نصب اتوماتیک فلش پلیر؟

ma30h

Member
سلام و درووووووووووووود
آیا امکانی هست که نرم افزار طراحی شده با mmb که داخلش هم فلش کار شده ، وقتی داره ران می شه چک کن که مثلاً اگر سیستم کاربر فلش پلیر نداشت یا قدیمی بود، به صورت خودکار قبل از استارت نرم افزار وارد فاز نصب فلش پلیر بش بعد وارد اصل نرم افزار بشود.
ممکن؟؟
کسی نمونه ایی داره؟

سپاس:rose:

msnv

Well-Known Member
سلام علیکم؛
همانگونه که در تصویر زیر مشاهده میکنین در صفحه آماده سازی کامپایل mmb یه اختیار وجود داره که با روشن شدن اون فایل فلش به حافظه برنامه افزوده میشه و با شروع اتوران قبل از اینکه بالا بیار چک میشه که آیا فلش پلیر رو سیستم نصب هست یا حیر یا نسخه فلش پلیر سیستم قدیمی هست یا خیر که در صورت لغو هر یک از این موارد فلش پلیر همراه برنامه بصورت خودکار نصب میشه

موفق باشید

پیوست ها

• flash.JPG
    flash.JPG
    49.2 کیلوبایت · بازدیدها: 249
با سلام.
اگر دقت کرده باشید این امکان در سری نرم افزارها و پک های محصولات "کینگ 2009" به بعد وجود داره...

msnv

Well-Known Member
سپاس،
یعنی کاربر متوجه نصب اصلاً نمی شه؟

این که بصورت مخفی نصب میشه رو یادم نیست البته خودتون میتونین این مورد رو تست کنین

یه سورس هم در فولدر نمونه های mmb به ادرس زیر وجود داره که فایل Flash.ocx رو به صورت بی صدا و مخفی نصب میکنه
Samples\495_examples\INF_and_activeX\activex.mbd

موفق باشید
یاعلی

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
اگر کمی جستجو بفرمایید به نتیج زیادی میرسید، روش های مختلف رو امتحان کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشکلی بوجود نخواهد آمد:
کد:
http://www.google.com/search?q=Adobe+reader+silent+install&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

در این مبحث هم، لیست مباحث پرکاربرد از جمله نصب فلش پلیر و غیره وجود داره : مهمترین و بهترین مباحث تالار همگی در یک مبحث + کتاب رایگان و کامل بیلدر

جستجو در انجمن هم به عهده ی خودتون،

موفق باشید.

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام علیکم؛
همانگونه که در تصویر زیر مشاهده میکنین در صفحه آماده سازی کامپایل mmb یه اختیار وجود داره که با روشن شدن اون فایل فلش به حافظه برنامه افزوده میشه و با شروع اتوران قبل از اینکه بالا بیار چک میشه که آیا فلش پلیر رو سیستم نصب هست یا حیر یا نسخه فلش پلیر سیستم قدیمی هست یا خیر که در صورت لغو هر یک از این موارد فلش پلیر همراه برنامه بصورت خودکار نصب میشه

موفق باشید

دوست عزيز
اون گزينه Embedded Flash Player قابليت پخش فايلهاي فلش با فرمت swf نسخه 6 و پايينتر رو در سيستم مقصد رو اضافه ميكنه.

در صورتي كه فايل فلش شما swf نسخه هاي بالاتر از 6 باشه لازم داريد كه فلش پليرهاي جديد رو به صورت مخفي نصب كنيد.

پيشنهاد ميكنم اين flash player رو دانلود و تو برنامتون استفاده كنيد.

mohammad.sub7

کاربر فعال
سلام توضیحات کامل بود 1 راه دیگه هم اینه به مسیر فلش پلیر بیلدر بریم فلش پلیر جدید(فعلاً 10) رو با همون اسم جایگزین کنیم

mbsa

Active Member
سلام
يه راهي پيدا كردم كه براي پي بردن به اين كه فلش پلير نصبه يا نه عالي جواب ميده .
اگر فلش پلير نصب باشه بعد از اجراي فايل فلش ،‌فايل فلش يه اسكريپت به نام next page را اجرا مي كنه.
ولي اگر تا 1000ميلي ثانيه فايل فلش اجرا نشد محتويات اسكريپت install flash player اجرا ميشه .
اميدوارم كمكتون كنه

پیوست ها

• SWF.rar
    4 کیلوبایت · بازدیدها: 463

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام
يه راهي پيدا كردم كه براي پي بردن به اين كه فلش پلير نصبه يا نه عالي جواب ميده .
اگر فلش پلير نصب باشه بعد از اجراي فايل فلش ،‌فايل فلش يه اسكريپت به نام next page را اجرا مي كنه.
ولي اگر تا 1000ميلي ثانيه فايل فلش اجرا نشد محتويات اسكريپت install flash player اجرا ميشه .
اميدوارم كمكتون كنه

دوست عزيز
ممكنه بيشتر توضيح بديد كه تو اين مثالتون چجوري تشخيص ميديد كه فلش پلير كاربر نصب هست يا نه؟ :-?

شما در شروع برنامه يك دستور Run رو اجرا ميكنيد و با دستور fscommand ي كه تو فايل فلشتون نوشتيد اسكريپت next page رو اجرا ميكنيد كه در اون اسكريپت هم فقط يك پيام صادر ميكنه

كجاي اين كدها تشخيص نصب بودن فلش پلير هست؟

msnv

Well-Known Member
دوست عزيز
ممكنه بيشتر توضيح بديد كه تو اين مثالتون چجوري تشخيص ميديد كه فلش پلير كاربر نصب هست يا نه؟ :-?

شما در شروع برنامه يك دستور Run رو اجرا ميكنيد و با دستور fscommand ي كه تو فايل فلشتون نوشتيد اسكريپت next page رو اجرا ميكنيد كه در اون اسكريپت هم فقط يك پيام صادر ميكنه

كجاي اين كدها تشخيص نصب بودن فلش پلير هست؟

احتمالا منظورشون اینه که دوتا صفحه است، در صفحه اول که تست میکنه فلش پلیر نصبه یاخیر یه scripttimer وجود داره که پس از 1000 میلی ثانیه نصب خودکار فلش پلیر رو آغاز میکنه، اما اگه فلش پلیر نصب باشه، دستور nextpage از درون شی فلشی که در این صفحه قرار دارد اجرا و صفحه دوم باز میشه که با باز شدن صفحه بعد تایمر موجود متوقف و در نتیجه عملیات نصب فلش پلیر هم متوقف میشود

mbsa

Active Member
سلام
خدمت دوستان عزیز عرض کنم همینطور که msnvعزیز گفتند وقتی پروژه اجرا میشه، فایل فلشی که باهاش باز میشه . اسکریپت next page را اجرا میکنه . حالا اگر فلش پلیر نصب نباشه مسلماً این اسکریپ اجرا نمیشه پس برنامه بعد از 1000میلی ثانیه اسکریپ نصب فلش پلیر را اجرا میکنه . من خودم تو هر پروژه ای که از فایل های فلش استفاده می کنم ، از این روش برای نصب فلش پلیر استفاده می کنم و واقعاً هم جواب می ده. در هر حال از کلیه اساتید تقاضا می کنم که نظرات خدوشون را نسبت به این روش ارائه بدهند!:rose:
مرسی از همگی

msnv

Well-Known Member
سلام،
با اینکه mmb امکان چک کردن فلش پلیر و نصب اونو به همراه دارد اما ای نایده ای ابتکاری و مفید به نظر میرسه چون اگه mmb فرم نصب فلش پلیر رو نشون بدهد با این روش میتونین نصب رو به صورت silent انجام بدین

موفق باشید
یاعلی

swsehsan

Member
سلام
من وقتی فلش به طور مخفی نصب میکنم در xp که اصلا مشکلی نیست اما در ویندوز 7 , Windows Action Center به برنامه گیر میده و در صورتی که کاربر بر روی yes کلیک کرد فلش پلیر نصب میکنه . اگر هم فایل flash.ocx کپی کنم در ویندوز 7
C:\Windows\System32\Macromed\Flash
پوشه macromed در xp هست اما در سون وجود نداره و چون می خواد فایل ocx تو مسیر بالا کپی کنه error میده باید پوشه macromed دستی ساخت تا درست بشه

دوستان کسی این دو مشکل در ویندوز 7 نداره

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
من فعلا درگیر کاری هستم و ویندوز 7 نصب ندارم که تست کنم ولی در اسرع وقت میرم دنبال راه حلش و ایندفعه براش یک پلاگین میسازم تا مشکلتون حل بشه

ma30h

Member
سلام
خدمت دوستان عزیز عرض کنم همینطور که msnvعزیز گفتند وقتی پروژه اجرا میشه، فایل فلشی که باهاش باز میشه . اسکریپت next page را اجرا میکنه . حالا اگر فلش پلیر نصب نباشه مسلماً این اسکریپ اجرا نمیشه پس برنامه بعد از 1000میلی ثانیه اسکریپ نصب فلش پلیر را اجرا میکنه . من خودم تو هر پروژه ای که از فایل های فلش استفاده می کنم ، از این روش برای نصب فلش پلیر استفاده می کنم و واقعاً هم جواب می ده. در هر حال از کلیه اساتید تقاضا می کنم که نظرات خدوشون را نسبت به این روش ارائه بدهند!:rose:
مرسی از همگی
سلام و تشکر فراوان،
دوست عزیز فقط یک سوال: من در فلشم از امکانات فلش cs3 به بعد هم استفاده می کنم مثلاً امکانات فیلتری یا بعد ها یعنی اکسپورتم با فلش پلیر 9 مثلاً می گیرم حالا این فلش وقتی تو mmb کار می شود ، با این روش فلش من ران می شه ولی ناقص ، یعنی با این روش من فکر می کنم بحث عدم نصب فلش پلیر به نحو احسنت حل می شه ولی اگر کاربر فلش پلیر 6 داشت چی؟ عملاً با این که داره ولی به درد نرم افزار من نمی خوره!

swsehsan

Member
من فعلا درگیر کاری هستم و ویندوز 7 نصب ندارم که تست کنم ولی در اسرع وقت میرم دنبال راه حلش و ایندفعه براش یک پلاگین میسازم تا مشکلتون حل بشه

مرسی
ولی فکر کنم راهی برای غیر فعال کردن Windows Action Center از طریق برنامه نباشه چون اگر تنظیمات به طور دستی هم از طریق کنترل پنل بخوایم تغییر بدیم ویندوز یک بار restart میشه

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
دوست عزیز منم نگفتم که میشه گفتم میرم دنبال راه حلش حالا نهایت یا میشه یا نمیشه و اگه شد که چه عالی ولی کلا ویندوز 7 همیشه مشکل ساز بوده :sad:

msnv

Well-Known Member
سلام و تشکر فراوان،
دوست عزیز فقط یک سوال: من در فلشم از امکانات فلش cs3 به بعد هم استفاده می کنم مثلاً امکانات فیلتری یا بعد ها یعنی اکسپورتم با فلش پلیر 9 مثلاً می گیرم حالا این فلش وقتی تو mmb کار می شود ، با این روش فلش من ران می شه ولی ناقص ، یعنی با این روش من فکر می کنم بحث عدم نصب فلش پلیر به نحو احسنت حل می شه ولی اگر کاربر فلش پلیر 6 داشت چی؟ عملاً با این که داره ولی به درد نرم افزار من نمی خوره!

خب اگه فلش پلیر رو سیستمشون نصب نبود که مشکلی نیست چون شما مجددا پلیر رو با اون روش هایی که دوستان گفتن نصب خواهید کرد
اما اگه از قبل نصب بود دستور زیر شماره نسخه فعلی پلیر نصب شده را نشون میده:
FlashGetProp("Flash","PLAYERVERSION,pver$")

دستور زیر هم نسخه فایل خودتون رو برمیگردونه:
FlashGetProp("Flash","FILEVERSION,filever$")

که اگه نسخه پلیر موجود رو سیستم کاربر کمتر از نسخه مورد انتظار شما بود میتوانید پلیر قبلی را حذف و نسبت به نصب پلیر خودتون اقدام کنین

یاعلی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا