ويروسي كه فولدر آپشن رو حذف ميكنه چه كار بايد كرد

majidonline137

New Member
سلام
من يه نرم افزاري رو نصب كردم( تم ويستا ) بعد از اون گزينه folder optionحذف شد با آنيستال كردن هم كار به جايي نرسيد البته شايد تقصير اون نرم افزار نباشه يه بار يه جايي خوندم كه اين به خاطر ويروس new folder.exe هست
كه براي حذف اون احتياج به نصب آنتي ويروس اون بود مي خوام از صاحبين فن بپرسم راهي براي برگرداندن اين حالت هست البته بدون نصب نرم افزار هاي مشكوك

amir_s

Active Member
یک سری از این برنامه های امنیتی هستن که برای امنیت بیشتر ویندوز در سایت های کامپیوتری می تونستن این گزینه رو فعال یا غیر فعال کنن ... از اونها استفاده کنید ببینید حل میشه ... یکیش Admin Easy بود ... یکیش هم XP Security ...

trisha

Banned
سلام دوست عزیز
بهترین راه نصب ویندوز مجدد میباشد.
البته بعد نصب به هیچ عنوان هیچ کدوم از درایو هاتو باز نمیکنی
چون ویروس فعال میشه
اولین کار درست کردن یک چک پواینت تو سیستم ری استور (sysytem restore( بعد از اون سیستم رو ری استارت کن.
حالا می ری تو فولدر آپشن و گزینه های hide extensions for...
hide protected operating system file رو تیکش رو بر میداری
بعد تیک
show hidden files & folders
رو میزنی
حالا نوبت به پاک کردن ویروس میرسه
حالا توی آدرس بار اسم دراو رو بصورت
:c
مینویسی
هر چند دراو c ویروس نداره بقیه دراو ها رو به ترتیب مینویسی
بعد وقتی وارد درایو شدی فیل autorun.ini رو روش راست کلیک میکنی و open میکنی
بعد توی اون آدرس ویروس نوشته اونو پیدا و پاک میکنی
اگر هم در این این عملیات ویروس رو اجرا کردی
سیستم ری استور کن
در ضمن راه تشخیص newfolder ویروس از باقی پوشه ها
زمانی که روی یک پوشه راست کلیک میکنی گزینه دوم explorer هست ولی فایل ویروس گزینه دومش run as
هست.
در ضمن اگر از رم استفاده میکنی همیشه به همین روش وارد رم شو و به هیچ عنوان روش دبل کلیک نکن
موفق و موید باشید

@Butterfly@

Member
این ویروسی که شما دچارش شدی Folder Option رو hidden میکنه و چاره اش Remove Restrictions Tool هستش، حجمش هم 70 کیلو بیشتر نیست، اگه خواستی بگو تا لینک دانلودش رو واست بزارم. :cool:

EMIRATES

Active Member
با سلام

باید از ویروس کش کم حجم و بسیار عالی Smart Anti Virus 1.4 استفاده کنید.

اول تو محیط معمولی ویندوز یک بار اونو نصب کنید بعد برید توی SafeMode و به راحتی

1- تمام Autorun ها ( که باعث میشه یه پنجره جدید واسه درایو باز بشه )
2- تمام ویروس های باقی مانده و فعال نشده - و شده
3- تمام عیب هایی که بعد از دچار شدن به این ویروس پیدا میکنید از بین میره

همه این هارو این آنتی ویروس از بین میبره.

بعد هم با یه Kaspersky تمام لاشه های مونده از اون ویروس رو پاکسازی کنید و خلاص.!

دانلود ویروس کش :

http://www.technize.com/?dl_id=6

عکس ویروس کش :

sa.JPG

با تشکر.

amir_s

Active Member
ممنون.
این آنتی ویروسه خیلی به دردم می خوره ...
آخه تو خانواده ما همه این ویروس رو دارن !!!
یکی که میگیره، کل تهران می گیرن !

amir_s

Active Member
ممنون.
این آنتی ویروسه خیلی به دردم می خوره ...
آخه تو خانواده ما همه این ویروس رو دارن !!!
یکی که میگیره، کل تهران می گیرن !

@Butterfly@

Member
این TrojanRemover هم چیز خوبیه، چون این خصوصیات رو داره:
* قابلیت شناسایی تروجان ها و نابودی آن ها
* توانایی شناسایی دیگر ویروس هایی که بر روی کامپیوتر قرار دارند.
* دارای پایگاه داده قدرتمند با توانایی شناسایی بیش از 6000 هزار نوع از ویروس ها تروجان ها
* قابلیت شناسایی روت کیت ها
* ارائه گزارش به صورت Log فایل بعد از انجام عملیات های مختلف
* کنترل و نظارت دقیق بر سیستم عامل و قسمت های مختلف آن
* نظارت بر روی برنامه های اجرایی
* توانایی کنترل کلید ها و مقادیر رجیستری ویندوز
* جلوگیری از اجرای فایل های آلوده و مشکوک !
اینم لینک دانلودش:
http://rapidshare.com/files/142760048/TrojanRemover.rar
حجمش هم فقط 7MB هستش.

Trojan-Remover-0303.jpg

majidonline137

New Member
سلام دوست من butterfly
ميشه لطف كنين Remove Restrictions Tool برام بذارين
فكر كنم اگه مشخصات ويروس مورد نظرتونراهم بنويسين خيلي خوب باشه
مثلا ويروسي كه كامپيوتر من دچار اون شده وقتي كه يه شورت كات براي يه فولدر ايجاد مي كنم بعد از دابل كليك my document رو مياره
فكر كنم مفيد باشه تا من و دوستان بهترين و مناسب ترين آنتي ويروس رو بگيرن

يه چيزي ديگه چطور ممكنه يه كامپيوتر خود به خود روشن بشه مال من حدا اقل تا اينجا 8بار روشن شده!!!!

یه راه برای برگردوندن فولدر آپشن در هر مواقعی
به ران رفته و رجیستری را باز کنید run ~> regedit
از منو های بالا Edit و سپس Find رو انتخاب کنید
Nofolderoptions را عینا درون فیلد تایپ کنید و سرچ کنید
پس از پیدا کردن Nofolderoptions روش دابل کلیک کنید و value data رو 0 قرار بدید
بعدش یه بار لاگ آف یا ری استارت کنید سیستمتون رو.
فولدر آپشن بر میگرده حالا به فکر از بین بردن ویروس و مخربتون باشید

@Butterfly@

Member
سلام دوست من butterfly
ميشه لطف كنين Remove Restrictions Tool برام بذارين
فكر كنم اگه مشخصات ويروس مورد نظرتونراهم بنويسين خيلي خوب باشه
مثلا ويروسي كه كامپيوتر من دچار اون شده وقتي كه يه شورت كات براي يه فولدر ايجاد مي كنم بعد از دابل كليك my document رو مياره
فكر كنم مفيد باشه تا من و دوستان بهترين و مناسب ترين آنتي ويروس رو بگيرن

يه چيزي ديگه چطور ممكنه يه كامپيوتر خود به خود روشن بشه مال من حدا اقل تا اينجا 8بار روشن شده!!!!
ببخشید دیر شد، چون چند روز نتونستم سر بزنم، اینم لینک دانلود
http://www.sergiwa.com/download/security/2/RRT.exe
راستی یکی از دلایلی که کامپیوتر خود به خود روشن میشه مربوط به مودمه یعنی وقتی pc شما خاموشه و تلفنتون زنگ میخوره کامپیوتر روشن میشه و ربطی به ویروس نداره.

majidonline137

New Member
باسلام خدمت دوستان عزيز
من اين متن رو قبل از پست آقا / خانم البرز ويكتور آماده كردم باز هم ازنيت خير ايشون تشكر مي كنم جا داره به همين بهانه از مسئولين اي تالار خوب يه انتقادي بكنم چون صفه هاي اين سايت خيلي دير لودميشن براي همين من نتونستم مطلبم رو زودتر از اينها بذارم.....

من قبل از هر چيز از همه دوستان تشكر مي كنم به ويژه از آقا/خانم trisha چون من اولويت رفع اين مشكل رو گذاشته بودم روحساب كارهاي دستي و در درجه دوم استفاده از نرم افزار هاي مشكوك آخه مي دونين يكي از دوستام مي گفت آنتي ويروس panda در واقع يه ويروسه و مي گفت تا وقتي كه اين آنتي ويروس نصب باشه مشكلي به وجود نمياد ولي وقتي كه آنيستال ميكني انگار كامپيوترت ويروسي مي شه در واقع شركت پاندا خواسته تضمين و اطميناني كاذب به مشترياش بده ....
من وظيفم مي دونم توضيحات كارهاي خودم رو به دوستانم بدم البته وسطاش حسابي بهم مي خندين ولي خوب اشكالي نداره:
من كاري كه تريشا گفته بود رو انجام دادم با اين تفاوت كه ويندوز عوض نكردم. يه فول اسكن كردم (كسپر اسكاي) و طبق راهنمايي هاي يكي از دوستام به نام "حميد ظفري كلوخي" با آدرس زير وارد رجيستري شدم:
User Key: [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\
Explorer]
System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\
Explorer]
Value Name: NoFolderOptions
Data Type: REG_DWORD (DWORD Value)
Value Data: (0 = show option, 1 = hide option)
به اين ترتيب بايد در هر دو آدرس مقدار nofolderoptions رو برابر صفر قرار داد بعد از بستن پنجره رجيستري بايد وارد task manager شد و explorer.exe رو end process كرد دوباره از file نيو تسك را باز كرد و explorer رو تايپ وسپس ok كرد اين كار شبيه ري استارت كردنه يا رفرش
البته به توصيه حميد ظفري قبل از وارد شدن به رجيستري بايد Processes هاي مشكوكي كه سيستمي نيستند از شاخه Processes از task manager رو end Processes كرد اين كار نياز به كمي آگاهي و شناخت از قبل در مورد Processes هاي جاري و معمول ويندوز داره از رجيستري به بعد توضيحات حميد ظفري مطابق trisha هست بايد بدون دابل كليك روي هيچ درايوي دستور عمل هاي trisha رو از خط ششم (مكالمه يا پست سوم) انجام داد ( به تريشا بايد بگم كه تو اين ويندوز سيستم ري استورم كار نمي كرد و صدمه ديده بود.)
جالب اينجا بود كه من هيچ فايل مشكوكي حتي فايل هايي با نام autorun پيدا نكردم...در واقع كسپر اسكاي كار خودش رو درست انجام داده بود.!!!!!!!
به هر حال من تو اين پست دو تا راه حل گذاشتم دومي اعتماد به kaspersky بودش!!!
اين ويروس ها بعضي از نرم افزار هايي كه پته اين جور ويروس ها رو ميريزه رو آب هم غير فعال مي كنه اگه بتونه آنتي ويروس ها و يكيش هم "نرو" (سابقا من از پنجره add file از نرو برنينگ روم، براي ديدن فايل هاي هايد استفاده مي كردم مثل يه "دوربين!") و همچنين خيلي راههاي ديگه مثل سيستم ري استور حتي registry taskmanager و غيره رو مي بنده در آخر راه حل كلي من براي كسايي كه اين موضوع رو سرچ مي كنن اينه كه در درجه اول از آنتي ويروس هاي فوق العاده اي مثل nod32 و kaspersky استفاده كنن و چون اين آنتي ويروس ها كاري با رجيستري ندارند و در واقع نبايد هم دخالت كنن به ناچار براي تعمير رجيستري از روش دستي يا نرم افزار هاي مناسب كه اينجا نيز معرفي شده استفاده كنين براي همين هست كه دوستان راه استفاده از اين آنتي ويروس هاي مخصوص رو پيشنهاد مي دن
براي مثال اين يكي
http://www.iranianp30.com/attachment.php?attachmentid=92&d=1214894641
كه رجيستري رو تعمير مي كنه اسمش regrepair هست و در آخر كارش يه پيغام اتمام كار ميده
در آخر از همه دوستان كه منو ياري كردن تشكر مي كنم

http://miandeh.wordpress.com/2008/02/16/fil_ter_shekan/

majidonline137

New Member
انگار بازم از شما ها عقبم چون بعد از گذاشتن مطلب متوجه پست butterfly عزيز شدم

در مورد راهنماييكه كردين متشكرم فكر كنم درست باشه چون من بعضي وقتها بعد از اينترنت كامپيوتر رو خاموش و رها مي كردم

در مورد دانلود هم حتما اونو ميگيرم چون اگه بدرد من نخوره بدون شك به درد همسايه مون مي خوره بيچاره كامپيوترش از من داغون تر ه...

آخرین ویرایش:

amir.jan

New Member
کاربر عزیز شما میتوانید که با رجستری ویندوز تمام کار ها را انجام دهید

جدیدترین ارسال ها

بالا