نویز بازتاب از شیشه وی ری

Ali 59

Well-Known Member
دوستان سلام

کسی میدونه چطوری از شر این نویز کثیف در سایه های پشت شیشه وی ری خلاص بشم؟

http://img.majidonline.com/pic/314471/noise.jpg
noise.jpg

توصیح اینکه هر چی هست مربوط به hdri ای هست که به محیط وی ری نسبت دادم. ولی نمیدونم چه پارامتری رو باید دستکاری کنم! :-?

Hidden Dragon

کاربر فعال
Ali 59 عزیز سلام،

برای رفع مشکل بصورت اصولی نیاز به اطلاعات بیشتری از یک تصویر هست به این خاطر که توضیح خاصی راجع به تنظیمات رندر و متریال شیشه و ... ارائه ندادی چون این مشکل میتونه از طریق تنطیمات اشتباه در Gi و یا متریال و ... ایجاد شده باشه اما

حدس میزنم با انجام چند تا کار ساده مشکلتون حل بشه.

1- مطمئن بشید که لبه های پایین شیشه دقیقا روی سطح قرار نداشته باشن و مقدار خیلی کمی اونها رو از سطح بالاتر قرار بدید ( این مورد برای رفع مشکل بالا نیست بلکه برای جلوگیری از بعضی خطاهای احتمالی در انعکاس و انکسار شیشه است )

2- در متریال شیشه چک Affect shadow رو در بخش Refraction متریال شیشه فعال کنید و یه تست رندر بگیرید، اگر مشکل حل شد که هیچ در غیر اینصورت مرحله 3 رو دنبال بفرمایید

3- تصویر Hdri رو بجای اعمال کردن روی Environment از طریق یک Dome light به صحنه اعمال بفرمایید تا علاوه بر از بین رفت مشکل بالا کیفیت سایه و روشن تصویر هم بالاتر بره

4- اگر مشکل تا اینجا مرتفع شده بود که هیچ وگرنه کلا صورت مسئله رو پاک بفرمایید و طبق روشی که در پست وی ری در بخش پست های مهم این انجمن در مورد سیستم Universal ارائه کردم

با استفاده از سیستم Brute force علاوه بر حل مشکل میتونی نویز باقی مونده روی بدنه مدلهای دیگه رو هم از بین ببری

موفق باشید

sm_r

Member
شاید اگر کمی تداخل بین کف شیشه و زمین ایجاد کنید هم مشکل رفع بشود.

Ali 59

Well-Known Member
Ali 59 عزیز سلام،

برای رفع مشکل بصورت اصولی نیاز به اطلاعات بیشتری از یک تصویر هست به این خاطر که توضیح خاصی راجع به تنظیمات رندر و متریال شیشه و ... ارائه ندادی چون این مشکل میتونه از طریق تنطیمات اشتباه در Gi و یا متریال و ... ایجاد شده باشه اما

حدس میزنم با انجام چند تا کار ساده مشکلتون حل بشه.

1- مطمئن بشید که لبه های پایین شیشه دقیقا روی سطح قرار نداشته باشن و مقدار خیلی کمی اونها رو از سطح بالاتر قرار بدید ( این مورد برای رفع مشکل بالا نیست بلکه برای جلوگیری از بعضی خطاهای احتمالی در انعکاس و انکسار شیشه است )

2- در متریال شیشه چک Affect shadow رو در بخش Refraction متریال شیشه فعال کنید و یه تست رندر بگیرید، اگر مشکل حل شد که هیچ در غیر اینصورت مرحله 3 رو دنبال بفرمایید

3- تصویر Hdri رو بجای اعمال کردن روی Environment از طریق یک Dome light به صحنه اعمال بفرمایید تا علاوه بر از بین رفت مشکل بالا کیفیت سایه و روشن تصویر هم بالاتر بره

4- اگر مشکل تا اینجا مرتفع شده بود که هیچ وگرنه کلا صورت مسئله رو پاک بفرمایید و طبق روشی که در پست وی ری در بخش پست های مهم این انجمن در مورد سیستم Universal ارائه کردم

با استفاده از سیستم Brute force علاوه بر حل مشکل میتونی نویز باقی مونده روی بدنه مدلهای دیگه رو هم از بین ببری

موفق باشید

Hidden Dragon عزیز، بابت ناقص بودن توضیحات عذرخواهی میکنم. بگذار به پای مبتدی بودن من. اما در عوض توضیحات تو بسیار کامل و مفید و کابردی بود.
بابت نکته ای که در مورد یک اشاره کردی ازت ممنونم. مشکل در همان مورد 2 با تیک Affect Shadow بکلی برطرف شد.

مورد سه و چهار هم حتما بعد از خواندن مقالاتت پیگیری خواهم کرد و اگر باز هم سوالی بود مزاحمت خواهم شد.

از آشنایی با تو بسیار خوشحال شدم و از راهنماییت بی نهایت ممنون و سپاسگزارم.

زنده باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا