نرم کردن لبه ها و تکنیک های بریدن یک تکه از تصویر؛ لطفا..!

سلام.
من این عکس رو از تصویر اصلی جدا کردم اما لبه هاش خیلی تیزه.

خواستم ببینم چی کار باید بکنم. و اینکه آیا اصولا تکنیک های خاصی وجود داره برا بریدن و جدا کردن تیکه از تصویر کلی؟!

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
شما اگر از فتوشاپ CS3 استفاده میکنید میتونید از قابلیت Fine Edge استفاده کنید.

برای اینکار هم کافیه زمانی که ابزار برش در حال انتخاب هست و دور کارتون رو کات کردید از نوار ابزار بالای صفحه روی دکمۀ Fine Edge کلیک کنید و داخل پنجره ای که باز میشه تنظیماتش رو انجام بدید. کار خیلی راحتیه و نتیجۀ خیلی خوبی داره.

arash_ir

New Member
شما اگر از فتوشاپ cs3 استفاده میکنید میتونید از قابلیت fine edge استفاده کنید.

برای اینکار هم کافیه زمانی که ابزار برش در حال انتخاب هست و دور کارتون رو کات کردید از نوار ابزار بالای صفحه روی دکمۀ fine edge کلیک کنید و داخل پنجره ای که باز میشه تنظیماتش رو انجام بدید. کار خیلی راحتیه و نتیجۀ خیلی خوبی داره.

اگر cs3 نباشه و cs باشه چطور ؟؟

hamedfardin

Member
دوست من اول بايد سعي كني درست برش بزني....من با pen برشهامو مي زنم....چون قابل ويرايشه....
در مرحله بعدي با خيلي از روشها مي توني اين كار رو بكني....و بعلاوه روشهاي ذكر شده توسط دوستان مي توني از ماسك لايه هم استفاده كني....

در آخر هم بايد بگم..من در اثر كل كل با يك كورل كار كه به پيكسلي بودن فوتوشاپ توهين ميكرد....روشي رو پيدا كردم كه طي 24 ساعت آينده در قسمت آموزشها ميذارم...تا حتي با بزرگتر كردن تصوير هم لبه هاي نرم و منتطقي داشته باشيم....به سلامتي فوتوشاپ...........

اتفاقا من هم با pen برشهام رو زدم و روشهای که دوستان گفتن برا ابزار Lasoo بود و اینا. علی ای حال اگه حسش بود که به جز ایم مقاله کل کلی (که تا باشه از این کل کل ها) این روش ماسک رو هم توهمین جا مختصر توضیح می داد، مشکل گشا می افتاد ؛ شایدد..!

nima_dsnr

کاربر VIP
کلید Q رو فشار بده تا در حالت quick mask قرار بگیری
حالا با براش محدوده ای که میخای سلکت کنی قرمز کن (خودش قرمز میشه)
میزان feather هم به opacity براش و کلا تنظیمات براش بستگی داره
نکته: موقع کار با براش هرچی بیشتر زوم کنی بهتره
حالا دوباره Q رو بزن تا از حالت quick mask خارج بشی
حالا اونجاهایی که نمیخای انتخاب شده
Ctrl+Shift+I رو بزن تا اونجاهایی که میخای انتخاب بشه

کلا ً Q برای انتخابهای نامنظم خیلی کاربرد داره

موفق باشی

hamedfardin

Member
دوست عزيز براي نرم كردن لبه ها حالا مي خواد تصوير باشه يا يك شكل مثل زير

01.gif

ابتدا بايد يك ماسك لايه....نه quick mask درست كنيد مانند شكل زير
براي اينكار ابتدا شكل مورد نظر رو انتخاب كرده و سپس يك layer mask درست كنيد
02.gif

حالا به آدرس Filter/Blur/Gaussian Blur رفته و تغييرات زير را انجام دهيد

04.gif

و حالا به level قسمت نرم شده رو از داخل شكل سر و سامان بدين

06.gif

اين روش واسه اونهائيه كه فكر مي كنند بايد شكلهار و با كورل كشيد چون كيفيتش بهتر ميشه....و لبه هاش صافتر در مياد.....البته نه اينكه كورل بد باشه....فوتوشاپ خوبه........

hamedfardin

Member
دوست عزيز بايد حسابي با pen كار كني تا دستت راه بيفته و بتوني برشهاي خوبي بزني....بعد اينكه برش زدي يه عالمه كار و ابزار هست كه مي توني باهاش لبه هاي كار رو صاف كني...يكيش همين كه در بالا گفتم...ولي براي عكس بهتره يه layer mask روي همون لايه مزبور باز كني....
حالا برو سراغ براش با رنگ مشكي(رنگ سفيد برعكس عمل كرده و كار رو برميگردونه)opacity رو در حد 50 يا كمتر و هر جور كه خودت مي دوني...hardness رو هم تا 4 پايين بيار....حالا آروم آروم شروع كن و با فاصله از لبه هاي كارت بكش..خودت مي فهمي بايد چيكار كني...با كمي تمرين به دلخواه خودت مي رسي/...

جدیدترین ارسال ها

بالا