همه بايد بدونن(قويترين ويروس ايراني) !!

Raptor

Member
آخه آقايون محترم،
فقط 1 دقيقه (نه بيشتر) به اين موضوع فكر كنيد :idea:
ببينيد اصلا 1٪ هم با عقل جور در مياد؟!!!!! كدوم ويروس بوده كه فقط يه وبلاگ نويس ايراني اونو ديده؟!!
اصلا يك لحظه فكرش رو بكنيد كه اين ويروس چطور ميتونه تمام سخت افزار رو بسوزونه؟!!!!
تازه الان متوجه ميشم كه چرا با وجود اين همه نرم افزار آنتي ويروس و... باز هم ويروس ها و ويروس نويسها اينقدر موفق اند.
با پست هايي كه دوستان انجام دادند، فكر كنم اگه طرف مي گفت اين ويروس آدم خوار هم هست، اكثر شما باور مي كرديد!!
تنها موردي كه يه ويروس تقريبا سخت افزار رو هدف قرار داد ويروس چرنوبيل بود كه اون هم بايوس رو در سيستم هايي كه امكان پاك كردن بايوس وجود داشت، پاك مي كرد. در اصل سعي مي كرد با پاك كردن بايوس امكان استفاده از سخت افزار رو از بين ببره. تازه اون هم با تنظيم BIOS Write Protect حل ميشد. بهد از آلوده شدن به اين ويروس هم با ريست كردن ساده BIOS مشكل حل ميشد (البته بايد بايوس دوباره تنظيم ميشد).
سخت افزارهاي داخل كيس شما با نرم افزار و ويروس خراب نميشند. بدترين حالتش اينه كه يه ويروس CPU سيستم رو Over Clock كنه. مثله بعضي از برنامه هايي كه با مادربردها براي Over Clock اراپه ميشه. البته حتي اگه ويروسي اين كار رو بكنه:
1- اين ويروس نمي تونه زياد پخش بشه، چون وابسته به نوع چيپ ست مادربرد و نوع سي پي يو سيستم شما ست . مثلا ويروسي كه CPU P4 PreScott روي925EX Platform Intelرو OverClock كنه نمي تونه روي P4 هاي مدل ديگه يا CPU هاي ديگه تاثيري داشته باشه.
2- اثرات منفي OverClock كردن لحظه اي نيست بلكه در طي روزها و ماهها خودش رو نشون ميده.
3- در سيستم هاي امروزي با OverClock سيستم و گرم شدن سي پي يو سيستم خاموش ميشه و معمولا يا بوت نميشه (بايد BIOS رو ريست كرد) و يا اينكه بطور اتوماتيك تنظيمات Default بايوس لود ميشه كه در هر دو صورت مشكل به راحتي حل ميشه.

خواهش دفعه بعد كه مطلبي رو جايي مي خونيد كمي درباره منطقي بودش فكر كنيد و بعد از اون بترسيد يا موجب وحشت ديگران بشيد :!:

Raptor

Member
غير ممكن نيست!!!
ميشه با نوشتن روي بايوس و ريرايت كردن مكرر و جلوگيري از بوت شدن سيستم چيپ بايوس را سوزوند و يا در بعضي مواقع بايد انرا دوباره برنامه ريزي كرد كه سخت تر از خريدن هست؛
ميشه خيلي راحت جلوي flash كردن BIOS رو گرفت. كي بايوسي كه پاك شده و حتي امكان تشخيص ساده ترين سخت افزار ها رو هم نداره دوباره Rewrite مي كنيد تا سيستم بوت نشه؟!!!!

ويروس CIH اين كار رو ميكنه!!!!!
اين ويروس فقط بايوس رو پاك ميكنه اون هم در صورتي كه امكان Flash بايوس در Setup فعال شده باشه. با يه Reset ساده جامپر بايوس هم مشكل سخت افزاي حل ميشه.

با بالا بردن سرعت سي دي رام و راه اندازي ان به مدت 2 دقيقه سي دي رام رو سوزوند؛
با فرستادن كد هاي غير معمول ميشه به پرينتر فهموند كه تمام جوهر ازاد شه !
CD Rom هاي امروز در برابر افزايش سرعت محافظت ميشند و نميشه همينطوري سرعتشون رو زيادتر كرد!!!!!!!!!

با عوض كردن فركانس مونيتور در رزولوشن هاي متفاوت ميشه به راحتي ان را سوزوند؛
اولا با عوض كردن Refresh Rate مونيتور تصوير هر بار قطع و وصل ميشه كه حتي يه كاربر نادون هم ميفهمه سيستم مشكل پيدا كرده و مونيتور رو خاموش ميكنه، نه اينكه به چشمك زدن مونيتور نگاه كنه و لذت ببره!!!! :arrow:
دوما تغيير Refresh Rate تاثير ناگهاني روي سخت افزار مانيتور نداره، بلكه در طول زمان عمر مفيد مونيتور رو كم ميكنه!

در ضمن يه آقايي داپما از رايج شدن مونيتور هاي ديجيتال حرف ميزدند كه بايد بگم اين مونيتورها آنالوگ اند، نه ديجيتال!! بعضي از LCD ها امكان استفاده از رابط ديجيتال رو دارند. البته مانيتورهاي CRT ديجيتال هم وجود داره كه بخاطر اينكه برتري خاصي نسبت به آنالوگ ندارند زياد ازشون استفاده نميشه. كلا پيشرفتهاي صنعت مانيتور ربطي به مانيتور ديجيتال نداره!

Raptor

Member
بچه ها امروز از يه مهندس سخت افزار پرسيدم گفت همچين چين چيزي امكان داره.اين طوري كه طرف با باز كردن ايميل توسط ويروس دماي سي پي يو به بالاترين حدش ميرسه و اون وقته كه بعضي قطعات ممكنه بسوزه.
بقيه ش با خودتون!

اولا همچين كاري رو با اي ميل نميشه كرد، اينو بايد از يه مهندس نرم افزار مي پرسيديد و نه مهندس سخت افزار :!:
دوما، همونطوري كه دوستان گفتند سي پي يوهاي جديد در برابر افزايش دما مقاوم اند. در سي پي يو هاي اينتل با گرم شده سي پي يو سرعت فركانس به نصف كاهش پيدا ميكنه تا سي پي يو نسوزه. در سي پي يوهاي AMD ديدو موجود در سي پي يو سيگنالي به مادربرد ميفرسته كه با اون سيگنال مادربرد برق سيستم رو قطع ميكنه!
اگر هم اين كار امكان پذير باشه(با فايل EXE ، نه اي ميل)، اون ويروس نويس بايد به مشخصات كامل و دقيق سي پي يو، بايوس و مادربرد قرباني دسترسي كامل داشته باشه، تازه در اون صورت هم كد مورد نظر فقط روي همون سيستم كار ميكنه، نه روي سيستمهاي ديگه :arrow:

PC man

Active Member
دوستان بالفرض كه اصلا چنين ويروسي با اين قدرت وجود نداشت اون وقت شما بايد با من اين طوري برخورد كنين!؟من كه هدفم جز اطلاع رساني چيز ديگه نبوده.فقط گفتم مواظب باشين كه همچين ايميلي رو باز نكنين.من خودم هم در صحت داشتن اين شايعه شك دارم چون هنوز منبعي ازش پيدا نكردم و ويروسي با اين مشخصات نميتونه كار يه برنامه نويس ايروني باشه!!
با تشكر اميدوارم بحث تون تموم شده باشه
مخلصم.

oxygenws

Active Member
اون وقت شما بايد با من اين طوري برخورد كنين!؟
هیچ کس منظور مستقیم حرفش شما نبود.

ولی مشکل اینجاست که بعد از این همه صحبت....
من كه هدفم جز اطلاع رساني چيز ديگه نبوده.فقط گفتم مواظب باشين كه همچين ايميلي رو باز نكنين.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من خودم هم در صحت داشتن اين شايعه شك دارم چون هنوز منبعي ازش پيدا نكردم
تازه شک کردی؟؟؟

ويروسي با اين مشخصات نميتونه كار يه برنامه نويس ايروني باشه!!
چرا نمی تونه؟؟ وقتی یک ایرانی می تونه همچین چرت قشنگی رو طراحی کنه که یک گله* آدم حرفش رو باور کنند، چرا نتونه چنین ویروسی بنویسه؟؟؟

راستی، این آقای Raptor کارش حداقل در زمینه سخت افزار خیلی درسته. من شخصا شدید قبولشون دارم.

* "گله" کاربرد های زیادی داره، لطفا ناراحت نشید، من همیشه اینو به کار می برم.

موفق باشید، امید

Ghamnevis

Well-Known Member
سلام.. علي أقا (raptor) ورودتون را تبريك ميگم و خيلي خوشحالم كه ميتونيم از اطلاعات شما استفاده كنيم..

خدا را شكر بالآخره يك آدم وارد پيدا شد از نظر علمي هم اين را ثابت كنه !!

منم شديدا به ايشون اعتقاد پيدا كردم اميد جان.. كارشون حداقل در زمينه اي كه گفتيد درسته ;)

مخلصم
سايان

Raptor

Member
آقاي سايان،
من مخلص شما و اميد خان و كلا اعضاء سايتتون هم هستم.
از اينكه در اين سايت عضو شدم واقعا خوشحالم. اميدوارم كه بتونم از دوستان استفاده كنم.

Ghamnevis

Well-Known Member
من كوچيكتم علي جان.. من سايان خالي هستم نه بيشتر و نه كمتر ;)

سايت هم متعلق به شماست .. اميدوارم ما بتونيم تا اونجا كه ميشه از شما اطلاعات مفيد بيرون بكشيم.. و اين فرصت را از دست نديم ;)

شبتون خوش
سايان

Raptor

Member
آقا، ماشاء الله چه سرعت عملي داريد. من هنوز ويرايش پيامم تموم نشده بود كه جواب شما اومد!!!!
:wink:

bagher2

Member
آقا اینکه مال خیلی وقت پیشه!
ولی یادآوریش هم بدنبود!
درضمن کی میگه این ویروس ایرانیه؟؟؟؟؟!
این ویروس مال همون گروه خارجی(عربی) هستش که چندوقت پیش همین مجیدآنلاین روهک کردن!!!

درضمن سوختن مادربرد توسط این ویروس واقعیت داره چون یکی ازدوستای من همین ایمیلی که گفتین روبازکرد ودستگاهش هنگ کرد ووقتی ریستارت کردسیستم خوابید!تستش هم که کردیم دیدیم که مادربردسوخته!

درضمن همین توضیحات توی سایت این گروه هکری هم هست البته به زبان عربی ! الان لینک دقیقش روندارم ولی سعی میکنم لینکش روپیداکنم!

Raptor

Member
اولا شما خودتون ديديد كه اون ويروس مادربرد رو سوزوند؟ يا يه كلاغ چهل كلاغ شد؟!!
چطوري فهميديد كه ويروس مادربرد رو سوزونده؟
اصلا چطوري مادربرد رو تست كرديد كه فهميديد سوخته؟

Delphiran

Member
PC man گفت:
به محض باز كردن ايميل تمام قطعات موجود بر روي مادربورد تون ميسوزه
بچه گیر آوردی عمو جان؟!؟

دروغ به این گندگی دیگه نوبره!

هیچ ویروس و یا نرم افزاری نه در گذشته، نه در حال، و نه در آینده نخواهد توانست قطعات مادر برد و یا هر قطعه دیگری از کامپیوتر را بسوزاند.

bagher2

Member
Raptor گفت:
اولا شما خودتون ديديد كه اون ويروس مادربرد رو سوزوند؟ يا يه كلاغ چهل كلاغ شد؟!!
چطوري فهميديد كه ويروس مادربرد رو سوزونده؟
اصلا چطوري مادربرد رو تست كرديد كه فهميديد سوخته؟

دوست عزیز درپاسخ شما باید بگم که:

1- بله باچشمای خودم دیدم که مادربردسوخت!درضمن ازکس دیگه ای هم نشنیدم که بخوام یک کلاغ چهل کلاغ کنم...

2-طبق تعریفهایی که درموردویروس شده وطبق متنی که من توی اون سایت خارجی خوندم نتیجه گرفتم که شاید سوختن مادربرد مربوط به این ویروس باشه!

3-درمورداینکه چجوری مادربردروتست کردم بایدبگم که ناسلامتی بنده تعمیرکارم وازسخت افزار خیلی چیزا حالیم هست باوجوداینکه سالهاست توی این زمینه کارمیکنم طبیعیه کا لابدتاحالا یادگرفتم چجوری میشه مادربردروتست کرد!!!!!!!!!!!!!

بهرحال من این جمله روبطورکلی میگم نه خطاب به شما!

هیچوقت ادعای دانستن مکن!چون همیشه کسی هست که بیشترازتوبداند!

شاگردومخلص همتون

باقر

oxygenws

Active Member
هیچوقت ادعای دانستن مکن!چون همیشه کسی هست که بیشترازتوبداند!
باقر جان، این حرف شما درست، ولی خیلی چیزا رو می شه با منطق بهش رسید.
الان من اگه به شما بگم که من می تونم یک فیل بالغ رو از یک سوراخ سوزن رد کنم، با کمی عقل و منطق و شعور میگی "چرت و پرت نگو"

برادر من، چنین چیزی ممکن نیست. اگر هنوز اون ایمیل توی ایمیل طرف هست بگو تا من شخصا بازش کنم!!!

موفق باشید، امید

PC man

Active Member
[/quote]
برادر من، چنین چیزی ممکن نیست. اگر هنوز اون ایمیل توی ایمیل طرف هست بگو تا من شخصا بازش کنم!!!
[/quote]
عجب جراتي داري تو.
حال مي كنم اين ايميل واست بياد بازش كني و مادربوردت بسوزه.
:lol: :oops:
ناراحت نشيا !؟ يه حرف دوستانه بود :oops:

Ghamnevis

Well-Known Member
صمد جان دل و جرات نميخواد كه ! مثل اين ميمونه به تو بگن در يخچال رو باز كني يه نهنگ قورتت ميده :lol: !

تو ميترسي ?:D

Raptor

Member
من هم حاضر هم اون اي ميل رو بگيرم و روي سيستمم تست كنم.
تا دوستان متوجه بشند كه ويروس عامل سوختن مادربرد اون دوستمون نبوده و نيست

آخرین ویرایش:

spsgorgan

Active Member
اقا قربون دستت اگه خواستي بفرستي بگو ما هم ايميل بفرستيم يه 2 . 3 تا خاش خاشي براي ما بزن . :دي

البته محض شوخي بود و اميدوارم كه به كسي توهين نشده باشه ولي دوستان من اين موضوع را در طي اين چند سال كارم را تجربه كردم كه در دنياي كامپيوتر هيچ چيز نشدني نيست ؟!! پس ممكنه اين موضوع هم درست و صادق باشه .

پيروز باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا