نشان ندادن اطلاعات يك درايو هارد

ahmad19

Member
سلام دوستان ديروز اومدم ديدم اطلاعات يكي از درايوام كه حدود 250گيگه باز مي شه ولي فقط يدونه آهنگ توشه
از اون طرفم پيغام مي ده فضاي خالي موجود نيست و حدود 15مگ فضاي خالي هست
اول فكر كردم ويروسي شده با مكافي چك كردم مشكلي نداشت

كسي مي دونه بايد چيكار كرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه مي دونيد كمك كنيد بد لنگم :shock::razz:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان ديروز اومدم ديدم اطلاعات يكي از درايوام كه حدود 250گيگه باز مي شه ولي فقط يدونه آهنگ توشه
از اون طرفم پيغام مي ده فضاي خالي موجود نيست و حدود 15مگ فضاي خالي هست
اول فكر كردم ويروسي شده با مكافي چك كردم مشكلي نداشت

كسي مي دونه بايد چيكار كرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه مي دونيد كمك كنيد بد لنگم :shock::razz:

ابتدا سعی کنید که با اجرا کردن نرم افزاری شبیه WinRar داخل آن درایو را مشاهده کنید، چون اغلب ویروس ها
نمی توانند جلوی دسترسی اینجور نرم افزار ها را به لیست کامل پوشه ها و فایل ها را بگیرند.
اگر Winrar یک فایل autorun.inf را در مسیر ریشه آن درایو نشان داد، احتمال ویروسی شدن سیستم بسیار
بالا است و بایستی از یک ویروس کش به روز شده دیگر برای نابودی ویروس استفاده کنید.

ahmad19

Member
winrar هم چيزي نشون نداد
اون آهنگ رو پاك كردم فقط يدونه از فايل هاي پروژه پريمير رو نشون مي ده و ديگر هيچ

the_king

مدیرکل انجمن

ahmad19

Member
دست شما درد نكنه اما اطلاعات من بايد هنوز رو درايور مونده باشه چون فضاي ديسك هنوز پره
وقتي هم زدم ديافراگ كنه سيستم هنگ كرد و مجبور شدم ببندمش

ahmad19

Member
نظر شما چيه كه هارد رو فرمت كنم وبعد با نرم افزاري كه معرفي كرديد برشگردونم

the_king

مدیرکل انجمن
نظر شما چيه كه هارد رو فرمت كنم وبعد با نرم افزاري كه معرفي كرديد برشگردونم
می توانید با فرمت کردن درایو به بخشی مهمی از اطلاعات پارتیشن بطور جدی صدمه بزنید، ازتون خواستم
که یک فایل کوچک هم رویش کپی نکنید، اونوقت خواستید Defrag اش کنید؟ هیچ تغییری ندهید،
نه چیزی رویش کپی کنید، نه پاک کنید، نه Defrag کنید، نه Cleanup اش و ... چون هر کدام از اینکار می تواند
به اطلاعات فایلهای پنهان صدمه بزند.

فقط با یک نرم افزار بازیابی اطلاعات هارددیسک مثل GetDataBack که خود آن برنامه را هم تحت هیچ
شرایطی روی خود همان پارتیشن کپی نخواهید کرد، بازیابی اش کنید. محل بازیابی اطلاعات هم باید
هارددیسک یا فلش درایو یا پارتیشن دیگری باشد، نه همان پارتیشنی که در حال بازیابی اش هستید.

ahmad19

Member
می خواستم بدونم این نرم افزار می تونه فایل ها رو برگردونه قبل از اینکه پاک شده باشند

البته همونطور که گفتم حجم درایو مورد نظر 250گیگ است ولی خب می شه یه کاریش کرد خیلی ممنون از راهنماییت
باز مشکلی بود مزاحمت می شم

the_king

مدیرکل انجمن
می خواستم بدونم این نرم افزار می تونه فایل ها رو برگردونه قبل از اینکه پاک شده باشند

البته همونطور که گفتم حجم درایو مورد نظر 250گیگ است ولی خب می شه یه کاریش کرد خیلی ممنون از راهنماییت
باز مشکلی بود مزاحمت می شم

بله، اینجور نرم افزار ها همه فایلها رو پیدا می کنند. چه پاک شده باشند و چه نشده باشند. هارددیسک را سکتور
به سکتور بررسی می کنند و هر فایلی را که شناسایی بشه به لیست اطلاعات قابل بازیابی اضافه می کنند.

ahmad19

Member
دستت درد نکنهفردا تست می کنم ان شا الله که خبر خوشحال کننده بدم ولی پیشاپیش بازم ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا