هم فکری برای انتخاب موضوع برای پایان نامه کارشناسی معماری

.:BehzAd:.

Active Member
سلام به همه دوستان
همگی خسته نباشید.

دیگه ما هم داریم کم کم لیسنانس معماری مون رو میگیریم و رسیدیم به پایان نامه و الان هم برای اتنخاب یه موضوع خوب نیاز به هم فکری مشاوره با بزرگان و هم رشه ای های عزیز دارم.

خودم یه چند تایی مد نظرم هست که به ترتیبی که دوست دارم مینویسم

1 فرودگاه اونم از نوع بین المللی

که متاسفانه گفتن برای کارشناسی سنگین و مطالعاتش 1 سال طول میکشه بذار برای ارشد و اگر خیلی دوست داری یه داخلی شو طراحی کن و منم همین جور موندم.

2- استدیو انیمیشن و جلوه ای ویزه به این هم هم علاقه ای بسیار دارم.

3- استادیوم فوتبال یا یه مجوعه ورژشی

4- ایستگاه راه آهن.

5- یا طرح های منو منتال

اگه موضوع خوبی مد نظرتون هست بگید دوستان:rose:

sallarmelli

Active Member
سلام بهزاد ایشالا موفق باشی
راستش تمام این موضاعات دیگه کلیشه ای شدند راستش من به جند نفر گفتم ایستگاه مرکزی آتش نشانی کرمان رو طراحی کنند همه از زیرش در رفتند موقع پایان نامه ی خودم هم این موضوع به ذهنم نرسید اگه دوست داشتی

ایستگاه مرکزی آتش نشانی شهر تهران رو برای پایان نامه بردارد

موفق باشی

aroen

Well-Known Member
سلام خسته نباشي
در مورد موضوع فرودگاه كه گفتي كارش زياده درسته ولي تو ميتوني يه فرودگاه كوچيك طراحي كني و بين المللي هم باشه،لازم نيست همه فرودگاه رو مهر آباد ببينيم!
ولي موضوع دومتو پسنديدم چون اينجور موضوع ها خاص اند در واقع همه چي دسته خودته و هر چيزه فرمال رو ميتوني غالبش كني و براش سناريو بنويسي خلاصه اينكه با يه كاره خوب نمره خوبم ميگيري ولي همه تو زمينه فرودگاه و ايستگاه خودشونو مغز ميدونن و ...:green:
ولي سختيشم اينه كه بايد رسالتو خودت بنويسي :lol:

Active Member
سلام بهزاد ایشالا موفق باشی
راستش تمام این موضاعات دیگه کلیشه ای شدند راستش من به جند نفر گفتم ایستگاه مرکزی آتش نشانی کرمان رو طراحی کنند همه از زیرش در رفتند موقع پایان نامه ی خودم هم این موضوع به ذهنم نرسید اگه دوست داشتی

ایستگاه مرکزی آتش نشانی شهر تهران رو برای پایان نامه بردارد

موفق باشی

سلام سالار جان

موضوعه خوبی هست ولی خوب یه چند نفری از هم ورودی هام این موضوع رو ور داشتن خودم دنبال یه چیز خاص هستم یا فرودگاه یا استدیو

ممنون بابت هم فکری و نظرت:rose:

سلام خسته نباشي
در مورد موضوع فرودگاه كه گفتي كارش زياده درسته ولي تو ميتوني يه فرودگاه كوچيك طراحي كني و بين المللي هم باشه،لازم نيست همه فرودگاه رو مهر آباد ببينيم!
ولي موضوع دومتو پسنديدم چون اينجور موضوع ها خاص اند در واقع همه چي دسته خودته و هر چيزه فرمال رو ميتوني غالبش كني و براش سناريو بنويسي خلاصه اينكه با يه كاره خوب نمره خوبم ميگيري ولي همه تو زمينه فرودگاه و ايستگاه خودشونو مغز ميدونن و ...:green:
ولي سختيشم اينه كه بايد رسالتو خودت بنويسي

سلام
مرسی شما هم خسته نباشی.

فرودگاه مه عشقمه و خیلی مطالعه و طراحی اش رو دوست دارم ولی نمیخوام کوچیک باشه یه فرودگاه بین الملی و خوب اگه نشد شاید برم دنبال استدیو انیمیشن در مورد سختیش هم نگاران نباش با تمام وجود کار خواهم کرد چون یه یادگاری از این دوران که خیلی خیلی زیباست میشه برای آدم و شاید هم یه نمونه کار

مرسی از نظر و هم فکری:rose:

saman205

Member
سلام وخسته نباشی
منم کلی درسر داشتم واسه ی انتخاب موضوعم ولی آخرش موزه آب برداشتم
موضوع شماره ی2 شما چشمم رو گرفت
یه چیزی فبل از اینکه موضوعت رو انتخاب کنی حتمن یه نمونه پایان نامه ببین و سرچی کن ببین تا چه حد میتونی همون آیتم ها رو پیدا کنی
باآرزوی موفقیت

panoram

Member
برای پایان نامه کارشناسی به چند مورد توجه کن..

موضوعی رو انتخاب کن واقعا علاقه داشته باشی...
اما فقط علاقه مهم نیست!!!!!
باید کسای دیگه هم رو اون موضوع کار کرده باشن!!! چون تو به منابع احتیاج داری!!! هم برای رسالت هم برای طراحی هایت ( برای هر کلمه تو رساله و یا هر خط توطرحت باید رفرنس بدی!!!)

خیلی خوبه یه موضع انتخاب بشه که تک باشه و ....!!!!! اما تو دوره کارشناسی فرصت اونقدری نیست که بخوای رساله از مطالعات شخصی خودت باشه!!! رساله تو کارشناسی گردآوری بیشتر و باید حتما همه منابع رو ذکر کنی....

بودن کسانی که موضوع های خیلی جالبی رو ذکر و انتخاب کردن اما چون نمونه و منابع کافی نبود و همچنین زمان کافی هم نیست خیلی دلسرد شدن!!

پس مثل یه مهندس واقعی یه مدیر پروژه باید سبک سنگین کنی برای پایان نامت...
ببین چقدر زمان داری؟؟
چه منابعی در دسترس داری؟؟
توانایی ها و علاقت چی هست؟؟
بعد با فکر و مدیریت این 3 مورد تصمیم بگیر برای موضوع کارت... ( خودمونیش جو گیر نشو )

نداشتن یکی از گزینه های بالا = با دلسردی <<<>>> وقتی دلسرد بشی مگه این پایان نامه تموم میشه :-?

یه قول یه بزرگی میگفت: انسان یه اتاق درست طراحی کنه بهتره تا یه مجتمع فرهنگی ناقص و نا درست... طراحی کنه

Active Member
مرسی از سامان و پانورام عزیز انصافا چیزای خوبی گفتید به خصوص پانورام :rose:

T@rK@n

Member
با سلام .....
اگه میخوای کارو سریع ببندی تو طراحی مطالعات زیاد گیر نکنی ..بهت پیشنهاد میکنم بدون وقفه ترمینال برداری..چون تجربشو از نزدیک دیدمو کشیدم به شما پیشنهاد میکنم....البته موضوع پایان نامم چیزه دیگه بوده که اگه کمک خواستید هستم در خدمت دوستان..........

Active Member
سلام T@rK@n عزیز

والا خودم هم نمیدونم هنوز که چکار میخوام بکنم و چقدر میخوام کار کنم ولی خوب یه لیسانس و یه پایان نامه هنوز تصمیمم قطعی نشده ولی خوب میخوام یه کار خوب بزنم

به کمک خواستن هم میرسیم و حتما مزاحم شما مییشم

ممنون از نظرت و هم فکری ات:rose:

Active Member
با تشکر از همه دوستانی که هم فکری کردن موضوع پایان نامه ام رو فرهنگسرای ایرانیان انتخاب کردم.

به یاد اون فرهنگسرای های که میرمیران طراحی کرد ولی اجرا نشد.

sallarmelli

Active Member
حیف میرمیران
کتابخانه ملی رو هم طراحی کرده بود میرمیران اگه زنده می موند شاید به یه معمار جهانی تبدیل می شد که از داخل سرزمینش پیشرفت کرده بود.

حیف کتابخانه ملی واقعا متاسفم برای شرکت پیراز ؛ یه شرکت چرت و مزخرف تمام دانشکده های جدید دانشگاه باهنر کرمان در انحصار شرکت پیراز دراومده گنده زده به تمام دانشکده ها به خصوص دانشکده معماری که بدترین دانشکده باهنر هست و تازه سایت قدیم دانشگاه رو هم ریخته بهم انگار شده ..........

Active Member
دست رو دلم نذار سالار جان که خونه

چند سال پیش که آقای رفسنجانی رئیس جمهور بود یه مسابقه با موضوع فرهنگسرا برگزار شد که قرار بود سمبل ایران بشه که شرکت میرمیران 5 تا طرح زد و هر 5 تا طرحش اول تا پنجم شد و باقی شرکت کننده ها ششم به بعد شدن شرکت های دیگه که شرکت کرده بودن اعتراض کردن که چرا این شرکت میر میران 5 تا طرح زه چهارتاش رو باید خذف کنید و هر شرکت فقط باید یک طرح بزنه به این ترتیب چهار تا از طرح های میرمیران حذف شد و یکی رو برای داوری که دوباره برگزار شد فرستادن و شرکت کننده های دیگه دوم به بعد شدن حالا بگذریم از این قضیه نمیدونم به چه دلیلی این پرژه کنسل شد و اجرا نشد و امدن یه کتابخونه ملی رو بسازند و باز طرح میرمیران اول شد و در مجله های خارجی چاپ شد و به عنوان یه شاهکار شناخته شد ولی اجراش نکردن و طرحی که ششم شده بود رو به خاظر اینکه از معماری سنتی استفاده کرده بود اجرا شد با همون شیوه ای سنتی قدیمی واقعا نمیدونم چی بگم ولی هر وقت اسم میرمیران میاد یاد این قضیه می افتم.

روحش شاد و یادش گرامی.

sallarmelli

Active Member
دل همه خونه وقتی 290 نفر به اضافه 20 نفر و یک نفر و 12 نفر دیگه درک ندارند و راه رو با مسکن و شهرسازی به بهانه کوچیک شدن ادغام می کنند معلومه که دل همه خونه .

sam_o

New Member
در پاسخ به شما دوست عزیز فقط خواستم بگم که درست نیست ما بدون مدرک و دلیل اعتبار یک نفر یا شرکت یا... زیر سوال ببریم بدون اینکه اطلاعات کافی داشته باشیم.
در خصوص دانش آقای میرمیران شکی نیست ولی در مورد شرکت پیرراز باید به اطلاعتون برسونم که مهندس میرحیدر و مرحوم مهندس شریعت زاده موسسان این شرکت از بهترین معماران ایران به شمار میروند که حدود 50 سال پیش وقتی معماران ایران انگشت شمار بودند شرکت رو تاسیس میکنند..مهندس میرحیدر عضو انجمن معماران انگلستان هست و کارایی ماندگار مثل سینما ویولی رو در کارنامه خودش داره که همین چند ماه پیش به عنوان چهره ماندگار معماری از طرف انجمن مهندسین مشاور ایران انتخاب شد. این شرکت سابقه همکار مشاور با شرکت آوه اروپ انگلیس یکی از بزرگترین شرکت های مهندسین معماری دنیا رو تو سابقه خودش داره! شرکت پیرراز برای طرح کتابخانه ملی و همینطور طرح دانشگاه باهنر کاندیدای دریافت جایزه اغاخان یکی از بزرگترین و مهمترین جوایز معماری دنیا بوده. اینکه گفتین سایت قدیم دانشگاه کرمان رو به هم ریخته، بهتره بدونین طرح جامع دانشگاه و همه دانشکده ها از قدیم و جدید طرح شرکت پیرراز و از افتخارات مهندس شریعت زاده بوده طوریکه اقای مهندس افضلی پور موسس دانشگاه کرمان بارها از این شرکت تقدیر کرده . اینکه سایت دانشگاه رو به هم ریخته دقیقا منظورتون رو نفهمیدم!!
بهتره مقاله اقای مهندس کامران دیبا رو در مورد کارهای شرکت پیرراز بخونین تا بهتر آشنا بشین.
باز هم میگم بهتره با اطلاعات و تحقیق کافی در مورد چهر ه ها و ارزش های ایران صحبت کنیم و بیخود و بی جهت نخبه های خودمون رو زیر سوال نبریم! فقط به عنوان وظیفه و علاقه شدیدی که به شخصیت این دو معمار به عنوان دو عنصر ماندگار و ارزشی این دیار داشتم گفتم این مطالب رو به اختصار بگم. همیشه شاد و پیروز باشید

حیف میرمیران
کتابخانه ملی رو هم طراحی کرده بود میرمیران اگه زنده می موند شاید به یه معمار جهانی تبدیل می شد که از داخل سرزمینش پیشرفت کرده بود.

حیف کتابخانه ملی واقعا متاسفم برای شرکت پیراز ؛ یه شرکت چرت و مزخرف تمام دانشکده های جدید دانشگاه باهنر کرمان در انحصار شرکت پیراز دراومده گنده زده به تمام دانشکده ها به خصوص دانشکده معماری که بدترین دانشکده باهنر هست و تازه سایت قدیم دانشگاه رو هم ریخته بهم انگار شده ..........

Hamid_ahmadi

Well-Known Member
سلام دوستان
من یکم دیر رسیدم به این موضوع و ظاهراً دوستمون موضوع کارشناسیشون رو انتخاب کردن
اما من هم نظر کلی خودمو در مورد این موضوع بگم
ببینید دوستان پایان نامه باید موضوعی انتخاب بشه که برای آینده یه رزومه باشه یعنی اگه شما بعد از فارغ التحصیلی برید دنبال کار از شما می پرسن چه موضوعی رو کار کردید
حالا اون دوستی که موضوع فرودگاه رو انتخاب می کنه میخواد چه رزومه ای داشته باشه
آخه نورمن فاستر که نیس که بگن خیلی خوب حالا که فرودگاه طراحی کردی بیا یه فرودگاه بین المللی طراحی کن
من فکر میکنم یه دانشجو در سطح کارشناسی باید یه موضوعی در حد کارشناسی انتخاب کنه تا بعد از گرفتن مدرک به دردش بخوره
مثلا موضوع مسکن رو خیلیا میگن تکراری شده
من یه سوال دارم
آیا واقعا موضوع مسکن حل شده و ما دیگه مشکلی تو این زمینه نداریم
ای کاش با تحقیقات مون یه آجر روی دیوار علم میگذاشتیم نه اینکه خودمون یه دیوار بسازیم
من پیشنهادم موضوعات کوچک ولی عمیق هست

baran206

New Member
از لینک زیر می توانید لیست پایان نامه های رشته آموزش زبان انگلیسی (ارشد و دکتری) را دریافت نمایید. این لیست شامل 500 عنوان پایان نامه است.

فایل اول لینک عادی:
لیست پایان نامه های رشته آموزش زبان انگلیسی

فایل اول لینک مستقیم:

فایل دوم لینک عادی:

فایل دوم لینک مستقیم:

جدیدترین ارسال ها

بالا