نه ویندوز نصب میشه نه درایو ها رو میشناسه

ghoroobegham

New Member
missing opereting system
این اروری هست که بعد نصب dvd ریکاوری (back up )لپتاپم در یک صفحه سیاه هنگام بوت بنماش درمی آید
قبلا win 7 32 bit داشتم که خراب شد , مرتب eror میداد erorr RUN32DLL.EXE هرچی تلاش کردم ویندوزم رو نجات بدم نتونستنم تا اینکه یه راه حل پیدا کرم ، " انجام یه سری تنظیمات رجیستری " که تو
یه سایت بهم گفتن انجام بدم و نتیجش این شد که ویندوزم بنده خدا ترکید دیگه:sad: و اون پیغام بالا رو نشون میده (missing opereting system) و دیگه بالا نیومد. البته فکر نمی کنم بالا نیومدن ویندوزم خیلی به این تنظیمات ربط داشت چون خودم حس کرده بودم نفس های آخر ویندوزم هست و بعد از اون دیگه هرچی تلاش کردم که ویندوز نصب کنم xp، win 7 64 and win7 32 نشد که نشد و همش همین پیام رو میده . و حتی نتوستم ویندوزم رو ریکاوری کنم . و
تازه مصیبت از اینجا شروع میشه که فهمیدم درایو های دیگم هم پریدن درایو d ,e,f
یه cd بوت 98 گداشتم با داس اومدم بوت شدم و متوجه شدم به به ! درایوهام رو هم نمیشناسه :sad: و درایو c که 60GBداشت به 9.9g تغییر حجم داده (البته فکر می کنم این پارتیشنی که به اسم c ایجاد شده درایو c من نباشه) یه درایوی به اسم X و با نام boot با حجم 100mb به همراه درایوی دیگه با اسم ( system (D نزدیگ 30 یا 40 مگا بایت ایجاد شده بود و بقیه درایو هام هم نبودند
نمیدونم شاید تنظیمات MBR پارتیشنم ریخته بهم ؟؟
یه توضیح دیگه هم که باید خدمتون بدم اینه که هنکام نصب ویندوز سون در قسمت select the drive to be installed هیچ درایوی رو برا انتخاب به من نشون نمیده و برای نصب میندوز xp هم operestion fail پیغام میده.
در ضمن اطلاعاتم هم خیلی خیلی برام مهم هستن نمی تونم از دستشون بدم
لطفا راهنماییم کنید که من چگونه میتونم هم ویندوز نصب کنم و هم درایوهام آسیب نبینن
سعی کردم کامل توضیخ بدم و راستش می دونم خوب نتونستم توضیح بدم مشکلمو .خواهش میکنم اگه مبهمه یا منظورم رو خوب نرسوندم ازم سوال کنید با تشکر فراوان ا پریدن درایو d ,e,f
یه cd بوت 98 گداشتم با داس اومدم بوت شدم و متوجه شدم به به ! درایوهام رو هم نمیشناسه و درایو c که 60GBداشت به 9.9g تغییر حجم داده (البته فکر می کنم این پارتیشنی که به اسم c ایجاد شده درایو c من نباشه) یه درایوی به اسم X و با نام boot با حجم 100mb به همراه درایوی دیگه با اسم ( system (D نزدیگ 30 یا 40 مگا بایت ایجاد شده بود و بقیه درایو هام هم نبودند
نمیدونم شاید تنظیمات MBR پارتیشنم ریخته بهم ؟؟
یه توضیح دیگه هم که باید خدمتون بدم اینه که هنکام نصب ویندوز سون در قسمت select the drive to be installed هیچ درایوی رو برا انتخاب به من نشون نمیده و برای نصب میندوز xp هم operestion fail پیغام میده.
در ضمن اطلاعاتم هم خیلی خیلی برام مهم هستن نمی تونم از دستشون بدم
لطفا راهنماییم کنید که من چگونه میتونم هم ویندوز نصب کنم و هم درایوهام آسیب نبینن
سعی کردم کامل توضیخ بدم و راستش می دونم خوب نتونستم توضیح بدم مشکلمو .خواهش میکنم اگه مبهمه یا منظورم رو خوب نرسوندم ازم سوال کنید با تشکر فراوان ا

the_king

مدیرکل انجمن
با قابلیت Recovery DVD لپ تاپ ها آشنا هستید؟ محتویات هارد دیسک رو درجا بازنویسی می کنند و مشخصات کل درایو های قبلی حذف می شه.
حتی اگه عملیات نیمه کاره متوقف بشه باز هم جدول پارتیشن بندی و مشخصات درایو ها باز نویسی شده و دیگه قابل بازیابی نیست. از اونجایی که حجم این DVD ها خیلی کمتر از
حجم هارد دیسک ئه و معمولا فقط روی بخش اولیه هارد دیسک می نویسند، شانس بازیابی برای فایل های بخش باقی مونده زیاده، اما باز یابی باید روی یک هارد دیسک یا فلش درایو
دیگه انجام بشه، نه روی همین هارد دیسک. باید هارد دیسک رو برای بازیابی بسپارید به یک فرد متخصص اینکار.

ghoroobegham

New Member
مشکل بنده حل شد. راستش چاره کار رو تو یه انجمن انگلیسی زبان یافتم
واسه کسی هایی میگم که به مشکل من شاید بربخورن
با یک cd boot (که یه سیدی قدیمی ویندوز 98 بود) ،سیستم رو اوردم بالا بعد دستور chkdhk / f رو اجرا کردم بعد که سیستم ریست شد درایو هاو رو شناخت و من تونستم ویندوزم رو ریکاوری کنم خداروشکر:)

nima_dsnr

کاربر VIP
برای من هم این اتفاق افتاده
وقتی اون سی دی ویندوز 98 رو میزاری هیچی نمیشناسه و یک ظرفیت کم رو بهش اختصاص میده که مال خود سی دی هست
اما مدتی بعد درست میشه که این درست شدن موقتی هست.
خدا رو شکر که تونستی اطلاعاتت رو برداری
ولی مطمئن باش دو روز دیگه دوباره به همون صورت برمیگرده و میزنه missing operation system
البته فکر کنم ارور دقیقش اینه operation system not found
در کل باید هارد رو تعویض کنی دیگه خیلی متخصص باشن بتونن تعمیر کنن.

ramtin2025

New Member
سلام
به این زودی نمیشه گفت که هارد باید تعویض بشه
در ضمن دوستان به جای استفاده از ویندوز 98 برای بوت کردن، بهتره به فکر تهیه یک winpe باشند
درست کردنش خیلی راحته ولی نمیگم تا خودتون تحقیق کنین
درایو بوت هم که گفتین 100 مگا بایت هست، بیخودی ایجاد نشده
شما اگه بیشتر از یک ویندوز دارین، باید حتما این دراو کوچیک رو داشته باشین
فایلهای بوت ویندوز توی این درایو ریخته میشن تا با پاک کردن یک ویندوز، بقیه ویندوزها از بین نره

جدیدترین ارسال ها

بالا