همه چیز درباره تحصیل پزشکی در چین

javad8745

New Member
در این مقاله کوتاه موسسه بنیاد چین قصد دارد تا شما را با تحصیل پزشکی در چین آشنا کند.رفتن به کشور چین سریع‌ترین راه برای تحصیل در رشته پزشکی در آسیا است. هر سال بیش از 10.000 دانشجوی بین‌المللی برای تحصیل در رشته پزشکی به کشور چین می‌آیند.
تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در کشور چین از سال 2004 به‌طور فزاینده‌ای محبوب شده است. دانشگاه‌های پزشکی چین به زبان انگلیسی توسط شورای پزشکی چین و سازمان بهداشت جهانی (WHO) به رسمیت شناخته‌شده است. همچنین مدرک پزشکی کشور چین نیز در سطح جهانی معتبر است.
دوستان عزیزم شما می‌توانید برای دستیابی به منابع قوی‌تر و کامل‌تر از تحصیل پزشکی در چین وارد لینک ذیل شوید.

تعداد دوره‌های تحصیل پزشکی در چین
تعداد دوره‌ها برای انگلیسی زبانان در رشته پزشکی در چین در حال افزایش است و طبق آخرین اطلاعات موسسه بنیاد چین در حال حاضر ۴۹ دانشگاه چین در رشته پزشکی، مورد تائید وزارت آموزش چین هستند.
دانشگاه‌های مورد تائید می‌توانند مدرک معتبر در کارشناسی ارشدِ علوم پایه پزشکی و پزشکی بالینی (دروس اولیه رشته پزشکی) صادر کنند. در خصوص آزمایشگاه‌ها و زیرساخت‌های پیشرفته، کشور چین از سایر دانشگاه‌های دولتی آسیا، آفریقا و سایر کشورها برتر است.
اساتید این دانشکده‌ها عمدتاً از معلمان چینی با مدرک دکترا یا مدرک کارشناسی ارشد پزشکی هستند که تجربه تحصیل و یا کار در خارج از کشور دارند و برخی از معلمان خارجی از هند، نپال یا پاکستان هستند که استانداردهای آموزش بین‌المللی را دارا می‌باشند.شرایط تحصیل پزشکی در چین
دانشجویان خارجی می‌توانند برای دوره‌های MBBS (پزشکی) تحصیل کنند. آموزش پزشکی در چین 6 سال به طول می‌انجامد، شامل 4 سال آموزش و 2 سال کارآموزی در بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی وابسته به دانشگاه.
دوره‌های پزشکی در چین در اواخر شهریور ماه شروع می‌شود و تا خرداد و تیر سال بعد ادامه دارد. البته بهترین زمان برای درخواست در چین بین بهمن تا اردیبهشت هر سال است

شهریه و هزینه‌های اقامت
طبق آخرین آمار موسسه بنیاد چین در سال 2019، میانگین شهریه سالانه در دانشگاه‌های انگلیسی در چین بین 5000 تا 6000 دلار در سال است.
این مبلغ از دانش‌آموز به‌صورت یوان گرفته‌شده است و تقریباً بین 35000 تا 40،000 یوان خواهد بود. شهریه دانشگاه به‌طور کامل در ابتدای هر سال تحصیلی و قبل از شروع دوره پرداخت می‌شود. همچنین شهریه قبل از پزشکی معمولاً نیمی از هزینه‌های یک سال تحصیلی است.
بیشتر دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی به‌ویژه تازه واردان اسکان می‌دهند. این خوابگاه‌ها معمولاً دارای ملافه، میزتحریر، کمد، تهویه مطبوع گرم و سرد و سایر امکانات هستند.
هزینه اقامت در هرماه بین 900 تا 1200 یوان است که در ابتدا توسط دانش‌آموز هر 6 ماه یک بار دریافت می‌شود. دانشجویان همچنین می‌توانند در خارج از دانشگاه با مجوز سرویس مهاجرت زندگی کنند.همچنین برای به دست آوردن اطلاعات کامل‌تری ازهزینه‌ها برای تحصیل پزشکی در چین می‌توانید با شماره تماس 02188060601 با مشاوران موسسه بنیاد چین در ارتباط باشید و همین‌طور می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید یا وارد سایت tahsil.bonyad.org شوید تا اطلاعات بیشتری از هزینه‌ها به دست آورید.

از شما متشکریم که تا پایان مقاله با ما همراه بودید
 

جدیدترین ارسال ها

بالا