tchapnegar

New Member
نکات طلایی در طراحی و چاپ بروشور :
موضوع بروشور :
دانستن موضوع بروشور و انتخاب و تفکر در زمینه مورد نظر طراحی بروشور نکته بسیار حائز اهمیت می باشد بطوری که دیدن نمونه ها بسیار و انتخاب رنگ بندی جهت انتقال داده از طریق بروشور به مخاطب باید به جد بررسی و مورد تفکر قرار گیرد.
شناخت مخاطبین مورد توجه :
مطالعه کامل با توجه به محتوی و شناخت مخاطب محصول یا مخاطب موضوع دیگری است که باید در نظر داشت که مشتری یا مخاطب به چه علت و با چه نیازی به بروشور شما توجه و نیاز پیدا می کند و انتظار دریافت چه چیزی را از بروشور دارد .
لذا تعیین مخاطب و نیاز مشتری از بروشور باعث جمع آوری اطلاعات مورد نیاز در مورد کالا یا خدمات هر مجموعه را به دنبال داشته و سبب دست یافتن به بروشوری پرمعنا و کاربردی را برای مخاطب فراهم میکند .
استفاده از تصویر در بروشور:

استفاده از تصویر همیشه مورد نظر قرار گرفتن مخاطب قرار داشته و استفاده از عکس محصول با کیفیت و مناسب به نوعی باعث زیبایی بروشور و اطمینان خاطر پیدا کردن از نوع محصول یا کالای ارایه شده و در بحث خدمات با رایه تصاویر خدمات ارایه شده و نمونه کاره باعث هر چه بیشتر مخاطب را بهمراه دارد
اندازه نوشته و نوع فونت
اندازه نوشته و نوع فونت استفاده شده در متن توضیحات سر تیتر ها و نکات مهم امری دیگر بوده که رعایت این موارد نیز زیبایی خاصی به بروشور می دهد .
متفاوت بودن در عین حال سادگی هر بروشور :
استفاده زیادی از عکس های تکراری یا استفاده از تضاد بیش از حد در رنگ بندی نوشته ها و بکراند و بالعکس که باعث آزار چشم و مخاطب میشود پرهیز شود
کپی برداری یا تشابه که امروزه بسیار رایج شده و باعث یکنواختی طرح های گرافیکی در اکثریت مجموعه های طراحی به چشم میخورد باعث مردگی طرح هادر بروشور و تراکت ها را به دنبال داشته که این امر سبب عدم توجه مخاطب یا مشتری ها را به دنبال دارد.

منبع : چاپ نگار / نکات طلایی چاپ بروشور

robina007

New Member
سلام خوب شد یه تاپیک در این موضوع بروشور میخواستم یه سوالی بپرسم
دوستانی که تخصص خاصی در این موارد دارن من شروع به کار کردم و با فتوشاپ دارم تمرین میکنم
آیا برای طراحی یک بروشور خیلی شیک و زیبا که الان برای یکی از دوستانم که سالن آرایشی دارن میخوام انجام بدم با همین برنامه میشه یه بروشور خوب طراحی کرد ؟

tchapnegar

New Member
سلام دوست عزیز بله
شما میتونید با فتوشاپ ،کرل ، الیستریتورو دیگر برنامه های دیگه این کار رو انجام بدید حهت کمک بهتون میتونم یه آدرس بهتون معرفی کنم تا طرح های لایه باز رایگاه رو هم تو این آدس دانلود کنید و تو طراحیهاتون ازش استفاده کنید
مورد دیگه هم بود و در توان باشه براتون انجام بدیم در خدمتتون هستیم
در ضمن ادامه مطلب نکات طراحی بروشور رو هم تو منبع اش تو لینک انتهای صفحه دنبال کنیید مطالب دیگه ای هم هست که پیشنهاد میشه دنبال کنید

طرح لایه باز تراکت آرایشگاه

robina007

New Member
ممنون خیلی طف کردید
استفاده کردم و عالیه
من علاقه دارم که خودم بصورت حرفه ای هم یاد بگیرم

iraneurope

New Member
سلام.. زمانی که در بروشور از رنگ تیره مثل مشکی یا سرمه ای استفاده میکنیم در چاپ خیلی کمرنگ و بور میشه.. چه باید کرد؟؟ :(

the_king

مدیرکل انجمن
سلام.. زمانی که در بروشور از رنگ تیره مثل مشکی یا سرمه ای استفاده میکنیم در چاپ خیلی کمرنگ و بور میشه.. چه باید کرد؟؟ :(
هم کیفیت جوهر در چاپ موثره و هم تنظیمات چاپگر اما در حالت کلی مشکی سیر از ترکیب K و C M Y بدست میاد، نه K به تنهایی.
یعنی برای رنگ مشکی 100% فقط از K:100% در کنار C:0% M:0% Y:0% استفاده نکنید، ترکیب اون K:100% با درصدی فرضا 25% از رنگهای C M Y مشکی های سیر تری ایجاد میکنه.

tchapnegar

New Member
هم کیفیت جوهر در چاپ موثره و هم تنظیمات چاپگر اما در حالت کلی مشکی سیر از ترکیب K و C M Y بدست میاد، نه K به تنهایی.
یعنی برای رنگ مشکی 100% فقط از K:100% در کنار C:0% M:0% Y:0% استفاده نکنید، ترکیب اون K:100% با درصدی فرضا 25% از رنگهای C M Y مشکی های سیر تری ایجاد میکنه.
گفته دوستمون در مورد تکست ها عالی ترین راهکارش هست
ولی تو زمینه اگر میخواید رنگ مشکی ذغالی داشته باشید میتونید از جدول رنگ استفاده کنید که بهترین ترکیب رنگیش واسه مشکی زمینه میتونه با درصد زیر باشه که تو مقاله بعدی حتما جدول رنگ چاپ نگار رو براتون میزارم
درصد رنگ : Y:35 | C: 65 | M:75 | B: 100
این ترکیب رنگی بهتون مشکی ذغالی رو قطعا میده بهتون

tchapnegar

New Member
ممنون خیلی طف کردید
استفاده کردم و عالیه
من علاقه دارم که خودم بصورت حرفه ای هم یاد بگیرم
مقالت بیشتر در مورد کیبورد و استفاده از نرم افزار ها بهمراه کد رنگی ها و شیوه لایه بندی و طراحی رو تو سایت چاپ نگار بصورت مقاله میزاریم وقت کنم حتما اینجا هم میزارم خدمتتون استفاده کنید حتما

tchapnegar

New Member
l
گفته دوستمون در مورد تکست ها عالی ترین راهکارش هست
ولی تو زمینه اگر میخواید رنگ مشکی ذغالی داشته باشید میتونید از جدول رنگ استفاده کنید که بهترین ترکیب رنگیش واسه مشکی زمینه میتونه با درصد زیر باشه که تو مقاله بعدی حتما جدول رنگ چاپ نگار رو براتون میزارم
درصد رنگ : Y:35 | C: 65 | M:75 | B: 100
این ترکیب رنگی بهتون مشکی ذغالی رو قطعا میده بهتون[/QUOTE]
مقاله جدید در مورد رنگ بندی رو در مقاله جدید ارایه شده میتونید به آدرس زیر مشاهده کنید یا در نوشته ها و پست های دیگه من ببینیدشون

جدول ترکیب رنگ ها در چاپ افست تراکت و چاپ کارت ویزیت های عمومی

جدیدترین ارسال ها

بالا