نطر سنجی در مورد انتخاب انجین پایه کاری انجمن

گفتم بهتره همه یک انجین رو انتخاب و همه روی اون کار کنیم. لازم نیست انجینی باشه که کسی بلده ! می تونیم انجینی رو انتهاب کنیم که چیزی ازش نیمیدونیم.
ایطوری بعد از مدتی به طور اتوماتیک یک تیم حرفه ای ساخت بازی تشکیل شده و می تونیم برای $$$$ هم با هم کار کنیم. دیگه انرژی خودمونو نزاریم رو اینکه فلان انجین بهتره یا بدتر !!!!
من خودم 3D Game studio A7 رو پیشنهاد می کنم.
هم بر پایه C . هم Directx ساپورت می کنه . هم سبکه ، هم قابلیت شبکه .... داره . مهمترین نگته داشتنه Map Editor , character editor
بازی هایی مثل kabus 22 با این انجین ساخته شده !!! اگه یه بازی ایرانی بیاد مثل کابوس گرافیک و داینامیک داشته باشه بسه !!!
رفرنس و آموزش هم زیاد هست براش . و اینکه shader programming عالی داره
http://www.3dgamestudio.com/

عکس چندتا بازی ساخته شده ! با این انجین البته تو سایت بشید کلی دمو اینها است.
3dgs_racing.jpg
3dgs_sport.jpg
3dgs_board.jpg

چنتا دمو برای نساندادن توانایی ها
http://server.conitec.net/down/factory.zip
http://server.conitec.net/down/cardemo.zip

اینو ببینید حتما http://server.conitec.net/down/venice.zip

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
بهتره از Engine های رایگان و متن باز مثل oger3D استفاده کنیم . چون مشکلاتش کمتره . Engine هایی که کرک میشن مشکلاتی در خروجیهای مختلف دارن .

حرفت کاملا درسته ولی این انجین نسبت به دیگری ها هم شناخته شدست هم مشکلات مختلفی که اونها دارن رو نداره جون جدی تر روش کار شده 100 تا انجین اوپن سورس هست ولی هر کدوم تو یهجاش مشکل داره و ناقص هستند . باز نمی دونم ولی این نطر من بود و به عنوان کسی که 6 سال تو این زمینه به طور جدی دارم کار نی کنم و چنتا بازی ساختم و با توجه به اخلاق گندم اکثر اینها رو با هاشون کار کردم.
البته اگه بچه ها می تونییتند من cryEngine یا unreal رو پیشنهاد می کردم ولی می دونم کمتر کسی پیدا میشه بتونه سیتسم اونها رو درک کنه یا اسکریپت بنویسه !!! من خودم با cryEngine بازی ساختم ولی همون بازی رو میشه تو 3 ساعت تو gamestudio ساخت !!!

در ضمن وقتی یک انجین انتخاب شد یه تاپیک می زنیم و کل چیز های مربوط به اون رو میزاریم اونجا . یه رفرنس فارسی هم میزنیم براش

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
لایسنس cry رو چند خرید ؟ من 4 ماه دنبالش بودم پیدا نشد . من الان لایسنس unreal Engine 3 رو دارم . ولی اسفند ماه به دستم میرسه .

شما چون سابقه ی طراحی تون از من بیشتره حرف شما رو قبول میکنم . ولی من زیاد تجربه ندارم توی 3D Game Studio . من با unreal Engine کار کردم .
میتونیم اینطوری کار کنیم . من به آموزش طراحی Engine ادامه میدم و شما هم آموزش های 3D Game Studio رو بذارین . بعد هم اگه لازم شد آموزش Unreal Engine و موتور طراحی Main Core که کار گروه منه رو اضافه میکنیم :D

آخرین ویرایش:

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
آموزشها و مقالات هم اگر مربوط به انجینهای داخل انجمن نبود میذاریم توی تاپیکی که من درست کردم . چطوره ؟

شما الان یک تاپیک برای 3D Game Studio درست کن و مطالب آموزشیتو بذار . من هم دارم 3D Game Studio رو نصب میکنم تا از مطالب شما استفاده کنم :D
ممنون :rose:

آخرین ویرایش:

aliReza

Well-Known Member
دوستان
من شاید بتونم کمکتون کنم!

