هزینه چاپ یک مجله؟ لطفا کمک؟!؟!

iran88

New Member
با سلام و عرض خسته نباشید.
دوستان یک پرسش دارم
من اگر بخوام یک مجله ماهنامه تاریخی (از نظر سبک و حالت مثل مجله جنگ افزار) با 30 صفحه بزنم هزینش چقدر در میاد؟
در واقع طراحیش با نرم افزار کامل با خودم اما منظورم هزینه چاپ. یعنی من فرضا امور گرافیکی رو صفحه آرایی و ... رو انجام دادم و گذاشتم تو سی دی. بعدش یه انتشاراتی پیدا کردم برام چاپ می کنه؟
با توجه به توضیحاتی که دادم با کیفیت مجله جنگ افزار (کیفیت خوب) و 30 صفحه بخوام اندازه 1000 عدد چاپ کنم هزینش چقدر در میاد؟ برای مجله انتشاراتی خودش مجوز میگیره یا خودم باید اقدام کنم و آیا گرفتن مجوز برای مجله با گرفتن مجوز برای کتاب فرق داره؟ لطفا دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن هر چی می دونن تا بدونم قضیه چجوریه چون مبتدی هستم.
مهم ترین سوالم رو یه بار خلاصه دیگه می گم. برای چاپ یک مجله 30 صفحه ای در 1000 نسخه چقدر باید هزینه کرد؟

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
سلام دوست من
اجازه بده بگم که من مجله ای رو که گفتی یعنی مجله جنگ افزار رو ندیدم و فکر می کنم خیلی ها هم ندیده باشن.
1. شما یا باید مجوز انتشار نشریه رو به اسم مشخص خودش داشته باشی یا اینکه مجله خودت رو در قالب کتاب و با گرفتن مجوز برای هر شماره اون منتشر کنی بصورت ناشر-مولف یعنی به اسم خودت. البته می تونی از مجوز نشر (نه مجوز نشریه ) افراد دیگه هم بسته به توافق استفاده کنی. منتهی وقتی صحبت از اخذ مجوز کتاب شد نشریه شما مسیر اخذ مجوز کتاب رو طی می کنه که خوب شامل مواردی مثل ممیزی ... و در کل زمان بر هست.
2. گذشته از این حرف ها همیشه به یاد داشته باش که برآورد قیمت یک امر نسبی هست و نه مطلق و از جایی به جایی متفاوت با این حال بسته به مشخصات کار هزینه شما فرق می کنه . البته این مشخصات کمی فراتر از تعداده صفحات و شمارگان یا تیراژ نشریه شماست. توصیه من این هست که شما از چاپخونه یا شخصی که قراره این کار رو بکنه پیش فاکتور یا در خواست برآورد هزینه کنی چون واقعی تر خواهد بود. zardouzi/335
مشخصات لازم برای برآورد هزینه یک مجله ( در حالت عادی)
- نوع کاغذ صفحات داخلی ( مشخصات ظاهری / وزن / ابعاد)
- نوع کاغذ جلد ( مشخصات ظاهری / وزن / ابعاد)
- نوع چاپ صفحات داخلی ( تک رنگ / چند رنگ تا کاملا رنگی )
- نوع چاپ جلد ( تک رنگ / چند رنگ تا کاملا رنگی / در صورت در خواست پوشش)
- امور بعد از چاپ جلد ( سلفون کشی و ... در صورت نیاز)
- صحافی ( تا و ترتیب / صحافی مفتولی/ چسبی سرد یا گرم)
- هزینه های جانبی( برش و حمل و نقل و ...)

موفق باشی
امین زردوزی
[email protected]

hajmohammad

Member
ممنون امین جان
توضیحی دادی که هر کی این مطلب رو خوند استفاده کرد
یه سوال :
نرم افزاری هست برای ویرایش و صفحه ارایی ؟
البته برای یه نشریه داخلی سازمانی تقریبا جمع و جور

iran88

New Member
خیلی ممنون از پاسخی که دادید ولی دوست عزیز من حتی از حالت تخیمی قیمت ها هم اطلاع ندارم. قیمت دقیق رو نمی خوام بدونم. اگه اطلاع دارید یک قیمت تخمینی به من بدید یک مجله 30 صفحه ای در 1000 نخسه با کیفیت خوب، خود شما به صورت تخمینی بگید چقدر میشه. فقط یک قیمت تخمینی می خوام بدونم؟!؟
مرسی

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
ممنون امین جان
توضیحی دادی که هر کی این مطلب رو خوند استفاده کرد
یه سوال :
نرم افزاری هست برای ویرایش و صفحه ارایی ؟
البته برای یه نشریه داخلی سازمانی تقریبا جمع و جور

سلام دوست عزیز
شما می تونید از نرم افزار های این دیزاین، کوارک یا پیج میکر استفاده کنید البته این نرم افزارها باید همراه با فارسی سازهای مرسوم پشتیبانی بشند.
موفق باشی
امین زردوزی
[email protected]

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
]
مشخصات لازم برای برآورد هزینه یک مجله ( در حالت عادی)
- نوع کاغذ صفحات داخلی ( مشخصات ظاهری / وزن / ابعاد)
- نوع کاغذ جلد ( مشخصات ظاهری / وزن / ابعاد)
- نوع چاپ صفحات داخلی ( تک رنگ / چند رنگ تا کاملا رنگی )
- نوع چاپ جلد ( تک رنگ / چند رنگ تا کاملا رنگی / در صورت در خواست پوشش)
- امور بعد از چاپ جلد ( سلفون کشی و ... در صورت نیاز)
- صحافی ( تا و ترتیب / صحافی مفتولی/ چسبی سرد یا گرم)
- هزینه های جانبی( برش و حمل و نقل و ...)
aminzardouzi335

دوست من!
من خدمت شما عرض کردم که مشخصات 30 صفحه و تیراژ 1000 که فرمودین کافی نیست ! شما باید قطع و سایر مشخصاتی که بالا می بینید داشته باشید تا دست کم بتنوید یه تخمین بزنید!
موفق باشی
امین زردوزی
[email protected]

iran88

New Member
برادر من. بنده حرفه ای نیستم از این چیزایی که میگید سر در نمیارم. در عین حال هم می دونم تا مشخصات دقیق نباشه قیمت هم نیست. ولی فقط می خوام یه قیمت تقریبی بدونم با همین مشخصاتی که من دادم یه شما یه قیمت تخمینی بدید. شما بقیه مشخصات رو یه چیزی خودتون تو ذهنتون بگیرید. می خوام فقط بدونم با چه میزان سرمایه ای میشه یه مجله 30 صفحه در 1000 نخسه چاپ کرد. می خوام یه قیمت بیاد هستم. یه چیز تقریبی... بهتر از اینه که اصلا هیچی ندونم... لطفا فقط یه قیمت تقریبی بدید.

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
برادر من. بنده حرفه ای نیستم از این چیزایی که میگید سر در نمیارم. در عین حال هم می دونم تا مشخصات دقیق نباشه قیمت هم نیست. ولی فقط می خوام یه قیمت تقریبی بدونم با همین مشخصاتی که من دادم یه شما یه قیمت تخمینی بدید. شما بقیه مشخصات رو یه چیزی خودتون تو ذهنتون بگیرید. می خوام فقط بدونم با چه میزان سرمایه ای میشه یه مجله 30 صفحه در 1000 نخسه چاپ کرد. می خوام یه قیمت بیاد هستم. یه چیز تقریبی... بهتر از اینه که اصلا هیچی ندونم... لطفا فقط یه قیمت تقریبی بدید.

سلام
گاهی پیش می یاد که آدم مجبوره علی رغم میلش جواب بده!
در یک حالت نرمال به نظر می رسه شما برای 32 صفحه مجله در تیراژ 1000 باید یک هزینه تقریبا 500 هزار تومنی رو کنار بگذارید!
موفق باشی
امین زردوزی
[email protected]

shasusa

New Member
سلام
می خواستم بدونم برای گرفتن اخذ مجوز انتشار یک هفته نامه یا دوهفته نامه ی آموزش مربیگری فوتبال در سطح کشوری باید چیکار کنم.
شرایطشو می دونم، 25 سال به بالا و کارشناسی و . . .
اما آیا اینی که میگن باید 5 تا 10 سال تو صف نوبت اخذ مجوز بمونم صحت داره؟
چه راههایی برای سریعتر مجوز گرفتن وجود داره؟
قانون که میگه هیئت نظارت و وزارت فرهنگ حداکثر 5 ماه وقت دارن . . . من گیج شدم . . . یکی راهنماییم کنه لطفا
با چه میزان سرمایه بعد از اخذ مجوز می شه مجله منتشر کرد (بدون در نظر گرفتن مکان مجله)

navidprint

New Member
براي يك مجله گلاسه با كيفيت خوب و با جلد ذخيم همراه سلفون در سايز 25*17.5 (كمي كوچكتر از آ4 يا تحرير معمولي) همراه با منگنه حدود 650 تا700 هزار تومان هزينه داره

با سلام
اگه من بخوام يك كتابچه مانند جي اس ام چاپ كنم چغدر خرجشه
و
مجله هم مانند مجله هاي كامپيوتر
در 20-30 صفحه و در تيراژ 1000 تا چغدر مي شه
با تشكر

navidprint

New Member
سلام
اگر سايز و جنس كاغذ همچنين نوع جلد رو عرض كنيد خيلي راحتر ميشه قيمت داد
اگه ممكنه بفرماييد در كجا استفاده ميشه و چه كاربردي داره؟

براي كتابچه
15.5*16.5
جنسش نمي دونم چيه حالا شما يك نگاه بندازيد
تا حالا جي اس ام نديديد؟
مجله
نمي دونم همين مجله ها ديگه ما اين همه مجله تو كشور داريم
شما يكشو قيمت بدين

navidprint

New Member
خدمت شما عرض كنم كه هر 12 صفحه 2رو كاغذ گلاسه135 در تيراژ 1000حدود 300 هزار تومان خرج داره كه اگه جلد رو باسلفون حساب كني 50000 تومان اضافه ميشه به كل قيمت

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا