تغییرات فایل 1 نظرخواهی ترکیب بندی جدید بخش فیلمسازی

Mandana

Active Member
سلام همگان.خوبید؟
6243.gif

ازونجایی که تعداد زیادی از کاربران درخواست کردن بخش افتر افکتز بیشتر از این جلوی چشم باشه(حتی الامکان صفحه اول) و منطقی هم هست، و ترکیب بندی بخشهای فعلی انجمن فیلمسازی فضای زیادی اشغال کرده (ضمن اینکه بعضی بخش ها میتونن تلفیق بشن و لزومی به اینهمه تقسیم بندی با جزئیات نیست) تصمیم گرفتیم از شما دوستان راجع به ترتیب بخش ها نظرخواهی کنیم.بدیهی هست نمیشه نظر همه ی دوستان رو تامین کرد ولی سعی می کنیم با راهنمایی شما دوستان شمایل این قسمت رو طوری تغییر بدیم که بهترین حالت ممکن رو داشته باشه
Confuzled_Emoticon_by_Bleeding_Heart13.gif

تقسیم بندی در حال حاضر بدین صورت هست:

پیش تولید
تولید
پس تولید(کامپوزیت و جلوه های ویژه و صداگذاری و سخت افزار)
بخش آزاد
تماشاخانه(جشنواره ها)
بخش ویژه
گالری یا همون تماشاخانه
بخش آزاد

ولی مهم اینه بخش های اصلی مثل افتر یا گالری توی صفحه اول مشخص باشن
منتظر پیشنهادات شما عزیزان هستیم:rose::rose::rose:
پیشاپیش از همکارتون ممنونم و موفق بباشید

پ.ن:شرمنده گفتم تاپیک رو جایی ذارم که بیشترین بازدید فیلمسازی رو داشته باشه.ممنون میشم توی امضاهاتون بذارین ت تعداد بیشتری بتونن نظر بدن
Music_emoticon_by_smiekie.gif

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
ما که نظرمون رو زودتر اعلام کردیم . :cool:
فقط با سخت افزار فکر نکنم موافق باشم .
چون قسمت فیلم نامه نویسی دیگه نمیشه جزو سخت افزار .

بقیه فکر کنم خوبه .
ولی یه اسم مناسب تر از سخت افزار پیدا کنیم . :-?

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
ما منتظر میمونیم ببینیم دوستان چی میگن
اما به نظر من یه جاای واسه مسابقه و اینا در نظر بگیرید حتما
ماندانا را هم که سرما خوردگی بردتش:سوت:

Leoric

Member
منم با نظرتون کاملا موافقم . خود من به شخصه اوایل نمی دونستم تو فروم قسمتی هم برای افتر افکت وجود داره .داشتم دنبال افتر می

گشتم اشتباهی فتوشاپ و پیدا کردم :دی من پیشنهاد می کنم علاوه بر اینکه روی صفحه ی اول فروم می زاریدش . افتر افکتشم رو با

فونت زر بنویسید . فونتش رو هم بولد (به قول فروم کلفت ) کنید فک کنم بیشتر تو چشمه ( چرا اینجوری منو نگاه میکنید . چیز زیادی

خواستم ؟؟؟؟ من که نگفتم جا هدر بزنید که !!!! هااااااااان .........؟ خودمونیم . فکر بدی هم نیسا ! مثلا افتر مجید آنلاین . :دی ) خارج از

شوخی کار ردیفیه . ما هم همه جور همایتش می کنیم . اونم با هه دو چشم ! :دی

Mandana

Active Member
خوب اخه خودمم کلی فکر کردم به نتیجه نرسیدم.نرم افزار مثلن ادیوس و پریمیر رو همراه افتر بذارم توی بخش نرم افزار؟بعدم سخت افزار مهمه بودنش؟میشه اسمش تجهیزات فیلمسازی باشه.چون بخش سخت افزار داریم توی فروم.هوم؟:rose:
موفق بباشین

animations

Active Member
سلام دوستان... پیشنهاد من اینه:

اصول کلی فیلمسازی
- پیش تولید
- تولید
- جلوه های ویژه
- تجهیزات و سخت افزار

نرم افزارهای تدوین
- Adobe Premiere
- Adobe After Effects
- Edius
- میکس صدا

تماشاخانه و نمونه کارهای شما
- بخش ویژه

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلاملیکم
راستی اگر بشه یه جایی هم واسه رد و بدل شدن انواع موسیقی های مرتبط با کار مونتاژ و ویدئو گرافیک در نظر بگیرید خیلی خوب میشه
:paint:

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
به نظر من بخش پیش تولید ، تجهیزات و تولید ادغام شود. زیرا پیش تولید و تجهیزات بیش از اندازه کم رونق است و پتانسیل کافی برای تبدیل شدن به یک انجمن مجزا را ندارد.

تولید
1.نورپردازی و تصویربرداری
2.پروسه و مدیریت تولید

(در این شکل کلیه سوالات و نظرات مربوط به تجهیزات تصویربرداری (حرکتی ، دوربین و ...) و نحوه و اصول تصویربرداری در انجمن نور و تصویربرداری صورت می گیرد و اموری که مریوط به نگارش ، بازیگری ، کارگردانی ، تهیه کنندگی و .... است در انجمن مدیریت تولید مطرح می شود)

انجمن نرم افزار
1.افترافکتز
2.پریمیر
3.ادیوس
4.دیگر نرم افزارها ی ادیت و افکت گذاری (ممکن است بسیاری از کاربران با نرم افزارهایی چون سونی وگاس ، فاینال کات ، اوید و ... کار کنند که هیچدام از اینها به تنهایی قابلیت تبدیل به یک انجمن را ندارند)
5.جلوه های ویژه

انجمن صدا
(1.صدابرداری - 2.صداگذاری ، میکس و ادیت)

انجمن سخت افزار
(بدون زیرانجمن)

تماشاخانه
(بدون زیرانجمن)

آخرین ویرایش:

Mandana

Active Member
منم با این دوتا که گفتین موافقم
اول به نظرم ساده تره.برای بخش سخت افزار باز بخش جدا تعریف شده و خوب جالب نیست.از طرفی هم انجمن صدا مهمه و به نظرم جدا باشه بهتره

اصول کلی فیلمسازی
- پیش تولید
- مدیریت و پروسه تولید
- جلوه های ویژه
- تجهیزات و سخت افزار

نرم افزارهای تدوین
- Adobe Premiere
- Adobe After Effects
.دیگر نرم افزارها ی ادیت و افکت گذاری (ممکن است بسیاری از کاربران با نرم افزارهایی چون سونی وگاس ، فاینال کات ، اوید و ... کار کنند که هیچدام از اینها به تنهایی قابلیت تبدیل به یک انجمن را ندارند)

انجمن صدا
نرم افزارهای مرتبط)

موسیقی های مرتبط

تماشاخانه و نمونه کارهای شما
- بخش ویژه

اگر هم اسم بهتری باسه هر کدوم سراغ دارین ممنون میشم بگین.اگر نه با همین اسامی بذارم.اوکی هستش؟

mooli63

در این شکل فرضی شما چند تا مورد هست که من مخالفم اما نظر نهایی با خودتون.
پیش تولید رو کلا بردارید و اجازه بدید سوالات مربوط به این در همان انجمن مدیریت و پروسه تولید مطرح شود چون واقعا گاهی حتی در طول 1 ماه 1 پست هم در این مبحث پیش تولید زده نمی شود.
در این دسته بندی تصویربردای و نورپردازی مفروض نشده. در صورتی که برای کاربران مجیدآنلاین مهم ترین و جذاب ترین بخش البته در انجمن تولید همین نور و تصویر هست که نیاز به یک انجمن مجزا داره . ضمنا تجهیزات فیلمبرداری همگی یا به نور مربوطند یا به دوربین که در همین انجمن نور و تصویر تجهیزات رو هم تحت پوشش قرار می دهیم. تجهیزات صدا هم که در انجمن خودش مطرح می شه.
مبحث سخت افزار رو نمی شه تو انجمن تولید گنجاند چون سخت افزار مربوط به کامپیوتریست برای کار ادیت و خود به تنهایی نه جز فیلمسازی است نه پس تولید و بهتره یک انجمن باشه اما زیرانجمنی نداشته باشه. ضمنا دوستانی که در مورد سخت افزار نظر می دهند متخصصین همین رشته هستند و اغلب ممکن است تخصصی در تجهیزات سینمایی نداشته باشند پس از این منظر کاربران سخت افزار و تجهیزات سینمایی نباید به صورت مختلط در یک انجمن گنجانده شوند.
انجمن صدا رو طوری در نظر گرفتید که پروسه صدابرداری به طور کل حذف شده است . به نظرم تفکیک بشه صدابرداری و صدا گذاری چون 2 شغل متمایز است و هیچ ربطی هم به هم ندارند.
جلوه های ویژه در این انجمن هیچگاه منظور جلوه های میدانی نبوده و همیشه بحث جلوه های کامپیوتریست که فکر می کنم مبحث جلوه های ویژه از بخش تولید به بخش نرم افزارها نقل مکان کند.
باز تاکید دارم بخش تولید فقط 2 زیر انجمن داشته باشد : 1. تصویربرداری و نورپردازی 2. پروسه و مدیریت تولید

آخرین ویرایش:

hosein0251

بیایم اینطوری بگیم که ما الان دو نوع می تونیم تقسیم بندی کنیم و یا حتی ترکیبی از این دو روش که الان می گم .

یه روش اینه که بیایم براساس تعداد بروزرسانی و بازید و کلا پرطرفدار بودن موضوعات بیایم تقسیم بندی کنیم که الان ببه نظر من
افتر افکتز
تماشاخنه
ادیتینگ
اصول جلوه های ویژه VFX و نرم افزارهای ویژه
فیلم نامه و پیش تولید کار
صدا

رو در نظر گرفت که کلا هدف اصلی از تغییر تو عنوان ها اینه که یکیش انجمن افتر اکتز بیاد رو تر و خیلی پیچیده تر نشه پیدا کردنش

یه مدل دیگه هم که
pre production
production
post production
هست که به نظر من تو این حالت باز هم افتر میره تو زیر مجموعه ها و باز به نقطه اول می رسیم .

نظر شخصی من بیشتر رو حالت اولی هست ( البته من همین طوری تقسیم بندی کردم .و ترتیب رو رعایت نکردم طوری که اولویت ها تو زیر مجموعه قرار نگیرن اولویت بندی کردم .

ممنون . :rose:

mooli63

راستش حسین یه جورایی به ترتیب اولویت چارت بندی مناسبی نیست و فقط کار راه اندازه. مثلا سایت cgpersia.com که حتما می شناسی. مهمترین و پرطرفدار ترین انجمن این سایت افترافکتز هستش. یعنی معروفترین انجمن افترافکتز در دنیاست. ولی باز در زیرمجموعه قرار داره. مشکل سایت مجیدآنلاین این بود که افتر افکتز زیرمجموعه ی یه زیرمجموعه ی دیگری به نام کامپوزیت بود که 2 مرحله باید طی می شد تا پیداش کرد.

hosein0251

علی جان من فقط می خواستم یه نوع ترتیب بر اساس مهم بودم و پر طرفدار بودن رو هم عنوان کنم / :wink:
تاپیکی که فعلا استقبال جالی نداره و به قول خودت ماهی یه مطلب هم نمی نویسن چرا هی تو چشم باشه . :-?
cgpersia خیلی معروف هست و همه تاپیکهاش شلوغ هست و آمار وحشتناکی داره و خب بیشتر نظر رو این بود که مهم ها بیان بالا و غیر مهم ها و تاپیک های سوت و کور فعلا تو زیر مجموعه برن . (البته اون نوعی که گفتی و همینطور چندتا از بچه ها کاملا درست و خیلی هم دقیق هست .
نوع چینش vfxtalk هم جالبه ولی مثلا cumbustion , smoke و flame رو کمتر کسی می شناسه و خب نمیشه چینشمون رو مثل انجمن های خارجی ای که تمام تاپیک ها شلوغ و کاملا پر محتوا هست بسازیم
مگر اینکه به جای اینکه سرتاپیکها از 5 تای الان که پیش تولید - تولید - پس تولید - آزاد - تماشخانه هستند رو مثل سایت vfxtalk به 10 تا مثلا برسونیم که خیلی دستمون باز تره و انتخاب های بهتری داریم . ولی بعید میدونم این ماندانا بزاره . :paint::-?:cool:
ممنون علی جون :rose:

animations

Active Member
دوستان، هر ترکیب بندی که در نظر می گیرید، ترجیحا تعداد بخش ها و زیر بخش ها رو زیاد نکنید. چون خیلی وقتها کاربران گیج می شن و در نهایت یک انجمن کلی رو برای طرح سوالشون انتخاب می کنند. از طرفی خیلی از پست های مفید بین انجمن ها گم می شن و سرکشی بهشون هم سخت می شه...

خیلی وقتها می شه به جای اینکه یک انجمن مستقل بسازیم، چند تا تاپیک مهم بسازیم تا بازدهی بهتری داشته باشه.

یه پیشنهاد:
انجمن "صدا" رو می شه زیر انجمن "اصول کلی فیلمسازی" گذاشت. مرتبط هم هست.

mooli63

حسین من با دیدگاهت موافقم ولی یه کم هنوز زمان می خوایم تا امار کاربر فعال سایت بره بالا. الان پرطرفدارترین اجمن سایت به طور میانگین روزی کمتر از 4 تاپیک داره. منم فکر می کنم فعلا زیراجمن کم باشه اما به نوعی باشه که همه تخصص ها رو شامل بشه باز نظرم رو پست شماره 11 هستش. از این بهتر نمی بینم

hosein0251

ممنون علی . :rose:
منم مثل بقیه نظرم رو گفتم و تو و بقیه هم همینطور .
بهترین حالت رو بین اینا ماندانا و همینطور رضا که بیشتر تو کار افتر افکت و .. هست انتخاب می کنن . :paint:

بزار ببینیم بچه های دیگه چه نظری میدن . :rose::wink:

shirani

سلام دوستان... پیشنهاد من اینه:

اصول کلی فیلمسازی
- پیش تولید
- تولید
- جلوه های ویژه
- تجهیزات و سخت افزار

نرم افزارهای تدوین
- Adobe Premiere
- Adobe After Effects