نقد و بررسی asus n53sv

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.امیدوارم حال همگی خوب باشه.

اخیرا برای یکی از شاگردام لپ تاپ ASUS N53SV گرفتم.یه سری تست هایی روش انجام دادم.گفتم در اختیار دوستان بزارم

i266330_P500.jpg

اولین چیزی که نظر منو جلب کرد ظاهر واقعا جذاب اون هست که از بدنه فلزی گرفته تا فرم بدنه و طراحی صنعتی لپ تاپ
i266336_gfBdHaK5e1u2swD9500.jpg

USB3.0_icon.jpg

با قابلیت usb 3 میشه مثلا یه فیلم 25گیگاباتی رو توی 70 ثانیه انتقال داد!!!

i266333_sonicmasternew95.jpg

این دستگاه صدای نسبتا خوبی داره.اما قابل مقایسه با بلندگوی استثنائی سری XPS کمپانی Dell نیست.

سیستم رو روشن کردم.طبق کرنومتر گوشیم مدت بوت شدن ویندوز 7
1 دقیقه و 29 ثانیه با آنتی ویروس nod32 و یه سری خرت و پرت های دیگه

تو محیط ویندوز یه چیزایی نظر منو جلب کرد.
- قابلیت Turbo boost که تو حالت عادی خاموشه که باتری کمتر مصرف بشه اما وقتی نیاز پیدا کنه از 2.00 GHz به 2.80 GHz اور کلاک میشه که قابل تحسین هست.

یه آیکن خوشگلی داره که کاملا میشه Power Setting رو تنظیم کرد.خیلی ساده و جذاب به لحاظ بصری.4 تا پروفایل داره. که برای رندر باید High بزاریم.

یه سری Entertinmet هم داره که دیدنش ضرری نداره.

از روبرو وقتی مانیتورش نگاه میکنیم متاسفانه به دلیل شفاف بودن عکس خودمون رو می بینیم.پس باید جایی کار کنیم که پشتش تاریک باشه.
اما رنگ بندی و کنتراست واقعا عالی هستن.

دوستان این لپ تاپ به شدت بی صدا هست.حتی وقتی زمان زیادی رو توی رندر صرف کنه.

هنوز تست باطری و ماندگاری ازش نگرفتم.

توی تست معروف Cinbench هم نتیجه خوبی گرفت
i266294_1.jpg

و میرسیم به اصل ماجرا و رندر مکس:oops:

به طرز استثنائی سرعت خوبی تو view port حتی تو صحنه های سنگین و فایل مکس مثلا 250 مگابایتی با کلی درخت و پروکسی داره

و رندر.... و دیگر هیچ!!
مقایسه من سیستم خونم هست با مشخصات U
intel q6600
ram 4 gig ocz gold ddr2 800
asus p5q
ati 4870 512 ddr5

2 تا صحنه از کارهای اورموشن رو رندر گرفتم.
Archexterior8 فایل شماره 8

i266293_2.jpg

زمان رندر سیستم من 4 دقیقه و 10 ثانیه طول کشید
زمان رندر Asus N53SV به طرز باور نکردی 2 دقیقه و 19 ثانیه!!

Archinterior 14 فایل شماره 6
i266295_3.jpg

زمان رندر سیستم من(15 درصد اورکلاک!) 30 دقیقه و 7 ثانیه طول کشید
زمان رندر Asus N53SV به طرز باور نکردی 12 دقیقه و 19 ثانیه!!

جمع بندی
یه زمانی Q6600 بهترین cpu دنیا بود چرا که با قیمت 200 دلار بهترین کارایی رو به ما میداد. قابلیت اورکلاک از 2.4 تا 3.6 یکی از بی نظیر ترین قابلیت های این cpu بود.
در حقیقت Q6600 یه پله بود.یعنی از اون بالاتر با قیمت های هنگفت بود.یعنی مثلا زمان رندر بود 10 دقیقه Q6700 که قیمتش 3 برابر بود میشه 8 دقیقه
یا Q9450 که خیلی سر وصدا کرد شده بود 7 دقیقه

بعد از Q6600 پله بعدی که هم ارزون باشه هم 2 برابر Core i7 920 بود که انصافا حتی 980x هم که 4 برابرش بود از نظر قدرت 2.5 برابر Q6600 نبود.

