نرم افزارهای قرآنی

quantom

Member
سلام
ممنون از تمام دوستان که در این زمینه وقت گذاشتند و زحمت کشیدند . دست همه درد نکنه ، امیدوارم این طرح کامل تر بشه .
ان شاء الله

quantom

Member
دوست گرامی

در عکس هایی که برای آیات استفاده کرده بودید زمینه سفید بود ، من در زمینه های رنگی نتوانستم عکس ها را ترانسپرنت کنم
اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.یه نمونه از این عکس رو هم براتون می زارم.

BEHESHT

Well-Known Member
سلام دوست عزیز

من که چیزی بلد نیستم اما جسارتاً :

با توجه به نتونستن چند تا مشکل به ذهنم می رسه یکی تیک Transparent Colorرو فعال نکرده باشید

یا رنگ دقیق پس زمینه رو انتخاب نکردید

اگر هم مشکل در پیدا کردن رنگ پس زمینه دارید با فتوشاپ از ابزار color level استفاده کنید که رنگ های ثابت تری به شما ارائه می ده و کلید میانبر این ابزار:

ctrl+L

است می توانید رنگ ثابت تری باری پس زمینه ها داشته باشید

اما مثالت رو نذاشتی ما هم یه نگاه کنیم

ان شالله که موفق باشی:rose:

آخرین ویرایش:

quantom

Member
اگه بجایی برسه که قابلیت ارائه در برابر اساتید بزرگواری مثل شما رو داشته باشه ،چشم .
در ضمن
اگر زحمت نیست روی عکسی که در آدرس بالا گذاشته ام اگر امکان دارد ترانسپرنت کنید تا نمونه ای داشته باشم چون در زمینه های رنگی نتوانستم عکس ها را ترانسپرنت کنم

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
سلام ساعت الان 1:30 دقیقه هنوز عکسی ندیدم

شد عزیز نمی ذاری ما یه نگاهی بندازیم شاید بلد بودیم ها؟

BEHESHT

Well-Known Member
فتوشاپ

سلام

اینم همونی که شما می خواید تکمیله تکمیل اما چون فقط آموزش فتوشاپ بود تو یه فایل زیپ گذاشتم به صورت عکس که مبادا باعث آزردگی دوستان بشه

چون اینجا انجمن mmb ست منم باید به کابران احترام بگذارم

ما که چیزی بلد نیستیم اما آنچه در توان داشتم به صورت 10 عکس تو 10 مرحله برای آمادگی تو Mmb گذاشتیم

یه فتوشاپ کاری سادست

مطئناً جواب می ده دوست عزیز

به بقیه دوستان هم پیشنهاد می کنم دانلود کنند بد توضیح ندادم شاید بدردتون بخوره

اگر مشکلی بود من در خدمتم:wink:

یاحق
باحق
تاحق

پیوست ها

• amuzesh Q.zip
    983.2 کیلوبایت · بازدیدها: 113

quantom

Member
دوست گرامی نمی دانم چطور از توجه و زحمات شما تشکر کنم !
آموزش بسیار مفیدی بود و استفاده کردم .به این بهانه چیز جدید ی یاد گرفتم .اما سوال من این بود که با همان زمینه رنگی می خواستم از عکس استفاده کنم . و زحمت من برای شما اینه که لطف کنید و در این مورد راهنماییی بفرماییید .
خدا یارتان و موفقیت قرین زندگی تان . ممنون و خسته نباشید

آخرین ویرایش:

BEHESHT

Well-Known Member
یا علی

سلام دوست عزیز اصلا نگران نباش

فقط زمینه عکس رو با استفاده از رنگ سفید از بین ببر و سپس رنگ صفحه رو به رنگ دلخواه خودت در بیار مثل شکل زیر تو قسمت تنظیمات page ها قسمت پایین mmb هستن تغییر بده:

محلی که کادر قرمز کشیده شده رو تغییر بدی حله دوست عزیز:

attachment.php

خب حالا می تونی با پلاگین به کاربرهات هم اجازه بدی رنگ زمینه قرآن عوض کنن دیگه بهتر ازین می خوای دوست عزیز

دیگه اگه از این حقیر کاری بر می یاد در خدمت همه دوستان هستم

پیوست ها

• mmbrgr.JPG
    mmbrgr.JPG
    15.6 کیلوبایت · بازدیدها: 36

quantom

Member
سلام
فقط می تونم بگم "اجرک الله"
دوست من ،سوالی از مدتی قبل می خواستم بپرسم و مرتب فراموش می کردم و اون اینه که اگه تصویری رو که بعنوان آیات وارد کردیم اگه از نظر طولی بزرگتر از صفحه ما باشه آیا امکانش هست که وقتی صوت به اونجا رسید بطور خودکار اسکرول بشه و
به خط های پایین تر منتقل بشه ؟
و سوال بعد اینکه ، اگه دقت کرده باشید در بعضی نرم افزارهای قرآنی در کنار خط اول یک فلش هست که با قرائت هر آیه به خط
بعد منتقل می شه. این کار چطور انجام می شه؟
و من الله التوفیق

BEHESHT

Well-Known Member
من خداوکیلی فکرم به جایی قد نمی ده ولی نظرم این بود که به تایمر اسکریپت متوسل شی اما من از تایمر اسکریپت اصلا شخصا راضی نیستم

چون جواب گوی پروژه های من هرگز حتی یه اپسیلون نبوده اما من یه ترفند می زدم همیشه

یه شی رو بیرون از صفحه حتی یه اسکریپت رو بافرمان MoveTo حرکت می دادم چون وقتی جسمی رو برای حرکت تعیین می کنی تا به جایی که می خواد نرسه اسکریپت بعدی فراخوانی نمیشه و با این فرمان می تونی مدت حرکت شی رو تند یه آروم کنی

اگه برای این مثال خیلی بد توضیح دادم بگید که یه نمونه بذارم تا متوجه شید و این ترفند برای رکب زدن به ضعف ScriptTimer با Move to جبران کنید

دوستان مشکلی برام پیش اومده التماس دعا دارم یه وضیعت بحرانی دعا کنید خواهشاً

quantom

Member
دوست عزیز BEHESHT2om
دعا می کنم مشکلتان حل شود . اللهم فرّج عن کلّ مکروب.
از مثالی هم که اعلام کردید استقبال می کنم . بقیه دوستان هم اگر راهنمایی داشتند استفاده می کنیم.

quantom

Member
از دوستان کسی هست جواب بده ؟
اگه تصویری رو که بعنوان آیات وارد کردیم اگه از نظر طولی بزرگتر از صفحه ما باشه آیا امکانش هست که وقتی صوت به اونجا رسید بطور خودکار اسکرول بشه و به خط های پایین تر منتقل بشه ؟
و سوال بعد اینکه ، اگه دقت کرده باشید در بعضی نرم افزارهای قرآنی در کنار خط اول یک فلش هست که با قرائت هر آیه به خط
بعد منتقل می شه. این کار چطور انجام می شه؟

BEHESHT

Well-Known Member
سلام دوست عزیز به نظر می یاد سرت خیلی شلوغه نه؟

ان شا الله که موفق باشی آرزوی ماست

راستی تونستی اون رکبی رو که گفتم رو بزنی؟

می خوای واست مثالشو بذارم quantom عزیز؟

BEHESHT

Well-Known Member
مثال

اینم مثال رکب زدن با move to خیلی سادست بهش توجه کنید:

امیدوارم که موفق باشید

یاحق
باحق
تاحق

پیوست ها

• move to.zip
    589 بایت · بازدیدها: 43

BEHESHT

Well-Known Member
quantom عزیز کراتبه کجا رسید

یه ایده های دارم ها

اگه ما رو هم مطلع کنی خوشحال میشم

Samo44

Member
سلام جناب BEHESHT2om

ما رو هم قابل بدونيد . از شنيدن ايده هاتون استفاده کنيم . من مباحث قبلی رو دیدم و به این موضوع علاقه مندم .

BEHESHT

Well-Known Member
ما کی باشیم که اصلا به حساب بیام ما رو کوچیک و خدمت گذار خودت بدون جناب سامو44

خواست برای فِلش کنار خط ایده بدم که با swf و یه مونشن تویین یا همون Motion Tween ساده این فلش رو حرکت بده به راحتی اگر هم طرز استفاده از Motion Tween رو تو flash کسی بلد نبود

یه ندا بده من خودم مخلصشم هستم چون واقعا مفید تو mmb اون عده از دوستانی که فلش کار کردن دقیقاً عرض بنده رو متوجه میشن

به هر حال در خدمتون هستم همیشه

یاحق
باحق
تاحق

جدیدترین ارسال ها

بالا