نمونه جلوه های ویژه فیلم (آوای خاک ) شبکه 3

eslam-ormoz

New Member
شما که برای هر نظر ماشالا یک دلیل آماده دارید

1- عناصر دور و feather زیادی کنار قلعه رو می تونستید با چند روش مثل cc و blu و چند افکت گرد و غبار و ... شبیح سازی کنید
2- اینکه می گید سوژه از بک جدا میشه باید بگم که هر چیزی راهی داره و توی کامپوزیت میشه هر چیزی رو شبیح سازی کرد و محدودیتی در کار نیست
3- فکر نمی کنم وقتی پروژه ای به پایان رسیده باشه پخش کردن پشت صحنه آن موردی داشته باشه

به کل : کارتون با تمام کم جزئیاتیش به دل میشینه
track کار دقیق انجام شده
مدلسازی خوب بوده ( اما تکسچر و ماده ها و سایه ها بهتر هم می تونست باشه )
( اگه نسخه نهایی + نرم افزار های کار شده رو اعلام نمایید ممنون میشم , خیلی از دوستان منتظر هستند ...

بابا ما رو هم تحويل بگيريد به خدا دو دوتا چهارتا رو بلديم

bahman.k70

Member
شما که برای هر نظر ماشالا یک دلیل آماده دارید

1- عناصر دور و feather زیادی کنار قلعه رو می تونستید با چند روش مثل cc و blu و چند افکت گرد و غبار و ... شبیح سازی کنید
2- اینکه می گید سوژه از بک جدا میشه باید بگم که هر چیزی راهی داره و توی کامپوزیت میشه هر چیزی رو شبیح سازی کرد و محدودیتی در کار نیست
3- فکر نمی کنم وقتی پروژه ای به پایان رسیده باشه پخش کردن پشت صحنه آن موردی داشته باشه

به کل : کارتون با تمام کم جزئیاتیش به دل میشینه
track کار دقیق انجام شده
مدلسازی خوب بوده ( اما تکسچر و ماده ها و سایه ها بهتر هم می تونست باشه )
( اگه نسخه نهایی + نرم افزار های کار شده رو اعلام نمایید ممنون میشم , خیلی از دوستان منتظر هستند ...
سلام علیکم !
اخیش بازم برگشتیم . دلم باسه تون تنگ شده بودااااا !

1- بله درسته . خب تستی بود شما ببخشید .
2-بله
3-پروژه به پایان رسیده بود ! ولی چند عدد میکروب جلوی کار رو گرفتن که بعدا تحویل مراجع قضاییی و اینا شدن /
تازه امروز 31 خرداد نصفه کار رفته تهران واسه ارزیابیو اینا ! هنوز نتمومیده !!
..........................
به کل متشکرم از نظرت .

نرم افزار های کار شده هم سه تا بود بوژو
فتو شاپ افتر افکت .

آخرین ویرایش:
سلام من سوالی داشتم چطوری میشه فیلم سه بعدی را با واقعی تلفیق کرد من با آفتر و مکس کارمیکنم
ولی این موضوع را نمیدانم

M3hrshad

Member
دوست عزیز جواب سوال شما خیلی گسترده تر از این هست ! اما خلاصه کار رو بهتون می گم

نرم افزار های مورد نیاز :

3ds Max : برای ساخت عناصر سه بعدی
Boujou : برای شبیح سازی حرکت دوربین صحنه اصلی
After Effects : برای تلفیق شاتهای سه بعدی و اصلی با یکدیگر و...

یک مجموعه آموزشی ویژه جلوه های ویژه هست بهتون پیشنهاد می کنم حتما بگیرید اگه علاقه دارید و می خواهید ادامه بدید
14DVD هست
قیمتش هم 25 تومان هست که حتما به همه علاقه مندان مبحث جلوه های ویژه و انیمیشن و فیلم سازی پیشنهاد می کنم

برای اطلاعات بیشتر با من از طریق پیام خصوصی در تماس باشید ...

آخرین ویرایش:
نرم افزار

:cool:فکر نکنید مغرورم اما من تو زمینه جلو ه های ویژه هر نرم افزاری که به ن معرفی بشه ظرف نهایت یه روز کامل میتونم باهاش آشنا بشم
تو زمزنه جلو ه های ویژه با نرم افزار های سیستم ذره ای زیاد کار کردم و کامپوزیت برام سخت نیست

سلام دوباره
میشه در مورد این دو نرم افز ار توضیم بدینboujou - pftraack-در مورد کامپوزیشن هم بگید, و نرم افزار نوک
و
سوال مهمتر این که سوالای قبلی قرار دادن ابجکت سه بعدی توی فیلم رئال بود
حالا اگه بخام یک موضوع واقعی رو توی محیط سه بعدی قرار بدیم چی کار کنم
مثلا یک ادمی که داره از تپه ای سه بعدی بالا میره

شما در مورد موضوعات زیر اطلاعاتی دارید
تروکاژ
آشنایی با تکنیک های اولیه تروکاژ ( قالب گیری ثابت ، نقاشی روی شیشه ، تراشیدنآئینه ، ماکت آویزان و پریسکوپ ، نمایش از مقابل و پشت ، زوپتیک ، داینامیشن )
تروکاژ در لابراتور( قالب گیری ، گواکروم ، تصحیح رنگ )
روشهای تلفیقی – تروکاژ های گروه سوم ( پرده آبی ، قالب متحرک ، ده فرمان ،روتوسکپی )
و روتوسکپی چی هست
MattePain
Pre-Viz
Rigging
Muscle
Layou

آخرین ویرایش:

eslam-ormoz

New Member
سلام علیکم !
اخیش بازم برگشتیم . دلم باسه تون تنگ شده بودااااا !
1- بله درسته . خب تستی بود شما ببخشید .
2-بله
3-پروژه به پایان رسیده بود ! ولی چند عدد میکروب جلوی کار رو گرفتن که بعدا تحویل مراجع قضاییی و اینا شدن /
تازه امروز 31 خرداد نصفه کار رفته تهران واسه ارزیابیو اینا ! هنوز نتمومیده !!
..........................
به کل متشکرم از نظرت .

نرم افزار های کار شده هم سه تا بود بوژو فتو شاپ افتر افکت .

تو رو خدا اینقدر خالی نبند .کارت اینقدر شاخ نیست .دارنبهت دلگرمی میدن که کارات بهتر بشه نه اینکه به خودت بیای عزیز من

M3hrshad

Member
:cool:فکر نکنید مغرورم اما من تو زمینه جلو ه های ویژه هر نرم افزاری که به ن معرفی بشه ظرف نهایت یه روز کامل میتونم باهاش آشنا بشم
تو زمزنه جلو ه های ویژه با نرم افزار های سیستم ذره ای زیاد کار کردم و کامپوزیت برام سخت نیست

سلام دوباره

میشه در مورد این دو نرم افز ار توضیم بدینboujou - pftraack-در مورد کامپوزیشن هم بگید, و نرم افزار نوک
و
سوال مهمتر این که سوالای قبلی قرار دادن ابجکت سه بعدی توی فیلم رئال بود
حالا اگه بخام یک موضوع واقعی رو توی محیط سه بعدی قرار بدیم چی کار کنم
مثلا یک ادمی که داره از تپه ای سه بعدی بالا میره

شما در مورد موضوعات زیر اطلاعاتی دارید

تروکاژ
آشنایی با تکنیک های اولیه تروکاژ ( قالب گیری ثابت ، نقاشی روی شیشه ، تراشیدنآئینه ، ماکت آویزان و پریسکوپ ، نمایش از مقابل و پشت ، زوپتیک ، داینامیشن )
تروکاژ در لابراتور( قالب گیری ، گواکروم ، تصحیح رنگ )
روشهای تلفیقی – تروکاژ های گروه سوم ( پرده آبی ، قالب متحرک ، ده فرمان ،روتوسکپی )
و روتوسکپی چی هست
MattePain
Pre-Viz
Rigging
Muscle
Layou

