ورود به دنیای معماری

Soraya Jafari

New Member
سلام دوستان.بنده عضو جدید مجیدآنلاین هستم. خوشحال می شم این مبحث کمکی باشه به همه بچه های معمار مجید آنلاین. برای شروع یه لینک می ذارم از یه معمار موفق ایرانی ساکن دبی.کاراشو ببینید خالی از لطف نیست

http://maryamnademi.cgsociety.org/gallery/665961/

دوستان اگه سایتهای خوب در باره معماری میشناسن. شامل پوستر سازی، تهیه بروشور، و ... کمک کنن این تگ پر بار بشه

آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
با عرض سلام . چشم با بچه های فرم در میون می ذاریم.

آخرین ویرایش:

roohollah

Banned
ورودتون رو تبریک میگم:)
سلام، خانوم نادمی رو که مه میشناسن، تعداد فیریتیشون یک رو نگاه بندازین!:d
اگر خواستین پیام بزنید، من لیست فیوریتیم رو بهتون بدم...

amin.net

Member
با سلام خدمت دوستان عزیز و عرض خیرمقدم به دوست خوبمون.
من هم علاقه زیادی به دنیای معماری در مکس دارم و از شما می خواهم در کارهای خوبتون بنده را هم در جریان بگذارید ( مخصوصا در فضا سازی داخلی مثل طراحی آشپزخانه های مدرن - اتاق خواب و نشیمن و .....)
با تشکر فراوان

AREF

چرا هيچ كي كاري نميكنه. معلومه كسي معمار نيست!

Sherlock_Holmes

Active Member
چرا هيچ كي كاري نميكنه. معلومه كسي معمار نيست!
نه عارف جان فقط شما معماری...! ظاهرا هم خیلی خوشحالی چون توی اکثر پستات اینو میگی...! :wink:
منتقلش می‌کنم بخش مسایل عمومی..

بچه‌های معماری جمع بشن لطفا یه کار کوچیک با همشون دارم...

ضمنا فعال تر و تخصصی تر کار کنن شاید بشه یه کارهایی کرد... :wink:
30upn9j.gif

DIMO

Active Member
بچه‌های معماری جمع بشن لطفا یه کار کوچیک با همشون دارم...

بفرما آقا ایمان منتظریم،با تمام جون و دل هم گوش میکنیم وهم منتظر کار کوچولوی شما میمونیم.......!!:paint:

ضمنا فعال تر و تخصصی تر کار کنن شاید بشه یه کارهایی کرد...

حالا قراره چکار بکنن که باید اکتیو تر باشن:-?

شاد و پیروز باشید

AREF

سلام به همه معمارا.بچه ها یه پایان نامه هست در باره"مکان تفریحی توریستی،موزه طبیعت" هر گونه مطلبی مجله ای سایتی چیزی که بدردم بخوره بگین بهم.مرسی

Sherlock_Holmes

Active Member
حالا قراره چکار بکنن که باید اکتیو تر باشن
والا نمیدونم...!
فقط گفتم چیز خاصی اگر مد نظرتون هست که بتونه به انسجام یه بخش به نام معماری بیانجامه مطرحش کنید...
کارم هم با بچه های معماری همینه...! مفصلترشو میگم براتون بزودی...

Sherlock_Holmes

Active Member
لینکت مشکل داره عارف... خودش درسته اما کلیک میکنی میره یه جا دیگه...

.

چقدر میشه گرافیک سه بعدی رو با معماری کنار هم نشوند؟ به جز بحث interior design...
نرم افزارهای مورد استفاده بچه های معماری چیه؟

راستی کس دیگه ای به جز شما دو تا نیست ظاهرا بچه ها...

AREF

اصلی ترین نرم افزار Autocadچون در درجه اول Autocadیه نرم افزار مهندسی به تمام عیاره.ولی خوب به تنهایی جوابگو به اون صورت نیست. فایل Autocad با پسوند DWG تو اکثر نرم افزارها میشه ایمپورت کنیم.فرقی نمیکنه 3dsmax maya هرچیزی.بستگی به تخصص طرف داره ولی برا کسی که میخواد تازه شروع کنه مکس خیلی با Autocad راحت تره.Maya یه نرم افزار قدرتمند برا انیمیشنه.ولی مکس تو این مباحث بهتر عمل میکنه آخه مکس خیلی از مایا سبکتره و کاربری باهاش خیلی راحته.نرم افزار هایی مثل Archicad هم هستن که هر بلده انگار از آسمون افتاده با کلی افاده و کلاس میگه آرش کد:lol: بلدم.ولی در حقیقت زیاد با autocad نداره و در برابر مکس یه اسباب بازیه.

DIMO

Active Member
چقدر میشه گرافیک سه بعدی رو با معماری کنار هم نشوند؟ به جز بحث interior design...

والا راستش گرافیک سه بعدی و معماری یه رابطهٌ جدا نشدنی باهم و در کنار هم دارن اگه توجه کرده باشی تمام بناها چه قدیمی و چه جدید چه مجلل چه ساده و..........در طول زمانهای گذشته و چه حال باهمین مسائل گرافیکی برای بیننده قابل هضم میشده،مثلاً قدیما که مثل امروز رایانه و برنامه های گرافیکی مثل ریگ زیاد نشده بود از انواع پرسپکتیو ها(ایزومتریک،تری متریک،دیمتریک،جنرال،ابلیک و...........) استفاده میشده که الان هم تو هنرستان ها و دانشکده های معماری آموزش داده میشه که بعدها با اضافه شدنه مسئلهٌ راندو و رنگ به این تصاویر کارهای سه بعدی وارد مرحله جدیدی شد و ارتباط بهتری با بیننده برقرار کرد،در کنار این مقوله میشه به ماکت سازی که این کار هم دارای دیرینهٌ زیادی هست اشاره کرد که بیشتر دوستان با این مقوله آشنایی دارن که چه مبحث حساس و ظریف در عین حال سختی هست.

یک اعصابی میخوات این ماکت سازی که حد و حساب نداره،من یکی که بخاطر اعصابی که این درس میخوات هیچ وقت نتونستم توش موفق باشم(حالا تعریف از خود نباشه) ولی تو مبحث پرسپکتیو تو دوره هنرستان دو نفر بودیم که پرسپکتیومون خوب بود ولی تو دانشکده حیف شد رقیب نداشتم............

نرم افزارهای مورد استفاده بچه های معماری چیه؟

نرم افزارهای زیادی وجود داره ولی اصلیترینش اتوکده که کاربری زیادی داره و تو ورژن های جدیدش یه قسمت سه بعدی هم به صورت مجزا بهش اضافه شده در ضمن این برنامه هم مال شرکته Autodesk هستش.

برنامه های دیگه مربوط به رشته معماری:Archicad،Home3d،Allplan،ChiefArchictect،یه سری برنامه های بی نام و نشون و قدیمیه دیگه هم هست که بخاطر پیشرفت تکنولوژی و برنامه های گرافیکی از دور رقابت خارج شدن،مثل همین Home3d که دیگه اصلاً نام و نشونی ازش نیست یا لااقل من ندیدم.

شاد و پیروز باشی.

Sherlock_Holmes

Active Member
جوابهاتون کافی نیست...!:wink:

در مورد اتوکد اطلاعات خیلی معمولی بود.. در مورد همنشینی گرافیک سه بعدی و معماری قانع نشدم...
من میخوام بدونم تعامل یه کاربر مکس یا مایا با یک معمار که توی این انجمن کار میکنه چطوری خواهد بود...
سایتی هم معرفی نکردید که هر دوی این بخشها رو داشته باشه...

پس تا اینجا ظاهرا چیزی کم نداریم که شما که دانشجوی معماری هستید فقدانش رو احساس کنید...
.
میبخشید اگه اینجوری حرف میزنم اما من فکرایی دارم برای همچین بخشی اما ظاهرا بسترش نیست...
باز منتظر جوابهاتون هستم...
ممنون..
30upn9j.gif

AREF

منظورتو بهتر بگو.آخه سوالت گنگه.تعامل یعنی چی؟

من تو اتوکد میام طرحمو بصورت مهندسی پیاده میکنم بعد با مکس یا مایا بهش روح میده

برادر من اگه سایت خاص بلد بودم دیگه اینجا مطرح نمیکردم:lol:

1- فقدان یعنی چی؟ نخند بخدا نمیدونم این کلمه یعنی چی؟:-?:-?:-?
2- من که ادعایی ندارlم تازه ترم یک معماریم.0 کیلومتر و دنبال راهنما میگردم:wink:
خواهش میکنم.چیزی از ما باقی نذاشتی:D

آخرین ویرایش:

DIMO

Active Member
در مورد اتوکد اطلاعات خیلی معمولی بود..

ایمان میشه بپرسم چطور اطلاعاتی راجع به اتوکد مد نظرته ؟من خودم یه چیزهایی مد نظرمه حالا ببینم تو چی مد نظرته تا بتونیم بیشتر و بهتر توضیح بدیم.

در مورد همنشینی گرافیک سه بعدی و معماری قانع نشدم...

آخه چرا؟؟؟ این کافی نیست که از قدیم الایام پلان ها برای درک بیشتر مشتری به صورت سه بعدی ترسیم میشده وبعد ها هم با اومدن ماکت اینکار به صورت حقیقی تر اجرا میشده که امروزه هم توسط برنامه های گرافیکی انجام میشه..........

من میخوام بدونم تعامل یه کاربر مکس یا مایا با یک معمار که توی این انجمن کار میکنه چطوری خواهد بود...
سایتی هم معرفی نکردید که هر دوی این بخشها رو داشته باشه...

خیلی راحت میتونن با هم مچ بشن.
فکر کنم بزرگترین و معروفترین سایت در این زمینه باشه.
http://www.cgarchitect.com/

پس تا اینجا ظاهرا چیزی کم نداریم که شما که دانشجوی معماری هستید فقدانش رو احساس کنید...

از چه نظر،منظورتو نمی گیرم...؟

شاد و پیروز باشی

Sherlock_Holmes

Active Member
برادر من اگه سایت خاص بلد بودم دیگه اینجا مطرح نمیکردم
یادمه گفتی اینهمه سایت هست که کنار بخش سه بعدیش یه بخش معماری داره...! چی بگم بهت آخه... فارسیت هم که خوب نیست!:wink:

کلمه ها و ترکیبهای تازه:
فقدان: نبود - عدم وجود - موجود نبودن
تعامل: ارتباط داشتن - با هم داد و ستد کردن

ببین امید فرض کن ما بخوایم یه بخش واسه بچه های معماری داشته باشیم... واسه همه آرشیتکتها... (البته فرض کن، چون سعی من اینه که ببینم عملی هست یا نه...) خب حالا اتوکد یه نرم افزار مهندسیه... رابطش با گرافیک چقدره؟ فقط پلان رو از کد بیاریم تو مکس؟ همین؟

باز فرض کن یه بخش داریم که معماری هست... تو این بخش از چی قراره حرف زده بشه؟ چقدر جا داره؟

.
ببینم دیگه کیا تو سایت معمارن؟

جدیدترین ارسال ها

بالا