نصب ویندوز64 بیتی و32 بیتی کنار هم

mahdi6

Member
سلام
عرض ادب و احترام
من رو سیستم ویندوزسون 32 دارم مجبورم برای چند روز روش یه ویندوز سون 64 بیتی نصب کنم تا یک سری برنامه را تست کنم
این موضوع امکان داره اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
با تشکر

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
عرض ادب و احترام
من رو سیستم ویندوزسون 32 دارم مجبورم برای چند روز روش یه ویندوز سون 64 بیتی نصب کنم تا یک سری برنامه را تست کنم
این موضوع امکان داره اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
با تشکر
اگه پردازنده کامپیوتر تون ذاتا 64 بیتی باشه که معمولا هست مشکلی برای نصب کردنش نیست. فقط اگر کار تون موقتی است
دقت کنید که روی ویندوزی که الان هست ویندوز جدید نصب نکنید. باید یک پارتیشن مجزا برای اینکار باشه.
اگه هارد دیسک تون بیش از یک پارتیشن داشته باشه خیلی بهتره، چون اگه بخواهید ویندوز 64 بیتی رو روی همون پارتیشنی
که الان ویندوز 32 بیتی داره سوار کنید، ویندوز قبلی تخریب میشه. بهتره که که برای نصب کردن ویندوز 64 بیتی یک پارتیشن دیگه
رو انتخاب کنید. اگه الان پارتیشن دیگری موجود نیست یک نرم افزار پارتیشن بندی جدید و مدرن(نه قدیمی) نصب کنید و
پارتیشن رو به دو تکه تقسیم کنید تا پارتیشن دیگری برای نصب ویندوز جدید موجود باشد.

با اینکار سیستم تون دو ویندوزه میشه و هر بار موقع روشن شدن کامپیوتر ازتون می پرسه که می خواهید کدوم یکی شون
اجرا بشه.

DVD نصب ویندوز رو در درایو قرار داده و نصب نسخه 64 بیتی رو شروع می کنید. موقع انتخاب کردن پارتیشن اون پارتیشنی
رو انتخاب کنید که الان داخلش ویندوز نیست. روال اش با ویندوز 32 بیتی فرقی نداره بجز اینکه درایور های 32 بیتی و
بعضی نرم افزار های خاص ویندوز 32 بیتی بدرد ویندوز 64 بیتی نمی خورند و نصب نمی شوند.
اگه سخت افزاری دارید که خیلی قدیمی یه ممکنه پیدا کردن درایور 64 بیتی برای ویندوز 7 / Vista برایش مشکل باشه
اما در مورد سخت افزار های جدید معمولا درایور 64 بیتی همراه نسخه 32 بیتی هست.

jeyson

Active Member
با تشکر از آقای کینگ ، بنده پیشنهاد بهتری دارم

به جای دو تکه کردن پارتیشن ، بهتره از نرم افزاری مثل Vmware استفاده کنید!
با اینکار در وقتتون و همه چی صرفه جویی می کنید!
این نرم افزار رو نصب کنید و سی دی ویندوز رو درون دستگاه قرار داده و از طریق نرم افزار نصب کنید!
به این صورت برای جابجایی بین ویندوز ها ری استارت هم لازم نیست!
موفق باشید

mahdi6

Member
سلام
عرض ادب و احترام
من یه لپ تاپ دل 1150 دارم که خیلی هم خوب و به روز است
با پارتیشن هم مشکلی ندارم
فقط بهم گفتن سی پیو باید مخصوص 64 بیتی باشه
فکر کنم باشه ولی از کجا مطمئن بشم هست یا نیست
cpu:core i5-intel
با تشکر

jeyson

Active Member
دوست عزیز ، سی پی یو های 2 هسته ای به بالا ، همگی با ویندوز 64bit سازگاری دارند!
به عبارتی ، ویندوز های 64bit برای سی پی یو های چند هسته ای طراحی شدند
در ویندوز 7 ، نسخه 64bit ، تمامی نرم افزار های 32bit هم نصب خواهند شد پس نگران این هم نباشید
موفق باشید

m2_farzan

Active Member
با تشکر از آقای کینگ ، بنده پیشنهاد بهتری دارم

به جای دو تکه کردن پارتیشن ، بهتره از نرم افزاری مثل Vmware استفاده کنید!
با اینکار در وقتتون و همه چی صرفه جویی می کنید!
این نرم افزار رو نصب کنید و سی دی ویندوز رو درون دستگاه قرار داده و از طریق نرم افزار نصب کنید!
به این صورت برای جابجایی بین ویندوز ها ری استارت هم لازم نیست!
موفق باشید

از یکسری جهات فکر خوبیه و از یکسری جهات فکر خوبی نیست.

نکات مثبتش رو خودتون گفتید. اما نکات منفی هم داره:

1- از حداکثر سخت افزارتون استفاده نمیکنید. مثلا اگه رمتون 4 باشه، مقدار زیادیش داخل سیستم عامل میزبان صرف میشه (مخصوصا اگه روشون بخواید نرم افزارهای جانبی از جمله آنتی ویروس نصب کنید).

2- Vmware در بسیاری از مواقع با سخت افزار مشکل پیدا میکنه. مخصوصا کارت گرافیک.

3- نمیتونید از هارد اصلی استفاده کنید.

------------

در ضمن، در مورد اینکه Core i5 سیستم عامل 64 بیت ساپورت میکنه مطمئن باشید. من همین الان دارم با یه سیستم عامل 64 بیتی و CPU Core i5 این متنو مینویسم.

آخرین ویرایش:

mahdi6

Member
سلام
عرض ادب و احترام
با تشکر از همه دوستان
من ویندوز 64 را نصب کردم و ویندوز قبلی پاک کردم
الان این ویندوز جدید یه مشکلی داره من دسترسی ادمین ندارم مثلا نمی تونم فونت نصب کنم
یا تو داریو سی اجازه کار نمیده
مشکل از چیه؟
با تشکر

m2_farzan

Active Member
سلام
عرض ادب و احترام
با تشکر از همه دوستان
من ویندوز 64 را نصب کردم و ویندوز قبلی پاک کردم
الان این ویندوز جدید یه مشکلی داره من دسترسی ادمین ندارم مثلا نمی تونم فونت نصب کنم
یا تو داریو سی اجازه کار نمیده
مشکل از چیه؟
با تشکر

اگه موقع نصب برای ادمین پسورد نذاشته باشین، مشکلتون اینجوری حل میشه:

1- تمامی User ها رو LogOff کنید.

2- در صفحه Logon Screen، دوبار پشت سر هم Alt+Ctrl+Del بزنید.

3- در فیلد Username عبارت Administrator رو بنویسید و فیلد پسورد رو خالی بذارید.

4- وارد شوید.

5- حالا با Administrator وارد شدید. میتونید از طریق مسیر زیر، دسترسی ادمین سایر یوزر ها رو تغییر بدید:
Control Panel
User Account & Family safety (در صورتیکه حالت نمایش روی Category باشه)
User Accounts
Manage another account
کلیک روی یوزر دلخواه
Change account type
تنظیمات دلخواه.

jeyson

Active Member
دوست عزیز ، آقای فرزان با تشکر از نظر شما
در ویندوز سون معمولا در صفحه لوگ آن ، دکمه هایی که عرض کردید کار نخواهند کرد و این تنها در خصوص ویندوز ایکس پی کاربرد دارد.
اما شاید بتوان در ویندوز های هک شده و دستکاری شده مانند MRT این کنترلر ها را یافت.

آقای مهدی ، به نظر بنده شما هنوز uac رو خاموش نکردید و این خود دسترسی ادمین شما را محدود می کند
مراحل زیر را دنبال کنید :
1- استارت را کلیک کرده تایپ کنید UAC
2- حال گزینه ی change User Account Control settinge را انتخاب بفرمایید
3- در صفحه جدید دکمه لغزاننده را گرفته و تا آخر پایین بکشید.
4- آگر پیغام هشدار صادر شد ، تایید کنید
5- سیستم را راه اندازی مجدد کنید

حال ببینید درست شده یا نه

mahdi6

Member
سلام
عرض ادب و احترام
اقا تشکر درست شد خیلی لطف کردین
خواستم بگم که اگر کسی مشکل مشابهه داشت بدونه با این روش بالا درست میشه
با تشکر

Maryam.N.A

New Member
سلام
من میخواستم رو سیستمم که ویندوز 7 32 بیتی هست ویندوز 7 64 بیتی نصب کنم ولی اررور داد که ویندوز شما 32 بیتی هست
پس من چطوری رو 32 بیتی 64 بیتی نصب کنم؟
امکانش هست؟:sad:

ΜOHSEN

Member
سلام
من میخواستم رو سیستمم که ویندوز 7 32 بیتی هست ویندوز 7 64 بیتی نصب کنم ولی اررور داد که ویندوز شما 32 بیتی هست
پس من چطوری رو 32 بیتی 64 بیتی نصب کنم؟
امکانش هست؟:sad:

در وهله اول سخت افزار شما باید از 64 بیتی حمایت کنه ، اما دلیل مشکل شما اینه که احتمالاً CD ویندوز رو در حالیکه ویندوز قبلی در حال اجرا بوده بکار بردید که با اینکار ویندوز از حال قبلی آپدیت میشه به ویندوز جدید که این امر برای 32 به 64 غیر ممکنه

شما باید در حالیکه CD ویندوز داخل دستگاه هست Restart کنید و همون ابتدا با زدن کلید F12 یا Delete یا F2 یا ... وارد تنظیمات منوی بوت بشید و اولویت اول رو روی CD قرار بدید تا بتونید ویندوز رو تو محیط Boot نصب کنید ( حتماً در مراحل ابتدایی درایو ویندوز قبلی رو فرمت کنید تا دوباره اقدام به آپدیت نکنه )

مراحل بالا رو با Bootable Flash هم میتونید انجام بدبد تا سرعت کار بالا بره . موفق باشید

Maryam.N.A

New Member
بله دقیقا همونطور که شما میگید ویندوز رو در حالیکه ویندوز قبلی در حال اجرا بوده بکار بردم دیدم نشد چند بار هم با restart کردن و زدن دکمه delet اینکارو کردم بازم نشد کلا مراحل نصب رو نمیاره:sad:

ΜOHSEN

Member
بله دقیقا همونطور که شما میگید ویندوز رو در حالیکه ویندوز قبلی در حال اجرا بوده بکار بردم دیدم نشد چند بار هم با restart کردن و زدن دکمه delet اینکارو کردم بازم نشد کلا مراحل نصب رو نمیاره:sad:

با برنامه اولی از DVD ایمیج بگیرید و با برنامه دوم رایت کنید رو فلش و اینبار بعد از ری استارت فلش رو انتخاب کنید :

http://soft98.ir/software/Cd-dvd-tools/2424-anytoiso_converter_professional.html

http://soft98.ir/software/tools/14756-winusb-maker.html

Maryam.N.A

New Member
خیلی ممنون که وقت گذاشتین راهنماییم کردین ولی اینایی که گفتین من هیچ کدوم رو بلد نیستم
میدم یکی دیگه برام ویندوز بزنه
از لطف شما هم خیلی خیلی ممنون .شرمنده وقتتونو گرفتم:clap:

جدیدترین ارسال ها

بالا