عزیزم من نرم افزار های مورد نیازتون و مجموعه آموزشی رو بهتون معرفی کردم
که با داشتن آنها و تمرین کردن با نرم افزار ها می توانید عناصر سه بعدی را به Footage یا همان محیط وارد کنید

برای تکنیک هایی که نام بردید هم یک کتاب هست به نام رازهای جلوه های ویژه هالیوود که تمام تکنیک های تروکاژ رو یاد میده

برای تهیه موارد موفق با من از طریق پیام خصوصی در تماس باشید ...

bahman.k70

Member
تو رو خدا اینقدر خالی نبند .کارت اینقدر شاخ نیست .دارنبهت دلگرمی میدن که کارات بهتر بشه نه اینکه به خودت بیای عزیز من
دادا کوچول جانم :rose:
اولا سلام ! دوما نترس خالی نبستم ! اتفاقن پر بستم تا خرخره !
وقتم هم ارزش داره حوصله توضیح دادن برای شخص شما رو ندارم . از طرح حرف زدنت شخصیتتون مشخصه ..
.

.

قبلا از دوستان هم بخاطر این پست معذرت میخام ...

eslam-ormoz

New Member
دادا کوچول جانم :rose:
اولا سلام ! دوما نترس خالی نبستم ! اتفاقن پر بستم تا خرخره !
وقتم هم ارزش داره حوصله توضیح دادن برای شخص شما رو ندارم . از طرح حرف زدنت شخصیتتون مشخصه ..
.

.

قبلا از دوستان هم بخاطر این پست معذرت میخام ...

سلام.
من آدم بی شخصیت قبول. ولی در جایی که شما باید اطلاعاتو با دیگران به اشتراک بزاری نباید این بحث ها رو بکنی. وقتت با ارزشه درست .ولی ......
من هم کار خیلی انجام دادم .ولی هییچ کدوم نشون ندادم. چون هنوز جای کار دارن. ولی اینو بدون تمام کارهام به جز یک مورد که هنوز تسویه نشده از شبکه های مختلف پخش شدن.اینو گفتم که بدونی هنوز اول کاری خدا پشت و پناهت باشه تا بتونی پله های موفقیت را طی کنی.

حلول ماه مبارک رمضان را به تمام اعضای سایت و شما دوست عزیز و خانواده محترمت تبریک میگم .
هیچ موقع با
انتقاد یک نفر در مورد شخصیتش قضاوت نکن

سلام دوستان من علاوه بر فیلم سازی تاریخ هم میخونم و توی تاریخ در مورد خوارزمشاهیان و حمله مغلول به ایران و خلافت عباسیان هم خوندم و تنها چیزی که خوب یاد گرفتم فقط چیزی هیت که در مورد ارتباط این سه سلسله یاد گرفتم
که اگر خوارزمشاهیان از لحاظ قدرت نظامی و خلفای عباسی به لحاظ قدرت معنوی که در جهان داشتند متحد می شدند و غرور رو کنار میگذاشتند سلسله مغول ها را تار مار می کردند و لی به سبب غرور متحد نشدند و مغول حمام خورن در ایران به راه انداخت
منظورم از این حرفا این هست که به جاب کل کل کردن اطلاعاتتون رو به اشتراک بگذارید و حتی پروژه های هم دیگه را با هم انجام بدین تا این که قطبی در ایران بشین

سوالم این هست مجموعه آمزشی رازهای جلو ه های ویژه هالیوود رو از کجا میشه پیدا کرد
سوال دوم من هم از دوستمون که شما که میگی کار شاغی انجام ندادی خودشون چه کارنامه کاری دارن و نام کارهایی که پخش شده در صدا و سیما رو بگن و بگن چطور تونستم به صدا و سیما نفوذ کنن من 80درصد نرم افزار های گرافیکی دو بعدی و سه بعدی رو کار کردم و فیلم سازی هم میخونم اما تا الان نتونستم چنین جا هایی نفوذ کنم ممنون میشم از پاسختون

در مورد تلفیق فیلم واقعی با سه بعدی من چون با نرم ا فزار های نوک و گره ای کار نکردم و سیستمش رو نمیدونم البته فیوژن رو میدونم ولی نوک را نه حالا کار نداریم
میام و فیلم واقعی رو توی مکس میارم و با قدرتی که مکس داره تلفیق اصلی و اونجا انجام میدم و کامپوزیت نهائی رو ا نجام میدم و نیازی به نوک و نرم افزار هار های مچ موی هم احتیاجی پیدا نمیکنم

eslam-ormoz

New Member
سوالم این هست مجموعه آمزشی رازهای جلو ه های ویژه هالیوود رو از کجا میشه پیدا کرد
سوال دوم من هم از دوستمون که شما که میگی کار شاغی انجام ندادی خودشون چه کارنامه کاری دارن و نام کارهایی که پخش شده در صدا و سیما رو بگن و بگن چطور تونستم به صدا و سیما نفوذ کنن من 80درصد نرم افزار های گرافیکی دو بعدی و سه بعدی رو کار کردم و فیلم سازی هم میخونم اما تا الان نتونستم چنین جا هایی نفوذ کنم ممنون میشم از پاسختون

سلام دوست عزیز .این حرف ما چه سر و صدایی کرد بیخیال بشید. ما غلط کردیم ادعا کردیم
در ضمن برای اثبات حرفم یه پیشنهاد میدم .لطفا شما ایمیل خودتون رو به من بدید من یه سری فایل براتون میل میکنم همراه با یک موسیقی شما با این تصاویر برای من یک فتو کلیپ بسازید. مطمئن باشید اگر مورد تایید قرار بگیره من از شبکه های داخلی پخش میکنم و روز پخشش را هم بهت میگم. در ضمن میتونی چند تا عکس از خودت هم بزاری و در آخر اگر تائیدشد مطمئن باش هزینش را هم بهت میدم. شاید باعث ادامه کار بشه باور کن خیلی به همکار احتیاج دارم.:rose:

BENgraph

Member
جلوه های ویژه

والا من این استاد رو از نزدیک مشناسم و یه مقدار دوست هستیم (همشهری) پسر بسیار گلی است :rose:
.............................

اولا کار داریم تا کار ... یکی از صبح تا شب با فوتیجهای آماده دیجیتال جویس و ... ور میره ،یکی هم میشینه یه ماه یه فوتیج میزنه ... حالا ارزش دوم بیشتره ؟؟

کار پخش شده تو صدا و سیما هم ملاک چیزی نیست !! دیگه حداقل اینجا همه خوب میدونن واسه کار کردن تو صدا و سیما شرایط خاصی لازمه :green: !! حتی با وجود این شرایط باز هم فارغ الاتحصیلای دانشکده خودش هم بیکارن (البته بماند که سوادی هم ندارند) تو یه همچین شرایطی با وجود اینهمه کارمند و کار محدود به نظرتون چند تا کار و چه جور کارهایی به بیرون راه پیدا میکنه، اگه تهران رو از مقوله جدا کنید (که اونجام شلم شوربائیه ناجور - یه کار هزار دست میچرخه تا به یه آدم متخصص واقعی برسه نه استاد دیجیتال جویس :green: )

تو شهرستان هم که خب مشخصه : بودجه محدود ، نو آوری و خلاقیت صفر ، پاچه خوری در حد تیم ملی !! در نهایت هم بابت یه فیلم مثلا یه ساعتی بهتون 30 هزارتومن میدن :lol: ، یا مثلا تدوین یه فیلم عروسی 40 هزار تومن ، واقعا خنده داره ، آدامس بفروشی درامدت و وقت آزادت بیشتره .... خیلی از همین حرفه ای ها سراغ دارم که پیش شرکت های سینمائی التماس کار ده هزار تومنی میکنند ، یا مثلا یه نمونه کار درست و حسابی ندارند (همهش کپی دیجیتال جویسی :wink: ) ، یا نهایت خلاقیتشون .... چی بگم ... بگذریم ....

مجموعه آمزشی رازهای جلو ه های ویژه هالیوود رو از کجا میشه پیدا کرد؟
یه کارخونه هست تا حالا اسمشو نشنیدی بهش میگن دیجیتال جویس :green: ، یه سرچ بکن غیور مردان ایران دزدیدن وارد کردن و خمسشو دادن حالام دارن رایت میکنن میفروشن :lol:
یا مثلا آرت بیت .. ولی هیچ چیزی خلاقیت و فوتیج خود آدم نمیشه ، شاید مثل اوانا بازاری پسند نشه اما حداقل تو هر فیلم عروسی درپیتی نمونه ش رو نمیبینی :cool:

آخرین ویرایش:

M3hrshad

Member
کتاب رازهای جلوه های ویژه هالیوود

دوست عزیز مشخصه که کسی یا چیزی روحیه کاری رو ازت گرفته باید بگم که خودتو درگیر این مسائل نکن و وارد حاشیه نشو مگرنه غرق میشی

در زیر یک سری اختلاف نظر هست که باید خدمت شما عرض کنم

اولا کار داریم تا کار ... یکی از صبح تا شب با فوتیجهای آماده دیجیتال جویس و ... ور میره ،یکی هم میشینه یه ماه یه فوتیج میزنه ... حالا ارزش دوم بیشتره ؟؟

این چیزها ملاک نیست و اینو باید بدونید که 90 درصد کسایی که از شما کار می خواهد هم مطمعن باشید حتی اسم شرکت های نام برده به گوششون نخورده

هیچ چیزی خلاقیت و فوتیج خود آدم نمیشه ، شاید مثل اوانا بازاری پسند نشه اما حداقل تو هر فیلم عروسی درپیتی نمونه ش رو نمیبینی

تا حدودی با عقایدت موافقم ولی ببین اگه بخواهی وسواس نشون بدی کارت سخت میشه و اینو باید بدونی که کمپانی های مطرح جهان و هالیوود هم از منابع Digital Juices - ArtBeat - Video Copilot - Video Hive و ... استفاده می کنه اما طوری تغییر توش ایجاد می کنن که برای حرفه ای ها هم تشخیصش سخته

یک مثال می زنم :

توی فیلم ارباب حلقه ها برای ساخت سیاه لشکر صحنه های نبرد فکر کردی تک تک کاراکتر ها رو طراحی می کنن از پایه ؟
یا مثلا در صحنه انفجار برج ایفل توی فیلم 007 اومدن برج ایفل رو از پایه ساختن ؟

فکر کنم متوجه منظورم شده باشی ...

واسه کار کردن تو صدا و سیما شرایط خاصی لازمه !! حتی با وجود این شرایط باز هم فارغ الاتحصیلای دانشکده خودش هم بیکارن

اگه شما توی زمینه خواصی تخصص داشته باشید به راحتی می تونید جایگاه خودتونو پیدا کنید و از نظر مالی هم این طور ها که می گید دیگه نیست و در حال حاظر دوستانی هستند که با اندک تخصص درامد میلیونی کسب می کنند

مجموعه آمزشی رازهای جلو ه های ویژه هالیوود رو از کجا میشه پیدا کرد؟

توی گوگل عبارت زیر
رو سرچ کنید

کتاب الکترونیکی رازهای جلوه های ویژه هالیوود

با تشکر

Iverson

Active Member
عزیزم الان به من بابت هر فیلم عروسی 30 تومن میدن، یک فیلم 2 ساعته .....که افتر و پریمیر کار میشه!
خب اگر قرار به استفاده از خلاقیت خود و یک ماه نشستن پشت سیستم باشه من ترجیح میدم برم عملگی کنم.....!!! اینجا ایرانه و هر چیزی ممکنه!

M3hrshad

Member
اگه واقعا حرفه ای کار می کنید عاقلانه نیست که برای 30 تومان سختی بکشید
جایگان فعلی خودتون رو بسپارید به کسی که 30 تومان براش ارزش این کارو داره

و اگه علاقه مند هستید و می خواهید پیشرفت داشته باشید در کنار درآمد خوب بهتون چیزای دیگه ای رو پیشنهاد می کنم

موزیک ویدیو
تیزر های تبلیغاتی

اون حرفتون آخرتون هم قبول نداشتم

Z

به قول شاعر " همیشه آدم توی محدودیت ها ستاره میشه "

آخرین ویرایش:

Iverson

Active Member
سپاس از لطف شما

منظور شما از حرفه ای بودن چیه عزیز؟
من یکساعت تو صورت عروس فقط در یک پلان چند ثانیه ای کار کردم که نور حاصل از پالوژن رو برطرف کنم اونم با کلی افکت و پلاگین Red Giant ......اونوقت طرف براش ده بار گذاشتم میگه من که چیزی حس نمیکنم.......
حالا میدونید طرف کیه؟
طرف کسی هست که 4 سال پیش رفته پیش یکی 4 تا ترانزیشن ادیوس رو یاد گرفته و از 4 سال پیش با همون ادیوس 3 تا حالا داره کار میکنه.......سطح کارش میدونی چطوریه؟....پریمیر نسخه 6 رو نصب داره!!! میگم چرا؟ میگه برای کپچر........میگم با ادیوس کپچر بگیر میگه مگه ادیوس کپچر هم میگیره؟؟؟......تری دی مکس 7 نصب داره میگم چرا....میگه برای رندر!!!

حالا شما فکر کن من تا بحال محیط ادیوس رو ندیدم حداقل کپچر بلدم.....بعد ایشون 30 تومن به من میده ولی از طرف 150 میگیره!!! چرا چون من سنم کمه، دوربین ندارم، مغازه ندارم......در آخر چون اینجا ایرانه......

بله محدودیت خلاقیت می آورد......ولی محدودیت .....نه توهین به شان انسانیت!!!

همدردی

بله دوست عزیزمن هم عینا به خاطر نداشتن سر مایه و تجهیزات همین مشکل شما رو دارم

ولی یه پیشنهاد کلی به تمام دوستان در تاپیک جلو ه ها ویژه میدم پیشنهادم این هست که بیایم و یک سایت طراحی کنیم به صورت جمعی و یک گروه کامل بشیم در زمینه فیلم سازی و جلو ه های ویژه و از تمام دوستا در این تایپک دعوت کنیم که به هم دیگه وصل بشن و این سایت رو محل کار گرفتن و نمونه کارا مون کنیم و هر کدوممون تو هر استانی که هستم کار بگیریم و در زمینه جلو وه های ویژه فیلم و...
مثلا من تخصص دارم دوست دیگمونتو این زمنیه تجهیزات داره یکی دیگه آشنا داره و همه با هم مچ بشیم
و کار بگیریم به نظر من که تکی کار کردن فایده ای مداره البته شاید خیلی از دوستان شرایط خوبی داشته باشن و کار . پروژه میگیرن ولی با این پیشنهاد من همه با هر نیرویی می تونن کار کنن و پول در بیارن
نظرتون چیه

Iverson

Active Member
این پیشنهاد شما تو این فروم شاید صد بار حداقل مطرح شده......

نه، شدنی نیست.....همین

جدیدترین ارسال ها

بالا