اما حالا واقعا با اومدن سند بریج تمام معادلات به خورده .با یه سیستم خنک سبک و همراه میشه به کارایی 2.5 برابری یه Q6600 رسید.

آخرین ویرایش:

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
ما قدرت رو میدونیم
خدایی کف کردم با این قدرت و قیمیت فکر میکنم خیلی سر تر از آلمینیوم دل باشه درسته؟ قیمتاش هم رده هستن ولی کارایی فکر کنم asus بالاتر باشه؟!

newman_hf

Member
ممنون
مشخصات کارت گرافیکش چیه؟
اگه میشه یه اسکرین شات از برنامه ی gpu-z بزار، ممنونت میشم

AREF

سلام.گرافیکش gt540 هست.
راستش باهاش بازی تست نکردم.الان به صاحبش دادم.هر وقت دیدمش تست gpu میگیرم.

saeedmagic

Member
خیلی ممنون از زحمتی که کشیدین عارف جان بسیار عالیه و قیمت مناسبیم داره فقط اون نکته که نور خورشید می افته توش یه ذره بده!

hadi_nn

Member
این همونی نیست که cpu مشکل داشت و تو سایت asus جزو برگشتیا بود ؟

Ultra3D

Well-Known Member
سلام عارف جان

خیلی ممنون از مقاله هات

من با زمان رندر خیلی مشکل ندارم و سیستم خونگی من کافیه ولی کارت گرافیک !

540 باید کارت گرافیک خوبی باشه ...البته مدل هایی مثل 560 هم هست که بیشتر رو لپ تاپ های سری گیم دیدم

حالا واقعا چه قدر view port نرمه و تا چه حد پیش نماش خوبی می ده ؟ ... فکر نکنم که qoudro بشه

آخه من هم می خوام لپ تاپ بگیرم ولی زیر 2 تومن مدل پسند نکردم :lol:

آخه می ترسم یک چیزی بگیرم به دلم نچسبه !

تو سیستم خونگیم همین طوری شد .... 2 تومن دادیم براش آخرش هم حالم خیلی خوشم نیومد !

cvbnm

Member
میشه مشخصات کارت گرافیک بگین فکر کنم کارت گرافیک خیلی خوبی باشه

AREF

اين لپ تاپ 3 برابر q6600 هست.پس انتخاب خوبيه.قابليت 16 گيگ رم داره

abizaki

Member
چند جا دیگه هم مطرح کردم جواب نگرفتم. آیا مدلی که از این لپتاپ تو ایران هست 4 سوکت داره؟ من از رایان صبا پرسیدم گفت ((نمی دونم. ولی اکثرا دو سوکته میاد.))

AREF

دو سوکت یعنی چی؟ منظورت خشاب رم هست؟ البته فکر کنم 4 سوکت باشه و الان یه رم 4 گیگ روش نصب باشه.که 3 تا دیگه نصب بکنی بشه 16 گیگ.
خیلی قویه.دیروز یکی دیگه برای یکی از بچه ها خریدم.
جدا از رندر کرایسیس 2 رو با گرافیک آخر روی حالت گیمر روون اجرا کرد و من ترکیدم!!!

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
عارف جان یه تستی با کرایسس 1 بزن اون یکم سنگین تر بود نسبت به 2.ولی این واقعا مدل خوبیه جدا از اینا اطلاعاتی که تو زمینه رندر ازش دادی با این رنج قیمت واقعا عالیه
بازم ممنون برا اطلاعات خوبت:rose:

amir.nemati63

کاربر VIP
سلام . اینطوری که من پرسیدم دو عدد رم میخوره و سی پی یو ی این لب تاپ قابلیت ساپورت بیش از 8 گیگا بایت رم رو نداره.

hassanzanjani13

New Member
ولی تو سایت زده 16 . حالا ولش کن . دوستان من دارم این رو میگیرم انشاالله با این کانفیگ
core i7
h.d.d 750
o.d.d blu-ray writer
batter 6 cell
و بقیه چیزا هم فول . لطفا اگه مشکلی داره و یا بالاتر از این لبتاپ تو این رنج قیمت هست به من معرفی کنید .

جدیدترین ارسال ها

بالا