی مناسب برای ایجاد کوران هوا زیر ساختمان داشته باشه
سلام/چرا رعایت کردم.هم سطح با سایت نیست.همون کد ارتفاعی فکر کنم 60 یا 80 سانت هست.

جدیدترین ارسال ها

بالا