من 3d studio رو کار کردم، از حدود یک سال پیش، بیشتر به صورت اینکه مثلا کاراکتر بسازم و حرکتش بدم و کارهای مختلف رو روش امتحان کنم!
یعنی یه جورایی مبتدی دیگه!

اگه واقعا میبینن لازم هست میتونم توی آموزش ها باهاتون همکاری داشته باشم،
مقالات آموزشی خارجی هست، خودمم یه اطلاعاتی دارم!
اگه خواستار هستید همینجا یه اطلاعی بهم بدید، تا برنامه ریزی کنم روش!

علیرضا :rose:

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
دوستان
من شاید بتونم کمکتون کنم!

من 3d studio رو کار کردم، از حدود یک سال پیش، بیشتر به صورت اینکه مثلا کاراکتر بسازم و حرکتش بدم و کارهای مختلف رو روش امتحان کنم!
یعنی یه جورایی مبتدی دیگه!

اگه واقعا میبینن لازم هست میتونم توی آموزش ها باهاتون همکاری داشته باشم،
مقالات آموزشی خارجی هست، خودمم یه اطلاعاتی دارم!
اگه خواستار هستید همینجا یه اطلاعی بهم بدید، تا برنامه ریزی کنم روش!
چرا که نه . ما به کمک همه ی کسایی که 3D Game Studio کار کردن نیاز داریم . بزودی Animated Man یک تاپیک باز میکنه و اونجا میتونیم مطالبی که داریم رو بذاریم .
ما رو کمک شما هم حساب میکنیم Proeex جان
ممنون :rose:

aliReza

Well-Known Member
دوستان یه سوالی در مورد انجین برام پیش اومده:

اونم اینکه ورژنی که من دارم، a6 هست، و البته سرعت مناسبی هم واسه دانلود ( در حال حاضر ) ندارم :neutral:
میخواستم ببینم آیا از لحاظ ساختار کلی و تنظیمات و ... تفاوت های اساسی با هم دارند یا نه؟

ممنون میشم جواب بدین

علیرضا :rose:

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
دوستان یه سوالی در مورد انجین برام پیش اومده:

اونم اینکه ورژنی که من دارم، a6 هست، و البته سرعت مناسبی هم واسه دانلود ( در حال حاضر ) ندارم :neutral:
میخواستم ببینم آیا از لحاظ ساختار کلی و تنظیمات و ... تفاوت های اساسی با هم دارند یا نه؟

ممنون میشم جواب بدین

توی نسخه ی A7 باگهای نرم افزار گرفته شده و از همه مهمتر ورژن Shader هم 3 شده .

mkf.cgi

Member
سلام.
آقا اگه از من شنيديد كلا بيخيال جهت گيري بشين. هر كسي كه با هر برنامه اي كار كرده , آموزش بده و سعي كنه به علاقه مندان اون انجين كمك كنه. من خودم با quest 3d كار كردم . الان يه هنرمند quest باز هم داريم (ali rahimi) كه اگه قبول زحمت كنن و بيان اينجا خيلي خوب ميشه.
من ميگم بيايد تاپيك هايي با اسم خود انجين ها بسازيم و كار رو شروع كنيم.
3d game studio ..quest 3d..unreal engine..cry engine..game maker..xna darkbasic.. .
اينطوري بهتره و همه چيز مرتب تر پيش ميره.

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
من تاپیکهای Quest3D و Unreal Engine و XNA رو ایجاد کردم . Cry Engine چون کمیابتره فعلاً دست نگه داریم تا بعد . ممنون :rose:

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام.
xna هم انجین خوبیه.کارباهاش خیلی سخته ولی نتیجه ی فوق العاده ای داره.
مهدی جان شما لاینسیس موتور انریل 3 را دارید؟!!!
---------
کسی در مورد virtools چیزی شنیده؟!

نظر من کاربر روی همه ی انجین هاست.به نظرم گیم استودیو قدرت مانور را نداره.من هم
شات هاش را دیدم و هم بازی کابوس را ولی به شات و این حرف ها نیست اگر بود که کوییست
نظر منه.

انجین های دیگری مثل 3d game maker dark basicو نرم افزار fps creator که به نظر من برای شروع بازی سازی
خوبه .اگر کسی در مورد این ها هم اطلاعاتی داره بزاره.

جدیدترین ارسال ها

بالا