هر سوالی راجع به دلفی داری بپرس (استاد دلفی)

ebiebi.1212

New Member
سلام و عرض ادب
من یک برنامه با دلفی نوشتم که مشخصات دانش اموز رو میگیره و بهش کارنامش رو نشون میده ... میخواستم بپرسم چطوری میتونم این برنامه رو اینترنتی کنم؟
یعنی دانش اموز توی خونه بتونه این کار رو بکنه؟

ممنون میشم جوابم رو بدید

the_king

مدیرکل انجمن
سلام و عرض ادب
من یک برنامه با دلفی نوشتم که مشخصات دانش اموز رو میگیره و بهش کارنامش رو نشون میده ... میخواستم بپرسم چطوری میتونم این برنامه رو اینترنتی کنم؟
یعنی دانش اموز توی خونه بتونه این کار رو بکنه؟

ممنون میشم جوابم رو بدید

اگه برنامه تون تا الان بانک اطلاعاتی نداشته، قبل از اینکه اینترنتی اش کنید قابلیت ذخیره سازی در یک بانک اطلاعاتی باید در برنامه تون ایجاد بشه.
از اونجایی که بانک اطلاعاتی باید از طریق اینترنت قابل دسترسی باشه انتخاب هاتون برای نوع بانک اطلاعاتی محدود میشه، فرضا می توانید از Microsoft SQL Server
استفاده کنید. در ابتدا نیازی نیست که برنامه با اینترنت مرتبط باشه چون فرق خاصی بین برنامه ای که به بانک اطلاعاتی محلی و برنامه ای که به بانک اطلاعاتی روی شبکه اینترنت وصل میشه نیست.
زمانی که برنامه تون توانست اطلاعات رو روی یک بانک اطلاعاتی روی همون کامپیوتر ذخیره کنه با یک تغییر کوچیک آدرس بانک اطلاعاتی رو از همون کامپیوتر به یک آدرس اینترنتی تغییر می دهید و تمام.

شما بک دامنه اینترنتی با اسم دلخواه ثبت می کنید و از یک سرویس دهنده خدمات هاستینگ درخواست می کنید که سرویسی به شما بده که مناسب بانک اطلاعاتی تون باشه تا روی اون قرار بگیره.
بعد در برنامه تون آدرس بانک اطلاعاتی رو به اون دامنه ای که خودتون ثبت کرده بودید تغییر می دهید.

برای اطلاعات بیشتر مطالعه شود : مشاهده پیوست SQL Server And Delphi.pdf
منبع فایل آموزش : BabakDelphi.BlogSky.com

ebiebi.1212

New Member
خیلی خیلی ممنونم
چقدر خوب و کامل و در عین حال ساده و گیرا توضیح دادید
بینهایت ممنونم

fk1378

New Member
uploadfromtaptalk1449421642584.jpg
باسلام.برای ساخت این پروژه در قسمتforمشکل دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk