نیوک یا فیوژن ! کدوم یکی؟ Nuke Or Fusion

sajad_VFX

Member
نیوک یا فیوژن ! کدوم یکی؟ Nuke Or Fusion

به نظر شما کدوم یکی قویترن ( با دلیل )؟؟؟

برای اونایی که تازه میخوان وارد کامپوزیت شن این نرم افزار هارو بشناسن ( انتخاب صحیح ) :cool:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
به نظر من هیچ کدوم :rose: ( دلیل شخصی )
دلیل کلی هم تا برنامه قوی تری هست که میشه چند تا کار باهاش کرد به صورت حرفه ای چرا با چند تا برنامه ادم کار کنه

sajad_VFX

Member
منظورتون از برنامه قوی تری هست که چندتا کار انجام میده کدوم برنامه است!!!!
که ما اطلاعی نداریم!!!

shirani

افتر افکتز هم برای کار کامپوزیت هم برای موشن گرافیک میشه استفاده کرد کارایی خیلی بیشتری هم داره نمیخوام بگم برنامه های دیگه ضعیف ولی به نظر من کسی وقت صرف یک برنامه بکنه خیلی بهتر :rose:

sajad_VFX

Member
افتر افکتز هم برای کار کامپوزیت هم برای موشن گرافیک میشه استفاده کرد کارایی خیلی بیشتری هم داره نمیخوام بگم برنامه های دیگه ضعیف ولی به نظر من کسی وقت صرف یک برنامه بکنه خیلی بهتر :rose:
---------------------------------------------------------------------------
بنده منکر افترافکتز نیستم!
اما فکر کنم شما اطلاع صحیحی از نرم افزارای کامپوزیت ندارین!!
هدفم از ایجاد این بحث شناخت بهتر نرم افزارای کامپوزیتی که توی دنیا حرف اول رو میزنند هست نه موشن گرافیک!
بحث کامپوزیت که بیاد وسط وقتی اسم نرم افزارای Fusion و Nuke بیاد دیگه افتر افکتز حرفی برای گفتن نداره!!
قدرت افتر افکتز به کنار اما هیچ وقت رقیب خوبی برای این دو نرم افزار نیست به دلایل زیاد که من دو تاش رو که عمده هستند رو اینجا ذکر می کنم:
1- Node Base بودن این دو نرم افزار ولی افتر افکتز هنوز لایه ای هست
2- 3D بودن این دو نرم افزار که افتر افکتز نیست و به زور چند تا پلاگین قدرت گرفته
مزیت فوق العاده Fusion اینه که فرمت FBX رو ساپورت میکنه!!!
اگه متقاعد نشدین دلیل های بیشتری هم دارم
:rose:

shirani

الان بحث کردن من با شما کاملاً غیر منطقی چون افتر افکتز الان خیلی از این دو رغیبی که شما دارید میگید جلو افتاده بهتر یکم غیر تعصبی به برنامه ها نگاه بشه
شما اصلاً شناختی از افتر ندارید میگید یک سری پلاگین اینجوریش کرده
من از افتر افکتز 4 دارم کار میکنم تا الان و یک خبر هم برای شما دارم توی مکس 2013 و افتر CS6 که به صورت رل تایم میتونه با هم ارتباط برقرار کنه که اگر افتر افکتز چنین قدرتی را نداشت هیچ موقع یک شرکت بزگ مثل اتودسک چنین ریسکی را نمیکرد که این راه کار برای این برنامه قرار بده
در مورد نود بیس بودن هم فکر نمیکنم دلیلی بر ارجح بودن برنامه باشه

یک منبع از 1000 هزاران منبع توی اینترنت :
Adobe After Effects is primarily used for creating motion graphics and visual effects. After Effects allows users to animate, alter and composite media in 2D and 3D space with various built-in tools and third party plug-ins, as well as individual attention to variables like parallax and user-adjustable angle of observation.

http://en.wikipedia.org/wiki/After_Effects

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز به نظر من شما جتما با چند ویژگی خارق العاده نرم افزار های Nuke یا Fusion اشنا شدید اما اینها برای شما شاید تازگی داشته باشه و به این نتیجه رسیده باشید که حتما از افتر بهتره تعصبی نباشید هممون میدونیم افتر قدرت های خاص خودشو داره در ضمن شما باید بدونید میخوای چی کار کنید شما یه خط راست رو با Paint هم میتونید بکشید با فتوشاپ هم میتونین بکشید افتر برای جلوه های ویژه هست و شما نمیتونی 3D نبودنش رو یه عیب بدونی آیا این به فکر مسئولان خود ادوب نرسیده تا حالا!!!!!!

بهتره منطقی باشید اگه شما به اون دو برنامه علاقه دارید بفرمائید یاد بگیرید و همه ی ما خوشحال میشیم از تجربیات شما هم استفاده کنیم اما حقایق رو در مسیر هدفتون قربانی نکنید

نمونه اش فیلم آواتار که با Avid تدوین شده با محصولات ادوب کامپوزیت شده

sajad_VFX

Member
من هدفم بحث کردن نیست و تعصبی نگاه نمی کنم! واقع بینانه! افتر افکتز توی موشن گرافیک و موزیک ویدئو و اینجور چیزا آره جلو افتاده، میدونی چرا؟ چون این دو نرم افزار برای این چیزا ساخته نشدن!
دلیل اینکه این دو نرم افزار کاربر زیاد مثل افتر افکتز نداره اینه که اینا انحصاری هستند و حرفه ای! اگه کسی بخواد باهاشون کار کنه قبلش خیلی بهتره که با یه نرم افزار تری دی مثل مکس یا مایا کار کرده باشه حداقل در سطح متوسط! ولی افتر نه یه تدوین گر میتونه باهاش راه بیافته! اگه مایل باشین می تونیم توی زمینه تخصصی مقایسه شون کنیمok، هم اطلاع خودمون راجع به برنامه ها میره بالا هم اونایی که میخوان شروع به کار کنن

sajad_VFX

Member
دوست عزیز به نظر من شما جتما با چند ویژگی خارق العاده نرم افزار های Nuke یا Fusion اشنا شدید اما اینها برای شما شاید تازگی داشته باشه و به این نتیجه رسیده باشید که حتما از افتر بهتره تعصبی نباشید هممون میدونیم افتر قدرت های خاص خودشو داره در ضمن شما باید بدونید میخوای چی کار کنید شما یه خط راست رو با Paint هم میتونید بکشید با فتوشاپ هم میتونین بکشید افتر برای جلوه های ویژه هست و شما نمیتونی 3D نبودنش رو یه عیب بدونی آیا این به فکر مسئولان خود ادوب نرسیده تا حالا!!!!!!

بهتره منطقی باشید اگه شما به اون دو برنامه علاقه دارید بفرمائید یاد بگیرید و همه ی ما خوشحال میشیم از تجربیات شما هم استفاده کنیم اما حقایق رو در مسیر هدفتون قربانی نکنید

نمونه اش فیلم آواتار که با Avid تدوین شده با محصولات ادوب کامپوزیت شده
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
بنده با چند تا ویژگی آشنا نشدم و برام تازگی ندارن! به قدری که شما با افتر سابقه دارین منم با اینا دارم حالا در کل بیاین مقایسه کنیم!
چرا بحث کنیم! بهتر نیست به صورت علمی مقایسه شون کنیم؟
درسته مثال خط صاف رو من قبول دارم ولی مثلا یه روتوش حرفه ای رو با Paint نمی شه زد!
من علاقه دارم هدفم از ایجاد این تاپیک برای اوناییه که تازه کارن می خوان یه نرم افزار رو شروع کنن درست بشناسن بسته به نیازشون انتخاب کنن نه یه مدت با یه برنامه کار کنن بعد ببینن اون چیزی نیست که دنبالش بودن!
مشکل اینه که شما کامپوزیت رو مقایسه نمی کنید و میاین موشن گرافیک این نرم افزار هارو با هم مقایسه می کنید!
من اول تاپیک نوشتم برای کامپوزیت!
جهت اطلاع شما هم بگم که توی آواتار از هر سه این نرم افزارا استفاده شده
یه فیلمی مثه آواتار با این همه مدل سه بعدی آیا میتونه توی افتر افکتز کامپوزیت بشه ؟؟؟

shirani

افتر افکتز ربطی به تدوین نداره

من دوست دارم ببینم دلیل انتخاب شما از این دوبرنامه برای مقایسه چیه مزیت های که دارند نسبت به برنامه افتر افکتز بگید تا من هم دلایل خودم بیارم

sajad_VFX

Member
افتر افکتز ربطی به تدوین نداره

من دوست دارم ببینم دلیل انتخاب شما از این دوبرنامه برای مقایسه چیه مزیت های که دارند نسبت به برنامه افتر افکتز بگید تا من هم دلایل خودم بیارم
--------------------------------------------------------------------------
من نگفتم تدوین ربطی به افتر افکتز داره منظورم اینه که یه کاربر Premiere یا Edius راحت میتونه باهاش راه بیافته!

1- همونطور که میدونید توی جلوه های ویژه از نرم افزارهای اینترمدیای شرکت اتودسک استفاده بسزایی میشه، درسته؟
خب حالا یه صحنه تری دی که با اونا ایجاد شده ما میتونیم وارد فیوژن کنیم، با همون فرمت FBX ( که حتما باهاش آشنا هستین اگه با جلوه ویژه و کامپوزیت سه بعدی سر و کار دارین) همه نرم افزارای اتودسک هم ساپورتش می کنن
2- توی یه کامپوزیت سه بعدی که صحنه اون توی نرم افزارای سه بعدی طراحی شده مطمئنا دوربین داره و دوربین هم متحرکه، حالا بدون هیچ پلاگینی و هیچ اسکریپتی فیوژن دوربین رو وارد میکنه، این یک امتیاز نیست؟؟
حالا شما هم دو تا برتری بگین، دوباره من شروع می کنم، منتظرم...

shirani

نه من فقط جواب قابلیت های شما را میدم چون اون دوتا برنامه را اصلاً نصب هم نکردم

امتیاز از نظر من یعنی اینکه اون کار راه حلی براش نباشه شما میگید از پلاگین استفاده نکنه تا 15 روز دیگه این اضافه میشه 28 فروردین همین امسال بدون پلاگین ولی همین الان پلاگین هست به اسم max 2 ae که اینکار انجام میده که کل پرژ ه را برات میاره توی افتر و اونجا تصحی رنگ به مراتب خیلی قوی تری دارید

New features in 3ds Max 2013:

Data Transfer & Pipeline Integration

• Adobe After Effects Interoperability: Iterate more effectively and reduce rework to complete projects in less time with the new Media Sync functionality which provides a level of interoperability that sets a higher standard for 2D/3D data exchange.
http://area.autodesk.com/products/features/3dsmax

ویدئو اول در مورد افتر افکتز و وارد کردن یک پرژه کامل داخل افتر افکتز از طریق مکس

این هم پلاگین

http://www.boomerlabs.com/gallery_max2ae_1.php

پیوست ها

• AREA - Autodesk 3ds Max New Features.rar
    3.4 مگایابت · بازدیدها: 44

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام به همه عزیزان
من عاشق افترافکت هستم و روزانه 7-8 ساعت با این نرم افزار بصورت خیلی جدی سرو کله می زنم
قصد دارم اینقدر تلاش کنم که الفبا و امکانات این نرم افزار رو مثل اونائی که تو خود Adobe هستن ، بدونم
ولی دلیلی بر دفاع از افترافکت در برابر Nuke نمی بینم
..........
می دونیم که الان 3D بخش اعظم سینمای هالیوود رو تشکیل میده و از سینمای هالیوود هم مدرن تر نداریم
مثلا ترانسفورمر ، 2012 و صد تا فیلم دیگه هست که بخش اعظم اونها با 3d کار شده
و می دونیم که افترافکت هیچ قدرتی در زمینه کامپوزیت و ارتباط با فایل های 3d نداره
اینکه در آینده چه اتفاقی می خواد بیوفته و در آینده این قدرت رو پیدا کنه فعلا ملاک نیست
از خیلی وقت پیش تا امروز Nuke نرم افزاری هست که به واسطه اون امکان برقراری ارتباط فایل های 3d به راحتی
در کامپوزیت جلوه های ویژه بوده
مهمترین بخش اینکه حتی قابلیت ایجاد تغییرات در Texture فایل های 3d
هم در این نرم افزار به واسطه نرم افزار Mari موجود هست
و این قابلیت در فیلم هایی
مثل آلیس در سرزمین عجایب ، Hugo , سرزمین دایناسورها و ..... استفاده شده
قدرت اعظم افترافکت در موشن گرافیک هست و در زمینه کامپوزیت جلوه های ویژه یک نرم افزار Lite بوده و
قابلیت های جانبی مثل ترکینگ سه بعدی و ... به مرور توسط پلاگین
بهش اضافه شده ( حتی همین پلاگین ترکینگ سه بعدی هم از Nuke به ارث برده شده )
و در آینده هم رشد خواهد کرد
.
max 2 ae از مدتها پیش بوده و مشکلات خیلی خیلی زیادی داره و تا کامل شدن راه درازی داره
در مورد تغییرات جدید از اتودسک و انطباق تری دی مکس و Ae فقط یک مسئله عنوان شده
که انطباق لایه های موجود در رندرینگ مثل Fall Off ها Z-Depth - Bump Map و سایر موارد که در بخش
خروجی فایل های تری دی گرفته میشه با افترافکت دارای انطباق خواهد شد همون
Render Passes
که اینها هم همین الان هم امکان پذیره

آخرین ویرایش:

sajad_VFX

Member
دوست من، اولا شما که با اون برنامه ها آشنایی ندارین رو چه حسابی دارین حرف میزنین یا دارین مقایسه می کنین؟
این امکان جدیدی که به AE اضاف شده خیلی خوبه اما این فقط برا Render Passes هست نه اون چیزی که ما داریم مقایسه می کنیم ، فکر کنم شما توی موشن گرافیک تجربه خوبی دارین ولی توی کامپوزیت نه!
جهت اطلاع --کل پروژه رو به صورت Footage میاره تو AE نه به صورت 3D Scene
منظورمن وارد کردن خود صحنه های تری دی هست!
خب من فقط دوتا برتری ذکر کردم که اون دوتا هم ظاهرا هنوز به قوت خودش باقی هست!
شما فقط یک لحظه افترافکتز رو بدون پلاگین تصور کن! نمیشه درسته! پس AE ممنون چند تا پلاگین هست که بهش قدرت دادن ( بازم میگم هدفم مقایسه است و منکر قدرت AE هم نیستم)
حالا اگه علاقه مند به موشن گرافیک هستین که AE بهترین گزینه است و اگه میخواین کامپوزیتوری رو ادامه بدین پیشنهاد میکنم همین امروز کاربر Fusion بشین!

Fusion-3.jpg

Fusion-4.jpg

من تا به امروز از پلاگینی توی این نرم افزار استفاده نکردم، خودش قدرتمنده و کمبودی نداره

shirani

پیوست ها

• 01.png
    01.png
    206.5 کیلوبایت · بازدیدها: 17

sajad_VFX

Member
کسی طرفداری نکرده از برنامه خواصی من فقط گفتم تا وقتی برنامه ای هست که همه کاری میشه باهاش کارکرد چرا ادم با چند تا برنامه کارش راه بندازه :green::rose:Node Based Compositing for After Effects Users

https://vimeo.com/8082870
https://vimeo.com/11630803
https://vimeo.com/7735598
http://www.youtube.com/watch?v=EjmQJkjibRc

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Compositing_software
----------------------------------------------------------------------------------------------
دوست عزیز، کسی طرفداری نکرده، درسته و ما فقط توی زمینه کامپوزیت مقایسه کردیم!
جهت اطلاع شما هم بگم خودم آشنایی کافی با AE دارم و از امکاناتش با خبر هستم
اونا مادر زادی Node Based هستند و ...
من فقط خواستم اینجا نیوک و فیوژن مقایسه بشن و شما خودتون استارت مقایسه با افتر رو زدید.
میگید تا وقتی برنامه ای هست که همه کاری می کنه...
باید بگم میشه لقمه هم دور سر چرخوندش و بعد گذاشتش تو دهان!!!

حالا نتیجه گیری کلی: توی کامپوزیت 3D افتر افکتز در مقابل نیوک و فیوژن حرفی برای گفتن نداره :green:

shirani

ممکن شما درست بگید البته شاید :green:

صلاح کار خویش خسروان و اینا .... :rose:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام خدمت دوست عزیز :rose:

به نظرم این دو نرم افزار هر دو نرم افزار های خوبی هستن واینو قبول دارم که تو پروژه های بزرگ اصلاً حتی VFX کارها خیلی هاشون همدیگرو نمی بینن و این وظیفه supervisor هست که نتیجه رو به اعضاش اعلام کنه خب این کاملا حرفه ایی هست که نیاین تمام کاپموزیت رو با یه نرم افزار انجام بدن من توانایی های این دو برنامه رو رد نمی کنم اما افتر افکت در زمینه کامپوزیت هم واقعا حرفه ایی هست

و اما مشکل خیلی از ما ها اینه ( جسارت به کسی نمی کنم ) :

اینکه الان افتر افکت دیگه داره جا می افته و نم نم همه دارند می فهمن که این کلیپ های ماهواره یا تیزر های تلویزیونی داره با افتر ساخته میشه و اینکه همه بدونن تو داری با چه نرم افزاری کار می کنی یه کم از حرفه ای بودن شاید در نظر اون فرد کم کنه مثلا الان تو هر کامپیوتری که می بینی نرم افزار فتوشاپ نصب هست ولی این موضوع دلیلی بر عدم توانمند بودن این نرم افزار فوق العاده نیست طرف با فتوشاپ میاد دور بری میکنه اما یه فرد دیگه میاد با مد لایه ها بک رو حذف میکنه

شاید به این دلیل باشه که خیلی ها دلشون می خواد مردم و همکارها حتی اسم نرم افزار هایی که دارن باهاش کار می کنن رو ندونن ( اینطوری فکر میکنن حرفه ایی ترن ) ولی حالا اسم افتر افکت دیگه بیشتر شنیده میشه مصداق این موضوع هم تمام تیزر های تلویزیونی موجوده که نشون میده افرادی هستن که به این نرم افزار آشنایی دارن ( حالا یا در حد پروژه آماده یا واقعا بصورت تخصصی )

و به همین دلیل هست که عده ایی میخوان متفاوت باشن و واسه همین میرن دنبال نرم افزار های به قول خودشون خاص تر

اما در هر صورت من آدم تعصبی نیستم و بسیار هم به توانایی های این دو برنامه ایمان دارم اما به هچ عنوان افتر رو کنار نخواهم گذاشت

sajad_VFX

Member
دوست عزیز حرف شما کاملا درسته، AE توی کامپوزیت خیلی خوب عمل می کنه و نمونه اش تیکه هایی از فیلم هری پاتر و فیلم من شماره 4 هستم، قدرتش رو درک کردم و نمونه های هالیوودیش هم دیدم، منتهای مطلب کامپوزیت 3D هست ( و اینجا کاری به تیزر و کلیپ و ... نداریم) که اونا قویتر عمل میکنند، و در اینجا هدف من معرفی اون بود نه اینکه بخوام کسی رو ناراحت کنم یا منکر چیزی بشم، و اینجا یه سری امکاناتی رو معرفی کردم که AE توی اونا ضعیف یا اصلا قادر به انجامش نیست.
وقتی کسی افترافکتز کارش رو راه میندازه چرا بره سراغ یه نرم افزار دیگه؟
من این تاپیک رو واسه این نوشتم تا کسایی که میخوان کامپوزیت حرفه ای دنبال کنند از الان یه نرم افزار رو انتخاب کنند( همونطور که توی بحث اول نوشتم) منم تعصب خاصی ندارم و فقط جهت اطلاع کاربرانی که با نرم افزار ها آشنا نیستن اشنایی بهتری پیدا کنند
** کارتون که با AE C4D Boujou زده بودین دیدم، کار قشنگیه اگه هم کار اولتون هست خیلی خوبه

پیوست ها

• max2fusion.JPG
    max2fusion.JPG
    64.7 کیلوبایت · بازدیدها: 23
  • max2fusion2.JPG
    max2fusion2.JPG
    181.4 کیلوبایت · بازدیدها: 25
آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام مجدد خدمت دوست عزیز

به نظر من بهتره از دفاع از نرم افزار ها برداریم و بیایم واقعا بهتر به این تاپیک نگاه کنیم

خود شما چقدر با این دو نرم افزار کار کردید؟؟

و اینکه آیا Fusion رو قبول دارید؟ اگه آره به چه دلیلی از Nuke بالا تره ؟؟

اگه تجربه خاصی از کامپوزیت با اینها دارید بگید چون من اصلا و ابدا آدم تعصبی نیستم و بسیار هم به VFX علاقمندم و اگه لازم باشه ( که هست ) ممایلم کار با یکی از دو رو شروع کنم

پیشنهاد شما کدومه ؟

در مورد نمونه کار هم لطف کردید که دیدید ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا