وقف میراث جاویدان

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
آقا ممنون که جوابم رو سریع دادی.فقط اگه می شه درمورد اون متن بیشتر توضیح بدین.....
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
خواهش میکنم
ببینید دوست عزیز ،رآیند پیچیده ای نیست همونطوری که گفتم
ما یه مت یا هر نوع باز شدن حجمی رو میسازیم یا از فایل های آماده در یک کامپ اسفاده میکنیم(یا مستقیما همون رو بالای لایه میذاریم)
منظور از لایه همونیه که میخوایم ظاهر بشه(همین متنی که توی کار من شما دنبال میکنید)
بعد با استفاده از track matte گزینه مشخص شده در تصویر پیوستی یا همونalpha matee رو انتخاب میکنید

آخرین ویرایش:
سلام برادر:rose:

ببخشید که از دهن افتاد ...
گرفتار بودم شرمنده. اونطور که شما فرمودی فکر کردم ضد گلوله رو تن کردی ...
ببخشید همش ایراد و پیشنهاده
تحمل بفرمایید از روی علاقه شلیک میشه

چون به روال مشابه و به قول خودت الگوهای دیگه ساخته شده میشه ایرادای تکراری رو گذاشت کنار
من با همین سبک هم یه چیزایی به نظرم اومد. اگه تکراری بود ببخشید چون وقت نکردم مطالب اساتید رو بخونم:

روی حس دریاگرفتگی ... نمیدونم شاید میطلبیده ... چه کار و چه کارفرما ... اما یکم کارو سبک میکنه ... انگاری برای پر کردن سکوت و خلوتیه ...مثل نسیم نیست مثل هذیونه ! ... خلاصه حرکت نرم شاید جالب باشه اما نویز میتونه نباشه ... یه جورایی حرکات ریتم دار و ساده و بی اضافات ... حتی حرکات قابل پیش بینی هم یه حس خوب داره ...

زمینه یکدست کارت رو میتونی مورد توجه قرار بدی:
اون طلوع به نام خدا زیبا و جالب توجه هست. موج تکسچر هم حس خوب و معنوی و پویای به کار میده. اما حرکات روی یه صفحه بزرگ یکدست یه جور تنوع ارزون هست ... مثلا اگه حال و هوا یا گرادینت صفحه از جایی به جای دیگه فرق داشت ... یا یه جور مچ کات یا ترینزیشن ماسکی به یه بکگراند تیره میخورد ... یا مثلا تو هر قابی که دوربین استراحت میکرد یه بافت تزئینی به شکل قاب یا یه گوشه تیره تر کم کم ظاهر میشد ...اونوقت احساس حرکت پر معنی تر و مسافرتی پربار تر رو به بیننده میداد. الان اینجور نیست ... گاهی جاهایی خالی هستند و کادر ناقصی دارند که منتظرند تا تکمیل بشن ... مثل چهار گزینه و زمان پاسخگویی ... اینها رو میشه از تو ذهن زدن خارج کرد ... همون زمان پاسخگویی و قید قرعه رو میشد مثلا با جا به جا کردن مرحله به مرحله پاراگراف ها جوری چید که جایی خالی نزنه ...

اون خطهایی که تاکسی فرودگاهن و خیلی سریع ما رو به کادر بعدی میبرن ... جالبن اما میشه یا پنکه ای هم روشن کنن و از یه جاده سرسبزی رد بشن ... وقتی دارن از این طرف به اون طرف میرن میشه یه خط نباشن ... یه تذهیب و گل پیچان یا یه فلش دینامیک و ... البته الان سریع و ساده هست و این نقص نیست

تزئیناتی که استفاده کردی خب یجورایی چند دسته هست. پاییز و تذهیب ... البته قابل جمع هست ولی مثلا تو اون کادری که شعار وقف کوتاهترین راه جاودانگی ... کادر بی قاعده و سه مدل گرافیک متفاوت ... یکدستی کار با این اتفاقات به هم میریزه ...

یه نکته هم تو کل کار بود گفتم اینم بگم ... کادر بندی تو این کار به نظرم کم تر از قاب بندی پوستر و عکاسی مهم نیست. شاید یه سری تزئین و تذهبی که خودش یک کادر بزرگ داشته باشه کمک کنه که چشم سفر راحت تر و مطمئن تری داشته باشه. مثلا تو سوال مسابقه ... میتونه سوال شماره یک حذف نشه و بره یه گوشه ... بعد یه گل یا شمسه با دورانی تبدیل به دو تا گل بشه و یه کادر بین چپ و راست درست کنه ... مثلا دیگه ... یا یه شمسه خیلی بزرگ باشه که نصفش از کادر خارجه بعد به مسابقه که میرسه از حرکتی که داره می ایسته و کادر بر اساس فرم های تزئینی روش ظاهر میشه ...

یه چیزی هم میخواستم از طرف من به مسئولین مسابقه بگی ... سوالاتشون رو ارزشی طرح کنن نه ورزشی ( اهانت نشه توضیح بدم!): این سوالا فایده ای نداره ... چه بهتر که درباره یکی از اون صدو خورده ای یه مطلب جالب حتی به روش سوال خودراهنما پرسیده بشه ... هم موثرتره و هم شرکت کننده بیشتر و هم راضی تر ... تو ذهن هم پایدارتر میشه.

زیر سایه ولایت وقف و جاودانه باشی... :rose:
یا علی

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
اوه اوه اوه
سید گذاشتی روی رگبار اونم با ضد هوایی
تمام مطالبتون ارزنده و به جاست برادر،کلی قوت فلب دادید بهمون:rose:

silver123

New Member
اگه میشه یکم جزیی تر توضیح میدین چجوری اینو درست کردین؟ تو فتوشاپ و افتر؟
حرکت دوربین چجوری درست کردین؟تکون خوردناش و حرکت کلیش؟

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
اگه میشه یکم جزیی تر توضیح میدین چجوری اینو درست کردین؟ تو فتوشاپ و افتر؟
حرکت دوربین چجوری درست کردین؟تکون خوردناش و حرکت کلیش؟
سلام
ببخشید که یه مقدار دیر جوابتون رو دادم
خوب در مورد روش ساخت که توضیحاتش مفصله اما به همین چند جمله بسنده میکنم و فکر کنم اگر مقداری آشنایی داشته باشید متوجه بشین
خوب قبل از انجام هر کاری می بایست یه دکوپاژ زده بشه حالا یا تو ذهنمون یا روی کاغذ(من معمولا یه مختصری روی کاغذ میکشم اغلب)
دکوپاز همون طرح اولیه یا به عبارتی دیگه سناریوی داستان به صورت خلاصه و انتزاعی هستش
بعد دیگه تصویر سازی رو شروع میکنیم
ابتدا بک ها رو بعد میایم آبجکت ها رو انتخاب می کنیم و ...
حالا خیلی وقت ها میشه ما فوتیج هامون رو انتخاب کردیم ولی موقع اجرا خوب نمیشینن به کار و مجبور میشیم یا نوعشون رو یا رنگشون رو عوض کنیم
در مورد حرکت دوربین در همین پست های آخر از نمایی واستون تصویر گذاشتم که درک بشه چطوریه کار اما باز هم میگم
همه کار روی یک صفحه هستش که ما با حرکت دوربین به چپ و راست به مکان های مختلف می رسیم
اون تکون خوردناش هم چیز زیاد خاصی نیست(توی افتر افکت می تونیم واسه هر پارامتری اسکریپت بنویسیم)
اون تکون خوردن ها هم یه اسکریپت ساده واسه position دوربین بود:)

silver123

New Member
سلام
ببخشید که یه مقدار دیر جوابتون رو دادم
خوب در مورد روش ساخت که توضیحاتش مفصله اما به همین چند جمله بسنده میکنم و فکر کنم اگر مقداری آشنایی داشته باشید متوجه بشین
خوب قبل از انجام هر کاری می بایست یه دکوپاژ زده بشه حالا یا تو ذهنمون یا روی کاغذ(من معمولا یه مختصری روی کاغذ میکشم اغلب)
دکوپاز همون طرح اولیه یا به عبارتی دیگه سناریوی داستان به صورت خلاصه و انتزاعی هستش
بعد دیگه تصویر سازی رو شروع میکنیم
ابتدا بک ها رو بعد میایم آبجکت ها رو انتخاب می کنیم و ...
حالا خیلی وقت ها میشه ما فوتیج هامون رو انتخاب کردیم ولی موقع اجرا خوب نمیشینن به کار و مجبور میشیم یا نوعشون رو یا رنگشون رو عوض کنیم
در مورد حرکت دوربین در همین پست های آخر از نمایی واستون تصویر گذاشتم که درک بشه چطوریه کار اما باز هم میگم
همه کار روی یک صفحه هستش که ما با حرکت دوربین به چپ و راست به مکان های مختلف می رسیم
اون تکون خوردناش هم چیز زیاد خاصی نیست(توی افتر افکت می تونیم واسه هر پارامتری اسکریپت بنویسیم)
اون تکون خوردن ها هم یه اسکریپت ساده واسه position دوربین بود:)

ممنونم از وقت و توضیحاتت!خسته نباشی

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
حاج آقا بسی جالب بود، مخصوصا رنگ بندی زیبای کار.
بابت توضیحات و عکس هایی کخ راجع به کارت گذاشتی بیشتر ممنون، بسی مفید واقع شدن، از این کارا باز انجام بدین.
شاد باشید و موفق

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
حاج آقا بسی جالب بود، مخصوصا رنگ بندی زیبای کار.
بابت توضیحات و عکس هایی کخ راجع به کارت گذاشتی بیشتر ممنون، بسی مفید واقع شدن، از این کارا باز انجام بدین.
شاد باشید و موفق
سلام حج آقا،خوبین؟خانواده خوبن؟
ممنون که دیدین برادر،ما که هنوز منتظریم این کار که در حال ساخته رو ببینیم
باشه چشم انجام میدیم بازم،قول بدین دعوامون نکنید:rose:

mnamazi

Member
پاسخــــــــــــــــــ

سلام خدمت همه دوستان و اساتید بزرگوار
این نمونه مسابقه تلویزیونی وقف میراث جاویدان هستش،خیلی کپی کاری شده به بزرگی خودتون ببخشید
کارفرما خواستش این بود و ما کاملا بی گناه هستیم
این برنامه توی چند قالب متفاوت ساخته شده
فضا سازی با فتوشاپ و ایلستریتور و اجرا هم طبق معمول با افتر افکت کار شده
امیدوارم مورد پسند واقع بشه
منتظر نظرات سازنده دوستان هستیم:rose:
دانلود با حجم 12 مگابایت

آق محمد کارت عالیه ..............
اگه میشه کامل در مورد کارت توضیح بدی که با چه نرم افزار هایی کار کردی ؟
در مورد قیمتش هم اگه ممکنه برام پیغام بزار ممنون !
اگه یه آموزش هم ازش بزاری خیلی عالی میشه !!
یه خواهش دیگه (ببخشیدا) خیلی دوس دارم با شما هم صحبت بشم !! اگه راهی داره اینو هم برام پیغام بزارید !! (ممنون)

با تشکر فراوان

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
آق محمد کارت عالیه ..............
اگه میشه کامل در مورد کارت توضیح بدی که با چه نرم افزار هایی کار کردی ؟
در مورد قیمتش هم اگه ممکنه برام پیغام بزار ممنون !
اگه یه آموزش هم ازش بزاری خیلی عالی میشه !!
یه خواهش دیگه (ببخشیدا) خیلی دوس دارم با شما هم صحبت بشم !! اگه راهی داره اینو هم برام پیغام بزارید !! (ممنون)

با تشکر فراوان
مخلص شما داداش گل نیز هستیم
در مورد کار که توضیح دادم فکر کنم با چه نرم افزارهایی کار شده
کلا تو فکرم یه جا یه تاپیک با موضوع موشن گرافیک و تکنیک های اجرا و .. راه بندازم که ایشالا سر فرصت این کار را با کمک دوستانی مثل شما انجام می دیم
ما خیلی هم رو فرم نیستیم کسی دوست داشته باشه باهامون هم صحبت بشه ها
اونم چشم،پل ارتباطی و قیمت واینا را واستون پیام میکنم

mnamazi

Member
پاسخــــــــــــــــــ

مخلص شما داداش گل نیز هستیم
در مورد کار که توضیح دادم فکر کنم با چه نرم افزارهایی کار شده
کلا تو فکرم یه جا یه تاپیک با موضوع موشن گرافیک و تکنیک های اجرا و .. راه بندازم که ایشالا سر فرصت این کار را با کمک دوستانی مثل شما انجام می دیم
ما خیلی هم رو فرم نیستیم کسی دوست داشته باشه باهامون هم صحبت بشه ها
اونم چشم،پل ارتباطی و قیمت واینا را واستون پیام میکنم

قربا نشما ، خیلی لطف دارید .
بابت پاسخ هم ممنونم .
موفق باشید !! :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا