هزارمین سال سرودن شاهنامه

absdostan

Active Member
سال 2010 هزارمین سال سرودن شاهنامه
15 می برابر با 25 روز جهانی فردوسی سترگ

Ferdowsi_Day_by_absdostan.jpg

30min

Banned
وقتی عکس فردوسی رو میزاری نظر دادن سخت میشه خیلی نامردی ! :wink:
از اون قسمت پایین مجسمه که به حروف خطم شده خوشم اومد به نظرم جالب .
فونت های پایین که انگلیسی هست شاید آخرین انتخابت باید باشه دوست عزیز طرح رو یک جورایی فانتزی کردی به نظرم از فونت های اصیل تر و شیک تر استفاده کن .
و یک موردی که خیلی باید توجه کنی استفاده از افکت هایی که قبلا دیده شده در یک طرح به نظرم خوب نیست چون بیننده سریعا متوجه میشه مخصوصا این افکت که دیگه در یکی از پرفروش ترین محصولات دنیا عرضه شده و پیشنهاد میکنم تجدید نظری روش داشته باشی .
اینطور که معلومه برش دور فردوسی عزیز رو هم با براش لبه نرم انجام دادی که باعث شده تو ذوق بزنه .
عذرخواهی هم نمیکنم که ایراد گرفتم همینی که هست !!! :shock: :wink:
خوش باشید دوست عزیز .

majid_a95

Active Member
سلام
من مبتدیما ولی از دید یه آدم عادیم که نگاه میکنم میبینم اینطوری مجسمه رو هواست انگار؟:-? به نظر من مجسمه پایین باشه اون نوشته بالا سنگین تر میشه ؟ این یه پیشنهاد ونظر شخصی بود:rose: موفق باشی:rose:

آخرین ویرایش:

POP2

Member
سلام و خسته نباشی:

اجزای توی کار خوب مچ نشدند به زبان ساده تر زیاد توی کار جا نیفتادند:
در مورد زمینه که مفهوم آسمان و ستاره و ابر و روشنی و شب رو نمیفهم وزیاد جالب نشده.
در مورد اون افکتهای نوری باید بیشتر روش کار کنی تا با کار و اجزای دیگر مچ بشن و افکتهای نوری برای زمینه های تاریک و تیره بهتر و زیباست نه برای این تصویر روشن.
اما در مورد مجسمه فردوسی که روی هواست موافق نیستم بهتر روی زمین باشه.
و در مورد فونت ها و نوع قلم به کار برده هم با سیمین جان موافقم.
ببخشید از این رک گویی من.

موفق باشید.

hoceyn

Active Member
به نظر من لیست وار این مشکلات رو داره:
1 - ایکاش دور مجسمه نرم نبود تا کیفیت پایین عکس به چشم نیاد.
2 - فونت پایین اصلا به کارت نمیاد.
3 - براش قرمز رنگ وسط خیلی تکراریه.

به نظر من لیست وار این خوبیا رو داره:
1 - افکت تایپ فارسیت خوبه
2 - افکت براش سبز رنگت شاهکاره. هر چند تکراریه اما چشم نوازه.
3 - زاویه عکس خیلی خوب که بزرگیه حکیم رو نشون می ده.

سلام
خوب دوستان به خيلي از موارد اشاره كردن
ولي من كلا با اون افكت نورها مشكل دارم چون فكر ميكنم مفهوم خاصي جز پر كردن فضا نداره
تو آسمون هم آسمون شب داري هم روز واسه چي؟
منو يه مقدار ياد فيلم لژيون ميندازه
موفق باشي

to remember sb

مدیر انجمن
سلام
خسته نباشید
خوبه ولی ایراد زیاد داره :
1. مجسمه رو هواست
2. ستاره ی شب تو اسمون روز ؟؟؟ :shock:
3. مشکل فونت
4. رنگ مجسمه خوب نیست
+ تمام گفته های pop2 و سیمین و majid_a95
موفق بباشی :cool:

absdostan

Active Member
وقتي مي بينم اين همه نقد زير يه کار در خصوص فرهنگ ايران مي آد به مردمم افتخار مي کنم و خوشحال از اينکه نمي زارن کارهايي ساده در خصوص فرهنگ و هويتشون منتشر بشه به خودم افتخار مي کنم.

سیمین خانم ماشلالله فکر کنم حرف همه دوستان رو یک جا زدن

واسه فونت ها کیج شدم کلا . نمی دونم هنوز کدوم فونت انگلیسی شیک و کلاسیک هست

واسه افکت ها هم درست می گید . حق با شماست ، من تسلیم

در خصوص کیفیت مجسمه این نکته رو حتما باید یاد آور بشم. چرا عکاسان ما نمی رن از مجسمه فردوسی سترگ در میدان فردوسی تهران با دوربین های حرفه ای خودشون به صورت استوک عکس بگیرن؟؟؟ هر عکسی می بینیم یا بی کیفیه یا به گونه ای هست که هیچ عملی نشه روش انجام داد.

برخی از دوستان در خصوص پس زمینه نظر دادن که دوست دارم خدمت این عزیزان بگم ، فردوسی عاشق حرکت کیوان و ستارگان بود (خداوند کبوان و گردان سپهر - فروزنده ماه و ناهيد و مهر) و در ابیات زیادی من این رو دیدیم . یکی از عللی که بالا گذاشتمش این بود که می خواستم بگم فردوسی وظیفه خودش رو در قبال ملتش انجام داد و هویتشون رو به اونها یاد آوری کرد . آیا ما به عنوان ملت ایران از این هویت پاسداری کرده ایم؟

اما بازم خوشحالم از این همه نقد . خوشم می آد نمی زارید هر کس و ناکسی بیاد در خصوص هویتتون حرف بزنه :d

سپاس از نظرات شما خوبان

absdostan

Active Member
سلام بچه ها . امروز داشتم ایمیل رو چ ک می کردم دیدم خانم فاطمه حبیبی زاد معروف به گردآفرید (اولین زن نقال ایرانی) این پیام رو برای بنده فرستادند.

"{
درود بیکران بر شما.

به نظرم خوب شده . 3 رنگ پرچم هم در این کار نشون داده شده . همچنین نور ها به صورت بال سیمرغ و نمادی از آیین "مهر" نمایش داده شدند.

به نظرم بهتره اون تصویر زال رو حذف می کردی بهتر بود و فقط تصویر مجسمه فردوسی و تخته سنگ کوه البرز و کتاب بهتر جلوه می داد.

ترجمه ای هم که برای هزارمین سال سرودن شاهنامه به انگلیسی شده یه جورایی ایراد داره.

}"

ممنون خانم گردآفرید

aliseven

Member
كار خيلي قشنگي شده و بهت به خاطر نيت پاكت تبريك ميگم
اما خوب مثل خيلي از دوستان منم معتقدم كه تو انتخاب فونت انگليسي يه مقداري عجله كردي و باعث ايجاد يه تناقض در كار شدي و اگه فونت هايي سنگينتر انتخاب كني طرحت هم به مراتب كاري زيبا تر و سنگينتر خواهد شد.

من اين كار رو آغاز مرحله اي نو در زمينه كاريت مي دونم و به خاطر اين آغاز بهت تبريك ميگم و منتظر كارهايي قوي تر از تو خواهيم بود
موفق باشي

جدیدترین ارسال ها

بالا