يک سايت آژاکس واقعی !

holisoft

Member
اگه میخواید یه سایت واقعی و فوق العاده ی آژاکس رو ببینید به این سایت حتما سری بزنید و حتما هم عضو بشید , هم فاله و هم تماشا :

http://www.maghale.info

shnoit

Well-Known Member
آژاکس این سایت کجاشه!؟
اگه هدفتون تبلیغه که بحثش جداست!
جهت تبلیغ هم میتونین به قسمت معرفی سایتها مراجعه نمائید.
ولی من آژاکسی توش ندیدم.:eek:

holisoft

Member
دوست گرامی سلام
معلومه که حتی زحمت کلید کردن روی یکی از لینک های سایت رو به خودتون ندادید , مثلا بخش عضویت یا جستجو یا سفارش
لطف کنید دقیقتر به زندگی نگاه کنید ...

1p30

Member
بابا مسخره نکنید دقت کنید بعد پست بدید
به خدتون نه نازید شما هم یک روز تازه کار بودید
ای بابا چرا ملت اینطوری شدن

holisoft

Member
سلام و احترام
اي کاش همه ي ما روزي به اون سطح از شعور و شرف برسيم که پرده ي حماقت از جلوي چشممون کنار بره و بتونيم به دور از تمسخري که سرمست و غروری که کورمون کرده , حقيقت هاي آشکار پيش رو مون رو ببينيم
به امید اون روز

ArYaIeIrAn

Member
آقا اگه ميشه درباره آجاكس بيشتر توضيح بديد چون ميخواهم بدونم چگونه ميشه فهميد كه سايتي توش آجاكس كار شده

holisoft

Member
رفع شبهات !!!

با سلام و احترام خدمت همه ي دوستان عزيز
و تشکر ويژه از همه ي دوستاني که لطف کردند و با ارائه ي نظرات خودشون بنده رو شرمنده کردند
لازم ديدم يه سري نکات رو در مورد اين تاپيک و سايت مقاله دات اينفو جهت اطلاع دوستان عرض کنم
راستش فکر نمي کردم اين پست اينقدر جنجالي بشه و دوستان سر اينکه ثابت کنن سايت بنده اصلا فول آژاکس نيست و
بنده اصولا نمي دونم که آژاکس منظور "آسينکرونوس جاوا اسکريپت اند ايکس ام ال" هست يا "تيم فوتبال آژاکس" اينقدر با هم بحت کنند !!!
خب جا داره اول از همه ي دوستان با تجربه و به قول معروف "اين کاره" که نظرات سبزشون واقعا راهگشاي بنده بود , تشکر ويژه و دوصدباره کنم
و بعد از اون براي روشن شدن موضوع يه سري نکات رو عرض کنم

اعتراف مي کنم که سايت از نظر ايفکت هاي گرافيکي حرفي براي گفتن نداره و واقعا ساده و بي زرق و برق و بدون توجه به اصل "عقل مردم به چشمشونه" طراحي شده
که خب اين خودش يه نقطه ضعفه که قبول دارم , اما دليل اصلي اين سادگي اين بوده که سايت ما اصولا براي افراد عامي که قصد گشت و گذار و تفريح و وقت گذروني در وب رو دارن طراحي نشده و قرار است ان شاءالله در آينده ي نزديک بانک بزرگي از مقالات تخصصي انترپراير فارسي رو در اختيار قرار بده
اما بعد , چيزي که واقعا منو متاثر کرد اينه که ديدم توي اين دو سه روزي که از اين پست مي گذره حدود 500 نفر از صفحه ي ايندکس سايت بازديد کردن , اما از بين اين همه فقط حدود 3 يا 4 لطف کرده بودن و به جز ايندکس صفحات ديگه اي از سايت رو مشاهده کرده بودن و البته حتي يک نفر هم فرم عضويت رو پر نکرده بود تا بتونه با ورود به بخش اعضا , امکانات اون قسمت رو هم مشاهده کنه

البته قصد بنده از اين تاپيک همونطور که قبلا هم عرض کردم تبليغات براي جذب عضو نبوده که اين کار جاي خود دارد و بنده کاملا واقفم که اينجا جاش نيست , ضمنا از دوستاني که يادآوري کردن تشکر مي کنم
و همينطور از عزيزاني که در زمينه ي بازاريابي تحت وب سررشته اي دارن تقاضا دارم که اين لينک رو ملاحظه کنند
http://ecr.ir/?pID=4

اما چون همونطوري که توي صفحه اول سايت هم گفتم و حتما ملاحظه نکرديد , سايت در مرحله ي تست بتا هستش , بنده مي خواستم قبل از اينکه سايت زيرفشار بار بازديدکننده ها قرار بگيره , عزيزاني که حتما تخصص بيشتري دارن نسبت به بنده , لطف کنن و بنده رو با نظراتشون راهنمايي کنن که متاسفانه چيزي جز تمسخر و ريشخند نديدم
البته بنده به هيچ وجه از دوستان عزيزي که بنده رو با تمسخر بي حد خودشون مورد لطف و کنايه قرار دادن ناراحت نيستم (جهت اطلاع بيشتر به پست بالايي رجوع کنيد) و از دوستاني هم که نکات فني رو به بنده گوشزد کردن(هرچند با الفاظ نه چندان محترمانه) نهايت تشکر رو دارم(به هر حال هر کسي متناسب با شخصيت خودش صحبت مي کنه)

اما از هر چه بگذريم سخن از سايت خوش تر است !!!
در مورد نکات فني دوست عزيزي به عدم ايندکس شدن سايت هاي آژاکس توسط موتورهاي جستجو به دليل عدم توانايي کرولر هاي جستجو گر مثل گوگل بوت در مشاهده ي اين صفحات اشاره کرده بودند
خدمت اين دوست گرامي عرض مي کنم که اين مطلب با اينکه کاملا به جا و سنجيده هست در طراحي سايت کاملا مدنظر قرار گرفته , اگر دقت فرموده باشيد چند قسمت از سايت هست که به طور عادي و بدون کمک آژاکس طراحي شده که مهمترين اونها همون دسته بنده مقالات هستش که کرولر ها رو مستقيما به صفحات مربوط به مقالات راهنمايي مي کنه
از اونجايي که سايت قراره مطالب تخصصي و خاص رو دردسترس قرار بده , به اعضاي سايت موقع ثبت مقاله ي جديد با رنگ قرمز و فونت بولد يادآوري شده که "بر شما باد بر عنوان و چکيده ي مقالات" !!! منظور اينکه چکيده ي هر مقاله کليد دسترسي به اون از طريق موتورهاي جستجوگره
اما در مورد لوس(شايدم لوث!) شدن سايت بايد عرض کنم بنده با اين حرف زياد موافق نيستم , چون اصولا پايه و اساس منطقي در پشتش نمي بينم
در مورد مشکلات ديگه مثل اينکه جاوااسکريپت در بروزر غير فعال شده باشه , خب حق با دوست خوبمه , حتي اينکه توي سايت بنده خودم تاکيد کردم و از کاربران خواهش کردم که صرفا از آي اي براي ديدن سايت استفاده کنن
و در حال حاضر سايت فقط همون يک مرورگز رو ساپورت مي کنه که مشکل وحشتناکيه
اما اگر بخوايم واقع بين باشيم , از خود شما مي پرسم دوست عزيزم , چند نفر رو مي شناسيد که تا به حال از مرورگر ديگه اي غير از آي اي , مثلا فاير فوکس يا اپرا يا نت اسکيپ يا سفري به طور مداوم استفاده کنن ؟
و چند نفر رو مي شناسيد که جاوااسکريپت رو روي مرورگرشون غيرفعال کرده باشن ؟
و چند نفر رو مي شناسيد که از سيستم عامل سولاريس يا فدورا يا حتي سيستم عامل مايه ي غرور و بالندگي همه ي ما ايرانيان , يعني سيستم عامل با شکوه شبديکس !!! استفاده کرده باشن ؟
مي بينيد که مشکل خاصي نيست , البته اگر واقع بين باشيم , اينم بگم که قصد توجيه ندارم , در صورت توسعه ي سايت حتما مرورگرهاي ديگه هم مورد پشتيباني قرار مي گيرن

پرحرفي بنده رو ببخشيد , لازم مي ديدم اين نکات رو ذکر کنم
در انتها از همه ي دوستاني که تحمل کردن و مطالب بنده رو خوندن بازم متشکرم
موفق و پيروز باشيد

DaRiOuShJh

Member
فقط یه نکته ی پیش و پا افتاده
آزاکس نیست ای جکس یا همون A jax هست:)

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا