نرم‌افزار cold fusion و ساخت change file

silver

New Member
سلام دوستان عزيز
پيشاپيش ميلاد حضرت مهدي (عج) را به همه منتظرانش تبريك مي‌گويم.
در مورد نرم‌افزار cold fusion چي ميدونيد؟ كاربرد آن چيست؟
change file رو چه جوري ميشه درست كرد؟
اگه كسي ميدونه حتما كمك كنه.
با تشكر از دوستان

shahrokh_xp

Active Member
منم دوست دارم در مورد کلد فوژن اطلاعاتی بدست بیاورم و ویژگی هاشو بشناسم :wink:

silver

New Member
سلام دوستان
من میخوام اخبار سایتهای خبری هر روز که آپدیت میشه توی سایت من هم بیاد چیکار باید بکنم؟
مثل change file

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
سيلور جان اين سوالت چه ارتباطي به Cold fusion داشت؟! :roll: :wink:

مجيد

silver

New Member
سلام آقا مجید انشاءالله که حالتون خوبه

این جور که من شنیدم با نرم افزار cold fusion میشه همچنین کاری کرد. فقط نمیدونم با چه صورت؟ و چه جوری؟
آخه دیدم کسی جواب نمیده گفتم شاید بشه به روش دیگه ای این کار رو کرد.
البته شروع کردم به خوندن Tuturial های این نرم افزار اما اطلاعاتم در مورد cold fusion خیلی کم هستش.

ببخشید که اینو میگم خیلی هم عجله دارم :oops:

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

MURDERER

New Member
Intro to ColdFusion

salam :twisted: :twisted: :twisted:
"huh! "You Know ColdFusion isn`t Cold Fusion but really its a Cold Fusion
ba salam be shoma va majid =(!(bi marefat) d
ColdFusion yeke az zabanhaye Server Side hast va ebteda tavassote allair agar dorost neveshte basham va pasaz kharide incompany tavassote macromedia mesle saiere narmafzarhaye oon be name macromedia va be vasile in sherkat tose`e peida karde.gozashte az siasathaye macromedia va dalayele kharide in sherkat bayad begam Coldfusion yek zabane ba ghavaede khodesh hast dar haghighat dalile shohrate coldfusion in hast ke in zaban ta oonja ke man ettela daram TANHA ZABANE SEVERSIDE MARKUP mibashad (code haye in zaban daroone tag haye in zaban gharar migrad) ke az khosoosiat haye digeye ooon mishe be html embed boodane oon eshare kard yani mishe code haye oon ro dar miane taghaye HTML gharar dad. file haye coldfusion daraye pasvande CFML hastand va yeki digar az mazayaye in zaban tamarkoze bi andaze ali barrooye kar ba matn va khosoosan baraye kar ba database ba ijade motorhaye jostojooye matni mibashad.macromedia in zaban ra baraye toseeye flash apps be kar mibarad va besiar morede takide in sherkat ast.digar mazayayie ke alan dar nazaram hast kar ba anvae motabare data base ha va hamche nin yek noskheye kamele oon ham baraye supporte J2EE fanna va ri servere Sun hast bayad eshare kard. hamchenin barrooye tamami sistemamelhaye sever va desktop mashhoor az jomle linux unix kollie windows ha 98+ va solaris mac os va gheyre vojood darad.
akharin vesion oon 6.1 MX
hast va dar chand noskhe erae shode .va amma chand nokte ke bayad be shoma motazakker besham agar mikhahid in zaban ro baraye tose`e be kar begirid.
dar keshvare ma be do dalil in zaban jayee baraye harf zadan nadare
1.gheymate balaye in narm afzare baes shode kamtar be donbale in technologie baravand
2.adame ashnayee kafiee va bishtar dardasrase boodane manabe ASP ASP.NET va hamchenin PHP ,ke mishe goft niaze karbaran ro por mikone YA DAR HAGHIGHAT ADAME EHSASE NIAZ BE IN ZABAN
in nokteye bozorgi hast chon agar shoma belfarz barnamehaye khodetoon ro zaban sakhtid dar nahayat niaz be gharar dadane oonha barrooye web darid va ta oonjaiee ke man midoonam hadeaghal darmashhad hich systeme hostingi az in zaban poshtibani nemikone magar ba darkhaste shoma va pardakhte kamele hazine kharide narmafzar.nokteye badi ine ke hamishe akharin noskheye in narmafzar ro tahie konid chon az lahaze sorat va security fogholade behbood yafte va dar haghighat hamishe bayad servere shoma UPTODATE bashe ke bedoone shak in ham baraye shoma hazine bardar khahd bood.
dar nahayat bayad begam ba nahayate ehteram va alagheye ke be macromedia va allair daram COLDFUSION yek zaban baraye estefade haye khas mibashad.
dar soorati ke soale dige iee dashtid mitoonid dar haminja matrah konid ta agar betoonam javab bedam ya be addresse "http://www.macromedia.com/go/gnavtray_cfmx_home" berid va ettelatetoon ro begirid.
ba nahayate ehteram
Hamed Zahedifar

Zanguei

Member
حامد جان با اينكه خوندنش خيلي سخت بود و كلي وقت گرفت ولي به هر حال متشكرم!

silver

New Member
سلام آقا حامد ، خسته نباشد، دستتون هم درد نكنه، خيلي استفاده كردم
من ميخوام توي سايتم اخبار سايت‌هاي خبري رو بيارم بدون اينكه خودم هر روز اينكار رو انجام بدم بلكه بصورت اتوماتيك هر لحظه كه اخبار update ميشه توي سايت هم بياد.
تحقيقي هم كردم با cold fusion ميشه همچنين كاري كرد. اما روش كارش رو نميدونم
سوالاتي داشتم كه در صورت امكان اگه جواب بديد ممنون ميشم.
آيا شما روش اين كار رو مي دونيد يا روش ديگه‌اي رو پيشنهاد ميكنيد؟
در مورد change file اگه ميتونيد توضيح بدهيد؟
خيلي ممنون از لطف شما

در ضمن چون خوندن فينگليشي يخورده سخته مي تونيد به آدرس :
http://www.bitaweb.com/fa/farsiNegar.html
بريد و مطالب فينگليشي رو اونجا بنويسيد يا كپي كنيد بعد هم به فارسي ببنيد و بخونيد.

silver

New Member
سلام آقا حامد ، خسته نباشد، دستتون هم درد نكنه، خيلي استفاده كردم
من ميخوام توي سايتم اخبار سايت‌هاي خبري رو بيارم بدون اينكه خودم هر روز اينكار رو انجام بدم بلكه بصورت اتوماتيك هر لحظه كه اخبار update ميشه توي سايت هم بياد.
تحقيقي هم كردم با cold fusion ميشه همچنين كاري كرد. اما روش كارش رو نميدونم
سوالاتي داشتم كه در صورت امكان اگه جواب بديد ممنون ميشم.
آيا شما روش اين كار رو مي دونيد يا روش ديگه‌اي رو پيشنهاد ميكنيد؟
در مورد change file اگه ميتونيد توضيح بدهيد؟
خيلي ممنون از لطف شما

در ضمن چون خوندن فينگليشي يخورده سخته مي تونيد به آدرس :
http://www.bitaweb.com/fa/farsiNegar.html
بريد و مطالب فينگليشي رو اونجا بنويسيد يا كپي كنيد بعد هم به فارسي ببنيد و بخونيد.

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
بببخشيد از بحث خارج ميشم.. :oops:

بهه... بابا حامد جان تو اينجا بودي ما نميدونستيم ؟ :lol: :wink: اين همون پيغامي بود گه گفتي نوشتم ميخوام بذارم ؟ بابا فارسي بنويس چشمامون كور شد :wink: :lol:

راستي بچه ها اين حامد همون آقا حامديه كه منوي فلش بالاي سايت قبليمو طراحي كرده بود..بريد يقشو بچسبيد و سورس اون منو رو ازش بگيريد :lol: :lol: :lol:

راستي اون بي معرفت چي بود آخرش به ما گفتي؟ :roll: بابا ما كه همين پنج شنبه با هم بوديم :lol: تازه شام هم كه خودتو آويزون كردي به ما :wink: :roll: :twisted:

مجيد

mahdijalili

New Member
با سلام
براي داشتن خبرهاي ساير سايتها در سايت شخصي بايد شما يك automatically crawler و يا همان روبات بنويسد كاري كه سايت سرخط كرده استwww.sarkhat.com
شايد بتوانيد در مورد سورس اينچنين برنامه اي با اين سايت صحبت كنيد. اگر سورسي بدست آورديد به ما هم خبر دهيد تا ما هم صاحب يك سورس مجاني و بدون زحمت شويم!!!!

MURDERER

New Member
:twisted: :twisted: :twisted:
سلام
من جواب تو رو مجيد روز سه شنبه ميدم.
ولی درباره سوال شما درباره اخبار برای اينکه بتونم بهتر کمک تون کنم لطفا بگيد اخبارِ کدوم سايت رو ميخواهيد .؟؟؟
و دوّم درباره فينگليش ببخشيد، حتما.

silver

New Member
سلام آقا حامد ، خسته نباشيد، ببخشيد كه مزاحمتون شدم
اينجور كه آقا مجيد گفتند بايد دنبال شما بدوييم
در ضمن در مورد فينگليشي هم منظورم با شما نبود، منظورم با اونهايي بود كه فينگليشي خوندن براشون سخته؟
من اخبار سايتهايي مثل ايرنا، واحد مركزي خبر، و ساير خبرگزاريها رو ميخوام توي سايت بيارم.
اگه راهنمايي بفرماييد خيلي ممنون ميشم؟

MURDERER

New Member
News

:twisted: :twisted: :twisted:
سلام
اختيار داريد ~!!
اما در مورد سوال شما بايد بگم چيزی که شما به اون احتياج داريد يک news feed هست.و البته راهی هست که از لحظه قانونی برای شما مشکل به وجود nemiare چون سايت مادر(برای مثاله شما ايرنا)خود در اختيارِ شما قرار ميده يک توضيح بدم منظورِ من از url آدرس دقيقه صفحه بود چون ميخواستم ببينم اين سايت همچين emkani رو به شما ميده يا نه.
و اما اصلِ بحث news feed يک فايل xml هست (همه و همه)اما يک فايل xml با taghaye moayyan dtd خاصِ خودش.اين فايل تمامیِ عنوان ها mozooat و sarfasl ها رو به همراه لينک به صفحه يا خبر مورد نظر درِ و به روز رسانی اون توسطِ سايت مادر انجام ميشه پس moshkely هم از اين نظر نداريد.
و نياز شما شما در حقيقت به يک XML parser نياز داريد تا betoonid اين ettelat رو pardazesh کنيد و به فرمِ مورد نظرِ خود تون در بياريد
طبق مثاله خود تون بايد بگم ColdFusion يک پشتيبانی zati در pardazeshe filehaye XML دارد ولی شما ميتونيد از saire zabanhaye برنامه نويسی تحت وب استفاده کنيد مثل PHP يا asp، حتی Macromedia flash هم در اين مورد بسيار علی است البته يک سری نکاتِ ديگه رو به وجود مياره که خارج از اين بحث هست.
به عنوانِ آخرين توضيح بايد بگم سايت مجيد online هم اکنون از اين سيستم استفاده ميکنه که در مورد ettelate بيشتر ميتونيد با خود مجيد tams بگيريد.اگر سوال ديگه داشتيد در همينجا مطرح کند اگر بتونم حتما جواب ميدم.
و به همه شما khanandegan اين مطلب بايد بگم نوشتن مطالبه به اين طولانی معمولا در انجمن ها rasmiat نداره ولی به دليل شرايط فعلی مجيد online مجبور شدم، و همچين از mitvanid از مجيد بخواهيد که بد از راه اندازی سايت اين مطالب رو برای دسترسی همه به صورتِ مقاله يی در سايت قرار بده.
ممنون
Hamed Zahedifar

Scorpio

Member
حامد جان از اطلاعاتي كه دادي خيلي ممنون :wink:
آقا من يه سوال ازت دارم : راسته كه ميگن Macromedia اسپانسر جديد گرفته :lol: :lol:

مرسي

علي

جدیدترین ارسال ها

بالا